Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

blabola
autor
28. črc 2008

ahojda carodejnice - preju ti hezky den, at se ti babovka pekne podari a at zubata vse hodnoti jen kladne - dneska jsem cetla od jedne uspesne maminky, ze pry se bude ptat, kam uvazujete dat postylku. drzim ti palecky a napis, jak vse probehlo.

emanek
28. črc 2008

ahoj holky,

právě jsem Vás našla a moc ráda bych se přidala do Vaší diskuse. I my s manželem zdoláváme krůček po krůčku k tomu nejvytouženějšímu 🙂 V březnu jsme podali žádost, bylo potřeba i hodnocení z práce (ale u nás v poho), výpos i z přestupků a tak dál. Pak přišla sociání pracovnice (super), žádost šupem na kraj a za dva měsíce (2.7.) jsme jeli na první psychotesty. Minulý týden jsme dostali pozvánku už na víkendovou přípravu rodičovství (2x 3 dny, + jeden den)v říjnu. Potom snad už jen jedny psychotesty a máme to v kapse. A pak už jen čekat. Ale co je krásné, že se dočkáme. Že to světlo na konci tunelu přece jen najdeme. Hezký den. 🙂 🙂

blabola
autor
28. črc 2008

ahoj emanek, blahopreju, jste uz notny kus pred nami. to je tedy rychlost - drzim palce at jde vsechno tak hladce, jako doted.

carodejnice
29. črc 2008

Ahoj blabolo a emanku, tak já jsem včera jak šílená lítala s hadrem a koštětem po bytě a v půl jedenáctý večer jsme pekla koláč. Uf 😠 A teď bych spala a spala!
Jsem zvědavá co dneska Zubatá, snad to bude v pohodě. Kristepane, postýlku tedy vůbec nevím kam dáme, tak daleko ještě nepřemýšlíme. TO bude prča, až se s manželem nedomluvíme a každý řekneme něco jinýho 🙂

emanek
29. črc 2008

u nás "Zubatá" chtěla vidět jen pokoj, kde by mimíšek byl. Máme v něm zatím šatnu a tak věci, které potřebujeme někam odložit. Ale vůbec jí to nevadilo. Říkala, že to je jasné, že přece nebudeme zařizovat pokoj, když ještě nevím co budeme mít a jak velké. Holky, můžu se Vás zeptat, jak velké dítko si přejete? My se s manželem domluvili původně do roku, ale pořád zvažujeme jestli ten věk nezvedneme od mimi až do 2 či 3 let. Rozhodně chceme majoritního etnika a zdravé. Proto přemýšlíme, že raději ustoupíme s věkem než jinde. Známí si před měsícem přivezli 4 chlapečka a taky je moc fajn. I když to se mi už zdá dost velké. Jak se na to Vy koukáte?

carodejnice
29. črc 2008

My chceme s manželem nejlépe do půl roku, ale napsali jsme do roka. Taky zdravé (léčitelné postižení nevadí) a majoritní etnikum. Nechceme slevit ani na věku, protože si chceme užít co nejmenšího miminka.

emanek
29. črc 2008

carodejnice může se tě zeptat a kolik Ti je? jestli nechceš neodpovídej. Mě 35 a manželovi 38 let. Tak si řílám, že na úplné miminko už moc času nemáme.

blabola
autor
29. črc 2008

ahoj carodejnice a emanek! preji vam hezke odpoledne! ja se prave doplacatila v tom parnu k pocitaci - to je siiiiiiila - verim, ze u vas je prijemneji.

carodejnice: ale mas vsechno hotove, to je bajo, drzim ti palce at je Z spokojena. urcite to dopadne na jednuchu s hvezdickou, uvidis.

emanek: my bychom si radi osvojili do roka (nejprve jsme meli napsano az do dvou, ale sama SP nam rekla, ze si muzeme troufnout na kojenecky vek, tak jsme to snizili) rovnez prevazujici etnikum, zdrave. smim se zeptat z jakeho jsi kraje?

emanek
29. črc 2008

olomouckého. A Ty? ptali jste se na čekací dobu?

blabola
autor
29. črc 2008

ze stredoceskeho. na cekaci dobu jsme se neptali - ale podle toho, co psala carodejnice i co naznacila nase SP (psala jsem to na strance 1 - 24.7.) tak minimalne 3 roky, ale carodejnice psala, ze pry i 5 let 😢

emanek
29. črc 2008

ono to je asi i různé kraj od kraje. My se ptali, ale neřekli, prý to ani nejde tak říct.

blabola
autor
29. črc 2008

uz se tesim az se nase zubata vrati z dovolene a budeme mit obhlidku bytecku tez za sebou - docela se bojim 😕

emanek
30. črc 2008

blabola neboj, není to nic hrozného. U nás to opravdu proběhlo úplně suprově. Spíše jsme se jen seděli v obýváku, povídali, ona se nás vyptávala, a až nakonec si jen tak zběžně prošla dům. Žádné otvírání skříněk a měření prachu. Nic takového.

carodejnice
30. črc 2008

Ahoj holky,

Emaku, je mi 34 a manželovi taky.

Blabolo, tak návštěvu Zubatý máme za sebou 🙂 Bylo to v pohodě. Nejdříve nám vylíčila, jak lítají kvůli tomu tříletému klukovi co pobodal svého bráchu a jak se těší na dovolenou 🙂 Kafe, čaj ani ananosový koláč nechtěla (na co jsem ho tedy v noci pekla 😠 Vypila asi litr vody a pokládala otázky.
Měla sebou nějaký papír na kterém bylo napsáno na co se ptát, prý ho nosí sebou leta, aby na nic nezapomněla.
Jestli si vybavím, tak jí zajímalo toto:
1) co jsme vystudovali
2) jestli máme oba rodiče a jaký máme s rodiči vztah
3) jeslti jsou rodiče seznámeni s adopcí a jak se k ní staví
4) jeslti máme sourozence a vztah se sourozenci
5) jak jsme se seznámili
6) jak dlouho jsme spolu před svatbou chodili a jak dlouho jsme spolu bydleli
7) jak dlouho jsme manželé
8) jaké máme manželství
9) barva očí, hlasů, výška, váha (u týhle otázky se smála a říkala, že je ještě snad z doby, kdy nebyla barevná fotka)
10) jaké máme koníčky a záliby
11) v jakém vlastnictví je byt (osobní, družstevní atd.) a jak je velký

Při odpovědích si zapisovala přesně to, co jsme řekli. Všimla jsem si toho u otázky jaké máme manželství. Tak já jsem blbeček řekla že dobrý a ona si to přesně tak zapsala. Pak jsem si v duchu nadávala, že jsem mohla zvolit jinou formulaci. Ptá se každého zvlášť.

Prohlídka bytu opravdu proběhla jak psala emanek úplně zběžně. Záchod ani koupelnu vidět nechtěla (a to jsem tak blejkala umyvadlo a záchod 😀 Koukla se do obýváku, v kuchyni jsme seděli u stolu (tím náš byt končí) a zeptala se, kde plánujeme postýlku. Ukázali jsme jí to a řekli, že jakmile budeme mít nějaký dítě, tak budeme měnit byt za větší. Zhrozila se, abychom neměnili nic bez dítěte a už vůbec ne teď, když jsme požádali o adopci, protože kdybychom se přestěhovali mimo Prahu, prodloužila by se nám čekací doba (v Praze je prý nejkratší). Máme s výměnou počkat až do miminka.

Pak jsem se jí ptala na to, jestli bude taky chtít posudek na nás od zaměstnavatele. Řekla, že je to na prdlačku, že to nechce, protože každý zaměstnavatel tam napíše samou chválu na přání zaměstnance. Navíc když jsou podnikatelé, tak aby psali posudek sami na sebe je hovadina. Takže tohle nepožaduje, protože to považuje za blbost. Navíc prý je zaměstnavateli do toho houby a nemusí vědět, že žádáme o adopci 🙂

Strávila Zubatá u nás příjemnou hodinku, popovídali jsme si o divadle, o vykradených bytech (nás i jí vykradli) a bylo to za námi 😀
Určitě se blabolo ničeho neboj!!!
Do konce týdne prý sepíše na nás všechny papíry a postoupí to na magistrát a ty nás vyzvou k účasti na těch kurzech. Od doby, kdy pošle papíry na magistrát, tak běží ta čekací doba, takže nás nemusí vůbec trápit, že na kurzy půjdeme až na jaře (podzimní kurzy jsou prý od května obsazeny). Kdyby cokoliv, nebo kdyby se nám zdálo, že se dlouho nic neděje, máme jí zavolat a ona nás uklidní 🙂

blabola
autor
30. črc 2008

dobré ránko přeju!

emanek: duvodem mych obav je i to, ze mame doma mazla - kocoura. je straslive rozmazlenej, loze vsude mozne, vynucuje si pozornost atd. bytecek prochazel rekonstrukci a nemame zatim dvere mam strach, ze nasi zubatou poskrabe 😕

carodejnice: jsem zvedava - jak to probihalo? neusnula jsi? bane, delam si legraci, verim, ze vsechno dopadlo dobre.

emanek
30. črc 2008

blabola i tentokrát Tě uklidním. I my máme doma kocoura, bude mít rok, rozmazlenej je taky strašně nebo možná ještě víc. Hned každýmu skáček do klína a chce hladit. Ale Zubatou jsme i s kocourem ustáli. Opravdu neboj. Dopadne to dobře. Myslím si, že jsou to fajn ženský, snad všude.

carodejnice
30. črc 2008

blabolo, už jsem to popisovala přesně nad tvým příspěvkem 🙂

blabola
autor
30. črc 2008

carodejnice: blahopreju, tak si date ananasovy kolacek dneska s manzou kafinkem k veceri 😉 ach jo, a ja zas musim neco vymyslet, pac ohrivane uz vcera doslo 🙄 je mi difne, ze presne tyto otazky mame v "navodu" k zivotopisu, takze je mame pisemne zodpovezene. nas zivotopis jsme tez meli kazdy psat zvlast.

emanek: diky moc, kocour bude tez mit rok, je sice vykastrovany, ale na jeho energii to vubec nema vliv takze je stale "velice hravy" 😀

carodejnice
30. črc 2008

Blabolo, my jsme tohle taky přesně psali do životopisu, ale říkala, že to chce ještě slyšet 🙂 Máme se připravit na to, že to bude chtít slyšet každý a budeme to opakovat pořád dokola.

My doma nemáme tedy kocoura, ale máme uřvané a ukřičené zebřičky, které nám do hovoru neustále vřískaly. Zubatý se ale moc líbily 🙂

blabola
autor
30. črc 2008

carodejnice: asi se to naucim nazpamet 🙂 uz aby zubajda prijela, chci to tez mit za sebou.

carodejnice
30. črc 2008

NO nám teď už zbývá akorát čekání a čekání. Na jaře ty kurzy a zase čekání a čekání 😒

carodejnice
30. črc 2008

Blabolo, ještě jsem si vzpomněla snad na to nejdůležitější 🙂 Znovu jsme probírali, jaký dítě bychom chtěli. Zaskočila nás otázkou, jeslti by nám nevadilo dítě s hepatitidou B (feťáckou žloutenkou). Nad tím jsme nikdy nepřemýšleli a ani nás to nenapadlo. Řekli jsme jí zase že nechceme autistu (tedy dítě, které má autistické rodiče nebo příbuzné, jeslti je to o nich známo, na miminku se to nepozná) a nechceme dítě s dědičnými vadami a tělesně postižené. U tý žloutenky jsme nakonec taky řekli, že nechceme žloutenku typu B.

carodejnice
30. črc 2008

A ještě jsem si vzpomněla, že se nás ptala, jaký máme vztah k náboženství a jestli nejsme členy nějaký sekty.

blabola
autor
30. črc 2008

carodejnice: to utece jak voda - ale uz vite, ze jste regulerni zadatele. my jsme cekatele na zadatele 😖

emanek: k tomu veku, jak jsi rikala, ze uvazujete o zvyseni, ja vim, ze me se to snadno povida, me je 29 a manzelovi 28, ale asi bych to nezvysovala, protoze jsem cetla od jedne adoptivni maminky moc hezky dopis, ze tez uvazovala vic, ale pak byla moc rada, ze si mohla uzit ta vsechna "prvni" - prvni pretoceni na brisko, prvni sednuti, prvni zoubek atp.

mimochodem, holky, tuhle sobotu jsem spala v jedne posteli s 6 mesicnim miminkem (byla jsem na navsteve u sestrenice) to bylo tak heeeezkeeeee 🙂 🙂

emanek
1. srp 2008

holky nějak jsme se s diskusí zasekly. 😉

blabola
autor
4. srp 2008

dobre ranko! dneska se jdu jeste vyfotit, pockam na jeden papir, co mi ma privezt manzel a zitra volam nasi zubaty, ze si to u nas muze vyzvednout. pro jistotu, kdyby chtela prijit hnedka uz mam upeceny tresno-hrusko-svestkovy kolac s drobenkou 🙂

carodejnice
4. srp 2008

Dobré odpoledne 🙂
Teda blabolo, ty jsi ale rychlá - aby vám ten koláč neztvrdnul než Zubatá přijde 😀
Jinak držím palce, ale určitě to bude v pohodě!

blabola
autor
4. srp 2008

carodejnice: ve srovnani s vami jsme spis pekna becka 🙂 fotky uz mam, papir od manzela snad uz bude na ceste. kolac jsem pekla dneska rano, tak by do zitra mohl vydrzet (jestli ho ovsem manzel nezhlte) 😉 Ale to neni spatny napad - ten tvrdej kolac, to by nebylo marne mit ho stale vystaveny, jako vzorna hospodynka, jsi stejne rikala, ze si zubata nenabidla 😀 i kdyz tuten muj by spis zplesnivel - je tam vic ovoce nez testa 😅

blabola
autor
4. srp 2008

carodejnice: ad ta becka - s tou rychlosti jsem myslela - ze nam ty papiry tak dlouho trvaji 😠

carodejnice
4. srp 2008

Případně že by byla Zubatá protivná, mohla bys jí ztvrdlým koláček majznout po hlavě 😀

S tou hospodyňku jsi mi připomněla, že manžel chtěl, abych do životopisu napsala, že moje koníčky jsou vaření, pečení, vedení domácnosti a ruční práce 😀 Myslel to smrtelně vážně 😀
Naštěstí si nechal vysvětlit, že by to Zubatá mohla brát /a oprávněně/ jako donebevolající lež a provokaci 🙂

Ještě jsem si vzpomněla, že se nás ptala na to, jestli nás baví práce a jaký máme vztah s kolegy na pracovišti.