Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

zejm
17. pro 2009

Ahoj holky, tak to mám úspěšně za sebou, všichni byli hodní. Na jaře půjdu na odstranění dělohy. Aspoň bude pokoj. Tak pa pa a krásné předvánoční těšení!!!

skrizanova
18. pro 2009

Ahojky holky. Tak dnes by měli na krajském úřadě vydat rozhodnutí. Tak že bychom fakt měli pod vánočním stromkem dopis? Strašně se mi uleví, až to budeme mít na papíře. Pak už se budeme moc jen těšit, až se jednouuuuuuuuuuuuuuu ozve ten kouzelný telefon.

Dnes jedu k lékaři do Apolináře, tak mi držte palečky, ať má doktor dost kuráže zabývat se mým případem. Už se mi jednou stalo, že když jsem na doktora vybalila své problémy, tak mi řekl: Nechcete si najít jiného doktora? 😀 😀 V tu chvíli jsem nevěděla, co si o tom myslet. Ale on se hned na to začal smát, tak mi došlo, že si dělal srandu. No a světe div se, tři měsíce po vyřčení jeho otázky jsem byla těhulka. Z toho měl ještě větší radost. A fakt upřímnou. Tak doufám, že s tímto doktorem by to mohlo být podobné 😝 .

Jinak všem přeji pohodově strávené poslední předvánoční dny, málo shonu a nervů při nákupech a jen samé dobré zprávičky 😉

jajkaz
20. pro 2009

Ahojky děvčata,

dnes jsem prožila nádhernou adventní neděli - klidnou, plnou lásky, pohody, štěstí...
Přeji všem, aby takhle úžasně prožili nejen svátky, ale také celý příští rok 2010.

maova
21. pro 2009

Ahoj holky, jsem tu teď jen na skok, tak nedočítám a jen bych se ráda na něco zeptala. Po podání žádosti, dostali jste dopis z magistrátu, že obdrželi vaší žádost?

zejm
21. pro 2009

Ne, jen jsme to dali Zubaté a pak čekali na dopis s pozváním na psychotesty. Po nich jsme zase jen čekali na pozvání na přípravu. A pak se zas jen čeká, jestli Tě schválí. Po těch našich peripetiích nás snad ani chtít nebudou ☹

leontynka15
22. pro 2009

Ahojte děvčata přišla jsem Vám popřát veselé Vánoce plné klidu a pohody a štastnější Nový rok plný nových adopčátek. 😵

brundik
23. pro 2009

Ahoj holky 🙂
Mam na vas jeden dotaz, ted mezi svatkama bych chtela napsat zivotopis, ktery je soucasti zadosti. Ma byt asi na A4, doufam, ze to nemusi byt nejake strohe. Chystam se tam psat vsechno mozne, takze bych to snad ani jako zivotopis nenazvala, spis jako takove vypraveni o me od detstvi az do ted. Nemeli jste to nejak bliz specifikovane?
No a ja, protoze pres svatky budu mimo net, tak bych Vam chtela moc poprat krasne Vanoce, uzijte si to, ze muzete byt s temi nejblizsimi a odpocivejte, protoze si to vsechny zaslouzite 😉
A po svatcich se na vas kouknu, protoze jdu jeste po a ut do prace.

maova
23. pro 2009

zejm, moc děkuju za odpověď. Zatím nám nic nepřišlo, tak jsem se bála, že třeba mělo a jestli to na magistrát vůbec došlo, tak snad ano.

brundi, my jsme životopis vůbec psát nemuseli. Jen vyplnit formuláře a potom jsme měli ještě otázky na které jsme mohli, ale nemuseli odpovědět, to bylo spíš pro paní z úřadu a ona z toho potom napsala něco o nás.

Také všem přeji krásné Vánoce, užijte si je jak nejlíp to půjde a všem nám přeji, aby ty příští už byly pokud možno s dětičkama 🙂

jajkaz
27. pro 2009

Ahojky holky, tady to nějak zamrzlo 😉 No jo, když je plno zajimavějších věcí, než sedět u internetu... 😀 Doufám, že si užíváte svátky a volníčka. My jsme s manžou u mých rodičů. Ale na Silvestra už frčíme zase domů...
Tak holky, do nového roku ať to všechno, po čem tolik toužíme, konečně vyjde 😀 😎

benetka
28. pro 2009

Ahoj všichni, držím vám všem palce ať se brzy dočkáte mimi vím jak je to těžké jsme s manželem také žadatelé o adopci sice na úplném začátku, ale věřím, že to dobře dopadne. Zvlášť o vánocích jsem těžce nesla, že jsme "sami" kolem nás všichni těhotní tak je to opravdu těžke, ale to jistě znáte. Pa B.

pet.s
30. pro 2009

Holky jen jednu poznámečku..my letos 20.12.oslavili 15 výročí od té "kouzelné věty"-"Máme pro Vás holčičku!" Jooo letí to, letí. Princezně jsem našla minulý týden v kufříku flašku naší extra slivovice!!!Naštěstí ji i holkám nechutnala. 😀 Ale jinak to je vcelku fajn holka 😀 😀 A chlapeček (13) mi dnes volal od kamaráda, že tam bude i na Silvestra, že tam budou babi. Na můj názor, že je ještě maminčinej, pravil "Jen když mám hlad!".Drzounek jeden. Uááááááááááá.A to jim celý život zakazuji, aby rostli!! 😀 😀 😀

jajkaz
30. pro 2009

Ahojky,
jééé, Pet.s, no to je krásný - myslím to výročí - takhle na vánoce 😉 A co se děje s puberťáky, no to mi ani neříkej. Teď jsem zase byla pár dnů s bráchama 10 a 14 let. No hrůza 😀 😎 Tříská to s nima ale strašně... Ale jsou moji 😀

petula82
30. pro 2009

🙂 Šťastnej Novej rok, hodně štestí ,zdraví a ať se brzy dočkáme mimča 🙂

brundik
31. pro 2009

Pet.s, ty jsi me pobavila s tema svejma vyrostkama 😀
Prave jsem sesmolila ten zivotopis psany rukou, pani rikala tak na A4 a ja se tak desne rozepsala, musela jsem se brzdit. A to jsem nejdriv myslela, jak to budu muset natahovat.
Jdu si zbalit a budu doufat, ze manzela prospusti brzo z prace, ma odpoledni. No a pokud to klapne, tak vyrazime jeste dneska na hory. Jen bezky asi neuzijem ☹ Pry tam prsi a prsi... takze jsem poprosila manzela, aby vzal notas a mozna budu delat neco do prace, jsem to ale trapka 😀
Preju krasny a spokojeny rok, naplneny stestim v jakekoli podobe 😉

maova
1. led 2010

Taky všem přeji jen to nej do nového roku a hlavně hodně zdraví a splněných přání ... .
benetko, vítej tady a neboj, taky se těch dětiček dočkáme 🙂
pet.s, to je krásný výročí 🙂
brundi, tak ať si na horách aspoň hezky odpočinete, když už tam nebude sníh. A moc nepracuj 😉

Já jsem dneska po ránu měla trochu depku, najednou jsem brečela, ani nechtěla, ale přišlo mi tak nějak všechno líto a nějak jsem si shrnula poslední dobu a prostě mě to přepadlo. Ale ve středu nám přišel dopis z Magistrátu, že přijali naší žádost a že pozvánka na psychotesty přijde později. Tak jsem ráda, že víme, že tam tu žádost už mají.

skrizanova
1. led 2010

Ahojky.
I já přeji všem jen to nej nej v Novém roce a všechna přání ať se vyplní.

Maova: no vidíš, super, já ti psala, že ti to z Magistrátu dají vědět 😅 . Takže aspon víte, že už to postoupilo o krůček dál.
Benetka: třeba to bude u Vás taky tak rychlé, jako u nás. Nám celý proces trval jen 7.měsíců. Už máme všechno za sebou a opravdu to není až tak hrozné, jak se o tom všude mluví.

A jinak holky, dostali jsme dva dny před vánoci ten nejkrásnější dárek: Přišlo nám rozhodnutí z kraje, že jsme shledáni vhodnými stát se osvojiteli. Takže už to máme černé na bílém - jsme zařazeni do pořadníku a máme i s kulatým razítkem. Nedovedete si představit tu radost, jakou jsme z toho měli a ta rána, jak nám spadl kámen ze srdce museli slyšet i sousedi.

Tak šup na úřady, ať už i vy další jste co nejdříve v pořadníku 😵 😵

benetka
2. led 2010

My máme žádosti odevzdané 12/2009 a už v lednu se nám ozve paní ohleně návštěvy u nás doma. Já mám bohužel onemocnění ledvin tak mám obavy ohledně posuzování zdravotního stavu, ale asi nebudu jediná žadatelka s nějakým onemocněním ☹ Jinak asi z ničeho obavy nemám. Manžel je naštěstí zdravej tak snad projdeme. Všem přeji hodně zdraví v roce 2010 a splnění všech tajných přání. Mějte se B.

jajkaz
3. led 2010

Dobré ráno, děvčata a všechno nejkrásnější do Nového roku - trochu pozdě, já vím 😎

Benet, možná, že by to nemusel být moc velký problém. Záleží určitě na konkrétní situaci. Ale říkala nám paní Zubatá, a zrovna na příkladu dítěte s nemocí ledvim, že ho dostali přednostně manželé, kdy ona dělala na tomto oddělení v nemocnici, takže měla zkušenosti (a to ještě neměli hotové všechny přípravy)... Záleží, jestli byste do toho šli. Ale uvidíš, že to dobře dopadne a Bobíška se dočkáte. Nám by v novém roce mělo přijít pozvání na psychotesty. Taky začínáme. Tak hodně štěstí všem 😉

petula82
5. led 2010

Ahoj holky,tak jak se máte v Novém roce? Maova úplně ti rozumím s tou depkou,na mě to padlo ze soboty na nedělu.Ale už je zase dobře.Holky já měla krásnej sen,že jsme dostali kluka,byl sice větší,ale vůbec to nevadilo a šli jsme postavit autodráhu.Apak jsem se vzbudila. 😀 .No manžel si to naplánoval letos o vánocích.Říkal,že by bylo dobrý,kdyby jsme si jeli pro to mimčo už někdy kolem vánoc,ale nám řekli až2011.Tak si asi ještě počkáme.
Hodně štěstí,ať se brzo dočkáme.A všechny vás moc zdravím

aja37
5. led 2010

ahojte baby ... idem sa pridat do vasej debaty.

tiez sme cakatelia na telefon. adopcny proces sme zacali minuleho roku asi o takomto case. presli sme vsetky formulare, navstevu u nas doma, psycho testy, pohovory a skolenia a v lete nam dosiel list, ze sme boli zaradeni do databate vhodnych adoptivnych rodicov .... no a odvtedy len cakame a cakame ... a vraj budeme cakat este dlho. sme zo stredoceskeho kraja a tu sa vraj caka cca 3roky.

pokusame sa o dieta aj doma alebo u lekarov umelo, ale nedari sa. vsetky testy su vraj ok, ale nedari sa a nikto nevie preco 😔

jajkaz
5. led 2010

Ahoj všem 😉
Aji, vítám tě mezi námi a držím palečky, aby jste se brzy dočkali a slyšeli to krásné - Máme pro vás dítko 😵
Hrozné je, kolik v poslední době slyším příběhů - podle doktorů jsme ok a nedaří se, nikdo neví proč... Bohužel je to i náš příběh. A moc povzbudivé to není. Kolikrát tu jen tak brouzdám po diskuzích a potichoučku dobíjím optimismus čtením hláškek jiných holčin - Jé, jsou tam //...

Peti, mě se kdysi zdál naprosto úžasný sen, že jsem těhotná a pak si mimuško i chovám... Jestli to byl chlapeček nebo holčička, nevím, ale ten neskutečně úžasný pocit nikdy nezapomenu. Byl to ale jen sen. A zajímavé že z doby, kdy jsme se ještě ani nesnažili, to jsme ještě studovali.
Třeba se vám to podaří a o vánocích budete tu autodráhu opravdu stavět 😉 Držím palečky.

leontynka15
8. led 2010

Ahojte tak se po delší době hlásím s dobrou zprávou přišlo nám pozvání na psychotesty už jsem měla strach že na nás zapoměli a protože žádáme o druhé dítě tak už víc postupovat nemusíme což mě taky těší.
Tak se tu mějte držím všem ostatním palečky za dobré zprávičky.

pet.s
11. led 2010

Teda holky já vás obdivuji. Když čtu ty čekací doby. Když jsem si žádala o adopci, tak mi to přišlo jako nemožný cíl,ke kterému nemůžeme dojít.A skorem do roka a do dne jsem měli doma Báru. Ale nevím jestli bych do toho šla znovu, kdybych měla podstoupit tenhleten letitý postup.Chjo.

Aja 37 jse taky ze středočeského kraje, tak to asi pojedete do KÚ v Kolíně. Odtamtud jsou naše děti. Jsou tam děsně fajn. Dodnes se tam jezdíme podívat na sestřičky. No na miminka se já raději nekoukám. Jak se znám nejela bych odtamtud s prázdnou. Náhodou by tam byl nějaký malý opuštěný černoušek.... 😀 😀

jajkaz
11. led 2010

Ahojky
jak se daří v tom šíleném zimním rozmaru? My jsme si s mým miláčkem v pátek pořídili běžky, když hlásili tolik sněhu a jak na potvoru, v sobotu se u nás absolutně nedalo. Na povrchu závějí se dělala až půl centimentrová vrstva ledu... A v neděli opět dorazila ta hnusná, ale s takovými bolestmi, že jsem byla ráda, když jsme přišli domů z obyč. procházky...chjo. Dnes byly podmínky super, jenže manža z práce dorazí až kolem 8 večer... a o víkendu? Prý má být zase obleva. Tak nevím. Jsme teda absolutně nezkušení začátečníci, ale snad se ještě letos najde příležitost.

Netrpělivě čekám, že nám taky dojde nějaká reakce na naši žádost, jako Mao. Ale stále nic ☹
Pet.s, máš slabost pro černoušky 😉

zejm
11. led 2010

Taky by se mi líbil malý černoušek 🙂
Viděla jsem u našich Superstar a rozhovor s tím Benem - překvapilo mě, že prý mu u nás nadávají do opic... To jsem koukala, nevěřila bych tomu. Ale pet.s psala, že mají s Danem dobré zkušenosti
My jdeme na tu naši opakovanou přípravu, tak uvidíme. Ještě jsme nezvládli ten DD, chtějí dopoledne, ale já učím. Jsem zvědavá, co s tím provedeme.
Jinak zdravotně nic moc. Prý endometrioza a ještě navrch nějaký adenom v hypofýze. Teď půjdu po vyšetřeních, doufám, že v té hlavě není nic horšího... Nejen s adopcí by byl ámen
Jinak čekání zdar! Nemůžu se dočkat, až tu některá z Vás napíše: Tak máme prcka doma! Strašně Vám (nám) to přeju!!!

maova
12. led 2010

Ahoj holky, já jen nakukuju jak se máte 🙂
U nás je taky plno sněhu a v pondělí jsme měli v plánu jet lyžovat, protože tenhle týden taky nestíháme. Tak doufám, že se obleva ještě trochu zdrží 😉
Jinak jsem teď měla ještě plno nějakých krevních testů a jsem naprosto zdravá, že to skoro ani není možný 😀 Takže u mě se na příčinu prostě nejspíš nepřijde, co se dá dělat, musíme dál doufat 🙂 a taky se těšit na adopčátka 🙂

brundik
13. led 2010

Ahoj holky, moc nestiham, v praci se sepisuje a sepisuje...
Vcera jsem byla v Podoli odevzdat papiry z imunologie, doktorka na ne koukla, rekla ze mirne zlepseni nam umozni se vrhnout na IVF, kdyz budu pokracovat s praskama. Ale protoze nas ceka v unoru tydenni dovolena, tak jsme se domluvili, ze to nechame az po dovce. Prednison mam snizeny na polovinu a jeste jsem dostala anopyrin na redeni krve anopyrin, ale ten zacnu brat az po vytrzeni osmicek, to me ceka zitra, abych tam nevykrvacela. Ty blaho, po 4 letech se konecne dockam IVF.
Zitra pred zubarem jdeme za praktickou doktorkou, aby nas zkontrolovala a potvrdila zdravotni formulare a pak uz jen zbyva, aby napsal manzel zivotopis a formulare budeme mit vsechny, jen je odevzdat 🙂

brundik
13. led 2010

Mao, zdrava, ze to snad ani neni mozny? 😀 Presne tak, dal doufat a verit a tesit se, co hezke vas ceka 😉 Stejne jsi neuveritelne silna osubka.
Jajkaz, neboj, urcite si bezky jeste letos uzijete, vzdyt je pulka ledna. My jsme bezkovali na Silvestra i ted minuly vikend, podminky byly idealni. Ale mam 2 strasny modriny jednu z chuze po ledovce a druhou, kdyz me kamarad sejmul pri vystupovani z lanovky. Uz zcernala uplne, takze ted uz zacne mizet. Jen musim zitra upozornit praktickou dr. pred prohlidkou, aby se nevydesila, co to na tom stehne mam.
Zejm, ty jsi byla na magneticke rezonanci, kde ti zjistili ten adenom? Me delali tohle vysetreni v souvislosti s vysokym prolaktinem a zjistili mi taky mikroadenom. Myslim, ze nemusis mit obavy, pokud je to malinky, tak se to nijak neresi, maximalne branim leku na srovnani hormonu. Spousta lidi to muze mit a pritom o tom ani nevi. Tak verim, ze to bude podobne i u tebe.

aja37
13. led 2010

Pet.s, mas pravdu s tym Kolinom. My sme tam uz raz boli. Bolo to v ramci pripravy na adoptivnych rodicov. Bolo to tam na jednej strane pekne (o deti je tam fakt dobre postarane) a na druhej strane strasne smutne. Vidiet tie male deticky a nemoct si ich vziat domov ... aj som si poplakala. Ked sme tam boli, bolo tam jedno azijatske dievcatko ... velmi zlate, taky smejko ... ale zial, v tom case sme este nemohli nic robit. A medzicasom uz o nej bolo rozhodnute. Nevadi ... musime cakat.

Maova, u teba nevedia zistit pricinu? Ja som na tom rovnako. Obaja sme zdravi a nic. Nie a nie sa zadarit a nikto nam nevie povedat preco.

jajkaz
13. led 2010

Ahój,
Mao, dlouho jsi tu nebyla 🙂 Je to zatracené s tím zdravím,co? Když ho nemáme, zoufáme si a když ho máme, tak taky ☹ Ale že jsme zdraví, to nám v adopčátku přece nezabrání 😉 😀

Brundiku, manža to nevydržel a vyrazili jsme ty běžky vyzkoušet v pondělí večer. Jen tak, kousíček kolem domu. No ale i tak jsem si pořídila pořádnou modřinu na koleni - jsem šikovná, no co se mnou 😅 Taky už je zatraceně tmavá... A to se na mě v to pondělí manža koukal, jakože fňukám kvůli natlučenýmu kolínku. No v úterý jsem mu ukázala, jak se to vybarvilo, tak to mě i politoval 😉

Aji, je to opravdu smutné vidět tolik opuštěných dětí a nemoct si žádné odvézt domů 😢 Ale dříve nebo později jim pomůžeme 😀

Tak holky, krásný den přeji. 😎