Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

petula82
8. dub 2010

Jajko,to jsem ráda,že je vše v pořádku.Přidala jsem fotečku,tak mrkni.Kolik jsi měla první HCG a kolikátý den cyklu?Nebo ty jsi šla rovnou jen na ten ultrazvuk? Já už bych chtěla taky,ale to až tak za dva týdny.Oni mě ho asi dřív neudělají.Ale já si počkám.
Všechny vás moc zdravím.Frenklinko,copak dělá Tomášek.Vy máte to trápení s těma zoubkama,co?

jajkaz
8. dub 2010

Peťul, krev mi nebral. Sestřička se zeptala jestli byl pozitivní test, napsala to do karty, tak dr. šel rovonou na UTZ. 🙂 Jestli je to dobře, nebo ne, to nevím. Kamarádce taky nebral krev, rovnou dělal ultrazvuk... (máme stejného doktora). Takže srovnání síly čárky a stavu hCG nemám 😔 Ale nevadí. Hlavně, že tam byla krásná a jasná bublinka (zatím jen ten gest. váček), doufám, že příště už uvidím mimi 😵

frenkina
8. dub 2010

Den D......
Ahojky holky dnes je Tomáškovi přesně 5 měsíců a poprvé se sám otočil.divila jsem se čemu se směje a juknu a on na bříšku strašně se smál.nazpátek nám to ještě moc nejde,takže pořád chodím a otáčím ho a malej v cukuletu je zas nabříšku.Brečela jsem radostí jakej je to šikulka.Tak to je to krásný co nás dnes potkalo.No za druhý nám přišlo od soudu opětovné zvýšení alimentů na manžovo holky síla a úpravu styku,takže musíme vzít právničku a snad to vyhrajeme.A ta nejhorší katastrofa se stala odpo,rozbil se mi kočárek,ulomilo se mi přední kolečko síla ,majitel obchodu ,,Cipísek,, strašně nepříjemné chování má lhůtu 30dnů tak se ho ptám kde mám malého jako vozit že kočár vydržel jen 2 měsíce síla a on mi ještě drze řekl co jste první co se tenhle kočárek rozbil tudíš si zato můžete sama.Síla jako no a ještě perlička když jsem nesla kostru kočárku dolů tak jsem spadla ze železnejch schodů a mám naražený ledviny.takže den jak má být

zejm
9. dub 2010

Trochu moc na jeden den... ☹
My jsme taky všechny kočárky zlámali, ale my nemohli žádat záruku, protože byly z bazárku. Nechali jsme je vždycky svařit v autoopravně. Chlapi se smáli a nikdy si to nenechali zaplatit, prý takový vůz ještě nespravovali 😀
Ty se ale nedej! Máš nárok na záruku, tak ať se hoch smeká 😠 . Nemáš nějakou kamarádku, která by Ti kočár zatím půjčila? Ach jo, jsou to starosti...
A co ty ledviny, je to vážné?

maova
9. dub 2010

Ahoj holky, jajce už jsem gratulovala, tak ještě petul, taky moc gratuluju 😵 Ať je holky hlavně všechno v pořádku 🙂

frenki, tak to jste měli teda den. Na jednu stranu krásný a pak se to tak pokazilo, doufám, že ledviny jsou v pořádku a kočárek nějak dopadne. Nemůžeš si od někoho nějaký půjčit?

brundi, u tebe je mi moc líto, že to nevyšlo ☹

My jsme byli včera na návštěvě v DC a bylo to moc hezký, krásný prostředí, příjemný lidi a dětičky ... 🙂 Hned bych si je vzala domů 🙂

zejm
9. dub 2010

No, to mi povídej, Mao. Je těžké uvěřit, že všichni ti bobísci tam prostě "musejí" být... Taky bychom je nejradši vzali domů. Všechny naráz 😀

brundik
9. dub 2010

Ahojda.
Tohle IVF uz muzeme definitivne uzavrit 😒
Mao, to moc rada slysim 🙂 Ty me vzdycky natesis 🙂
Teda Frenki, to byl ale cernej den. Co ty ledviny, neboli? No a ten kocarek, to si snad chlapek delal prdel 😠 Asi bych taky obvolala kamaradky, jestli nahodou nektera nema nepotrebny kocar, nez se reklamace vyridi.
Jajko, kdy te ceka dalsi utz?

jajkaz
9. dub 2010

Ahojky,
teda Fren, chudáku 😨 Snad už to bude lepší. 😵
Mao, moc vám to přeju, že se to tak krásně hýbe s tou adopcí. My jsme podávali jen týden po vás a pořád nic. Chtěla jsem zavolat paní soc. ale mám ještě obavu... Nechám to až po druhé kontrole. Ta nás čeká 21.4. 😉 Tak snad budeme OK. Pobolívá mě bříško,a le myslím, že je to jen tím, že se mi teď hůř (méně často) chodí na velkou....
Brundi, to je škoda, že to nevyšlo.
A co Peťa?

petula82
9. dub 2010

Ahoj holky,mě taky tahá v břiše,ale to mě tehdá říkali,že si potřebuje jen udělat místečko.Chvilama mám pocit jak kdyby měla přijít ms.Mao,jsem ráda,že se vám to hýbe s tou adopcí.Brundi,to je škoda,že vám to nevyšlo a já ti tak držela palečky.
Frenklinko,no to jsi měla den.Ten kočárek ti musí vyreklamovat,pokuď to není uvedeno jinak v záručáku,tak u všeho platí dva roky.My míváme v práci i zboží na které je pět let záruka.A když s tím příjdou,tak se to pošle na spravení a když to zpravit nejde,tak se u nás normálně vrací peníze.Asi záleží hodně na lidech,ale nenech se odbít! 😉 Kontrolu mám 13.4.,ale bude jen krev,ultr.dělají až později a já jsem ráda,tehdá jsem po něm začala špinit a pak i krvácet.Takže si radši počkám.Jinak píchám každý den ty injekce,štípou,ale snad pomůžou.Mějte se hezky.pá

frenkina
9. dub 2010

Ahojky holky ,tak nakonec kočárek bude hotový už ve středu,přivezou nové kolečko 😉 ale nezařídil to majitel ale hodná prodavačka.tak jako síla teda majitel by se měl stydět.Kočárek jsem si půjčila ale jen golfky jsem sehnala ale jdou trošku polohovat tak to jde a malej je v tom štastnej aspon vidí ven 🙂 jinak ledviny dobrý ale mám naraženou ruku a kyčel a pěkně to bolí.Jinak všem přeji krásný víkendík 😉

brundik
10. dub 2010

Frenki, tak to je super. Opravdu je vsechno jen o pristupu. Jeste ze tam nebyl ten blb, ale hodna pani 🙂 Narazenou kycel a ruku budes jeste nejaky den citit, ale jestli je to jen narazeny, tak jsi dopadla docela dobre. Mozna by ulevilo to mazat nejakym ibalginem, takovym tim gelem, jestli to hodne boli.
Manzel odjel a ja se chystam poradne radit, protoze jsem opravdu 14 dnu mela klidovy rezim, takze to doma nevypada nic moc 😀 Chci umejt okna a zasadit kyticky a bylinky na balkon, uz mam nejvyssi cas, jestli chci nejakou urodu.

klaraemma
11. dub 2010

fren - tak jsi brzy ok, užívejte malýho, máš stejně starýho syna jako já neteř , si vždycky zavzpomínám, ta naše malá je už velká kobyla 😀
brundi - jaký sázíš bylinky??
mao - taky moc gratuluju, to je hned radosti, viď. 😉

mila30
11. dub 2010

Ahoj holky.
Jajka..velkááááá ohromná gratulace 😵 .
Petul zrovna tak... holky opatrujte se a své mimísky 😵.
Brundik je mi to líto ..moc...kolik máš ještě před sebou IVF? Já poslední..a Darebák mě teď hodní na všemožný vyšetření..říkal, že nemá cenu spěchat a že je důležité zjistit všechno abysme na to poslední IVF byli pořádně připravený. Je zlatej..
Mao..týý jo tak je super, že se to u vás tak hýbe..a věřím, že by sis vzala všechny ty prťata domů.. 😵 . Nám se ještě z magistrátu neozvali, ale je to měsíc co dostali od sociálky papíry, takže mají čas, ale už bych brala nějaký posun 😅 .
Fren teda ten přístup, to je děs 😒 , no ještě že ta prodavačka je tak fajn..a ty ledviny..holka musíš dávat pozor.

brundik
11. dub 2010

Milo IP 😉
Klary, no jo, ja toho napovidam a bylinky jsem jeste zasadit nestihla 😅 Chystam se na petrzelku, bazalku, rozmaryn a roketu. Pazitka mi przimovala v kvetinacku na balkone a uz vylejza 🙂 A jeste se chystam zasit seminka hrachoru, jako okrasnou a vonavou kvetinu. Bydlime tady od lonskeho leta, u taty balkon nebyl, takze ja si ten balkon ted uzivam a za chvili tam vystrcim i svoje pichlavy kaktusy 🙂 Jeste koupit nejaky kresilka, jeee, to bude idylka 🙂

lea296
12. dub 2010

Ahoj holky, moc Vás zdravím a ráda bych se přidala k Vám do diskuse. Našla jsem Vás, když jsem hledala nějaké informace o adopci, jsme ve fázi, že vyplňujeme papíry a příští pondělí chceme formuláře už odevzdat, máme už všechny potvrzení : zaměstnavatel, lékař, potvrzení o příjmu. Teď jsem se zarazila u papírů: požadavky na dítě. Chtěla bych Vás moc poprosit, co jste tam všechno psali?? Máme asi klasické požadavky, zdravé, bíle dítě, léčitelné nemoci nevadí, věk 0-6 měs. Napsala jsem, že chceme čekat na dítě 3 roky, aby bylo vyhledáno podle našich představ, nevím co napsat u otázky a proč?? Hodně řeším co napsat u představ( vzhled, povaha,původ) o dítěti?? Mám tam jen vzhledově podobné. Dále mě zaráží otázka- Zdravotní strav
(intelekt) dítěte?? MOc Vás prosím o radu, vyplňovala jsem to s manželem a ten neví řekl mi, tak se zeptáme až to tam poneseme a to mi přijde trapný. JInak ještě něco o mě je mi 31, manželovi 37, o miminko se pokoušíme 3 roky, mám za sezbou 1x mimoděložní těhotenství, 2 stimulce - 4 transfery - 2x jsem potratila. Díky moc za rady.

zejm
12. dub 2010

Leo, tím dotazníkem se moc netrap. Těžko můžeš vyplňovat takové podrobnosti, když žádáš o malé mímo, navíc ještě budete mít příležitost všechno ujasnit a doplnit během celého procesu schvalování. Zatím je důležité asi jen etnikum, věk a "zdravé". Zbytek ani vyplňovat nemusíte. Tvůj manžel má pravdu - o všem si v klidu promluvíte se soc. pracovnicí.

mila30
12. dub 2010

Leo, přesně jak píše Zejm, neřeš to. Měli jsme s manžou stejný problém v tomhle bodu dotazníku a pán ze sociálky nám řekl, že stejně největší upřesnění bude nastávat až po tom, co projdeme ty kurzy, kde nám bude vše vysvětleno. Takže jsme nenapsali nic a bylo🙂.

b.e.r.u.s.k.a
12. dub 2010

Teda holky koukám co po nás vše bodou chtít,až mám z toho strach.No ale půjdeme do boje 😀 Zatím si sjednáváme termín se soc.pracovnicí,aby nám řekla co a jak a dala nějaké ty papíry na vyplnění.Můžu se taky potom na vás obrátit,pokud si nebudeme vědět rady?Vy už máte přece jenom nějakou tu zkušenost.

zejm
12. dub 2010

No jasně. Proto se tu scházíme, abychom v tom nebyly samy, ne? 😉

juvik
12. dub 2010

ahoj holky,

Berus, tak koukám, že chcete taky jít do adopce....držím moc palce. A neboj, není to taková hrůza 🙂

b.e.r.u.s.k.a
12. dub 2010

Ahoj Juvi,tak koukám,že jsme se tu sešli 😀 A vy už máte zažádáno?A odkud vlastně jsi?

juvik
12. dub 2010

Berus, no jo 😀 Já už jsem to párkrát psala i na Reprofitu, že máme zažádáno o adopci....jsme schválení loni v září...letos v létě budem mít 2 roky od podání žádosti. Minulý týden jsem volala na kraj, jaká je situace a máme být trpěliví....prý už ale berou i žádosti z roku 2008, kde jsme i my. Je to ale hodně individuální podle dětí, požadavků žadatelů. Jinak jsme ze SM kraje.

juvik
12. dub 2010

Jedem nakupovat...tak běžím, ale kdyby ses chtěla něco zeptat, klidně napiš...i do IP 😉

lea296
12. dub 2010

Díky holky moc, jsem hned klidnější, já se bála, že když tam nic nenapíšu, že si budou říkat, ta neví co chce. Akorát nevím jak napsat bílé dítě, nebo mám raději zvolit termín - našeho etnika, co myslíte?? Jinak jsem z Plzeňského kraje, tak netuším, ja to tady chodí a jak dlouho to trvá, nejste některá z Plzeňského kraje. Manželé jsem v červnu 3 roky.

zejm
12. dub 2010

Leo, "našeho" etnika jim asi nic neřekne 😀 Lepší by bylo majoritního etnika 😉
Ale myslím, že na některé stránce můžeš vyplnit, jestli romské etnikum či jiné etnikum nebo ne

lea296
12. dub 2010

Díky Zejm za správnou formulaci - majoritního etnika. Na stránce první je otázka - Přijměte dítě odlišného etnika než je Vaše?? Odpově´d je ano,ne,nevíme, v žádném případě a pak je tam otázka Proč?? Já zaškrtla ne, ale nevím, možná jsem měla zaškrtnout v žádném případě, ale teď už s tím nic nenadělám, přeškrtávat to nebudu 🙂

mila30
12. dub 2010

Leo opravdu tenhle dotazník je takový první nastřelovací. Opravdu ještě během toho řízení se bude vše podle vás upravovat.
My se třeba taky dohodli teď s manžou, že kdyby to bylo miminko černoušek s bělochem, tak že nám to taky nevadí..a vidíš, to jsme původně ani o tom neuvažovali. A třeba nás to zase pustí..nevím, prostě spoléháme na ty kurzy a tak všechno kolem toho, abysme zjistili jak to vlastně všechno bude 🙂 .

lea296
12. dub 2010

Díky moc Mila, jsem už o dost klidnější, měla jsem z toho docela nervy.

brundik
12. dub 2010

Leo, my jsme si nad otazkama lamali taky hlavu. Jeste, ze to neni konecna verze a k tomu tu mame kurzy, aby jsme vlastne vedeli nase pozadavky 😉

lea296
13. dub 2010

Brundíku, díky moc, v pondělí tam jdeme, tak Vám pak povyprávím, jak jsme dopadli.