Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

janav26
30. srp 2011

@hvezdicka07 Ahojky, já jsem z Blanenska , ale ty by jsi měla zajít v brně na krajský uřad ( obor sociálních věcí), na netu určitě najdeš i osodu která má adopce na starost 🙂. Z blanska naši žádost odesílají do brna.

cuddle
13. zář 2011

@hvezdicka07 ahoj chtela jsem se zeptat jestli uz jste byli na tom uradu? take jsem z Brna - ale spadame pod venkov, tak nevim jestli to maji jeste vice rozdeleno

cuddle
13. zář 2011

ahoj holky, rada bych se k Vam pripojila - planuji si precist vse co tu bylo napsano receno - spadame pod Brno - venkov, tak jsem zvedava co nam reknou
pro adopci jsme se rozhodli po 2 letech snazeni, neuspesnem IVF, KET a samovolnem potratu v 6+3, kdy jsme po 2 letech litani od doktora k doktorovi, rozpichanych ruk, bricha, 12ti nabranych kilech atd rozhodli ze pozadame o adopci a zkusim se zamerit na papirovani k nemu , nez nacerpam novou energii na pripadne dalsi IVF
budu rada za Vase poznatky, zkusenosti informace

hvezdicka07
13. zář 2011

@cuddle: My jsme taky Brno - venkov a na tom úřadě jsme ještě nebyli ☹ Nějak zatím nebyl čas, díky té naší stavbě ☹

cuddle
13. zář 2011

@hvezdicka07 aha tak to jo, ja si nasla odbor na nasem mestskem urade a zavolala pani a zitra za ni jdeme na konzultaci co a jak, tak jsem rada, ze se neco deje - potrebuju si trosku vycistit a zamestnat hlavu necim jinym

hvezdicka07
13. zář 2011

@cuddle: A odkud jsi? Můžeš mi to písnout do IP 🙂

cuddle
13. zář 2011

@hvezdicka07 Modřice - spadame pod MU Slapanice , vyrizuje se to na Opuštěné ( vedle Vankovky )

hvezdicka07
13. zář 2011

@cuddle: Aha, tak to já jsem opačný směr 🙂

hvezdicka07
13. zář 2011

@cuddle: Až budeš něco vědět, tak mi určitě podej info 😉

cuddle
13. zář 2011

@hvezdicka07 jojo dam vedet co nam rekli

cuddle
14. zář 2011

ahoj holky - tak prvni konzultace za nama - mame vsechny lejstra, papiry, dotazniky, zadosti, potvrzeni atd - ted to jen vyplnit, sepsat, obehat a podat 🙂
pani byla mila - ma na starosti Modrice a Slapanice - rikala, ze maji tak 5-6 zadosti rocne - my ze bychom byli letost 6ti - a ze prumerne uspokojuji kazdy rok 5-6 zadatelu , cili stejny pocet - vse posila dal na kraj - cili Brno - cekaci doba aktualne pry kolem 3 let , od podani zadosti - pripravne kurzy jsou prubezne dle poctu zadatelu atd.

hvezdicka07
14. zář 2011

@cuddle : Ahojky, tak jsem ráda, že jste dopadli dobře 🙂 Papíru je asi hodně, co píšeš, ale dá se to vyplnit ne?Co všechno za lejstra to jsou??? Musíš mít vyjádření i od dr.?? Čekací doba 3 roky je docela dost ☹, ale urychlit to asi nejde :-/ Jsem zvědavá, kdy se do toho pustíme my....každopádně díky za info 😉

cuddle
14. zář 2011

@hvezdicka07 dostali jsem : dotaznik pro zadatele ten vyplni kazdy zvlast, pak dotaznik pro zadatele spolecny, papir lekarske vysetreni pro praktickeho lekare k vyplneni - kazdy svuj, dotaznik o zdravotnim stavu kazdy svuj, zadost o zarazeni do evidence zadatelu, hodnoceni zamestnavatele kazdy svuj
toto mame vyplnit a dodat spolu s kopii oddaciho listu, nejakych fotek pasove a pripadne dalsi spolecne, kopii rodnych listu , doklad o obcanstvi - kopie obcanek, pokud chodis k nejakym odbornym lekarum tak jeste jejich posudek , to je zatim vse - jak to budeme mit zaneseme, pani zpracuje nasi zadost napise nejake jeji vyjadreni, zajde se k nam podivat a posle to na kraj - kde to zpracuji a pak si nas budou zvat jak bude cas na ty kurzy, pohovory atd.
no rikala 3 roky, ale predtim jsem slysela i hruzy jakoze jihomoravsky kraj je nejhorsi v cekacich dobach a klidne i 5-7 let, samo zalezi na tvych pozadavcich, ale to chce asi kazdy zdrave, bile, male miminko

hvezdicka07
14. zář 2011

@cuddle : Hodnocení zaměstnavatele? A co, když zaměstnavatele nemám???

cuddle
15. zář 2011

@hvezdicka07 tak to ti asi reknou - treba misto toho vymysli nekoho jineho , nebo treba byvaleho zamestnavatele...nebo to u tebe nebudou chtit

gabulle
15. zář 2011

my mame zasebou uz i ty sezeni, a soc. pracovnice rikali ze uz se tento formular minimalne rok nevyzaduje,

hvezdicka07
15. zář 2011

@gabulle: Myslíš ten formulář o hodnocení zaměstnavatele??? 🙂

cuddle
15. zář 2011

@gabulle tak nam rikala, ze si ho kraj vylozene zada, asi je to jiny kraj jiny mrav...kazdy to ma jinak

hvezdicka07
15. zář 2011

@cuddle : Taky dost nechápu, proč se tento formulář vyžaduje, protože co je zaměstnavateli do toho, když si člověk chce adoptovat dítě. To je každého soukromá věc, ne?? A zvlášť, když ten žadatel dělá ve fabrice, kde ho vedení ani nezná a píše to nějaká ženská z personálního 😒, která ho zná např. jen jako nějaké evidenční číslo 😖

cuddle
15. zář 2011

@hvezdicka07 ona rikala nejblizsi nadrizeny, takze je to vlastne jedno, pise se tam jak dlouho tam pracujes, jako co, je tam tvuj cisty prijem mesicni a jestli nemas problemy v praci , jako ze by te napominali nebo sankcionovali a jen osobni hodnoceni , neni tam ani moc mista, takze spis takove to spohehliva, bez problemu atd. - nikdo ti nic jineho nenapise, takze je to opravdu papir na nic, protoze spatne hodnoceni by se tam nedalo, spis mi to prijde jako prezitek....ktery si nekdo na kraji proste nechava z historickych duvodu

hvezdicka07
15. zář 2011

@cuddle : Blbej přežitek...však nikdo nemusí vědět, že nemůžeme mít děti, ne?? 😒

cuddle
15. zář 2011

@hvezdicka07 ano je to tak, nekdo to nechcou , nekde chcou - ja to vzala tak jak to je, neni natom nic moc osobniho - tech par udaju si tam vyplnim a necham jen orazitkovat, pochybuju, ze pak jeste nekoho budou kontaktovat , kdyztak tam dam kolegyni z kancelare a je to

hvezdicka07
15. zář 2011

@cuddle: Tak, pokud máš v práci super kolektiv, tak to jo 🙂

gabulle
16. zář 2011

holky nevim my jsme stredoceskej kraj a rikala ze je to vlastne jako omezovani ,prave co je komu do toho,navic pak jste i prvni na rade kdyz se propousti,protoze vedi ze budete chtit odejit na MD.

hvezdicka07
17. zář 2011

@gabulle: Souhlasím s Tebou...co je komu do toho, že chceš adoptovat prcka.

cuddle
19. zář 2011

ahoj holky, zdravim v rychlosti novinky
- dnes podana 1 část zadosti o adopci na socialni urad - uz jen doplnim potvrzeni od lekare a hodnoceni od zamestnavatele a je to podane - a muzou zpracovavat a posuzovat
- zitra konzultace v Caru co a jak dal po revizi - jestli a jake testy udelame a kdy muzu zacit dalsi stimulaci, jsem zvedava....

hatapkaiva
27. zář 2011

Ahoj všem 😀
26.9.jsem odevzdala vyplněné papíry na soc.Výpis z trestního rejstříku , doporučení z práce,obce si vyžádají samy.
Návštěva doma bude asi až za měsíc.
Žádáme o holčičku 0-4roky 🙂
Bojím se trochu těch testů,protože manžel je málomluvný.
Třeba se s některou zvás sejdeme na pobytech.

rioko
29. zář 2011

ahoj holky dnes nám přišla pozvánka na přípravku v listopadu - Brno není tady někco další?

cuddle
30. zář 2011

@rioko my teprve cekame na odeslani zadosti na kraj, tak brzo nam termin asi nenabidnou, jak dlouho jste cekali od podani zadosti?

cuddle
30. zář 2011

@hatapkaiva je tak to te chapu, manzel zase vyrazem v obliceji dokaze dat najevo, jak ho to nebavi a otravuje, viz dnesni pohovor u geneticky , jezis to byl zase vyraz , za minutu tu asi umru 😀 ....premyslim jestli ho pod stolem vzdy kopat nebo co by zabralo 😲