Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

bettyna84
4. srp 2011

@mysycka Já myslím, že budou chtít vidět jen váš byt a kočku pak nahlásíte, nebo si to někam poznamenají kvůli případným alergiím dítěte.

mysycka
4. srp 2011

@bettyna84 děkuju jsem moc ráda, mám z toho docela strach, ale i ten se překoná 🙂 a všecno bude ok 🙂

bettyna84
5. srp 2011

@mysycka strach má asi každý, ale ta samotná situace - prohlídka bytu - se dá vydržet 😉 , sociální pracovnice bývají docela milé 🙂 . (Mám pocit, že té naší bylo i docela trapně, že nám prohlíží byt).

hvezdicka07
5. srp 2011

Děvčata můžeme si podat s manželem žádost o adopci i když je naše bydlení ještě ve stádiu výstavby? Bydlíme s tchánovcema, ale už si budujeme svoje, jenže to nebude hned ☹Myslíte, že musíme počkat až budeme mít hotovo???

ivkaj
10. srp 2011

@hvezdicka07 myslím, že pokud budete mít dostavěno dřív než bude adopce vyřízená (což je tak 2-3 roky) tak by to neměl být problém. Ono taky záleží jak moc velké/malé je to vaše současné bydlení. Zkus třeba zavolat na sociálku a tam ti to řeknou přesně.

wrtulka
12. srp 2011

@hvezdicka07 ahoj jsme schválení žadatelé ..s tím že taky máme a ještě dlouho budeme mít dům v rekonstrukci.Teď máme k dispozici ložnici, halu, obývák spojený s kuchyní, koupelnu a záchod. Bez problémů nás schválili..s tím že je v plánu udělat pokojíček, pokojíčky..ale tak za 5 let dřív ne.. takže kdybysme dítko dostali dřív..což doufám 😀 tak bude s námi v ložnici a uděláme mu děcký koutek v hale..tak bysme to udělali i s vlastním 🙂 😉 tak proč ne s ado..máme zažádáno miminko takže co..

hvezdicka07
12. srp 2011

@wrtulka : No, ale my bydlíme s tchánovcema a máme svůj jen obývák a ložnici ☹ Jinak máme vše společné a manžel si zatím nechce zažádat, jelikož prý nemá co siciálce nabídnout ☹ Já bych si už chtěla hrozně moc podat žádost, ale nechci ho do ničeho nutit ☹

wrtulka
12. srp 2011

@hvezdicka07 no ber to jinak ..kdyby ste měli svoje dítko tak kde by bylo? S váma v ložnici ne? Paní na sociálce říkala že stačí aby pokojíček byl "ve výstavbě" takže klidně ukázat místnost která jednou (byť za x let ) může být pokojíček..
hele můj manžel taky tyhle argumenty používal..že nemáme pokojíček takže by nás stejně neschálili..stačí si to ověřit..dát mu argument..a uvidí se..buď řekne fajn už není důvod čekat...nebo z něj vyleze že na to není ještě připravený a tohle byla zástěrka kdo ví..nicméně nutit ho nemůžeš..musíte to chtít oba..jinak to nejde..

hvezdicka07
12. srp 2011

@wrtulka : My děláme podkorví, takže jednou tam bude nejeden pokojíček 😉 , ale netuším kdy to bude ☹ Zase se děsím toho, že to tak dloho trvá a než se rozhoupe, tak léta utíkají...znáš to 😉 A ono to není za týden, bohužel ☹
No a jak to probíhalo to schválení???

wrtulka
12. srp 2011

@hvezdicka07 no právě jaký jste kraj? ono se to dost různí (čekačka) kraj od kraje..
no my taky budeme dělat pokojíčky v podkroví 😉 zatím tam je div ne sláma.. 😀
prostě není to problém!
schválení jak probíhalo?
nejdřív si vyzvedneš žádost kde vyplníš proč chceš adoptovat dítko, představy o dítku..a další věci..doplníš aspoň u nás posudek od doktora, zaměstnavatele, fotky.... a odneseš žádost..ta se pak předává na kraj
pak vás pozvou na psychologické testy písemné, ústní..pak přípravka..a pak už čekáš na štempl..nám to celé trvalo skoro rok..

hvezdicka07
12. srp 2011

My jsme jihomoravský 🙂 A je pravda, že Tě proklepávají až po trenýrky??? 😖 Jen z doslechu vždycky vím, že se Tě ptají úplně na vše i na ty nejintimnější věci ☹ a že chodí i do práce...a tak 😒

bettyna84
13. srp 2011

@hvezdicka07 V našem kraji se zas na nic tak moc soukromého neptali - nejvíc soukormé je asi to, že se ptají, jak jsme dalekov léčbě neplodnosti, jaké kroky nás ještě čekají, pak co na to, že chceš adoptovat říkají rodiče. To jsou asi ty nejvíc nepříjemný věci, na které se nás ptali. Ale tady víc než kde jinde platí, že se to liší kraj od kraje. U nás nechtěli ani vyjádření zaměstnavatele...

hvezdicka07
13. srp 2011

@bettyna84: A z jakého jsi kraje??? 😉

bettyna84
13. srp 2011

@hvezdicka07 Já z Prahy 🙂 .

hvezdicka07
13. srp 2011

@bettyna84 : Aha, tak tam toho mají asi hodně, tak to nepitvají 😀

ucitelkappaja
13. srp 2011

ahoj,premyslime s manzelem o adopci a budu si rada s vami o nasem trapeni povidat 🙂

wrtulka
14. srp 2011

@hvezdicka07 ahoj nevím je to kraj od kraje jiné ale u nás to tak dramatické nebylo. Chtěli posudek od zaměstnavatele..ale já nechtěla aby to u nás v práci věděli takže jsem to tak paní na sociálce řekla a oni že ok že to dokládat nemusím..jinak nejvíc se nás ptali asi při ústních psychologických testech..a to spíš takový to jaký jsme měli děctví..jak rodiče..jeslti sou rozvedení pokud jo jak spolu vychází..jeslti rodina ví o adopci jak se na to dívají..školy, kamarádi, koníčky, jak máme doma rozdělené funkce (mužské, ženské), kdo doma "vládne"..dobré vlastnosti, špatné..jak jsme se poznali..jeslti jsme někdy měli nedorozumění..a tak..pak se ptají na tvoje představy o dítku..tu ještě upřesňuješ po přípravce. Jo a je pravda že se nás taky ptali na léčbu neplodnosti a jestli je ještě šance že budeme mít vlastní..
jo a byli se podívat u nás doma..
ale to bylo stylem (já u toho ani nebyla byl u toho manžel) že paní dovezl domů..ona vlezla do haly..koukal jeslti máme záchod, koupelnu..ložnici😀 kuchyň poptala sem kde že plánujeme ty děcké pokoje a zase šla😀😀
upřímně na mě celý ten proces působil mile..nikdo vás neodsuzuje, nesoudí..spíš chtějí vědět jací jste aby vám pak mohli co nejlíp vybrat dítko které se k vám bude hodit..

haaninaa
15. srp 2011

Ahojky holky, je tu některá z Jihočeského kraje? Zajimalo by mě, jak dlouhá je čekací doba...Musím mít i posudek od zaměstnavatele?

klaraemma
15. srp 2011

@haaninaa ahoj, hlásím se ze strakonic. My čekali na první dceru neccelý 2 roky se vším všudy, včetně první návštěvy na úřadě, po schválení rok a půl. Na druhou dceru rok a měsíc. My posudek od zaměstnavatele museli mít, bylo to v roce 2006, nevím ale, jestli to stále platí.

klaraemma
15. srp 2011

@hvezdicka07 neboj, my žádali a bydleli jsme v pronájmu a začínaly stavět, tohle není žádný problém. 🙂

haaninaa
15. srp 2011

@klaraemma - ahojky, tos mě potěšila... Kde se dají vyzvednout ty papíry? Byli u Vás také dvě návštěvy ze sociálky? Jedna ze Strak a druhá z ČB? Kočičky jste si brali malinkatý nebo už větší?

klaraemma
15. srp 2011

@haaninaa my vyzvedávali papíry ve strako na úřadě, tak už nám řekli jak dál. Ze sociálky u nás byly ze strakonic a pak, když jsme si přivezli holky tak z kraje, do kterého patřily, takže u první z budějovic a na druhou čekáme příští týden z mostu. Jinak holkám bylo oběma něco přes 3 měsíce.
Odkud jsi???

haaninaa
15. srp 2011

@klaraemma - já jsem z Prachatic,... Jména už měly, nebo jste si mohli dát svoje? Hrozně moc chceme, ale bojím se, až přijdou ze sociálky, aby se jim všechno líbilo a pak nám broučka nevzali...

klaraemma
15. srp 2011

@haaninaa jména jsme si změnily, holky byly ještě malé. A neboj, k tomu aby vám případně nedali děti, by museli mít závažný důvod.

hvezdicka07
18. srp 2011

ahoj děvčata, byli jsme na dovči, tak jsem si nemohla přečíst vaše info, ale teď jsem to dohnala 😉 Děkuji za info opravdu jste mě potěšili 🙂

marca22
18. srp 2011

Ahoj,nejspíš máte zkušenosti s adopcí,nebo alespoň s papírováním,chci se zeptat jestli nevíte jaké jsou podmínky pro adopci? Myslím tím,jestli je třeba důležité mít nějakou sš,určitou výšku platů apod?

eloana
20. srp 2011

Ahoj holky -rada bych se zeptala zda je tu nekdo takovy......mame 2 deti a vhledem k tomu, ze s manzelem uz asi 3 nespolodime, tak bych si rada tretri mimco adoptovala....Nevite nekdo, jak to chodi v libereckem kraji??
diky

ma.ja
20. srp 2011

@eloana ahoj el...co ty tady? Ráda tě vidím 🙂 My už máme papírovací kolo za sebou a od půlky dubna jsme čekatelé 🙂 Jestli chceš, písni, napíšu ti kontakt na paní na Lbc.krajským úřadu 🙂

janav26
23. srp 2011

Ahojky, koukám že je nás tu hodně ze stejným problémem. Od včerejška jsme s manželem čekatelé na drobečka 🙂 v úterý k nám má přijít soc.pracovnice a pak nás čekají psychotesty a různá školení. Máte to už někdo za sebou?

hvezdicka07
24. srp 2011

ahojte holky není tu některá z vás z Brna? Nebo nevíte, kde se v Brně ta žádost o adopci podává? Díky 😉