Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

megynka
14. črc 2010

tak som sa vyplakala...a teraz neviem čo ďalej...ešte zostanem doma do konca budúceho týždňa...potom uvidím čo v práci,možno budem riešiť výpoveď...a koncom augusta hádam vypadneme niekde na dovolenku,neskutočne to potrebujeme obidvaja, najradšej by som sadla na lietadlo zajtra ale potrebujeme mesiac - dva aby boli peniažky...zdá sa mi že nemám zrazu prečo žiť...blbý pocit...no takúto depku som teda už dávno nemala....vám ale držím palčeky všetkým a v adopcii pokračujeme tak sa tu budeme ďalej stretávať,len sa musím dať trošku dohromady a ešte dám vedieť definitívny výsledok,ale veľké nádeje tomu nedáva ani embryologička

megynka
14. črc 2010

@petula82 nádherne zakvitnutý balkón 😉

wrtulka
14. črc 2010

@megynka neboj to přejde!!! Uvidíš!
Znám to taky jsem byla úplně vyřízená po prvním i druhém pokusu ale čas to zahojí!!!!!
Vím to já vím že teď se to lehce řekne ale všechny holky určo víte o čem mluvím! Prostě člověk zase nabere sílu bojovat dál.. ať už je to síla na adopci, ET, KET nebo stimulku.. je to jedno..
Megy napadlo mě ještě.. nechcete zauvažovat o darovaných embriích? 😉

megynka
14. črc 2010

@wrtulka už ma to napadlo,ale ešte sme o tom s manželom nehovorili, možno sa na to ešte dáme,ja viem že mi to nedá pokoj a budem asi stále rozmýšľať ako ďalej a čo by sa ešte dalo skúsiť, uvidíme časom 😉
idem asi dnes ku kaderníčke potrebujem niečo zmeniť a najjednochušie bude začať účesom 😀 potrebujem aby sa niečo dialo a je mi jedno čo...aby som potom z toho čo mi vykúzli na hlave nebola ešte viac sklamaná 😀

brundik
14. črc 2010

Dobre rano 🙂
@omcamauta S nami byl taky par, ktery neco podobneho resil, meli rozbehnutou zadost v Praze, ale planuji stehovat se pryc, tak jim tusim rekli, ze by bylo vhodne, aby aspon jeden z nich mel porad trvale bydliste v Praze, dokud se adopce nevyresi. Ale nevim, nakolik je to u vas realne. Ja jsem na netu zjistila, kdo adopce resi a pak zasla bez objednani na urad, ale pani tam nebyla, ale zastupovala ji velice ochotna kolegyne, ktera mi vsechny formulare dala.
@monajs Tak aspon mas vygruntovano, kdyz uz nic jinyho 😀
@megynka Megynko, mrzi me to 😔 Ale udelali jste maximum. A adopce je pro tebe ted takove svetylko v temnote, ktere bude bliz a bliz 😉 Tvoje pocity zna kazda tady, takze se muzeme vzajemne podporit, tak urcite prijd
😉 Oni ti nepridaj ani ty hormony, kteryma je tvoje telo nadopovany, az se vyplavi, tak se budes taky citit trosku lip. A tes se na dvocu, to bude mozkova a dusevni regenerace 😉
@mila30 Milo, ja bych te taky hodnotila uz od pohledu nadprumerne 😉 Tak to mate taky uzavrene 🙂 Ja muzu doporucit na jizvy bud obyc nesolene sadlo (muzu dodat 😉 ) nebo takovej gelik z lekarny, pry je i na starsi jizvy: http://www.contractubex.cz/cs/ Ale asi az to bude uplne zacelene. Tak preju, at se to hezky hoji a nehnisa to. Snad ty prouzky zaberou.
@frenkina Frenki, ty provokaterko, fotky z bazenu kdyz se clovek pari v praci 😀 Ale Tomasek je fakt chlapak 😉
@ferdice My obcas hlidame segre fenku, takze davam za pravdu, s hafanem je doma zivo. Ja premyslim o morceti, chamelonu nebo jesterce. A az bude prcek, tak proste budou jiny priority, ted je fakt, ze me prace zabere strasne moc casu, ale to, co delam, delam moc rada a bavi me to 😵 Takze ted mi to nevadi.
@petula82 To je krasna balkonova zahradka 😵
@juvik Juvi, v Praze se chodi na magistrat po schvaleni, protoze muze dojit k nejakym zmenam v pozadavcich zadatelu a az to posledni upresneni z magistratu se bere.

brundik
14. črc 2010

Jezis holky, omlouvam se, zacala jsem psat rano, psala jsem prubezne pres den, kdyz jsem mela volnou minutku a odeslala az ted 😀 Vazne jsem ted nevstavala 😀

omcamauta
14. črc 2010

@brundik díky, takže to bude asi složité.
Otázka na všechny - kolikrát tak přibližně jste museli na ten úřad jet, něco vyřizovat? Že bysme to zkusili rozjet teda v mém trvalém bydlišti... ale když já si to nedokážu moc představit. 😅 Nu což, ještě týden vydržím (jdem do CAR na konzultaci co teď dál) a pak se do toho obuju nějak víc.

ferdice
14. črc 2010

tak jsem dnes absolvovala soukromy rozhovor s pani co ma doma osvojene deticky. a mam par brouku v hlave. byla jsem si jista ze chceme adopci, ale u pestounske pece se pry neceka tak dlouho... nemeli deticky od miminek (coz by mi taky nevadilo) a ma to taky vyhody, ze uz se preci jen trosku projevuji. ale hlavne, jak jsem ji poslouchala, tak vychova dela opravdu divy, i kdyz deti nejsou jejich, tak hodne napodobuji chovani adoptivnich rodicu a je to proste nadhera, i kdyz to vzdy neni lehke (ale to vime ze jo). nalilo mi to silu do zil. a jeste zvladli to i kdyz si vylozene nesedli s jejich psycholozkou u pohovoru, ktera pry to brala prilis teoreticky a malo prakticky. neco takoveho jsem proste potrebovala, sejit se s takovym clovickem. protoze ja o sobe (o nas) nekdy pochybuji zda jsme vhodni, spravni, zda to zvladnem, zda je spravne vychovame apod. mate to taky tak nekdy?
brundik to ti tezko uverime, zes pred chvili nevstanula 😀
megynka treba jeste mudri neco vymysli, drive jste to tak nemeli ne? zajdi se hezky ostrihat, at mas alespon malou zmenu, znam to taky pak potrebuji nejakou pozitivni zmenu. preji ti at je brzy lepe. nebo jeste lepe, at bojovnicek vydrzi.
brundik jeste neni spatny piskomil videla jsem jej u kolegyne a zdal se mi fajny. podle mne chameleon ci jesterka nejsou komunikativni tvorove vuci lidem.
tak ja ficim domu. mejte se hezky holky

petula82
14. črc 2010

Megynko,to je mě líto,že to nevypadá dobře.Moc jsem na vás myslela.Myslíš,že není šance,že by se to nějak spravilo?
Pusť si nějakej pěknej film ať se trochu odreáguješ.
Jinak mě je dneska už trochu líp.Zítra mám kontrolu,tak uvidím co mě poví.
Ferdice,já myslím že každá zkušenost je dobrá,rozhodnutí je pouze na vás.Já věděla hned od začátku,že pěstounskou péči nechcem a na přípravách se mě to jen potvrdilo.Jen osvojení. Už aby zavolali 😉 .V září jedem na tu dovču,už se těším na ty vlny v moři.Ocamauta,no my jezdili do Brna,ve ZN se vyřizovalo jen pár věcí.Už nevím přesně kolikrát jsme tam jeli,ale myslím,že to bylo tak 5x plus přípravy(tam se nám líbilo)

juvik
14. črc 2010

Megynko, to je mi moc líto...ach jo ☹ Drž se!!!
Ferdi, s takovými pocity asi bojuje každá...jestli to zvládne, jestli to bude s dítětem umět, apod. A je super povykládat si přímo s někým, kdo to má odžité.
Milo, Brundi, tak že by to v Praze fungovalo jinak? My jsme upřesňovali naše představy při posledním závěrečném pohovoru s psycholožkou, když nám řekla, že jsme prošli a že to pošle na kraj. Tak snad jsme něco neprošvihli 😅

megynka
15. črc 2010

ahojte ďakujem vám že na mňa myslíte, dnes sa cítim lepšie ale embryologička nás nepotešila, vraj sa delia ale veľmi pomaly, jedno má 5 buniek ale je to vraj také akési poškodené, povedala, že by to bol veľký zázrak keby z toho niečo bolo, máme volať zasa zajtra, pchám zatiaľ do seba utrogestan, pre istotu,ale ani ona ani ja už tomu veľké šance nedávam, určite vraj bude chcieť s nami hovoriť aj ona aj lekár, ja už dnes mám zasa silu bojovať, mne to asi nedá pokoj kým nedosiahnem svoje, už dnes ráno sme sa s manželom bavili o darcovských vajkách a embryách, počkáme čo nám odporučí lekár...teraz si dokončíme psychologickú prípravu, naša psychologička sa vrátila z dovolenky, oddýchnutá plná síl sa nám zasa venovať 😀 , my sme rozhodnutí tiež len pre osvojenie,pestúnstvo nie...a konečne k nám do kina dorazil film Ženy v pokušení, tak sa naň zajtra hrozne teším 😉 🙂
želám vám krásny dník 🙂

mila30
15. črc 2010

Megy, to je mi líto a obdivuju tě, že máš tolik síly do dalšího boje. Ale pokud to tak cítíte, tak jedině dobře 🙂 . My máme sice embrya super, ale prostě po těch všech operacích a po tom, kdy jsem už 3x málem přišla o život prostě vlastní mimi takhle počaté nechci...Asi vám to bude znít divně, ale už toho mám za 4 roky plný zuby. Takže po této poslední operaci jsme si řekli, že to je asi znamení, že si máme mimi adoptovat a dát tak nějaké miminku, které vlastní rodiče nechtěji super mámu a tátu 🙂 .

My jsme také o pěstounské péči neuvažovali, za prvé se do pěstounské péče dávají děti větší a nikdy to dítě není tvoje.
Takže u nás díky tomu zvítězila adopce.

Juvík, my také u psycholožky dávali požadavky na mimi, ale i tak ještě chtějí to stejné, ale podrobnější na magistrátu. Ale je pravda, že každý kraj to může mít jinak.

megynka
15. črc 2010

milo, ja ťa chápem,keby som mala tak závažné operácie ako ty za sebou, určite by som už osud nepokúšala,to rozhodne, veď musíte byť hlavne zdraví rodičia aby ste sa mohli starať o mimčo... my zatiaľ len uvažujeme o darcovstve, bude to záležať všetko od toho čo nám povie lekár....zatiaľ to bol len taký nápad, ale tiež ma už napadlo, že všetko toto smeruje k niečomu, že je to proste tak pre niečo,a mali by sme už s tým prestať aby to možno neskončilo ešte horšie...ach keby tak človek vedel ako čo dopadne....no každopádne v adopcii budeme pokračovať

mila30
15. črc 2010

Megy, tak držím palce, aby dárcovství bylo možné 🙂 .
My máme ještě mrazáčky, tak až někdy bude ten správný čas, tak vyzkoušíme ještě tohle a šmitec. 😉

petula82
15. črc 2010

megynko,nám taky nabídli po posledním ivfku dárce,ale to by jsme měli dárce už pro oba a to nechcem.Ale to nám navrhoval docent,nejspíš to dělá kvůli penězům(dřív byl lepší).A když jsem pak mluvila s doktorkou,tak ta mě to nedoporučila,ta mě na rovinu řekla,že nevidí důvod proč dar.vajíčka nebo embr.Já totiž otěhotněla teď v březnu jen přes IUI a to jsem měla stimulaci jen clostilbegytem.To jsem měla 5vajíček.Jo a kdyby jsme šli do darovaných tak by nás to vyšlo na nějakých 60tis.,který stejně nemáme.Za IUI dám jen 2500 a to platíme jen dárce.No v každým případě,pokud nám nezavolají po dovči,tak možná zkusíme ještě IUI,ale už na posled.Teď mám za sebou 4potraty,tak uvidíme jestli to další vydrží.Známá z jiné diskuze se jedou dneska dívat na miminko,holčička narozená v květnu.V lednu měli dva roky od podání žádosti.To jen pro informaci

mila30
15. črc 2010

Petul, to je krásný s tou tvojí známou. Tak jim držím palce, aby si holčičku co nejdřív odvezli domů 😵 .

maova
16. črc 2010

Ahoj holky, bohužel se s vámi musím rozloučit, od dnešního dne už nebudu chodit na žádné veřejné diskuze. Kdo o mě budete chtít něco vědět, klidně mi napište IP, ráda vás i uvidím, ale budu navštěvovat jen diskuze zamčené. Mějte se krásně a až jednou dostaneme miminko, určitě vám to přijdu říct. Opatrujte se. Martina

wrtulka
16. črc 2010

Ahojky Maova co se stalo????? To je mi moc líto..
ale můžeme udělat k adopci uzavřenou diskusi....

brundik
16. črc 2010

Tak ja jsem klidne pro zamcenou diskuzi, jednu uz navstevuju a prznam se, je to bezva, clovek bez okolku a nezaobalene rekne cokoli 🤐
@omcamauta Na urad jsem sla jen 2x, pro formulare a odevzdat je. Pak ale jeste probihaly kurzy, ktere byly casove narocnejsi, treba i v pracovni den. Ale zalezi, jak to v kterem kraji funguje.
@ferdice Ferdice, vzhledem k tomu, ze vlastni deti nemame, chteli bychom a nemuzem, byla pro nas adopce jasna volba. Pokud bychom deti meli, asi bychom zvazovali i pestounskou peci, kde o nekterych vecech porad rozhoduji biologicti rodice. Ale samozrejme je to volba kazdeho. Jeste k tem zviratkum, ja na chamelenech ujizdim, prijdou mi uzasny, ale od nekolika lidi jsem slysela, ze jejich chov je narocny, tak jsem se jeste nerozhoupala. Piskomil muze byt taky fajn, ale stejne je nejlepsi psisko 😉
@petula82 Petul, kam jedete k mori? My uz musime tu nasi dovcu taky trochu naplanovat, ale uz 😀 Se s tim crcame a pritom se tesime ani jeste nevime, co podnnikneme 😀
@juvik Juvi, to by vam urcite rekli. Nam to nekolikrat zduraznovali. takze mate vsechno urcite pekne uzavrene 😉
@mila30 Vubec mi to nezni divne, chapu to po tom vsem, co mas za sebou. A moc vam fandim 😉
Ja se taky do dalsiho IVF nezenu. Vcera jsem byla u D. na konzultaci, povolil nam styk bez gumy, uz jsem uplne zapomnela jaky to je po tom skoro roce. A jeste kvuli lepsimu spermiu nez posledne, muzem zkouset i IUI, to me celkem potesilo 🙂

wrtulka
16. črc 2010

Tak fajn jsem pro to aby ji Maova jako správce naší tabulky založila co vy na to? 😉

wrtulka
16. črc 2010

brundulik teda s tím zlepšeným spermiem to vám moc gratuluju to se vám může lehce stát že se vám zadaří přirzeně 😉 😵

brundik
16. črc 2010

@wrtulka Wrtul, ono to s tim spermiem neni zadna slava, ale taky zadna traga. Videla bych to tak, ze si aspon uzijem sex bez gumy a to je taky fajn 😀 Hele a jak tak koukam, ty pojedes za chvili do Frantovek, vid? 😉 Ja bych si taky dala nejakou pauzu od prace, ale nejakou lepsi nez je neschopenka, takovou pauzu mam vzdycky ja a to mi je fakt blbe a nic si neuziju.

brundik
16. črc 2010

Behaj nam po sloupku balkonu mravenci ze spodu ze zahradkya uz nam lezou i do bytu 😖 Nemate nekdo nejaky recept, jak na ne?

juvik
16. črc 2010

Ahoj holky,
Mao, nevím co se stalo...ale taky jsem klidně pro, abychom udělali uzamčenou diskuzi....byla by škoda, abys mezi nás nechodila 😉
Brundi, asi jo...taky myslím, že by nám to řekli...ale víš jak, člověk si něco přečte a pak plaší. 😅
S mravenci taky bojujem, máme ale doma faraony, takové ty malé potvory, které vlezou všude a teď když je to vedro, tak jich přibylo....nezabírá na ně snad nic 😠 Dneska mi nalezli do květináče s orchideí a udělali si tam průlezku 🙄
Takže nevím.....jedině je na balkoně asi něčím postříkat.
Wrtul, kdy vyrážíš do těch Frantovek? Já pořád vzpomínám, jak tam bylo báječně 😵

Holky, hezký víkend, užijte si ho v klidu 😉

wrtulka
16. črc 2010

Holky odjíždím v úterý už balím kufry..
Tak fajn tak Maova doufám že se tu brzo ukáže a založí soukromou diskusi 😉 taky na jednu chodím a je to moc fajn 😵

brundik
16. črc 2010

Boj s mravencema je marny, skoro 2 hodiny trvaly antimravenci prace, balkon je cisty, ale oni k nam zase prilezou, protoze behaji po sloupku mezi balkony. A musela jsem zlikvidovat petrzel, vypada to, ze v te se usidlili 😠
@juvik Juvi, pokud je mate v byte, tak bych se asi obratila na nejakeho deratizatora. Jsou to previti 😠
@wrtulka Wrtul, to budes off-line mesic? Nebo na jak jedes dlouho? Ale ono tam si na kone asi ani nevzpomenes. Ja jsem ve Frantovkach byla v 15, procedury se mi moc libily 🙂

wrtulka
16. črc 2010

@brundik budu offline celý měsíc neberu si sebou notebook ani nic jiného..
ale jeslti tam bude možnost tak se juknu někde v kafárně nebo tak 😉 ale chci být offline schválně abych si i odpočinula od fotek dětí, IVf a všeho..

brundik
16. črc 2010

@wrtulka To schvaluju 😉 A budu se tesit na vypraveni. Jdu hodit nozky nhoru, mam je uplne utapany, jak jsem rozdupavala 2 hodiny mravence 😀

skrizanova
16. črc 2010

Ahoj holky, jsem strašná ostuda, poslední týden nemám čas sem ani zajít. Jsem v jednom kole. Tomu se říká dovolená - byla celozávodní, nucená, máme jí 14. dní nařízenou a pro mě se hned druhý den stala dovolenou mateřskou. Minulý týden se opět rozezvoněl kouzelný telefon a v úterý jsme si přivezli domů holčičku 😀 . Je jí sedm měsíců a je to to nejúžasnější stvoření na světě.
A jinak, pokud opravdu uděláte uzavřenou diskuzi, dejte mi prosím taky vědět, ráda se připojím, je fakt, že tam by se o mnoha věcech lépe mluvilo. Tak zatím pa všem

brundik
16. črc 2010

@skrizanova No tak to je zprava dne, tydne..... 😵 Skrizanova, strasne moc vam gratuluju, mam ohromnou radost a vlastne si tvoje pocity neumim vubec predstavit 🙂 Tomu se rika dovolena 😀 Tak si to moc uzivejte 😉