Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

brundik
30. čer 2010

@alex001 Alex, nejlepsi bude, kdyz pani zavolas, protoze kazdy kraj ma jine formulare a muze chtit ty veci trosku jinak.
@monajs A my mame 5. 8., nebrali jsme se na zadne vyroci a bylo asi 16 °C a lilo jako z konve 😀 Takze nam naprselo hromady stesti 🙂

megynka
1. črc 2010

@alex001 my sme mali potvrdenie o príjme za predchádzajúci celý rok 😉 ale je pravda že sa to môže líšiť trošku tie požiadavky, tak sa radšej spýtaj pani 😉

alex001
1. črc 2010

holky tak jsem tam volala a řekli, že je to jedno - tak si nechám vystavit výpis za poslední 3 měsíce 🙂
jinak my měli 4 leté výročí 10.6. 😀

petula82
1. črc 2010

Ahoj holky,jdu nakouknout co je nového.Jinak my měli teď v pondělí (28.6.) také výročí,už je to sedum let,co jsem měla na sobě ty nádherný šaty.
Skřižanová,ahojky,tak to vypadá,že ty jsi takovej dříč jak já.Já jsem furt v práci,málo kdy mám volno.V sobotu jedem na svatbu,známej se žení.Jinak u nás nic nového.Telefon furt nezvoní a nezvoní.Tak za měsíc zkusíme zase zavolat na sociálku,jestli je něco nového.No už by tam mohli mít nějakýho drobečka pro nás 😉 .A jak se tu bavíte i o tom potvrzení z práce,tak my měli tehdá vedoucí( škatulu),která mě tam napsala jen jednu větu,tehdá jsem jí řekla,že je to málo.Nesla jsem to na sociálku a paní mě s tím poslala zpátky a hlavně si myslela o tý vedoucí svý.Takže to probíhalo nakonec tak,že já jsem jí diktovala,co tam napíše,tak takhle to zvládla.Mějte se hezky a ať se brzo dočkáme

zejm
1. črc 2010

No, koukám, že jsme tady "služebně" nejstarší - my se brali už před devíti lety (9.6.). Ale zas tak stará nejsem - je mi 30 😀
Potvrzení příjmů jsme měli určitě za celý rok - ne za tři měsíce. A hodnocení od zaměstnavatele jsme ukecali - nechtěla jsem to v práci říkat. Mají pocit, že jedno dítě je až až, dvě děti skoro moc a adoptovat třetí a ještě postižené, to by asi nevydýchali vůbec. Nestála jsem o to, to všem vysvětlovat, obhajovat se a nechat se pomlouvat, že jsem padlá na hlavu. (Stačí, že si to někdy myslím sama 😉 )
13.7. máme sraz s paní z ministerstva, jsem na to moc zvědavá. Jen nevím, kam odložíme děti - kdyby to tam děti převrátily vzhůru nohama, nedali by nám pak ani kotě 😀 😀 😀 Ne, teď pomlouvám, jsou to moc hodné, klidné holčičky, ale přece jen by bylo klidnější povídání bez nich.

skrizanova
1. črc 2010

Zejm, neboj, jsem starší všemi směry. Je mi 34 let a v březnu jsme slavili již 16. výročí svatby.
A všem Vám usnadním počty, ano, vdávala jsem se v 18.ti letech. Byla jsem sice velice mladá, ale náš vztah je jak říkala psycholožka léty prověřený a svazek velice a velice pevný. Jsem opravdu velice šťastná, že svou drahou půli mám a vážně jsem za těch posledních 16.let ani jednou nemusela litovat toho, že jsem do toho šla.
A ještě jedne perlička: na to, abychom se mohli vzít, jsme museli čekat, páč plnoletosti jsem dosáhla 10.3. a vdávala jsem se 26.3. Sice jsem se měla vdávat 12.3., ale kvůli tomu, aby moje svědkyně mohla svědčit, musela i ona dosáhnout plnoletosti, tak jsme čekali až do 26., páč jí bylo 18. dne 24.3. 😀 😀
No a na závěr: vdávala jsem se z lásky, páč z rozumu to ještě být nemohlo a opravdu jsem se vdávat nemusela, ale CHTĚLA 😉

maova
1. črc 2010

Ahoj holky, konečně jsem doplnila tabulku, omlouvám se, že mi to tentokrát tak dlouho trvalo 🙂

ferdice
2. črc 2010

zejm to je uzasne 16 let od 18, to verim ze vas svazek je fakt pevny.
rekordmanka tedy nejsem, ale manzele jsme 6 let a spolu jsme 13 let. a je mi 33 let.
maovo hned jak podame zadost hlasim se do tabulky 🙂 moje doktorka ma dovolenou, tak musim pockat s tim vyjadrenim od lekare, ale cekam uz tolik let a cekat jeste budem, takze to uz asi fakt nehraje roli 🙂
preji vsem hezky prodlouzeny vikend

lea296
2. črc 2010

Ahoj holky, taky Vám přeju krásnej prodlouženej víkend, plnej sluníčka. Já se dneska chystám do Berouna, jedu za kamarádkou a večer jedeme do Prahy na Zličín do kina, je v kině Stmívání 3, možná jste o tom některá už slyšela a je to oddychovka a relax. Tak aspoň zapomenu na moje starosti a v neděli odlétáme na týden na dovolenou s manželem, už se těšíme, dáme relax a po návratu, hurá do 3 IVF.

lea296
2. črc 2010

Skrizanova, tak to před tebou smekám, 16 let manželství od 18, to je úžasný, je vidět, že máte opravdu pevnej vztah, blahopřeju.

misanda
2. črc 2010

ahoj holky, vy teda máte už let manželství 🙂 to my jsme spolu teda osm let, ale svatbu jsme měli až 28.6.2008 🙂

Leuš, na to ZAtmění jdu dneska taky 🙂 a hrozně se těšim, máme naprásklý kino, tak jsem zvědavá. zatim to má z těch tří dílů nejlepší hodnocení...tak uvidíme. Když mě se zrovna knižně ten třetí díl vůbec nelíbil 😀 😝

a v pondělí jedeme do Hřenska, hrozně se těšim 🙂

megynka
2. črc 2010

ahojte, tak som sa vrátila z kontroly, len 7 folikulov, presne ako pri predchádzajúcich ivf, proste nič viac a počítam že to dopadne ako pri predchádzajúcich pokusoch, budú tak max. 3 - 4 vajká a či dôjde vôbec na ET, tak to je vo hviezdach, čakala som aspoň teraz nejakú zmenu, ale je to presne ako pri predchádzajúcich 3 ivf, no čo ale už si zvykám a tak ani nie som z toho nejak smutná, len to už chcem mať za sebou aby som túto kapitolu už uzavrela
vonku je nádherne a tak vám prajem úžasný, krásny slnečný víkend 😉 🙂

brundik
2. črc 2010

Zejm, ty jsi mladoucka maminka 🙂
Skrizanova, tak vas svazek musi byt megapevny 🙂 Ty brdo, jsem proti tobe uplny bridil a to jsme skoro stejne stare. S tim cekanim na plnoletost tvoji i svedka jsi me pobavila 😀 Je to nadherny 🙂
Megynko, 7 ale neni tak malo. Kazde IVF muze byt jine. Kez by to tak bylo 😉
My mizime na vikend do vysocinske prirody v nedeli se vracime a na dalsi dny naplanujeme nejake vylety, abych si konecne uzila heke pocasi 🙂
Mejte se moc krasne, uzijte si volno a slunicka a manzelu 😉

lea296
4. črc 2010

Ahoj Megynko,
hlavni je, aby byly vajicka kvalitni, moje kamaradka jich mela sice 35,ale k pouziti mela jen 3. Me rikal doktor, ze vetsina stimulaci probiha stejne, pokud jde o pocet vajicek. Ja mela poprve 16 podruhe 20.
Tak drzim palecky.
MOje dalsi kamaradka v noci porodila, je mi to lito ☹ ☹ ☹ Ach jo, maji druhe dite, chteli kluka a maji ho, nekomu to holt vychazi, jak si vsechno naplanuje.

monajs
5. črc 2010

@lea296 Neboj Leo, dočkáš se. Já vím,že to všechno bolí. Já nemůžu k některým kamarádkám ani jít na návštěvu, nezvládla bych to 😔 Ale uvidíš a jednou se všechny dočkáme, hlavičku vzhůru 🙂

petula82
6. črc 2010

Ahoj holky,jdu vás pozdravit. Leo,ale to ti nemusí být líto.Vžyť i vás udělá nějakej ten drobeček moc šťastnými. 😉 A můžu říct,že to čekání hrozně rychle utíká.V srpnu jsou to u nás 2roky od podání žádosti.Taky už jsme si domluvili tu dovču.Tak pojedem v září na 14dní do Itálie.A pak až se vrátíme tak nám třeba zazvoní ten telefon. Leo,ještě jsem ti chtěla říct,že spousta mých kamarádek taky porodila a nebo to mimčo čeká,ale asi to beru malinko jinak jak ty.Já z nich mám hroznou radost.FRENKLINKO,ahojky,tak co Tomášek? Koupete se v bazénu.
Skřižanova,tak co je nového? Holky mějte se hezky.pá

megynka
6. črc 2010

ahojte 😉

@lea296 nebuď smutná, mimčo potrebuje veselú maminku

ja podobne ako petula, mám radosť zo všetkých kamarátok ktoré majú alebo čakajú detičky, áno niekedy si poviem prečo je to tak kruté, že niekto má tri a ja ani jedno, ale že by som bola nešťastná to nie, tak napríklad o mesiac rodia moje dve kámošky a ďalšia má dvojičky a čakajú tretie, rada ich chodím navštevovať a hrať sa s deťúrencami, toto mi na psychiku zatiaľ vôbec nelezie
dnes som bola na kontrole a zo 7 folikulov je 5, dva sú malé a lekár povedal, že to už nedobehnú, je to už proste dôsledok zlyhávania vaječníkov, pri každom ivf potrebujem vyššie a vyššie dávky hormónov aby som niečo vyprodukovala, minulý rok som mala 7 folikulov pri 225j a teraz 5 pri 300j, no čo život ide ďalej, neriešim zajtrajšok, ale do práce nechcem ísť, tak sakra už musím zostať tehotná 😀
idem si ešte robiť predoperačné, pravdepodobne bude v pondelok OPU, krásny deň všetkým 😉

megynka
6. črc 2010

@mila30 ako dopadlo OPU? držím palce moooooooc 😉 🙂

tulik1
7. črc 2010

ahoj holky, tak hlasim navrat z chajdy a ted uz tu budu porad ... jsem v praci a mam chvilku, tak jsem se na vas prisla juknout ...
megynko tak jak jsi dopadla na OPU?
ja jdu na socialku poprve pristi tyden, tak se nam ten kolotoc taky uz rozbehne, strasne se tesim ...
mejte se holky moc hezky a zase brzy nakouknu 🙂.

papa

megynka
7. črc 2010

@tulik1 OPU mám až v pondelok asi, ale dám vedieť....nám sa teraz trošku zabrzdila príprava, máme zavolať psychologičke až po 15.7., je na dovolenke, ale zasa máme čas plne sa venovať ivf 😀

wrtulka
7. črc 2010

Ahojky všem..
megynka moc na tebe myslím aby ti to dobře dopadlo!!! 😔

megynka
7. črc 2010

@wrtulka ďakujem 😉 no a megynkine háranie zatiaľ zvládame a prehupli sme sa do druhého týždňa, myslím že teraz jej začínajú tie najplodnejšie dni, tak musíme veľmi strážiť vonku 😀 hádam to zvládneme tak pekne ako Lajka 😉 😵 a vy ako? čo máte nové? už asi sa pripravuješ do tých kúpeľov 🙂

wrtulka
7. črc 2010

Megynka my jsme si užili úplně úžasný víkend.. prodloužený byli jsme s Lájuškou na té Seči a byla to sranda 😵 😵
plavala jak o život! na to že se na začátku vody bála tak z ní je plavec neuvěřitelnej! 😵 😵 jinak spala s náma ve stanu 😀 😵 a dokonce jsme jí mohli nechat puštěnou ina volno takže si po okolí lítala s různými pesany a bavila se 😵 😵
To víš že to s Megy zvládnete a budete chtít někdy za rok nebo za dva štěňátka? 😵 😵
Já teď hledám informace kde a za jaký peníz by mi udělali minimání stimulaci nebo nativ..po lázních asi.. na víc nebudou penízky.. a vzhledem k tomu že já vždycky na hormony reagovala jak z praku.. tak takové 3-4 dobrých vajíček by stačilo.. 😉

megynka
7. črc 2010

@wrtulka to ste mali naozaj krásny víkend a Lájuška si to teda užila tiež 😵 my tiež uvažujeme že by sme si niekedy takto vyšli na predĺžený víkend 🙂 neviem ako s tými šteniatkami, mne by sa to páčilo ale len keby sme už boli na chalupe, na byte si to neviem predstaviť a teda neviem ako by som zvládala Megyn pôrod 😀 to by som to radšej odrodila za ňu 😀
tak to ti budem držať palce, po tých kúpeľoch by sa to aj mohlo podariť 😉

wrtulka
7. črc 2010

Megynka uvidíme mě se teď vdává sestra takže nebudou penízky /většinou nám při IvF pomáhal taťka../
proto uvažuju nad minimální stimulací.. jen se bojím aby ji v centru kam chodím dělali 😔
i když si říkám že kolikrát při standardním IVF je málo vajíček.. tak co..

wrtulka
7. črc 2010

A kdy se budete stěhovat na chalupu?Však ono je nejlepší když mají fenky štěňátka až kolem 2-3 roku života..tak to máte ještě čas..
my bysme chtěli příští rok.. prostě příště až se bude hárat.. protože v srpnu jí budou dva roky..

brundik
7. črc 2010

@lea296 Leus, vychazi jim deti, ale zadny clovek neni sto pro stastny, co ty ostatni veci o kterych nevis. Snaz si uzit svuj soucasny zivot takovy jaky je, vzdyt zivot neni postaveny jen na detech. Samozrejme az budou, tak se priority zmeni, bych rekla svym laickym okem. A to cekani na detatko od podani zadosti je uz konecne casove omezene, to je prece parada 😉
@megynka Megynko, u me videli jen 4 folikuly nakonec odebrali 5 vajuch. Ale ono na tom mnozstvi opravdu nesejde. Tak se tim netrap 😉 A v pondeli mackam vsechny palce 😉
Ja uz zacinam byt taky trosku aktivnejsi, mam nejaky pohybovy abstak, ci co. A dnes jsem prvni den v praci, zvladam to s klidem, zatim 😀

mila30
7. črc 2010

Ahoj holky,

přicházím se špatnou zprávou, ve čtvrtek jsem měla OPU a bohužel mi při tom propíchli nějakou větší břišní cévu, Takže mě ve čtvrtek večer odvezla do Podolí záchranka a ihned mě operovali. Měla jsem v břiše litr krve a jelikož už to bylo jen tak tak, tak mám jizvu od pupku dolů a 30 stehů a odebraný levý vaječník...dnes už jsem doma. Máme zamraženo určitě 4 embrya prý moc pěkná a ještě jedno a to nevím jak dopadlo..každopádně na KET budu moct jít až tak za půl roku, ale já už se do ničeho nepoženu, prostě si počkáme na adopčátko. 🙂
Já jsem občas kouknu, ale nevydrřím ještě dlouho sedět.
Tak zatím papa 🙂 .

juvik
7. črc 2010

Milo, jejda, to je děsné 😔 Úplně mě z toho mrazí .....člověk si myslí, že OPU je takový banální krátký zákrok a stane se tohle. Drž se a ať jsi brzo fit!!!!

megynka
7. črc 2010

@wrtulka ešte netuším kedy pôjdeme bývať na chalupu, zatiaľ to nejak nenaháňame, uvidíme 😉

@brundik ďakujem za podporu, veď ono mi úplne bude stačiť jedno a kvalitné vajko, len aby z neho niečo bolo 😵

@mila30 tak to je sila 😨 to by ma ani nenapadlo, že niečo podobné sa môže stať 😔 sa teraz šetri a oddychuj nech si v poriadku čím skôr.....drž sa a nech už je to adopčátko čím skôr u teba 😵