Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

frenkina
22. dub 2010

Jinak se omlouvám jak píšu dnes jsem jako tatar fakt 😀

petula82
23. dub 2010

frenklinko,ahojky. No Tomášek je fešák.Ten pokojíček je nádhernej.My to vymysleli podobně,taky tu místnost chceme takhle barevně rozdělit-oranžová se žlutou.
Karamelko,vydrž.Určitě se brzo dočkáte.Nám to řekli na posledním sezení s psychol.minulý rok na konci srpna,že jsme schváleni a za měsíc nám to přišlo písemně. 😉
Skřižanova: děkuju,to ses krásně rozepsala.To jste o něco napřed,ale prý se to počítá už od měsíce podání žádosti,tak to my už máme 1rok a 6měsíců. Mohlo by to utíkat rychleji,co.
A už jste přemýšlely nad jménama?Manžel chce Davídka(po něm),ale já teda dvě stejný jména nechci.Nakonec nám dají holčičku a bude.Mě se líbí jméno Sofie.Natálek je už moc.

zejm
23. dub 2010

Karamelko, po posledním pohovoru to našim kolegům přišlo všem zhruba po tom měsíci. Nám to ještě nepřišlo (od ledna), ale my tam máme ještě nějaké dolaďování ohledně pěstounské péče, takže by se to mělo uzavřít teď v pondělí.

zejm
23. dub 2010

Je to taky na bednu - primář z kojeňáku nám říkal, že děti s nejistou prognózou nebo s nějakým handicapem do osvojení ani nedávají. Tak jsme zažádali o pěstounskou péči, protože ten zdravotní stav nám nevadí. Jenže do pěstounské péče dávají starší děti. No, aby tomu někdo pak rozuměl! Takže děti s postižením můžou trčet v kojeňáku, ačkoli jsou právně volné... No, v pondělí snad budeme chytřejší - a jen věřím, že se mi snad tyhle úvahy nepotvrdí. Já vím, že čekáme zatím rok a čtvrt, ale nějak se ve mně všechno čím dál víc bouří. Připadá mi zoufalé, že ty děti nemůžou být vyvolněné dřív - všechny, nejenom ty postižené. Mám pocit, že všem lidem, kteří se kolem toho pohybují, jsou týdny i měsíce krátká doba - ale u dětí je to nekonečná doba!!! Frenkina potvrdí, jak se její Tomášek mění každý týden. Ale všichni se tváří, že když jde dítě do rodiny do roka, šlo tam strašně malinké a jak všichni dobře zvládli svou práci. Vždyť je to hrůza! Pro to děťátko je to úplně ztracený rok. Ten nejdůležitější rok v životě.
Ach jo, to jsem se nějak rozohnila...

brundik
23. dub 2010

Zejm, mas pravdu, pro dite je to dlouha doba, ale verim tomu, aspon co nam rikala pani z magistrtu, ktera to ma na starosti, ze delaji maximum, ale bohuzel boj s nasima zakonama a vecny papirovani vsechno strasne natahuje 😒
Wrtulko, ta cekacka u vas je dlouha ☹ Clovek pak asi premysli, jestli to neuspisi tim, ze slevi z naroku, ale od toho nas na kurzech zrazovali.
Po nas nikdo nechtel posudek od zamestnavatele a asi uz chtit nebude, coz je skoda 😀 V praci to vetsina lidi vi vcetne sefove ta je zlata.

zejm
23. dub 2010

Tomáškovy fotky jsou krásné, je to moc hezký kluk. A ten pokojíček... To byste něco viděli, kdybych vyfotila pokojíček holek 😀
Frenkie, já vím, že jsi to už psala, ale jak dlouho jste vy čekali na Tomáška?

wrtulka
23. dub 2010

Ahojky všem..
Brundik já vím že je u nás čekačka dlouhá právě že je málo právně volných dětí.. no klasika 😔 jak tu psala Zejm 😔
Ale tak uvidíme naštěstí zase tak staří nejsme a když dostaneme mrně do 33 nebo tak tak to beru jako fajn věk..
s tím snižováním nároků to je zajímavé čekala bych že naopak budou chtít aby sme je snižovali aby se dostali do rodin i méně žádané děti..

brundik
23. dub 2010

No oni, tam prave maji pripady, ze treba dite prijdou vratit 😔 Teda ne ze by se to stavalo casto to ne. Proto nam rikali, napiste jen to, na co se citite. Asi jsem to nenapsala uplne srozumitelne, ale pokud clovek slevi do te miry, kterou je schopny zvladnout, pak je vsechno ok.

wrtulka
23. dub 2010

Brundik aha to chápu..
taky uvažuju nad tím proč a za jakých okolností se děti vrací..ale věřím že někdy to prostě nejde..
uvidíme.. zatím jsme na začátku a asi by člověk tohle taky měl nechat plynout trošku přirozeným vývojem tak jako v případě plánování vlastního dítka..takže uvidíme jak to budemem cítit a podle toho a podle nejlepšího vědomí a svědomí to vyplníme..

brundik
23. dub 2010

My uz by jsme po prvni casti kurzu asi taky vyplnili trosku jinak. Jeste, ze ty kurzy jsou 🙂

zejm
23. dub 2010

Ono je těžké psát, na co se člověk cítí... Nikdo neví, jaké to je mít dítě, dokud ho nemá doma, neprobrečí mu pár nocí, nezažije si horečky atd. atd. Jak má předem odhadnout, na co stačí???
Zase na druhou stranu... Každá máma potvrdí, že byly chvíle, kdy bylo na hranici jejích sil zvládnout péči o jedno - zdravé - vlastní. Ale pak se narodí druhé a maminka má opět kolikrát pocit, že je to na hranici jejích sil - ale nakonec to zvládne. A narodí se postižené dítě a je to síla, ale maminka to nakonec taky zvládne.
Vím, jaké to je starat se o vlastní - zdravé - inteligentní dítě. Vím, jaké to je starat se o dvě takové děti. V pohodě. Ale neumím si představit, jaké to je mít doma postižené dítě. Myslíme si, že to snad zvládneme - ale nevíme to. Nikdo to neví, protože si to nejde předem zkusit. Víme jen to, že maminky, které mají doma postižené děti, tak to nějak zvládají. A tak doufáme, že my taky...

brundik
23. dub 2010

Zejm, urcite, dokud clovek nezkusi, tak nevi. Ale znam manzele, kteri zadali o dite s urcitou vadou, z toho duvodu, ze jedno stejne postizene ditko meli doma a uz s nim umeli pracovat, tak se citili na to, ze by zvladli i jeste jedno dite se stejnou vadou.
Ale kdyz clovek deti nema, tak to nejde, proto vsichni chteji zdrave miminko.
Zvladnout jde spousta veci, ikdyz si clovek mysli, ze je nezvladne a pak ta situace nastane a clovek bojuje, co to jde. Ale pokud si muzu zvolit a nemam zkusenosti, tak volim tu moznost, u ktere se nepredpokladaji komplikace nez jsou ty bezne.

zejm
23. dub 2010

Aby to zas nevypadalo, že jsme úplní blázni. Žádali jsme o dítě se zrakovým postižením - sama mám vystudovanou speciální pedagogiku se zaměřením na tyflopedii. Není to tedy tak, že bych o tom nic nevěděla, ale jak píšeš, dokud si to na vlastní kůži nezkusíš, tak nevíš. No, taky nevíme, až si to zkusíme, budeme to muset zvládnout. Děti nejdou "reklamovat" 😀

brundik
23. dub 2010

Zejm, to urcite ne, anebo naopak vsichni jsou urcitym zpusobem blazni 😀 Musela jsem si najit, co je to tyflopedie. Urcity znalosti mas, zatim jen v rovine teoreticky, ale uz tusis, co to muze obnaset na rozdil od ditka, ktere ocni vadu nema.
Musim jit balit, dneska jsem si vzala volno, abych nemela honku a ja jsem na konovi 😀

juvik
23. dub 2010

Frenki, Tomášek je nádherný 😵 ...a pokojíček taky 🙂 ....já se tak těším, až budem zařizovat

Brundi, nám taky říkali, ať opravdu napíšem to, na co se cítíme....protože slevovat jen, aby to bylo rychleji není dobré....člověk si pak dítě vezme a pokud s tím není ztotožněný, tak je to trápení pro ty rodiče a hlavně pro prcka 😒

petula82
24. dub 2010

Holky,nám říkali to samé.A na přípravách řekli,že ani nedoporučují slevovat z našich požadavků.Ale spíš prý kvůli tomu,že jsme prý hodně mladí a nemáme ještě zkušenosti z různýma věcima.No,to není stejný jak když hlídám malou kamarádce.Tu můžu vrátit.
Frenklinko,jakpak se má Tomášek? Vyřiď mu,že ho pozdravují tetičky z koníka 😉

b.e.r.u.s.k.a
24. dub 2010

Frenklinko vy máte nádherného bobíška,má krásné kukadla.Až se mi chce plakat,kdo může takového drobečka nechtít.Teda kromě nás 🙂 Holky a to si můžete vybrat jméno pro to vaše adopčátko?Já myslela,že už je to daný.
Vypadá že se jim předpověď vydařila,tak vám všem přeji slunečný víkend 😉

frenkina
24. dub 2010

Holky tak vás tu dnes čtu a úplně mi jdou slzyčky do očí.jak je to krásný když chválíte malýho a já můžu být konečně ta pyšná maminka 🙂
zejm:od rozhodnutí že jsme zařazení do databáze čekatelů jsme čekali pouhých 5 měsíců na malého 😉 měli jsme asi velký štěstí že to trvalo tak krátce...ikdyž mi čekaly skoro rok jen na psychotesty ☹ ale holky to čekání zato fakt stojí.
petula82:tak jsem Tomáška pozdravovala od tetek z koníka a dala jsem mu za vás hubánka a malý mooc pozdravuje a posílá moc úsměvů a pusinek 🙂

zejm
24. dub 2010

Frenkie, Tomášek je vážně kouzelný. Líbil se mi tak, že jsem poslala odkaz mojí mamince - a ta je taky úplně unešená. A Vaše čekání je taky bomba! Asi na to neexistují žádná pravidla ani žádný odhad... Tak hlavně ať jste pořád tak úžasná rodinka!

frenkina
24. dub 2010

zejm:no my než jsme dostali malého tak asík měsíc před tím jsme změnily požadyvky a to na věk dali jsme dítko až do 3 let,a nevadilo nám ani dítko od drogově závislé matky tak možná i proto to bylo rychlejší ale nevím oni hlavně i koukají aby dítka byli trošku podobní adoptivním rodičům.Což kdo neví že máme malého adoptovaného tak mi říkají že malej je celej já 😉 🙂

zejm
26. dub 2010

Tak holky, dnes tam jedeme držte nám palce, ať všechno dobře dopadna, uděláme dobrý dojem a schválí nás 🙂

wrtulka
26. dub 2010

Ahojky všem..
tak nějak nakujuju moc nebylo čím přispívat.. no vlatně není jen tím že jsem se rozhodla to udělat s tou slohovkou od zaměstnavatele jako myslím zejm? Prostě dát jim jen potvrzení o příjmech a vysvětlit jak se věci mají .. že bych se mohla bát o místo .. nebo tak nějak..doufám že všechno bude ok..
K tomu rozhodnutí mě vedlo i to že jsem zjistila že můj inteligentní šéf vede na můj a manželův účet ohledně neplodnosti vtipy..☹občas si říkám co člověk musí všechno vydržet..
frenkina malý je moc krásný a taky by mi přpadá na tebe podobný 😵 a ta čekačka je úžasná!
Tak ono teď o vídkenu mi jedna kamarádka říkala že v Praze svobodná matka čekala 1rok na mrně má do roka holčičku..
sem doma říkala jestli se nepřestěhujeme 😀

kacus75
26. dub 2010

Ahoj , já bych si s tím posudkem od zaměstnavatele hlavu nelámala . Nám říkali , že když ho nebudem mít tak se nic neděje , já ho nakonec měla , šéf se nakonec ukázal vcelku jako inteligent a vylezlo z něj , že jeho syn má taky s přítelkyní problémy . A manžovi do práce jsme zabělili na co to je a taky problém nebyl. 😉

kacus75
26. dub 2010

Omlouvám se , že píšu jako tatar .Já mám jinak český jazyk mooooooooc ráda 😵

benetka
26. dub 2010

Frenkie, krásný chlapeček a krásný pokojíček.

frenkina
26. dub 2010

benetka:díky moc 😉 🙂

b.e.r.u.s.k.a
26. dub 2010

Ahojky,
tak jsme dnes měli první schůzku se sociální pracovnicí a jsem nadšená.Je to moc hodná paní,musím říct,že jsem se trochu bála koho vyfasujeme 🙂 ale dopadlo to mocdobře.Paní nám vše vysvětlila,dostali jsme fůru papírů a až je vyplníme a doložíme ostatní formuláře,tak se máme ozvat a bude se pokračovat podáním žádosti.....Jo a taky nám říkala,že ten posudek z práce být nemusí.
Holky já jsem tak ráda,že se nám to konečně rozběhlo,i když vím že jsme teprve na začátku a je to štreka na dlouhou trať,ale my to vydržíme.Konec bude stát za to 😉

zejm
26. dub 2010

Tak to máme za sebou - a pocity nic moc... Slečna byla strašně milá, ale jinak... Měli tam napsáno - holčička, asijského nebo černošského původu, lehce léčitelné onemocnění, oční vady.

Naše požadavky přitom byly - holčička, jakéhokoli ale neromského původu, bez mentální retardace, schopná samostatné lokomoce, přijmeme dítě se zrakovým postižením.

Tedy do našeho hodnocení se v kojeneckém věku vejde každé dítě bez Downova syndromu a bez těžké obrny. Do jejich hodnocení se z kojeňáku vlastně nevleze nikdo. Copak oční vada a zrakové postižení je totéž?!!! Co je to lokomoce asi nevědí vůbec . Byli jsme pěkně vytočení. Manžel pak poznamenal, že na ně používáme asi příliš odborné termíny. Příště budu muset říct: Ať je klidně slepý, ale blbý né, to nechcem. Pak mi budou rozumět. Možná.

Všichni z našeho kurzu, kdo žádali bílé zdravé, to měli všichni schváleno už v lednu. Nám budou teprve teď (proč???) dodělávat psychologický posudek a půjde to ke schválení posudkovému lékaři. Až pak nám pošlou poštou dopis o schválení.

Téma malé dítě: Do pěst. péče dáváme spíš starší, nechcete kolem roka? Ne. A chcete teda adopci nebo pěstounskou? Chceme dítě, které to potřebuje. A nechcete starší? Ne.

Do adopce nedávají postižené děti, do pěstounky dávají starší děti... Kde jsou ty postižené, ohrožené a děti s nejistou prognózou celý ten rok? Asi se tam snesou z nebe rovnou na roce. Nechápu, proč to dítě nemůže být v rodině. Prý aby se vědělo, jakou má prognózu. Že jsme ochotní přijmout dítě i s úplně nejistou prognózou, že prostě nechceme, aby tam další cvrček zbytečně tvrdnul věčnost - to asi nikdo nepochopí. No budeme doufat, že se tam alespoň jeden osvícenec najde a nějaké koťátko vyrveme ze spárů té šílené byrokracie. ACH JO! ☹

lea296
27. dub 2010

Ahoj holky, týden jsem tu nebyla, byli jsme s manželem v Římě a nádhera, zapoměla jsem tam na své problémy, teď jsem zpátky v realitě. Příští pondělí dorazí soc. pracovnice k nám domů, budu muset pořádně uklízet. Děsím se toho, na co všecho se nás bude vyptávat. Koukám, že se to tu pěkně rozjelo 🙂

juvik
27. dub 2010

Ahoj holky,
dneska jsem se dozvěděla, že jedna holčina, co chodí se mnou na jiné fórum o adopci, dostala chlapečka....podrobnosti nevím, ale příští týden ho mají doma. Čekali necelé 3 roky. Jsem z toho od rána naměkko 😵 😅