Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

zejm
15. dub 2010

Milo, to znám. Je mi třicet a když jdu bez dětí, lidi mi tykají (a někdy i s dětmi). Jejich odhady se pohybují okolo dvaceti a méně a když řeknu, že jsem vdaná a mám děti, dá mi to dost přesvědčování 😀
Ale spíš si to užívám, než by mi to vadilo. A nemaluju se hlavně proto, že ráno máme co dělat, abychom děti donutili se nasnídat a obléknout a když pak přijdeme včas do práce, je to skoro zázrak. No a i kdybych čas měla, tak na to prostě nejsem zvyklá a vlastně mě to vůbec nenapadne, že bych se mohla namalovat... Jsem ještě takové tele nedovyvinuté 😀
Ale Mao líčí nádherně. Pak se, Milo, nech vyfotit, ať vidíme, jak se to povedlo 😉
Včera mi přišel mail z kraje, že nám zavolají na ten termín, a já jsem jak na trní, pořád kontroluji telefon - a ono nic... Doufám, že to nebude trvat týden. Nebo déle...

mila30
15. dub 2010

Zejm teď se asi nechytám...páč mám už z toho všeho tady zmatek...termín čeho? Moc se omlouvám, že nevím 😔 .
Určo se nechám vyfotit a pak sem hodím pfotos...no jsem na to mooc zvědavá a moc se těším 🙂 .
A jinak já se líčím od 15 let a teď si nějak neumím představit, že bych šla nenalíčená, já si totiž pak připadám strašně hnusná 😀 . Ale chápu, že s dětma to pak jde hůř 🙂 .

zejm
15. dub 2010

Myslím, že dětma to nebude, Milo. 😉 "Normální" ženské se líčí i s dětma, jen u mě to nějak neklaplo 😀

No, chtějí se s námi znovu vidět, protože jsme se rozhodli, že šmudlíka klidně vezmeme i do pěstounky. A je to potřeba znovu podepsat. Alespoň doufám, že problém je jen v tom podpisu 😖

mila30
15. dub 2010

Jo tááák zejm, tak to už chápu 🙂 .

zejm
15. dub 2010

Dnes jsem hrozně pyšná. Nikdy jsem se neučila šít, ale mám knížku o šití na stroji. A dnes jsem mamce došila šaty a Elišce jsem ušila kalhoty - a moc se mi povedly!!!

mila30
15. dub 2010

Zejm, tak to si šikulka. Klobouk dolů 🙂 .

petula82
16. dub 2010

Ahoj holky.Zejm. no ty si šikula,to já neumím.No a já už silně krvácím,není mě dobře...Jo a v pondělí zkusíme zavolat paní na sociálku,jak to vypadá s miminkama.Já už jedno chcu.A mám úlovek pro adopčátko,krásnou žlutou kombinézku,s kapucí a ouškama,pro dítě do 9měsíců.No zase jsem neodolala.Aspoň budu mít část nachystanou.No a já se teda moc nelíčím,jen takový ten základ,stíny,řasenka a lesk na rty.

zejm
16. dub 2010

Ach jo, Petul. To je tak strašné trápení. Ještě, že ta adopce je a vyhlídka je pro Vás snad už blízká... Moc Vám fandím. A kombinézka skvělá, úplně Ti rozumím, mám taky vždycky tak strašnou radost. Pak mám dojem, že už je mimísek vážně za dveřmi. Doslova 😀

b.e.r.u.s.k.a
16. dub 2010

Ahoj holky,tak nám se to nějak zaseklo.Zatím komunikujeme s paní jen přes emaily a domlouváme si osobní setkání...Ale už třetí den se nám emaily vrací,že nejdou doručit.Chtěla po nás napsat pár termínů,co nám vyhovují na první schůzku,a že si vybere.Tak nevím,asi v pondělí zavoláme a domluvíme se telefonicky.Já chci ať to už odsýpá,já vím bude to boj na dlouhou štreku,ale konec stojí za to,ne? 😉

zejm
17. dub 2010

Nám to taky stojí, Beruško. Asi taky nevydržím a zavolám tam, jak tedy... Pro ně se nic neděje, asi si neuvědomují, jak jsme na trní...

petula82
18. dub 2010

b.e.r.u.s.k.o 😉 teda,to máte úplně jinej postup jak my,my dali v srpnu2008 žádost a hned v září byla paní u nás doma.Suprová ženská,všechno mě pochválila.Jo a to měla zrovna den,kdy objížděla ty lidi.Docela mě zarazilo,, No vy tu máte tak čisto " Kdoví kde byla před náma.Ale řeknite holky,kdo by u nás ten bordel udělal.Ale ty hračky budu přeskakovat moc ráda 😀 .No my zkusíme zavolat v pondělí paní Ivance,jestli je něco nového.
Frenklinko,co Tomášek? Už má kočárek v pořádku? 😉

ivkaj
18. dub 2010

Holky potřebuji radu ;o)
Měli jste taky doložit "posudek" z práce? Manželův šéf se vyděsil, aby to napsal správně. Prý si nevezme na triko aby kvůli němu jsme prcka nedostali 😎
Nebudete mít pár tipů co do toho hodnocení napsat?

mikulka
18. dub 2010

Holky, jen jsem nakoukla, protože jsem četla poslední příspěvek.
Myslím, že by tam mohlo být napsáno: spolehlivý, pečlivý, dochvilný, týmový hráč, umí výborně jednat s lidmi a má s nimi pěkný vztah, utužuje kolektiv... Víš neco, co se hodí i při výchově malýho. 😉

romcatko
18. dub 2010

omlouvám se, že vám sem lezu. měli jsme - máme také podanou žádost o adopci od léta 2007, ale nakonec se podařilo akorát v té době zplodit dítko přirozeně a ted druhé. takže pokud na podzim vše dobře dopadne, tak ji asi definitivně stahnem a dáme tak šanci dalším žadatelům. procházeli jsme přípravou v Praze a musím říct, že jsme naráželi jen na samé dobré lidi. Paní H. z magistrátu je skvělá ženská po všech směrech.a chi vás moc povzbudit v čekání, byt se zdá nekonečné.
pokud ty stránky neznáte - já docela ráda četla na www.adopce.com - jak je poradna/diskuse. případně i na www.rodina.cz (jsou tam hodně věci od zkušenějších adoptivních rodičů.
a ještě doporučím knížky : Domov je místo, odkud tě nevyhodí (trochu drsné, ale dítko si neslo docela vážné postižení, takže to klasická adopce zdravého dítka). a pak ještě - Adopce-vztah založený na vztahu. ¨
Moc vám všem přeji, abyste děti měli co nejdříve doma.

skrizanova
18. dub 2010

Ahojky holky. Ozývám se po delší době, ale pravidelně nakukuju a mám pročtené vše, co jste napsaly. Jen prostě u nás není nic nového, takže jaksi nemám čím přispívat. Stále čekáme, kdy se ozve kouzelný telefon. Už aby to bylo, je to hrozné, to čekání, doufám, že do vánoc to bude, když nám to slíbili. Pořád si říkám, že do těch vánoc nám určitě zavolaji, ale jestli ne, tak se v práci doslova zblázním 😝

Ivkaj: nám zaměstnavatel napsal do posudku:
PRACOVNÍ HODNOCENÍ: Po pracovní stránce se jedná o bezproblémového zaměstnance, nemá žádné kázeňské aní výkonnostní problémy, je to spolehlivý pracovník.
OSOBNÍ HODNOCENÍ: Z našeho pohledu nemáme žádné důvody k tomu, aby žadateli nebylo svěřeno dítě do péče. Dle výše uvedeného hodnocení přímého nadřízeného se jedná o bezproblémového zaměstnance.
Takže takhle nějak ať to napíše, pokud je to tedy pravda 😀 😀

zejm
19. dub 2010

Ahoj holky, tak u nás se to hnulo!!!
V pondělí máme pohovor, rovnou nám to podepíšou a nabyde to právní moci! Takže od pondělka už budeme oficiálně schválení žadatelé. Ufff... Konečně mám pocit, že je to přijetí miminka na dosah!

lea296
19. dub 2010

Ahoj holky, dneska jsme s manželem odnesli žádost a k tomu všechny potřebné dokumenty a paní přijde na návštěvu hned 3.5. v 17:00.

brundik
19. dub 2010

Koukam, ze se to tady krasne hybe 🙂
Zejm, parada 😵
Leo, to mate za par 😉
Nam se to taky pohnulo, mame za sebou prvni 2 kurzy, bylo to perfektni, dalo nam to strasne moc. A v kvetnu mame domluvenou navstevu DC 🙂
Po nas zatim nikdo nechtel hodnoceni od zamestnavatele.
Omlouvam se, ale casu je malo, takze jsem sem vlitla jak vichrice a zase frcim 😉
Mejte se krasne.

mila30
19. dub 2010

Ahoj holky,

tak čtu jak se to tady pěkně rozjelo. To je super a všem držím palce. 😵
Brundik na vás se s Mao těším, až mi všechno povyprávíte.
A já mám dnes po celodením lítání u doktorů v Podolí a výsledek je takový, že 3.5. nastupuju a 4.5. mám další operaci, naštěstí to bude málo invazivní zákrok.

brundik
19. dub 2010

Juj, tak to budu drzet palcaky, milo 😉 Ja jdu do Podoli 6. 5. To ty tam asi uz nebudes, ale nejak se domluvime, ju 😉
A vsechno o kurzech ti reknu 😉

mila30
19. dub 2010

Brundik, 6.5.si myslím, že mě akorát pustí domů. Aspoň takhle to vždycky bylo, v pondělí nástup a ve čtvrtek dom.

b.e.r.u.s.k.a
19. dub 2010

Jupí,tak už máme domluvenou první schůzku a to příští pondělí,už se těším co se vše dozvíme a jakou budeme mít paní,no doufám,že bude hodná 🙂

zejm
20. dub 2010

Super, Beruško, tak na sebe budeme v pondělí vzájemně myslet 😉

juvik
20. dub 2010

Berusko, držím palce, ať vše probíhá v pohodě 😉

zejm
20. dub 2010

Dnes jsem měla šílený sen o adopci. Dostali jsme holčičku - Kačenku. A byla strašně ošklivá a chodila už do první třídy. A k ní nám přidali Kubu, tomu bylo 12... Byli jsme z toho hrozně rozpačití, měli jsme je zatím jen na víkend. Jenže oni pak strašně brečeli, ať je tam nevracíme a necháme je u sebe. Síla. Vůbec jsme nevěděli, co s tím. Pak jsem se naštěstí probudila.

juvik
20. dub 2010

Zejm, teda to jsou sny 😅
Mě se nedávno zdálo, že nám volali, že se mě paní ptala, jestli vím, proč volá...já jsem byla celá vypleskaná 😀 ...tak říkala, že pro nás mají mimi....pak jsem volala manželovi a když se mě ptal jestli kluka nebo holku, tak jsem nevěděla 🙂

pet.s
20. dub 2010

Ahojky holky, tak jak vám to utíká? Občas nakouknu, kdy tu bude nějký výkřik štěstí "Máme doma miminko!!" a ono nic. 😒
Holky včera jsme byl na mamas end papas. V podstatě se tam prolínají 4 příběhy mateřství - 1.přijde při autonehodě o dítě, 2. nemůžou otěhotnět, podniknou IVF a pak adopci., 3.otěhotní a nemůže si dítě dovolit,uvažuje o adopci, 4. nechce dítě, jde na potrat.
Tak v těch prvních dvou jsem se viděla. Jsem ted těhu, čekala jsem, že mě dostane porod a miminko. Kdepak štkala jsem jak želva, když jim v kojeňáku ukázali to "jejich miminko"!!! Mně se vybavilo jak staršně šťastní jsme byli, když nám dali do ruky naši Báru(zrovna ted má období, kdy ji vyhrožuji, že jestli ji vyhodí ze školy a nenajde práci, tak at začne hledat ústav, kde bude do 18. Je naprosto na zabití. Je na mě sprostá, ve škole sprostá.Z diskotéky přišla v 16 letech na mol.Ještě nikdy jsem adopce nelitovala, ale ted k tomu nemám daleko) Ale včera po tom filmu, mám zase sílu jít s ní dál. Zas držet a bojovat. Byl to tak krásný pocit. Nevím jaké to je sevřít v náručí miminko po porodu(doufám, že v říjnu se taky dočkám)Ale ty dva okamžiky, kdy jsme si s kojeňáku nesli Báru a následně za 2 roky Daníka, byly fakt nezapomenutelné.
Tak vám všem holky přeji, at se vám taky brzy poštěstí.

zejm
20. dub 2010

Pet.s mám hroznou radost, že Vám to konečně vyšlo. Ani nevíš, jak strašně Ti to přeji. A 15. týden, to už je něco!!! Nezapomeň nám písnout, jestli čekáte kluka nebo holčičku, a určitě se ozvi, až začne kopkat. To už taky bude brzy, ne?
Přeju hodně síly s Bárou. Já vím (teda nevím), musí to být těžké, ale to dobré, co jsi do ní vložila, to v ní je. I když to teď třeba odmítá dát najevo. Až z těch lumpáren trošku povyroste, zas se vrátí do Tvojí náruče jako k nejhodnější mamce, uvidíš. Citová investice do dětí se vždycky vrátí, nikdy není zbytečná. Ale kdo to má vydržet, viď?

juvik
20. dub 2010

Pets, taky moc gratuluju a přeju ať je všechno v pořádku a konečně se dočkáte toho malého uzlíčku 😉 Sledovala jsem už víckrát tvůj příběh a jsi moc silná ženská....obdivuju tě, jak to zvládáš...myslím to fakt upřímně, klobouk dolů 😵
S Bárou přeju taky hodně síly, musí to být fakt náročné a člověku se asi často honí hlavou různé věci.
Jsem ráda, že se ti film líbil...byla jsem zvědavá na nějaké názory těch, co to už viděli....taky se na něj chystáme, až ho tu budou dávat.

petula82
20. dub 2010

Pets: Ať ti dobře dopadne!
Jinak já mám dneska po kontrole,tak hcg už mě kleslo úplně,ještě budu mít poslední kontrolu 30.i s ultraz.,jestli jsem se dočistila .Jo a včera jsme byli na sociálce zjistit,jak to vypadá s adopcí,ale vůbec nás nepotěšili.Dětí je prý hrozně málo,tak to čekání bude asi na dýl.