Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

jancip
29. srp 2015

@kacabenka Ty osobnostní testy dělá každý sám.

opicka_kiki
1. zář 2015

@bettyna84
@haaribo
Ahoj, mohla by som vas poprosit o pristup do sukromnej diskusie na temu adopcie?
Vopred dakujem.

danysek1
11. říj 2015

Haribo- Ahoj, my už jen čekáme na zázračný telefon, co nám konečně změní život. Prosím o přístup do skupiny

bobinka1987
19. říj 2015

Holky, prosím o radu. 😉
Budeme taky podávat žádost o adopci. Jenže to máme trochu složitější. Jsem učitelka a pracuji v ZUŠ odpoledne. Mám trochu obavy, když se dělají všechny ty psychotesty, pohovory a víkendová setkání, tak jak to budu řešit v práci... Nemůžu si jen tak vzít během šk. roku dovolenou a také nemá za mě kdo suplovat... 😒 Mám edy obavy, že když nás někam pozvou na určitý čas, nebo se řekne, že víkendové setkání je čř.+.pá+so., že nebudu prostě uvolněna z práce - nebudu moct a tím nám to přitíží v posuzování...
Jsme z Jihomor. kraje, nemáte některá zkušenost, jak probíhají srtkání a testy pro nás z Brna a okolí?
Děkuji! 😉

patulik87
4. lis 2015

@kytka12 ahojky, nebud z toho smutna. protoze adopcni rizení a zaroven ivf je opravdu zahul jak na dusi tak pro telo. delaji to protože chteji mít v evidenci pouze ty kteri uz jinou variantu nezvazuji. zadatelů je moc, deti malo, ale kazde dite bude chtit jednou milujici rodice, kterymi byjste byli v kazdem pripade, ale socialka si to nemysli. oni se priklaneji k parum kteri berou nahradni materstvi jakou prirozenou vec a ne jen nejake resení prazdne naruce. po pripravce zjistite ze nehledate dite, ale nabizite sve zazemi detatku ktere hleda vas. takhle to je nastavene v systemu pri vyberu. tezko se to vysvetluje jim a lepsí kdyz uz chcete podnikat takoveto resení nic jim nerikat, berou to tak jako ze to chcete jen protoze zatim zadne dite nemate ale jakmile byjste otehotnela veskery cas ktery vam byl venovan je zahozen. po nas dokonce chteli z centra AR zpravu ze uz ani tato varinata neprichazi v uvahuz. po dohode s lekarem vam napise cokoliv. taky jsme mylsleli ze to zkusime vyresit najednou ale behem pripravky by jste pochopila ze se to zvladnout neda. je to narocne a nakonec byjste tu zadost stahla a nebo nakonec ivfko nechala az necakaci obdobi protoze je dlouhe. ve skupine na pripravce jsme meli jeden par ktery jednou rekl ze pro dite udelaji vse tak je soupli do sufkliku utekli jim tri roky tahlo jim na ctyrivet, pripravily se vetsi sance na male dite a nakonec pochopily ze to nemeli rikat. ivfko odlozily, sly do adopce naplno a nakonec stesti jim zapralo a prislo vlastni. ale pri tech sezeních se tezko zatutlava ze to mate rozjete na obe strany a nakonec by jste to vzdala jedno nebo druhe. ujasnete si co je pro vas vic. mi taky chteli jit do ivfka behem cekaci lhuty, ale nakonec nam ta adopce vrostla tak rodiny ze si ani nedokazem predstavit ze by to slo jinak.... proste jsme to nhradni rodicovstvi prijaly za svoje, prirozene, nevim co je rodit, jako ti co rodily nevedi co je si jen dovezt.... verim oboji je uzasna zmena v nasich zivotech. mojee doporucení, tvrdit ze jinak to neresite nechat si vyridit papiry a pak to zkusit jestli se postesti v caru. hodne stestí 🙂

kytka12
4. lis 2015

@patulik87 Moc děkuji za odpověď. Já osobně jsem si taky říkala, že je otázka času kdy se provalí IVF i adopce naráz, nedělalo by to dobrotu. Jinak nakonec se povedlo IVF a čekám miminko, tak jsem ráda, že budeme mít vlastní dítě.

patulik87
4. lis 2015

@kytka12 hodně štěstí 🙂

bobinka1987
4. lis 2015

@patulik87 my byli podat žádost teď v pondělí. Říkali nám, že při testech jdou vyloženě až na kost...mám z toho docela obavy... 😒 Jaké "nejhorší", nebo nejvíc na tělo otázky jste tam třeba dostali? Paní ze soc. dokonce říkala, že je to i dost velký záhul pro vztah a nejeden pár to třeba i neustojí... ☹

patulik87
4. lis 2015

@bobinka1987 ahojky, no psychotesty ani nebyly psycho spis dlouhe, unavne, opakujici se otazky, vesela psacolazka takze fajn povidani, zacaly jsme v devet hodin prvne pohovorem kde jsme byli oba. rozebirali co jsme nazbiraly za info na pripravce. je to diovne ale vysocina asi dela prvne pripravku a pak psychotesty. pak nas poprosily abych nakresilyly na jeden spolecny papir obrazek aniz by jsme si rekli co. tak jsme kreslily nas dum. ja zhradu okna a manzel postavy. pak se udelal rozbor toho obrazku. pak nas rozdelily na pohovory zvlast do obeda. ptaly se nas na nas vztah, jak dlouho jsme spolu, co jsme zazily, neco pekneho a taky jestli jsme mely krizi. kdo a jak co kdy resil, co nas k adopci privedlo, predstavy o vychove, vztahy mezi sourozenci, ptaly se na vychovu nasich rodicu nas. jestli si ymslime ze to bylo dobry nebo ne. jestli chcem delat neco jinak. co mne se libi na manzelovi a povidani onem. je to o vsem moznem. jestli se dobre znate, a nelzete si ve vztahu tak brnkacka. prave proto to delají aby si byli jistý ze se fakt dobre znate, jak se k sobe a svemu okoli chovate, jestli tu adopci chcet oba dva a jak moc, obavy y ní a vse co vas kolem toho zajíma. na techto testech zjisti jak moc jste vhodní. pry neprojde jen procento, kterí nejsou na stejne vlne, lzou si, nevera, a tak.... jestli mate super vztah, i s hadkami, chcete to oba dva stejne a vite o sobe vse a jste normalní tak stoproprojdete. pak jsem mela rict co je na kartickas spise co mi pripomina tvar prstu a ruky neboli gesta. takze napr sevrena pest jakoby bouchající o stul. vzdy jsem se snazila to rict takovym pozitivim nahledem. i kdyz to vypadalo jako nasily tak jsem rekla zrovna u teto ruky rekla - kamen nuzky papir 🙂 proste pozitivne myslet. jestli to jde. dale jsem nakreslila postavu jakoukoliv. tak jsem zacla pandulakem a pak mi rekla at nakreslim pandukacku. a mluvte o tech osobach. jestli jsou to studenti nebo pracujici, dale co mají za starosti a za zajmy jestli muzou byt nestastný a tak.... a nakonec dloue pisemne testy, bud zaskrtavani nebo odpovidaní. mam casti vyfocene na pamatku. ale ty jedine do zpravy. otazky nebyly zaludne. proste ze zivota jake mam nazory,pocity, vnemi zajmy, naroky na vychovu, pristup k zivotu. proste zaskrtavat tak jak to v ten moment citite, nepremylset nad tim neni na to cas. pak jste ve stresu kdyz uz je po vas chtejí protože potřebují jít na obed. piste to tak jak mate, citite a víte. hlavně nelzete protože otazky se opakují v jinem podaní a tam prave nezjistite kde se ptají na totez jinak a zjistit jak na tom jste.... takže sice na kost, ale zvladnutelnute jsou... to musí ale zadny psycho a dramo... a po obede s nami opet mluvily spolecne dohromady . o vsem a tak. odesly jsme spis vycerpane, nez zdepnane co vse se dalo napsat lepe. kdyby jste chtela vice info k celkovemu prubehu, pripravam a tak rada se podelim 🙂

werumka
4. lis 2015

@bobinka1987 Jéje a kdo vám to říkal? Nevím, jak v jiných krajích, ale mě to zas tak na kost nepřišlo, spíš to bylo úmorné. Asi tak desetistránkový dotazník, pak nějaké osobnostní testy na počítači, pak pohovor. Spíš mi přišlo úsměvné, že ty dotazníky byly asi z roku 1975 a některé ty dotazy byly celkem komické - jako třeba jestli nám sex s partnerem přináší radost 😀 😀 Ano, je tam spousta vtěrných dotazů, jsou tam dotazy na rodinu, rodiče. Ale neměla jsem z toho nějak špatný pocit. Nesnažila bych se při těch testech hlavně nic tajit (jako například to, že měl někdo špatné dětství, horší vztahy s rodiči apod. - cení se hlavně upřímnost). Ale že bych měla pocit, že to neustojí náš vztah? To vůbec. Jestli by neustál tohle, tak pak by neustál ani porod 🙂

patulik87
4. lis 2015

@bobinka1987 alena testy verim ze je jeste cas. ted spise ocekavejte navstevu socialni pracovnice. kouknou na to jak bydlite. hlavne cisto uklizeno. jinak neleze do skrini ani do lednice, jen chce vedet pocet mistnosti a v jakem stavu. pokojicek nachystany myt nemusíte. 🙂 rychla kava a za 15 minut byla fuc.

bobinka1987
4. lis 2015

@patulik87
@werumka
holky děkuji za odpověď. Zatím jsem byla na sociálce jednou, musím ještě donest zbytek papírů + milion potvrzení. Ještě že už nechtějí hodnocení zaměstnavatele, to by mě asi piclo... A pak návštěva dámy ze socky. Prý v naší městské části spadáme pod jednu moc hodnou starší paní...tak snad bude hodná... Máme byt vybavený zatím nábytkem po babičce, tak snad nebudem působit nějak blbě... 😒

werumka
4. lis 2015

@bobinka1987 Neboj, u nás ve skupince na školení měli někteří žadatelé i rozestavěný dům a nevadilo to 🙂 A jak říkala naše sociální pracovnice - vybavení domácnosti opravdu důležité není. Naopak vždycky povídala, že je jí trapný chodit se dívat k žadatelům do bytu, protože ví, že je to zbytečný - že jakmile těm lidem zazvoní telefon, tak všechno potřebné během pár dní mít budou.

1isabella
5. lis 2015

Ahoj holky je tu někdo z Karvinska?

barmarks
5. lis 2015

@kytka12 Tak to je zvláštní,u nás v přípravce bylo několik párů které podali žádost a dále zkoušeli ivf,nikomu to nevadilo.Naopak sejim zdálo zvláštní že jsme se rozhodli že ivf nepodstoupíme a jdeme do adopce.

barmarks
5. lis 2015

@kytka12 Až na další straně jsem si přečet že už čekáte mimčo 😉 Moc gratuluji 🙂 🙂 🙂

axenal
12. únor 2016

Ahojky, zažádali jsme s manželem o adopci. A mám opravdu strach s psychotestů? Manžel není moc napsání, je spíš muž činu. Ve škole mu moc čeština nešla. Má strach, že v testech bude muset psát dlouhosáhlé odpovědi. Jsou testy složité?

renat
12. únor 2016

@axenal testy složité nejsou. Odpovědi se zaškrtávají. Není se čeho bát. Otázek je hodně, vyplnovali jsme je asi 3 hod. Mnoho otázek se opakovalo, jen byly položeny jinak. Prostě budete vyplňovat, jak to cítíte. Nejsou tam správné a špatné odpovědi.

axenal
13. únor 2016

@renat Moc děkuji za odpověď, hned jsem klidnější.😀😀😀, manžel bude moc řád, až mu to povím.

danysek1
12. bře 2016

axenal: u nás to bylo podobné, manžel odpovídá stručně a rychle🙂). Spoustu otázek se zaškrtávalo v počítači, bylo to spíš dlouhé než těžké.. A moc nebloumat nad odpověďmi, prostě tak jak to cítíte...

jr1985
17. dub 2016

Zdravím 🙂 máme s manželem také zažádáno, jsme z Ústeckého kraje, zatím jsme odevzdali všechny papíry a byla u nás na návštěvě soc. pracovnice z MěÚ. Byla u nás asi 4 h byla hrozně milá, příjemný rozhovor. Vůbec nám neprocházela dům, dala si čaj v obýváku a dělala si poznámky k našemu povídáni. teď čekáme co bude dál... 🙂

missuttka
8. črc 2016

Ahojky,nemuzu mit deti vlastni,tak jsme se rozhodli ze si nejakeho broucka poridime pres adopci. Jak to dlouho trva,nez celej kolobech zadosti,psychotestu,navstev ze soc vyridi? A kde se to vyrizuje,na socialce v okresnim meste nebo na kraji? Ani by jsme nechteli male miminko,ale ditko klidne kolem 2let. Proc ma vyrustat v ustavu,kdyz muze mit u nas lasku a objeti.. 🙂 a za jak dlouho jste dostali detatko?

1lenuska1
8. črc 2016

@missuttka Ahoj, právě jsme čerstvě dokončili celý ten proces. Jen čekáme, až přijde poštou oficiální potvrzení o zařazení do evidence, poslední pohovor jsme měli na konci června. Žádost jsme podávali loni v dubnu, takže to celé trvalo přes rok. Ale vstoupily do toho prázdniny a to se nic neděje, takže čistého času řekněme rok. Kdybys chtěla bližší info, napiš do zpráv 😉

werumka
8. črc 2016

@missuttka Ahoj, celý ten proces trvá cca ten rok. Ty větší děti už většinou do adopce nejsou. Souhlas s adopcí často dávají rodiče hned po narození, později už k tomu moc nedochází. Záleží na kraji, odkud jste. Čeká se cca dva, tři roky.

missuttka
9. črc 2016

A co okoli,jak na to reagovalo? Toho se hodne bojim. Lidi jsou zli a zijeme v malem meste

1lenuska1
9. črc 2016

@missuttka zli? To bych vubec nerekla. Jsou hloupi a neznali situace. A pak nestoji za to, aby vas trapil jejich nazor. My jsme se setkali pouze s pozitivnim ohlasem, casto s obdivem. A vetsinou nam rikali, ze by do toho sami nesli, ale nam fandi.
Ja jsem se spis bala, aby nas lidi nelitovali a nedivali se na nas soucitne. Nic negativniho ohledne adopce jsem nezaznamenala, a tim myslim jako nikdy, i kdyz se nas to jeste netykalo. Predsudky jsou hrozna vec...

urtica
9. črc 2016

@1lenuska1
@missuttka Osobní zkušenost s adopcí nemám, ale znám ze svého okolí tři rodiny, kde mají adoptované dítko a jednoho člověka, který byl jako miminko adoptován a nikdy jsem od nich neslyšela, že by je někdo kritizoval...nějak si ani neumím poředstavit, CO by na adopci (pokud proběhne legálně) mělo být předmětem kritiky...

missuttka
9. črc 2016

Je uzasne ze je tady takova moznost pro nas neplodne pary. Zustat bez deti mi prijde smutne

romanar
27. črc 2016

Ahoj holky. Máme za sebou s manželem celkem peklo v boji za kompletní rodinu. Miminko nám nešlo přirozeně, tak jsme šli na IVF. Hned jsem otěhotněla, ale miminko nám umřelo za týden po porodu. Pak jsme si osvojili ne úplně zdravého chlapečka. Musel jít na operaci, všechny ty prohlídky, kontroly.... Skončil tento kolotoč a po osvojení jsme dostali nabídku dalšího děcka. Bohužel teď si procházíme něčím, co už jsem nečekala. Dítě si přebíráme od pěstounů. Je to peklo. Jezdíme s malým skoro 70 km tam a zpátky. Čekáme na to, až soudkyně vezme papíry a milostivě nám napíše usnesení. Jezdíme už déle než měsíc a nikam to nevede. V takovém vedru je malý opocený v sedačce. Domů dorazíme tak kolem deváté večer. A to až dostaneme usnesení

romanar
27. črc 2016

Ahoj holky. Máme za sebou s manželem celkem peklo v boji za kompletní rodinu. Miminko nám nešlo přirozeně, tak jsme šli na IVF. Hned jsem otěhotněla, ale miminko nám umřelo za týden po porodu. Pak jsme si osvojili ne úplně zdravého chlapečka. Musel jít na operaci, všechny ty prohlídky, kontroly.... Skončil tento kolotoč a po osvojení jsme dostali nabídku dalšího děcka. Bohužel teď si procházíme něčím, co už jsem nečekala. Dítě si přebíráme od pěstounů. Je to peklo. Jezdíme s malým skoro 70 km tam a zpátky. Čekáme na to, až soudkyně vezme papíry a milostivě nám napíše usnesení. Jezdíme už déle než měsíc a nikam to nevede. V takovém vedru je malý opocený v sedačce. Domů dorazíme tak kolem deváté večer. A to až dostaneme usnesení, tak tam budeme muset být ještě častěji . Děcka na sebe žárlí, pěstounka chce být s děckem pořád v kontaktu. Dokonce nám i čerpala rodičák, ten největší. Máte někdo takovou zkušenost? Je tu někdo na popovídání?