Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

blabola
autor
22. črc 2008

aha - uz to vidim, opravdu spatna sekce, omlouvam se 😅

carodejnice
22. črc 2008

Ahoj, my jsme před 14 dny zahájili boj s formuláři. Minulý týden jsme je odevzdali a příští týden k nám Zubatá (ha ha ha - říkáme jí tak podle filmu Kojla, i když je to moc milá a příjemná paní) přijde na návštěvu a slídění. A pak nás čeká ten boj.

campi
22. črc 2008

Ahoj carodejnice, omlouvam se, ze jsem se neozvala. Cekala jsem na vysledky screeningu, vcera jsme na nem byli - nedopadlo to uplne idealne - nase baby patri mezi 5 deti ze sta, ktery maji urcity zvetseny rozmery šíjového projasnění. Pošlu e-mail.

carodejnice
23. črc 2008

Ježíš Betty, to mi napiš. Já vůbec nevím co to je.

Blabolo, zapomněla jsem napsat kontakt na nějaký web, tak tedy www.adopce.com

blabola
autor
23. črc 2008

ahoj carodejnice, moc ti dekuji za odkaz, uz jsem ho prosmejdila, trosku me mrzi, ze tam funguje jen takove pidiforum - jinak blahopreju - jste opravdu borci, ze jste to zvladli ve 14 dnech! 😲 my zahajili boj uz v kvetnu, kdy jsme zasli za socialni pracovnici, v cervnu jsme vyzpovidali zamestnavatele a obvodaky a muj doktor me objednal (jelikoz mel dovolenou) az na cervenec - volala jsem soc. pracovnici a pro zmenu je na dovolene ona a to 14 dni, snad nas nebudou spatne hodnotit, kdyz to trvalo tak dlouho?

blabola
autor
23. črc 2008

2/2 ad pani Zubata - tez jsme se bali, ze tam nejaka takova z Kolji bude sedet, ale je zatim tez moc prijemna. Jeji kolegyne nam rekla, at s formulari vyckame jejiho navratu, tak cekame 😅 tez se s ni rovnou mame domluvit kdy k nam prijde na navstevu a formulare si u nas vyzvedne. drzim vam palecky

carodejnice
24. črc 2008

Ahoj blabolo, my jsme to měli všechno sepsaný a vyřízený v cuku letu.
Píšeš, že jste vyzpovidali zaměstnavatele???? Co to je? Já jsem od zaměstnavatele chtěla jenom potvrzení příjmů a neříkala jsem jim na co to chci.

blabola
autor
24. črc 2008

vazne? my musime mit i hodnoceni od zamestnavatele, v nem je uvedeno, ze se priklada k zadosti (coz v zamestnani z manzovy strany pochopili spatne a ptali se ho, esli se nerozvadime a on mi nechce vzit dite 😀 ) je tam o prac. moralce, o poruseni prac. kazne a cituji: "osobni hodnoceni (uveďte veškeré důvody, které z vašeho pohledu svědčí ve prospěch nebo neprospěch svěření dítěte do péče žadatele)" nastesti mam zamestnavatele hodne v poho, ale nedokazu si predstavit, ze bych zadala nekoho jineho

blabola
autor
24. črc 2008

tedy lzu - neni uvedeno prave, ze se priklada k zadosti, ale je tam prave ta formulace o os. hodnoceni a to vysvetleni

blabola
autor
24. črc 2008

a jeste dodatecne: dobre ranko, carodejnice 🙂

carodejnice
24. črc 2008

No nazdar, tak jestli tohle budou chtít tak mě snad omyjou 🙂 Už vidím ty zvědavý báby jak rozjedou šuškandu po celým baráku a všichni na mě budou "soucitně" zírat, no potěš 😠

A psali jste taky ten nablblý životopis? Jako o svým dětství, dospívání, zkušenosti s dětmi, první, druhý, třetí lásky, proč jste se s nimi rozešli, s kým jste žili, s kým jste bydleli, co jste studovali, co chcete v životě dokázat a co chcete od života? U toho jsme se výborně pobavili 🙂

blabola
autor
24. črc 2008

treba uz to po vas chtit nebudou, treba je to pouze specifikum stredoceskeho kraje 😅 ano ano, tez jsme se u zivotopisu toho docela bavili - ne/zabavne predmety ve skolach a prvni laska atd. 🙂 tez ho po vas chteli "pry radeji" psany rukou? my jsme to ale napisali na PC (me to u tuzky a papiru moc nepremysli, mela bych tam spoustu skrtancu a manza se bal, aby to po nem precetli 😀 ) drzim palecky at je pani Zubata zustane jen v Koljovi a at jsou SP shovivave.

blabola
autor
24. črc 2008

tedka mi ale dochazi - vy jste tam meli i druhe, treti lasky a proc jste se s nimi rozesli? to my tam meli jen jestli si vzpominame na svou prfni 😉

carodejnice
24. črc 2008

My to napsali na PC, nikdo neříkal, že to musí být v ruce. Zubatá když nám říkala, co všechno by mělo v tom životopisu být (žádný návod napsaný nám nedala), tak říkala, že tam máme napsat všechny přítelkyně a přítele. Naštěstí já i manža jsme měli jednu dlouhodobou známost, tak si ženský moc nepočtou. Nepsali jsme tam školní lásky, se kterými jsme si vyměňovali psaníčka o přestávkách 😀
Zubatá k nám přijde v úterý, tak jsem zvědavá. Říkala nám, že se máme připravit, že budeme všechno opakovat 100x - jí, psychologovi, všem. Že se všichni budou ptát na to samé. Napadlo mě, že bych si to mohla nahrát a pak to jenom pouštět 🙂

blabola
autor
24. črc 2008

to je dobry napad 😀 nam tedy k zivotopisu dali navod - ja jsem se trosku rozepsala, manza to ma spis strukturovane. u nas je to obdobne, tez pouze jedna dlouhodoba znamost, ale prfni platonickou lasku jsem tam napsala - at to maji pestrejsi 😉 u vas to jde opravdu rychle. verim, ze to tak pujde i u nas. ona vam rovnou rekla, ze vas zaradi na psycho? nam rekla co adopcni riz. obnasi a az budeme mit pohromade ty listiny, ze prijde obhlidnout bytecek a teprve zhodnoti formulare a vyhodnoti, zda budeme zarazeni do registru zadatelu - podotykam, ze jsme oba (pry jeste mladi 🙂 pracujici, bytecek je nas a zrekonstruovany. take si vyzadala vypis z prestupkoveho? ja nejprv myslela, ze je nutne mit cisty pouze RT. kdyz nam rekla, ze si bude zadat i na prestupkovym, docela jsme se zarazili 😲 .. az uvidi ty pokuty za rychlost, ev. spatne parkovani? 😲

blabola
autor
24. črc 2008

drzim pesticky, at vse v utery dopadne na 1*

carodejnice
24. črc 2008

Když jsem Zubatý nesla vyplněný všechny ty formuláře, tak je se mnou prošla a řekla mi, že se u nás bude ptát na to samé co jsme napsali do těch formulářů. Ať se připravíme, že se na to budou ptát všichni.
S bytem máme trochu strach. Máme v osobním vlastnictví větší 1+1. Máme strach, že až uvidí, že máme jenom dvě místnosti, že to bude problém. Chceme výměnu bytu za větší řešit až když budeme mít mimčo. Tedy plánovali jsme si to, že měnit byt budeme až budu těhotná, ale člověk míní a ...... Peníze na to máme, jenom nechceme se stěhovat dřív než to bude nutný (jsme v našem bytě spokojený, náklady jsou malý, sousedi dobrý).
U nás si Zubatá žádala o výpis z trestního a ještě nám řekla, že se o to nemusíme starat, to že si udělá sama. Tak jsme to vypustili z hlavy.

Jak dlouho se čeká ve středočeským kraji na miminko? Tedy myslím bílý, zdravý miminko 🙂

blabola
autor
24. črc 2008

neboj, ja na tebe budu myslet, podle me by to nemel byt problem, vase SP vypada na pohodovou pani, dokonce jsem nekde cetla nejaky pribeh, ze coby zadatele meli manzele dokonce maly bytecek a kdyz se dlouho nic nedelo, koupili si domek a rekonstruovali ho, zavolali jim a vezli mimiii do rozestaveneho - vsechno zaviselo na pristupu SP a ta vase vypada shovivave. ad RT a vypis z prestupkovyho - to ano, to si opravdu vyzada ona sama, ale zarazilo nas proc i ty prestupky - mame tam asi 3 😖 netusim, jak dlouho se ceka, na adopciteckacom jsem cetla od nekoho i 6 let - my, kdyz jsme pani rekli, ze jsme manzele teprve rok, tak nam rekla, ze se posuzuje manzelstvi jako pevnejsi kdyz trva 3 roky, pak ale rekla, ze pry vzhledem k tomu, ze jsme spolu uz 4 roky predtim zili, ze to nebude problem a nakonec dodala, ze pry nez to absolvujeme uz spolu ty 3 roky budeme (nebo tak nejak to vyznelo) 😢

blabola
autor
24. črc 2008

myslim ve strC kraji - a zdrave, bile mimii

carodejnice
24. črc 2008

Já jsem se Zubatý ptala hned, jak dlouho se čeká v Praze. Řekla mi, že Praha má nejkratší čekací dobu 2 - 3 roky (zdravé, bílé mimčo).
V úterý jsem byla v CARu a chtěla jsme po doktorce papír, že mi doporučuje adopci. Tak se mě ptala na to jak dlouho se čeká a že měla nedávno v ordinaci paní ze středočeského kraje a tam prý 5 let.

Jinak Zubatá je fajn, dokonce nám i vyprávěla různý story o maminkách, který dávají děti k adopci. O přestupkovým nic neříkala, možná že ho u nás nechtějí a nebo na to zapomněla, nevím. Nemáme nikde nic (zatím, nedávno mě vyfotil radar 😠 ), tak je nám to nějak jedno.

Jak dlouho jsme manželé byla jedna z prvních otázek co se nás ptala. A pak jak dlouho jsme spolu. Našich 7 let a z toho 4 roky manželství jí uklidnilo 🙂

blabola
autor
24. črc 2008

asi se prestehujeme do prahy 🙄 jinak tys musela mit papir, ze doporucuje? ja mam od svyho doktora jen sdeleni o tom, ze to fact nejde biocestou a vylozene doporuceni mam z mailove koresp. od doktorky z brna, u ktere ale uz nejsem registrovana. musi jim to tak stacit, jinak pujdu ke svymu MUDr.ovi a reknu mu at to prepise 😀 to verim, ze ji to uklidnilo. my jsme spolu 6 let, ale nastehovali jsme se k sobe az po roce a po peti jsme se vzali.

carodejnice
24. črc 2008

Nemuseli jsme ten papír mít, ale Zubatá říkala, že je to lepší. Že mi má doktorka v CARu napsat co jsem dostoupila za pokusy a napsat že doporučuje adopci.

Nevím jak to chodí jinde, ale v Praze je to tak, že Zubatá, tedy sociální pracovnice z příslušné části městské úřadu sepíše všechny papíry, navštíví byt, napíše zprávu a postoupí to na magistrát. A tam bude rozhodovat na základě toho co jsme napsali my a co napsala Zubatá nějaká ženská, která nás nikdy neviděla a nikdy s námi nemluvila. Proto Zubatá říkala, že čím víc toho budeme mít, tím lepší. A proto i to doporučení od CARu. Doktorka mi tam napsala jenom že jsem opakovaně podstoupila IVF a vzhledem k neúspěchu doporučuje adopci jako vhodnou.

blabola
autor
24. črc 2008

jejej - to je mi moc lito, carod. me "nastesti" ze vsech forem lecby i AR vyloucili, pry veda lekarska tak daleko nepokrocila (jsem holt vyjimecna 😅 ) , takze jsme nic z toho podstupovat nemuseli. v papirech z CENAPu mam, ze ad. doporucuji. nase zubajda se rovnou ptala, kde, kdy a jak dlouho jsme se lecili, kdyz jsme ji rekli, ze ne a proc, bylo mi trochu trapne, ze jdeme v podstate rovnou. pak se me ptala, jestli me to nejak omezuje, tak jsem si pripadala jako mentos 😖 ale co nadelam, kdyz me nikde nezaradi? uvidim, nase zubajda urco prijede v dobre nalade po dovce, to nesmim prosvihnout 😉

blabola
autor
24. črc 2008

ps: uz vim, proc chce ty prestupky, podle dnesniho zpravodaje se nam tu zvysuje kriminalita 😀

carodejnice
24. črc 2008

No to je jasný, to si vás musí proklepnout jestli třeba nevykrádáte byty a garáže 😀

Jenom aby vaše Zubatá nebyla po dovolený naštvaná, že už je zase zpátky v práci 🙂 Nám ta naše nadiktovala hned kdy má dovču, abychom jí nesháněli. Taky jsem si připadala jako blb, když jsem jí nesla ty vyplněný papíry, tak jsem měla na papíru napsaný na co se jí chci zeptat. Napadalo nás toho dost při vyplňování dotazníků, tak abych to nezapomněla, tak jsem si to sepsala a pak jí to recitovala. ¨Byla mrtvá smíchy a říkala, že jí máme zavolat kdykoliv si na něco vzpomeneme, že je tu pro nás. Tomu říkám správný přístup 🙂

blabola
autor
24. črc 2008

to jsi borec! ja si sice tez poprvy napsala seznam, ale byla jsem tak nervozni, ze jsem se na pulku veci zeptala uplne jinak nebo vubec ne. manza me docela podrzel, pac byl klidnej a ptal se za me. nase tez rikala, ze ji mame zavolat kdykoliv a byla prijemna. tez jsme si k tem papirum delali poznamky a zeptame se ji az prijde do bytu a budeme sedit nad temi papiry. - no jasne, ze my vykradame byty i garaze, taky se dost prepadavame a okradame lidi 😀

blabola
autor
24. črc 2008

ps: jak jsi psala s tim bytem (mate stejnak velky a jste pripraveni si poridit vetsi), tak mrkni, jak odpovedelo stredisko NRP pani Hele: http://www.adopce.com/beta/adopce/diskuze/read....

carodejnice
24. črc 2008

Naštěstí naše Zubatá je dost ukecaná a vystačí si povídat sama 🙂
Jsem zvědavá jak bude probíhat úterní návštěva. To abych v pondělí naklidila, upeka bábovku, čuchla ke kávě, jestli není vyčichlá a zalila kytky 😀

Nevíš, jestli ta vaše bude slídit taky po sousedech a vyptávat se na vás sousedy? Z toho mě taky jímá hrůza. V baráku máme samý důchodkyně, už takhle drbou po chodbě, natož až se o nás začne zajímat sociálka 😀 Ale Zubatá nic neříkala, musím se jí na to zeptat (a hlavně si to napsat na papírek, abych nezapomněla).

Že se nestydíte 🙂 Nám ale Zubatá říkala, že ten výpis z trestního rejstříku je pro to, jeslti nemáme nějaký trestný čin spáchaný na dětech. Takže jestli přepadáváte a okrádáte jenom dospěláky, tak to máte v suchu 😀 😀 😀

blabola
autor
24. črc 2008

tak to jsem si oddechla, vsem jsme totiz v ukradene penezence nasli obcanku 😀 netusim, jestli bude slidit po sousedech - toho se tez docela obavam - bydlime rovnez v jednom dome s duchodcema a docela me peskovali, pac jsem dostatecne dusledne neumyvala spolecne prostory 🙄 a take jsem pry znicila okno, pac jsme ho nemeli dlouho od vymeny umyte 😀 nasla jsem jeden metodicky pokyn, pockej ja to proctu nebo ho chces poslat pres IP?

blabola
autor
24. črc 2008

babovka, kafinko.. to bych si tez dala libit - take me napadlo, ze nez prijde budu muset hrablem odklidit ten svincik 😀