Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

wrtulka
13. kvě 2010

Maova oni mu tu průchodnost udělají.. jen až za měsíc..
na a ty hromony jsou jim na IvF jedno si do mě narvou své 😔 do té doby samo IVF ani IUI neudělají což beru..
no oni mi vysvětlovali že manža má hroší pohyblivost takže i když se to zlepšilo že je to na IVF+ICSI takže přirozeně nebo IUI si nemyslí že by se to mohlo podařit 😔
nevím no...
tak já už mám v plánu se objednat ke své gynekoložce kvůli těm lázním tak se jí na ty hromony zeptám jeslti by mi na to něco nedala 😔

mila30
13. kvě 2010

Ahoj holky,

já měla dnešní celou noc sen o tom, že jsme dostali chlapečka z kojeňáku, kde jsme se byli jen podívat a my se všichni tři do sebe tak zamilovali, že nám umožnili, abysme dodělali všechno co nejdřív a malého dostali. A byl to míšeneček běloch s černouškem a byl nádhernej a já celou noc v tom snu brečela štěstím 😵 .
Feli, tak to byla super dovča. Něco podobného jsme měli s manžou vloni ve Františkových lázních, to byla taky paráda. Letos chystáme Orlík.
Wrtul a kam chodíš, do Sanusu? Víš ono je to těžké někdy pochopit a sžít se s tím co po nás chtějí doktoři. Já naštěstí nemám po hormonech nějaké větší reakce a po skončení stimulace jsme naprosto v poho. Ale jak píšou holky, zkusit jiný CAR a nebo také v těch lázních jsou super doktoři, tak se zeptat tam. Ve Františkových se ti bude líbit, je tam nádherně, já tam byla 4 dny na dovče a je to nádherné město, které jsem si hned zamilovala.
Jajko, gratulace ke kontrole a také k tomu jak se to hezky sešlo s tou adopcí 🙂 .

wrtulka
13. kvě 2010

Milo chodím už do 3tího CARu -te´d do GESTu do Prahy..a měnit se mi ho nechce.. chodím tam krátce a vím že z hlediska postupu dělají všechno jak mají i to co mi radí je ok - z hlediska pravděpodobnosti otěhtnění 😔 jen jsem z toho prostě špatná že mi (ne oni ale v Brně kde jsem absolvovala první 2 cykly IVF) rozházeli hormony a teď mi to ani nechtějí srovnat nevím no 😔 ale je fakt že při IVF si hormony řídí sami takže jim je to vlatně jedno jak já na tom sem.. 😔

b.e.r.u.s.k.a
13. kvě 2010

Feli,taky jste s manželem turisti,to my každý víkend někam vyrážíme na výlet,tedy když dovolí počasí a to je k nám poslední dobou nepřejícné.My ani k moři jet nemůžeme,já mám alergii na sluníčko a manžel by my týden na jednom místě nevydržel a ležení u vody jsou pro něj muka.Takže volíme spíše poznávací zájezdy.Za měsíc jedeme na prodloužený víkend do Paříže,já se už tak těším,konečna na chvíli vypneme 🙂
Wrtulko to je na palci s těma papírama,my jsme měli štěstí a vše nám šlo jak po drátku,ale tebe lituji.Pořád se to jen protahuje,snad se to brzy zlepší a ani se nenadějete a papíry budou po kupě 😉 Budu držet pěstičky ať to pěkně klape.
Jináč my se s manželem,teď také snažíme o mimi,zatím sami a o prázdninách jdeme na minimálku,tak uvidíme,nejlepší by bylo,kdyby se do té doby zadařilo přirozeně,ale říkám si,že takové štěstí ani nemáme,tak snad to vyjde s pomocí doktorů,už by bylo načase.

wrtulka
13. kvě 2010

Beruško nad minimálkou taky uvažuju.. místo toho IVF po lázních.. kolik vás to bude stát?

mila30
13. kvě 2010

Wrtul, napsala jsem ti ohledně Gestu do IP. 😉

lea296
13. kvě 2010

Ahoj holky, moc Vás všechny zdravím, já taky nějak nestíhám číst, jsem dost nastydlá, tak ležím a piju čaj a modlím se, aby se to zlepšilo, protože v neděli nastupuju do nemocnice a jestli se to nezlepší,tak mě neuspí,Tak ležím a potím se.

b.e.r.u.s.k.a
13. kvě 2010

Wrtulko minimálka stojí kolem 15000,-záleží kolik dopícháváš injekcí,možná i míň.Ale rozhodně je šetrnější a já při ní mám alespoň vajíčka,u IVF jsem měla jen jedno a k tomu ještě nezralé.
Leo,tak hezky lež ať jsi do neděle zdravá,to je pech co. ☹

zejm
13. kvě 2010

Holky, můžu se nejapně zeptat? Co je minimálka? IVF - předpokládám in vitro fertilizace, ET embryonální transfer. A jaký je mezi tím rozdíl? 😕
Jsem naprostý neznalec. Všechny naše více či méně zdařilé pokusy o těhotenství probíhaly bez asistence lékařů...

b.e.r.u.s.k.a
13. kvě 2010

Zejm minimálka znamená minimum hormonů.U IVF se píchajá velké dávky hormonů a u minimálky se bere klostík a až nakonec se dopíchává nějaká ta injekce

zejm
13. kvě 2010

Beruško, dík. Moc moudrá z toho ale nejsem... Po obojím pak následuje "oplození ve zkumavce" a ET? Tedy přenos mimísků do bříška???
Musím Vám připadat jako tele 🙂

berenika39
13. kvě 2010

ahoj, zejm, pokud se chceš dozvědět podrobnosti, funguje web www.neplodnost.org , je tym všechno vysvětlený, je tam i diskuse, mrkni.

b.e.r.u.s.k.a
13. kvě 2010

Nene Zejm žádné tele,já kdybych si tím neprošla,tak také nevím.A pochopila jsi to dobře.Po obojím pak následuje odběr vajíček a oplození ve skumavce a pokud se zadaří a oplodní se,tak putují k mamince do bříška-ET

mila30
14. kvě 2010

Ahoj holky, tak nás dnes a zítra čekají první kurzy, tak jsem na to zvědavá. Určitě vám pak píšu co jsme si z toho odnesli a jak se nám to líbilo 🙂 .
Mějte hezký den a zatím páááá.

juvik
14. kvě 2010

Milo, tak ať se vám kurzy líbí a splní vaše očekávání 😉

Přeju všem hezký den 🙂 ...i když teda pěkně uplakaný...lije a lije

megynka
14. kvě 2010

Ahojte 😉 krásny deň všetkým 🙂 20.5. začíname aj my psychologický kurz, teším sa a som strašne zvedavá ako to bude prebiehať 🙂

wrtulka
14. kvě 2010

Jéé ahojky Megynka takže vám už přišly nějaké informace nebo vám to volali? 😵 😵 😵 😵 😵

megynka
14. kvě 2010

ahoj wrtulka, volala nám dnes pani zo sociálky 🙂 20.5. máme prvé sedenie a 26.5. ďalšie len fakt neviem ako to už budem všetko stíhať lebo ešte aj do práce má prísť kontrola 😒

jajkaz
14. kvě 2010

Ahojky holky,
díky za gratulky 🙂 , hlavně ještě pořád potřebujeme držet palečky 😉
Tak jsem zrovna napsala žádost na pozastavení žádosti o osvojení... Nemohla jsem si vzpomenout, kdy že jsme papíry odevzdali. Ani v diáři nemám zapsané, kdy u nás paní ze sociálky byla. Tak jsem to našla tady na koníkovi 😀 Byla u nás 27. října... a teprve teď, ve středu se někdo ozval... To je děs.
Megynko, to máte teda rychlovku, tak přeji, aby se vám přípravy líbily.
A všem moc přeji, aby brzy byly maminkami 😉

b.e.r.u.s.k.a
14. kvě 2010

milo,tak ať se vám na kurzech líbí a pak písni,jaké to bylo.

b.e.r.u.s.k.a
14. kvě 2010

megynko no vidíš už se vám to rozjíždí,já vám holky závidím 😉

mila30
14. kvě 2010

Ahoj holky,

tak máme první den za sebou a musím říct, že to bylo strašně zajímavé. Nejdřív tam byla paní z magistrátu, aby nám řekla, jak ta adopce probíhá, jak je to s nárokem na dítě atd...po obědě tam byla paní primářka, která nám říkala plno příběhů, ukazovala nám fotky miminek, po drogově závislé matce a po alkoholičce...fakt zajímavé. Uvidíme zítra jak to bude. Ale věřím, že to bude stejně zajímavé jako dnes. 🙂
Megynko gratuluji. 😵

megynka
14. kvě 2010

berus neboj aj tebe sa to zachvíľu rozbehne 😉

milo ahoj, tak super, ja sa už teda teším len dúfam, že aj u nás to budú robiť tak zaujímavo 😉 potom napíšem 😉

cez víkend idem do hôr na terénne cvičenia, máme to povinné zo školy, tak dúfam, že to v tomto počasí nejak zvládnem, aj keď má byť fakt škaredo, možno vymyslia náhradný program, neviem, ale zajtra je zraz a rozhodne sa, želám vám všetkým krásny pohodový víkend 🙂

b.e.r.u.s.k.a
16. kvě 2010

hezký víkend všem,tak já mám navařeno,napečeny korpusy na medovník pro paní ze sociálky,do úterý se pěkně zaleží a teď chvíli odpočívám a pak jdu zase uklízet.

megynka
16. kvě 2010

ahojte 😉
tak ja som dnes vybavila terénne cvičenia v škole, jeden zápočet a urobila som dve skúšky o ktorých som ani netušila že dnes budú 😅 proste šťastie sadlo konečne aj na mňa 😉 🙂

b.e.r.u.s.k.a
16. kvě 2010

megynko velká gratulka,ty jsi tedy šikulka.A co vlastně studuješ?

megynka
16. kvě 2010

ahoj beruska 😉 študujem geografiu, som si to vymyslela z dlhej chvíle ale ma to aj baví, tak študujem, no niekedy keď nestíham, tak mám aj nervy 😀 ešte jeden rok a končím, tak pomaličky budem rozmýšľať na témou diplomovky
teraz som nervózna že mi to zaberá voľné víkendy a keď skončím budem zasa nervózna že čo s voľným časom 😀 ale to už možno príde mimi tak budem mať o zábavu postarané 😀
tak ty už máš aj napečené, no ja by som mala tiež niečo upiecť, lebo manžel už hľadá nejaké sladkosti 😀

b.e.r.u.s.k.a
16. kvě 2010

Megynko,taky je manžel takový mlsounek_Teta ze Slovenska mu říkala maškrtník 🙂
A jináč před tebou smekám,já už bych na studování neměla,asi by mi to nelezlo do hlavy a hlavně jsem děsná trémistka,tak naco se stresovat.

lea296
16. kvě 2010

Ahoj holky, tak moje operace je odložená, kvůli tomu nachlazení, já mám prostě smůlu ☹ ☹ ☹ Moc mě to mrzí, chtěla jsem to mít za sebou. Další termín je 26.5.

b.e.r.u.s.k.a
16. kvě 2010

Leuš něco mi to připomíná,já mám taky smůlu,mně vždy zase něco našli v moči a muselo se to taky odložit.Tak příště už to určitě vyjde. 😉