Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

mufinka0
13. dub 2011

Ahoj holky,...můžu se přidat?? Koukám, že je nás tady hodně 😝 Vyřizujete někdo adopci v Brněnském kraji?? A kam se vůbec v takovém případě obrátit?? Čekací doba je prý různě dlouhá, podle kraje,..nevíte některá jak je to v Brně? 🙂

My tedy ještě bojujeme jinak, ale kdyby náhodou.... 😉

zejm
15. dub 2011

@duzame Ptala jsi se na soužití bio a ado dětí. Moc jsme se tím natrápili a kladli si moře otázek a nakonec je výsledek úplně jednoduchý. Dětem je úplně jedno, kde jsi k tomu dítěti přišla - jestli s tátou v ložnici, v CARu nebo z kojeňáku. Pokud se na sourozenečka těší, jsou nadšené. Mám dvě holky a není to pro ně vůbec žádný problém. Spíš naopak - nemusely přetrpět to období, kdy děťátko jen leží, papá a brečí - hned dostaly holčičku, co se smála a mohly si s ní hrát 😉
Tak držím palce!

milupa1
1. kvě 2011

@zejm Ahojky,a jak dlouho jste čekali na mimčo do adopce??A kolik máte bio dětí??My máme skoro 3letou biodceru a říkají nám,že dávají přednost těm,co dítě ještě nemají žádné... ☹ aha,teď se dívám,že máte celkem 3 děti a holky mají kolik?A kolik měla malá,když jste si ji přivezli?To je otázek,co??

petulka64
12. kvě 2011

Ahojky, uvažujeme o adopci a tak bych se chtěla zeptat na zkušenosti a jak to celé probíhá. Jsme z Vysočiny, tak pokud některá z Vás má zkušenosti jak to v našem kraji chodí, budu ráda. Dejte mi vědět kdyžtak do IP. Díky

cherry1981
20. kvě 2011

Baby nehnevajte sa ze Vam sem vstupujem, a nie som od Vas 😀 , len ma veli zaraza, co sa tu pise, že ked uz mate bio deticky, tak stev nevyhode, ked si chcete adoptovat dietatko a usite dlhsie cakat ako tí, co deticky nemaju to sa i zda nefer ☹ No vari u nas to takto nefunguje, lebo aj y áe dve bio deticky a dali sme si ziadost este se len vo faze vybavovaciek, ale to by bolo RIADNE nespravodlive 😒 Držim Vám palce a nehnevajte sa ze som sa Vam sem zamotala ani neviem ako so to tu preklikla 😀

milupa1
21. kvě 2011

@cherry1981 ahoj a díky,na jednu stranu to fakt chápu,že už jednoho prcka máme,ale udělali jsme si testy,prošli vším,čím jsme mohli,a byli jsme bez problémů zařazeni mezi uchazeče,tak nevidím důvod,proč bychom měli být až na druhém místě... ☹

cherry1981
23. kvě 2011

@milupa1ano je to lahsie pre tie, co mame deticky istym sposobom,ale Aj tak sa mi to zda nespravodlive,ale prajem nech to rychlo ubehne a mate cim skor miminko. 😉

v6r
24. kvě 2011

@mufinka0 ahoj, žádost v Brně podat na magistrat, vysetrovani pak probiha na krajskem urade (psychologicke testy a konecne schvaleni). Schvalovani trva cca 1 rok, pak cca 2 roky cekani na mimco (dle vasich pozadavku).

mufinka0
24. kvě 2011

@v6r Ahojky, děkuji za zprávu,..to je neuvěřitelné jak dlouho tohle trvá ☹ ☹ ☹ Nezbývá nám nic, než doufat, že se nám podaří otěhotnět z KETu 😔 Mám známé co měli miminko do roka a další dokonce ještě dřív,..ale jak tak čtu, byla to asi šťastná náhoda. Každopádně velké díky 🙂

v6r
25. kvě 2011

@mufinka0 tak drzim palce, at se vam zadari KET. Jinak to je mozne, ze meli miminko do roka, zalezi na pozadavcich, ktere meli na dite 🙂

luthien.k
7. čer 2011

@zejm, ahoj, vidím, že máte dvě vlastní děti a třetí z adopce - uvažujeme o něčem podobné, s tím rozdílem, že bychom chtěli ještě jedno vlastní a pak adoptovat. Četla jsem tu, že bezdětné páry mají při adopcích přednost, jak dlouho jste vy čekali (my jsme z Libereckého kraje). Není to tedy zatím není úplně na pořadu dne, může se to ještě asi za pár let změnit, ale stejně mě to zajímá 🙂
Pak mám takové všeobecný dotaz - jak to funguje "s požadavky" na adoptované dítě, čili zda je možné si zadat nějaká kritéria (kluk/holka, stáří, národnost atd....?). Zatím jsme si o tom nic nezjišťovali, tak se asi ptám blbě 😅, ale třeba mi někdo odpovíte 🙂

luthien.k
7. čer 2011

Jé, teď vidím, že tu píšete o požadavcích na dítě, tak to asi jde... 🙂

ma.ja
14. čer 2011

@luthien.k ahoj , my jsme z Jablonce, od března jsme "čekatelé"....když jsma začínali, paní na úřadu říkala, že na Liberecku trvá cca rok schválení a pak rok až rok a půl čekání na mimi....záleží na tom, jaké děťátko chceš, na malomimi se asi určitě čeká dýl než na větší....a přesně si řekneš jestli kluka/holku, věk, národnost, anamnézu.....

lenkahrozinka
14. čer 2011

ahojky, máte někdo prosím zkušenost jak to chodí v Plzeňském kraji, doba čekání na adopci. Díky předem za odpověď. 🙂

mila30
15. čer 2011

@lenkahrozinka já z Plzeňska nejsem, ale jelikož se o to také zajímám, tak Plzeň je co se týče adopce jedna z nejrychlejších 🙂. Kamarádka dostala mimi měsíc po schválení!!! 🙂 Takže určitě do toho běžte a do dvou let 100% budete mít doma miminko, pokud teda nebudete mít přehnané požadavky, jako že, blondýnka s modrýma očima, v dospělosti vysoká 180 cm a štíhlá 😀 .
Držím palce.

lenkahrozinka
17. čer 2011

@mila30 díky, jsem zvědavá jak to pak bude probíhat, už teď se toho celkem bojím. Blondýna s modrýma očima to být nemusí, ale bílé a zdravé miminko bych si přála. 🙂

kristlam
29. čer 2011

ahoj, chodí sem ještě někdo? Nebo je tu jiná diskuze o adopci? 😕

hvezdicka07
19. črc 2011

ahojte holky, taky bych se ráda přidala do této diskuze a dozvěděla se o adopci víc 😉, takže budu ráda, za každou informaci 🙂

beritek
20. črc 2011

Ahoj! Budeme vyplňovat podklady k adopci. Nemáte někdo nějaký "návod", nebo i jen body týkající se obsahu životopisu? Vůbec netuším, co tam chtějí mít...
Díky moc!

ivkaj
20. črc 2011

@beritek po nás chtěli životopis podobný těm co se psával dřív (prostě slohovka).

beritek
22. črc 2011

@ivkaj Díky moc. Takže Narodila jsem se...., otec pracoval jako ..., matka jako ... 🙂

brundik
23. črc 2011

@beritek My jsme meli napsat zivotopis neformalni. Takze jsem to psala jako vypraveni od detstvi, mych detskych snu a prani, o mych koniccich,o rozhodnutich az k tomu poslednimu-adopci. Mela jsem to asi na 1,5 stranu A4.

ma.ja
25. črc 2011

ahojky,
my životopis nepsali, vyplňovali jsme formulář.... 🙂

veera2
28. črc 2011

Ahoj všem. Ráda bych se připojila k váší diskuzi, protože hledám nějaké informace ohledně adopce. Včera jsme s manželem vyplňovali formuláře na žádost a mne vyvstalo několik otázek.
Především bych se chtěla zeptat, jestli jste do žádosti popsali přesně dítě jaké si přejete. Samozřejmě bychom si s manželem přáli zdravé miminko, okolo 4 měsíců,ale bojím se, že na takové budem hodně dlouho čekat. Jsem ze středočeského kraje a slyšela jsem, že tady je čekací lhůta i 5 let. Jak jste čekaly vy?
Moc vám děkuju za pomoc.

ma.ja
30. črc 2011

@veera2 ahoj, do té první představy si napiš jakou představu máte, pak během přípravky několikrát budete probírat, jaké mimi chcete a jde i tato představa upravit. My třeba měli představu mimi do 1 roku, a po přípravce jsme to upravili na mimi do 7-8měsíců.....
Na Liberecku se prý čeká cca 2roky...
Hodně štěstí 😵

hvezdicka07
31. črc 2011

Ahoj děvčata 🙂 Strašně moc bychom chtěli mimíska, ale ze zdravotních důvodů to nejde...jak s adopcí začít?? Kam zajít, na co se ptát a tak...něměl by pro mě někdo radu?? Předem děkuji 🙂

veera2
1. srp 2011

@ma.ja Díky!
@hvezdicka07 První krok je zajít u vás na sociálku, kde ti dají dotazníky, a další papíry k vyplnění a vše ti tam vysvětlí jak postupovat. Já jsem tam byla před týdnem a taky jsme na začátku. Vše máš taky na těchto stránkách http://www.adopce.com/ Držím palce!

ma.ja
1. srp 2011

@veera2 Držím všechny palce co mám 😵 😵 😵

hvezdicka07
2. srp 2011

@veera2 : Děkuji za info 😉

mysycka
4. srp 2011

Ahojte holky, omlouvám se že Vám sem takhle lezu, ale chi se zeptat. V Září si chceme požádat o adopci dítěte a proto by mě zajímalo jak to celé probíhá. Bydlíme v domě společně s rodiči, ale jsou zde dvě bytové jednotky v jedné žiju já a v druhé moji rodiče, máme i samostatný vchod. Zajímalo by mně zda, když přijde k nám sociálka na prohlídku zda třeba budou chtít jít i k rodičům do byto, nebo zda je to nezajímá. Dále by mně zajímalo jestli nebude nějaký problém s tím, že máme doma v bytě kočku. Doufám, že to za měsíc proběhne ok 🙂