Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

juvik
18. kvě 2010

Tak tu knihu Na cestě za dítětem napsala Hana Konečná...zkuste kouknout na netu nebo v knihovně ...popisuje tam i to, co obnáší pro pár umělé oplodnění a všechny ty procedury ...

ivkaj
18. kvě 2010

Tak koukám na obal knížky je to Zdeněk Matějček ;o) A jak píše v knížce co teď čtu "neplodnost je v současnosti u nás silně převažující motivace adopce" takže to není nic nenormálního ;o)

maova
18. kvě 2010

Jo, Matějček, to bude on, o kterém mluvili 🙂 Zdálo se mi to jméno podobné 🙂

wrtulka
18. kvě 2010

Holky koukala sem na to centrum to je peněz z nás fakt dělají oslíčky otřes se 😔
maova tak vy se nesnažíte ale taky se nebráníte aspoň ne? 😉

maova
18. kvě 2010

wrtulko, my se nesnažíme, jako, že fakt nesnažíme, že nechceme, ani jako omylem 😉 Prostě si dáváme pozor, já už na to teď prostě nemám sílu se přiznávám. Tak nechci tvrdit, že někdy v budoucnu to ještě někdy nezkusíme, ale teď vím, že ne. Už si nějak neumím představit to prožívat znovu. Tak doufáme, že adopčátko bude brzy 🙂

zejm
18. kvě 2010

Mao, že nám (tedy mě a Berušce) zapíšeš ty žhavé novinky do tabulky? Prosím, prosím 🙂
Taky jsem ze schválení přečetla, že jsme žádost podávali už 16.3. Takže to celé trvalo 14 měsícůůů, uf... O to rychlejší teď bude shánění miminka, že jo? Zase rozumně - kolik mají žadatelů s tak volnými "požadavky"? Teď už jen, abychom to zvládli 😉
Dnes jsem chodila kolem autosedačky a už už jsem ji chtěla koupit. Pak jsem se přece jen zarazila. Kde bychom ji skladovali, že? Ale píchá mě to jak na jehlách. Asi přiměji muže, abychom už dojeli k našim pro postýlku, vyperu peřinku a pomalu koupíme i matraci. Oblečky jsme s holčičkami dávali dohromady minulý týden. Byla to hezká práce - holky porovnávaly, třídily podle druhu a velikosti, pomáhaly skládat. Nevím, která z nás je na tu panenku natěšená víc 😀
Teď jsem na vážkách, jestli shánět novou práci nebo ne. Určitě budou mít radost, jestli v září nastoupím a za 14 dní půjdu na mateřskou 😖
Ale uvidíme. Třeba to tak žhavé nebude a počkáme si ještě pár let. Ale dnes jsem po tom schvalujícím dopise tak nabuzená, že mám dojem, že fakt budou volat už zítra 😀

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

Zejm tak to máš dobré,že máš oblečky po holčičkách,to my budeme muset vše koupit,ani kamarádky nemám,co by mi mohli něco podarovat.A chtěla bych být v tvé kůži a už tak připravovat 😉 Moc ti to přeji a chmury jsou už určitě pryč,ne?Tak hezky chystejte a střádejte a brzy bude i ten kouzelný telefon.

brundik
18. kvě 2010

Zejm, super, to je nadhera, ze se to zas o kus hlo 😵 Teda ty jsiu me fakt navodila pocit, ze uz vam kadym okamzikem zvolaj
😀 Ale jsi na rade a byla by to pro nas vsechny skvely povzbuzeni😉
Beru, tak to mate zarne za sebou 😉 A pani v pohode?
Ivkaj a me to teda taky uniklo, ze jsi po ET, ale neni divu, moc nestiham.
Cetla jsem knizku od Hany Konecne Na ceste za ditetem, je to hezky psany, urco bych ji doporucila. A pak jeste jednu, ale nemuzu si vzpomenout nazev, ale mozna je to o te rodine, co jsi psala ty Wrtul, jen to byla kniha, rodina se dvema klukama si vzala myslim dalsi 4 deti do PP, cetla jsem to jednim dechem.
Koukam, ze se bude doplnovat tabulka, Mao, my te zamestnavame, vid? Ty jsi zlata 😵

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

Brundík paní je moc hodná a kdybych nemusela do práce,tak to prokecáme,tedy manžel s paní,on mě vždycky ani nepustí ke slovu 🙂

brundik
18. kvě 2010

Beru, tak tvuj manzel je takovej brebentilek 😀 To jsem moc rada, ze znovu ctu chvalu na pani Zubatou 🙂 Tak at se vam to hezky hybe a co nejdriv prijdou pozvanky.

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

Děkuji brundi i tobě ať to klape a vlastně nám všem 😵

brundik
18. kvě 2010

Dekuju, nam to klape celkem hezky, pristi tyden mame dalsi kurzy 🙂 Takze budu hlasit pocity. Jdu vygruntovat kuchyn, pozvala jsem mamcu na veceri a ja vyvarovala a tomu odpovida i vzhled kuchyne 😀

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

to večeříte tak pozdě?Paní nám taky říkala co nás asi tak čeká na kurzech,tak jsem zvědavá,ale ještě si počkáne,alespoň ty psychotesty,ať máme už za sebou 🙂 Člověk si říká,že se alespoň něco děje. 🙂

kopka75
18. kvě 2010

Zdravím všechny čekatelky a chtěla bych Vás podpořit v tom že to stojí za to čekáníííííí 🙂

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

kopko a vy jste se už nejspíš dočkali

brundik
18. kvě 2010

Beru, kdepak, po veceri uz jsme dlouho, ale pak jsme s mamcou krafaly 😀 No a do uklidu jsem se pustila az kdyz odesla.
Kopko, dekujem. V tvem profilu vidim krasnou holcicku a klucika. Takze tvoje cekani se opravdu vyplatilo 🙂

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

Brundi a já myslela,že jsou to dvě holčičky,ale prd vidím 😅

kopka75
18. kvě 2010

ano dočkali jsme se dvakrát, poprvé holka v pátek jí bude 6 a to druhé je kluk který má skoro 16 měsíců, oba jsme si přivezli v 9 měsících
beruško jsme z olomouc. kraje

brundik
18. kvě 2010

Ty jo, Beru a vis, ze mozna jsou. Tak nejak jsem to tipla podle modrych laclacku. Ja prd vidim, musim si dejchnout na brejle 😀

brundik
18. kvě 2010

Aha tak on to je chlapecek. To je krasne. Kopko a jak dlouho jste cekali?

kopka75
18. kvě 2010

na holčičku to byla rychlovka rok d podání žádosti, a na kluka 3 roky a 3 měsíce

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

já sice špatně vidím jen na dálku,ale na těch fotkách je to špatně vidět a tipla jsi to správně.

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

teda to jste měli štěstí a za jak dlouho vám žádost schválili?

kopka75
18. kvě 2010

musím říct že rychle, my jsme v únoru podávali a v dubnu jsme měli testy a květen a červen sezení a v srpnu nás schválili, v říjnu jsme měli přípravku dva dny a dva víkendy

brundik
18. kvě 2010

Kopko, tak to jste cekani nemeli tak dlouhe 🙂
No jo, modry katata prozradily chlapecka a ne muj zrak.

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

a co to bylo za sezení v tom květnu a červnu?Já myslela,že nás čekají jen ty testy a kurzy-víkendové.Tedy paní říkala od čtvrtka do soboty.

kopka75
18. kvě 2010

Já tu naši holku dostala k narozeninám a teď bych ji nejraděj někdy přetrhla 😀

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

Jináč bobíšci jsou moc hezcí 🙂

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

a kolik jim bylo,když jste je dostali,my si žádáme o mimi do půl roka,ale to chce každý,tak si nejspíš počkáme ☹

kopka75
18. kvě 2010

beruško teď se to tu dělá jinak, předtím to dělalo jiné středisko než teď a to sezení je s psycholožkou, rozebírají se ty testy a vztahy v rodině,dětství a manželství