Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

cuddle
29. lis 2012

@hope1 ahoj - jak jiz jsem tu psala driv, na toto tema moc lidi nechodi, mame uzavrenou skupinu pokud mas zajem se pridat k diskutujicim tak mi napis do IP zpravu 🙂

mugo168
3. pro 2012

@katerrinka Jé, to je hrozně krásná zpráva a krásné sousloví MAMINKY ZE SRDÍČKA 🙂 My se s manželem snažíme 4 roky. Mám za sebou 2x IUI a 3x KET a stále nic... O adopci uvažuji už dlouho, nehledě na to, že nechci být úplně stará máma a přáli bysme si velkou rodinu, takže by mi nevadilo, kdyby se pak třeba po adopci povedlo vlastní. Ale manžel se drží zuby nehty a o adopci nechce (zatím) slyšet. A tak stále čekáme ...

hatapkaiva
9. pro 2012

@mugo168 Ahoj manžel o tom také nechtěl slyšet a ted máme 15 měsíců od podání žádosti a zítra jdeme na psychotesty 😀

mugo168
10. pro 2012

@hatapkaiva Tak dnes držím palečky, ať psychotesty dopadnou 😀 a můžeš být brzy maminkou ze srdíčka 😉

hatapkaiva
13. pro 2012

@mugo168 Děkuji , snad jsme to zvládli

antana123
17. pro 2012

Ahoj holky 🙂
rozhodli jsme se pro adopci
a chtěla bych poradit co všechno nás čeká a jak dlouho se čeká a zda s jedním vlastním dítětem máme na adopci vůbec šanci předem moc děkuju za jakékoliv info 🙂

ifet
29. led 2013

@cuddle ahoj...nevím jestli mé vezmete mezi sebe do diskuze, ale jsem po nevydarenych 2x ivf, 5x iui, 2x ivf nativ a 1x ivf nativ s minimalkou...a už mé to fakt nebaví a proto bych se rada přidala k vám do diskuze, protože se s manželem chystame zazadat....naše rodina o tom ještě neví a nemám se o tom s kým pobavit....dik

cuddle
29. led 2013

@ifet ahoj - napíšu ti do IP kontakt na zakladatelku skupinky, jen ona te muze pridat , ale urcite tam neni zadny problem 😉

ifet
29. led 2013

@cuddle dikes moc...

japro
22. únor 2013

ahoj nemužu spát tak se zeptám ..... mám za sebou druhé IVF a nic čekají nás ještě dvě v mazáku nic.... no a když to neklapne jden na 100% do adopce tedy chceme 🙂 zeptám se od první akce do poslední jak dlouho to + - trvá ??? vím asi hloupá otázka ale vubec nemám tušení předem moc děkuji 🙂

mirenkam
Autor odpověď smazal
Zobraz
japro
22. únor 2013

@mirenkam juuuuu to je nádhera uplně mě to dojalo..... užívejte si to a gratuluji.... určitě to stálo za to 🙂

mirenkam
22. únor 2013

@japro to víš, že stálo 😉

pawlinecka
3. bře 2013

my se ted zajimame o adopci....sice cekame nase prvni, ale chteli b
ychom adoptovat

vaila
9. bře 2013

Ahoj holky, pročítám si vaše příspěvky a velmi mi to připomíná naši situaci. Mnoho neúspěchů a bolestných chvil s vlastním těhotenstvím, ale také naděje v adopci, kterou už jsme rozjeli. Pokud by to šlo, moc ráda bych se k vám přidala. Nemáme téměř nikoho, s kým se o tom můžeme pobavit..

jenit
14. bře 2013

Ahoj holky, tak mi podávali žádost o adopci začátkem roku 2011 a čím jsme vytouženému mimi blíže, tím více se nemůžu dočkat, ještě před pár měsíci jsem si ani takřka nevzpomněla, asi je to taky tím, že už i ty poslední kolegyně a kamarádky kolem mně těhotní o sto šest. Ráda bych se rovněž připojila do vaší skupiny, a tak si zpříjemnila to naše čekání 🙂

cuddle
14. bře 2013

@jenit taky mame zadost 9/2011 a snaad uz letos 🙂

cuddle
14. bře 2013

@vaila taky jsem na zacatku hledala nekoho s podobnym pribehem, kdo rozumi i tomu co zazivame a ma nejake zusenosti, rady ohledne proces adopce

vaila
14. bře 2013

My máme žádost z června 2012, nedávno nám teprve dorazil dopis, že jsme schválení. Takže běh na dlouhou trať..ale jsme za tuhle naději moc vděční

cuddle
14. bře 2013

@vaila no vidis my mame zadost z 9/2011 a dopis dorazil minuly mesic, cekali jsme dlouho na pripravku, testy a schvaleni, nez nam ubehnou 3 roky od svatby, ale pocita se podani zadosti , takze neco uz odcekano mame, a jak dlouhy je cekaci cas u Vas? V jihomoravskem na zacatku rikali 2-3 roky prumer, ale cekaji i min, i dyl - tak uvidime

vaila
15. bře 2013

My jsme Pardubický kraj, který má myslím jedny z nejdelších čekaček - až 5 let. Na přípravce ale říkali, že se snad situace trošku v poslední době zlepšila. Tak uvidíme🙂 Myslím si, že u vás je velká šance už letos🙂

cuddle
15. bře 2013

@vaila aha já myslela,, že Zlínsko , tam prý i 7 let čekají ☹ hlavněže se tam budeme stěhovat, tak to se asi druhého nedočkáme...s tou jejich čekačkou , no ale prý se to zlepšuje všude - že je i míň žadatelů - asi úspěšnější pokusy IVF atd. , a mozna i vic deticek - tak ať se brzo dočkáme všichni 🙂

jenit
15. bře 2013

My jsme kraj Olomoucký, kde je čekačka také v průměru 2-3 roky. Loni bylo dětiček málo, až ke konci roku se více nadělovalo 🙂 .Mám obavy, že nyní se čekání prodlouží tou novelou. ☹

vaila
16. bře 2013

Je to hodně individuální - požadavky na děťátko a tak. Nekoukáte občas na adopce.com? Tam jsou i diskuse z různých krajů..zajímavé počtení🙂

leny77
19. bře 2013

Ahoj holky, ráda bych s někým pokecala a dozvěděla se nějaké informace ohledně adopce 🙂 . Teprve jsme podali žádost, která už by měla být odeslaná na kraji, takže nás čeká ještě hodně dlouhá cesta.
Vezmete mě do uzavřené diskuze? Díky.

hannyy
19. bře 2013

Holky omlouvam se ze vam se tak vpadam ale nejak nemuzu najit co hledam, ja se spize zajimam o primou adopci s konkretni maminkou, jenze nijak nemuzu najit kde na netu treba maminky deti k adopci primo nabizi . Samozrejme by jsme to meli po vsech zakonnych strankach zlegalizovane, zajima me spize kde takove maminky najit a nebo pokud ma nekdo s primou adopci zkusenost ? dekuji

cuddle
19. bře 2013

@hannyy zkus stranku fond ohrozenych deti - nebo nejaky klokanek - pokud se na ne zeny obraci o radu , vetsinou jim doporucuji primou adopci - s nejakym jiz schvalenym parem
jinak na netu pokud vetsinou nekdo pise, ze je v tizive situaci a uvazuje o adopci, byla bych opatrna - jakekoliv penize, darky, dary atd. jsou nelegalni - proste v tom nesmi byt - aby jste se vyhnuli problemum
my primou nechceme - tak se o to moc nezajimam
mozna treba adopce.com - jestli tam je nejake takove forum, ze prijmes dite do prime adopce zakonnou cestou, treba se nekdo ozve

hannyy
19. bře 2013

😖 😖 @cuddle dekuji, samozrejme bych nikomu za nic neplatila, ja jsem v tohle hodne kriticka, pokud je nejaka maninka v tizive situaci - mela si to mom.tehu rozmyslet a ne ted zadonit na netu jen aby vymamila z lidi co jsou treba uz opravdu psych.vycerpani a dali by za mimi jakoukoliv cenu penize 😖 😖 😖 😖 ale kazdy nazor me potesi 🙂 rady a tipy 🙂

cuddle
19. bře 2013

@hannyy ja prave jsem v tomtoho hooodne skepticka - aby vedela kdo jsme, kde bydlime, jak se jmenujeme a za 2 mesice jsem ji mela u dveri, ze nema to tamto, nebo nekoho z rodiny, nebo mi ve 3 letech cekala nekde u piskoviste a ditku vykladala, ze ona je jeho maminka, kdyz se ji to ulezi - proste se toho bojime a proto to nemame uvedene
ale samo znam holky co maji ditko z prime adopce a je to prave vykopeno tim, ze si odnesli domu miminko, ale toto tam hrozi - mozna ne hned, nekdy casem, mozna vubec - to uz si musi kazdy zvazit sam
jinak prave mi prijde, ze bohuzel na tech servrech a infech ohledne prime adopce jsou jen vychytralenky co natom chteji rejzovat a nehledi na dite - a nebo si to rozmysli po porodu a ty jsi zklamana a jede se cele znovu
tak preju at se to podari pokud je toto cesta, kterou jste vybrali a je pro Vas prijatelna a nejvhodnejsi 🙂
co vim, tak holky co znam, tak to vetsinou byl nekdo z okruhu lidi co znaji - v okoli nekdo otehotnel, vedelo se ze uvazuje o adopci nebo se nekomu zminil a ten zase tem o kterych vedel, ze chteji adoptovat nebo jsou v procesu, spojili se a dohodli - pokud je to pro obe strany prijatelne 🙂

cuddle
19. bře 2013

@hannyy my uz jsme schvalni , zadost 9/2011 a mame dost velkou sanci, ze uz se letos dockame - 2 roky od zadosti je u nas ted bezny termin na bile, zdrave mimco do 1 roku
kdyz jsme podavali zadost rikali 2-3 - spise 3 a ted se to vylepsilo, deti bylo minuly rok dost, tak snad to bude i letos