Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

blabola
autor
7. říj 2008

ahoj carodejnice, nemyslim, ze je co zavidet, ted kdyz nad tim tak premyslim, tak bych asi na nektere otazky odpovedela trochu jinak, ale uz to nezmenim, tak na to nebudu myslet 😅 u spatnych vlastnosti manzela jsem uvedla jen jednu a to neduslednost, ale pritom mi v nekterych vecech pripada peclivy az moc. to nedorozumeni je tam formulovano tak, ze: v kazdem manzelstvi dojde obcas k n. a tak jsem napsala, ze zadne extremni si nevybavuji, ale jednu neshodu jsem napsala. hlavne me mrzelo, ze jsem napsala u manzela jen ty 3 dobre a on jich ma samozrejme vic. (ono tam je napsano, ze vylozene nemusi byt spatne, mohou byt i vlastnosti o kterych si myslite, ze by se mohl zlepsit). doma jsme se bavili o tom, co jsme vyplnili a jisti si nejsme vubec nicim - vcelku paradoxne jsem v jednom testu uvedla: jak jste se vyrovnali se skutecnosti, ze nemuzete mit deti - moje odpoved: vubec s tim nemam problem - dalsi otazka: zena i muz maji urcite zivotni ulohy a) materska-otcovska, b) budovani domova, c) manzelska-milenecka, d) spolecenska - seradte dle dulezitosti - tak ja uvedla, ze na 1. miste u zeny je materska 😖 ale co - uz to nenapravim, ani nevim, jak bych to seradila jinak nez jsem uvedla - s manzelem jsme se doma shodli, ze jsme tyto body seradili uplne stejne jak pro zenu, tak pro muze a oba jsme uvedli, ze s tim, ze nemuzeme mit deti problem nemame. tak uvidime, co nam povedi priste 😉

nicaa
7. říj 2008

Ahojky, já jsem se sem nedostala, tak nejdříve dočtu a pak něco napíši, přeji příjemný zítřek 😉
Jsem moc zvědavá, co Blábolka psala a na pocity. 😉

carodejnice
8. říj 2008

Blabolo - je pravda, že člověk když je po všem ví, jak měl co napsat jinak. Já jsem to samé měla u tý návštěvy Zubatý, když si dělala poznámky. Taky jsem si pak říkala, že jsem to mohla říct úplně jinak. NO co už!
Ale děkuju Ti, protože mám alespoň představu co tam je a můžu se na to trochu připravit /budu po nocích přemýšlet o dobrých vlastnostech manžela- ha ha ha / 😀
Nechápu ty životní úlohy - manželská - milenecká?? 😒 S milencema to asi nemá co dělat, ty se do adopce asi netahají, že né? 😀 Dělám si legraci 😀
Já mám největší obavy z logických řad - otázka typu - které číslo byste doplnili a tak deset nesmyslných čísel - z toho mě jímá děs! 😢

A co ten pohovor, jak probíhal?

blabola
autor
8. říj 2008

dobre ranko, preju - ja se vcera rovnez pokousela probojovat sem, ale byl nejaky plosny neocekavany problem se serverem - jak kdosi psal, rovnez jsem udelala vic prace i dobrovolne 😀 . jeste jsem vam chtela napsat, ze me pani psycholozka velmi potesila, kdyz se nevyptavala na to, zda jsme se nekde lecili ci zda jsme se pokouseli o nejakou formu AR, peclive si precetla spis a rekla, ze se nas ptat nebude, protoze vi, ze to u nas mozne neni a potesila me, kdyz rekla, ze uz u ni uz uspesne zadala nejaka pani se stejnym syndromem (tedy ono to zni tak divne "syndrom", ale jedna se o vyvojovou anomalii), jaky mam ja. pevne verim, ze u vas bude psycholog/zka stejne shovivavy/a co se zvidavosti o AR tyka.

jeste kdyz jsem si cetla po sobe ty prispevky - k poctu otazek - cast na PC mela cca 180 ot., cast podtrhavaci/psaci cca 50/60 ta o rodicich cca 40 a o manzelstvi jestli 30? myslim tedy. nejpomaleji mi sla ta cast psaci/podtrhavaci (za jakych okol. jsme se seznamili atd.), pak jsem nejvic casu venovala PC, mene manzelske casti a formular o rodicich sel jako po masle 😉 priste pry bude pani psycholozka mluvit s kazdym z nas zvlast - tak uvidime, co se dozvime 😕

blabola
autor
8. říj 2008

ahoj carodejnice, ja se priznam, ze jsem radeji zadne info o psychotestech nevyhledavala - nekdy zvazuju vic nez je zdravo ( 🙄 ) pak uvazuju nad tim, jak by to melo byt, a proc. myslim, ze tyto testy sleduji spontanni odpovedi, tak jsem si myslela, ze kdybych mela nejake info dopredu asi bych spontanne odpovedet nedokazala 😔 ale to co jsem vam napsala, myslim vasi spontaneitu neovlivni 😉 takove info by mi pred testem asi nevadilo.

logickych rad se neboj - je to obdobne, jako matika na SŠ jde jen o to vysledovat posloupnost - je to vetsinou obdobna zavislost: pridavaji se 1,2,3,4 jen napr. s opacnymi znamenky - napr. rada 1,2,0,3,-1,? tam je posloupnost: 1+1=2,2-2=0,0+3=3,3-4=-1 cili bude nasledovat -1+5 = 4 a to same je u pismennych rad pridava se/odecita o jedno,dve,tri pismenka ev. u rad matematickych muze byt mocnina: napr. rada: 1,4,9,16..
tj. 1x1 =1, 2x2=4, 3x3=9, 4x4=16 cili nasleduje 5x5=25. neni to nic sloziteho, ja ten princip znam jen proto, ze nas kamarad me ucil logiku a bavilo me to. jinak bych to take nevedela. manzel se zajima o uplne jine veci a tak rikal, ze rady vyplnoval spis podle citu, takze uvidime. a hlavne u jedne otazky jsem stejne na zadnou zavislost neprisla (a to jich tohoto typu bylo max. 5 😀 )

blabola
autor
8. říj 2008

uloha milenecka me taky trochu pobavila 😀 , ale kdyz jsem cetla dalsi otazky typu: jste spokojeni se svym sex. zivotem, tak jsem to brala, ze to milenectvi je zrejme brano jen mezi temi dvema manzeli.

pohovor probihal tak, ze spise vedla monolog pani psycholozka - spise upresnovala info, co jsme meli od zubaty. byla moc hodna. myslim, ze priste to bude "hustejsi" rikala, ze nam rekne, co bylo v nasi vychove dobre a spatne (na zakl. tech info ve formulari o rodicich) a pak take jakou zatez sneseme dle tech ostatnich testu. vzhledem k tomu, ze jsem uvedla jednu spatnou vlastnost manzela a u otazek: jake si myslite, ze je vase manzelstvi? jsem se neuchylovala k superlativum typu: velmi stastne-lepsi nez ostatni - treba mi pani psycholozka rekne, ze asi manzela nemam rada 😕

carodejnice
8. říj 2008

Ono je vážně lepší se na ty testy nepřipravovat. Já mám jenom obavu, že mi nebude stačit časový limit 🙂 Při představě, že se někde zadrhnu a budu vymýšlet 3 špatný vlastnosti a pak nestihnu ty ostatní 🙂
Otázky o rodičích? To jako jeslti nás dobře vychovali? Teda začíná mě to zajímat čím dál tím víc 🙂

KOukám, že logiku máš v malíčku! NO to já rozhodně na tom tak dobře nejsem 😠 Já tam zkrátka tu posloupnost nevidím ať dělám co dělám! Tak snad se nic nestane, když to budu mít blbě.

blabola
autor
8. říj 2008

vubec se neboj, carodejnice, ja te nechtela postrasit. jak jsem psala, tech otazek je tam jestli pet dohromady (mozna dokonce jen 4) a urcite mas pravdu, ze se snad nic nestane, pokud odpovedi nebudou spravne - protoze pokud je jich 4 ze 190, pak ten test je urcite zameren jinym smerem a zalezi mnohem vic na odpovedich na otazky jineho typu 😉

myslim, ze o rodicich to bylo takove pohodove vyplnovani - bylo tam jen zaskrtnout ano, ne, zcasti - napr. si vybavuji: srovnavali me s ostatnimi (sourozenci/detmi). ja se obavam, ze vzhledem k tomu, ze jsem jedinacek, tak vyjde, ze jsem rozmazlena a sobecka 😖

ps: a s limitem si nedelej starost - my meli v pozvance psano ze se bude koncit cca v 18h - pani psycholozka rikala, ze by rada odesla na patou, ale pry to casove omezene neni - nakonec jsme skoncili pred pul sestou s tim, ze si manza zbytecek dodela priste (myslim si, ze mu chybela ta pulhodinka, protoze jsem videla, ze ke konci se hezky rozepsal) a pani psycholozka zacne oddeleny pohovor se mnou 😉

carodejnice
8. říj 2008

Neboj, nepostrašila jsi mě 🙂 Jsem ráda, že jsi mi napsala co nás čeká. Jsem jenom zvědavá kdy 🙂

NO teda - aby jim z tvýho testu nepřecházel zrak - rozmazlený sobecký jedináček, co nemá rád manžela 😀 😀

Já jsem opačný případ - jedna ségra a dva bráchové, takže hafo dětí na zabití 😀

blabola
autor
8. říj 2008

jee - to jste museli mit doma veselo. to ja neustale deptala nase dotazy, kdy uz prijede ta a ta teta s bratrancema nebo sestrenicema? a ze u nich muzu prespat? a nejlepe: pujdete si se mnou zahrat nejakou hru? atd. atd. 😀 to mi ostatne zustalo dodnes - neter mi tuhle rekla, kdyz jsme si hrala se synovcem, ze si pry hraju jako mimino (stavela jsem s nim nejakou plastovu farmu a delala jsem, jako ze prijizdi konicek) 😀 😀

jinak: jasne! na neco podobneho vysledek tipuju - musim se vyzbrojit a kritiku prijmout s gracii sobe vlastni (cili se nejspis rozbrecim a reknu, ze to je nespravedlivy, ze me nikdo nema rad 😀 😀 )

carodejnice
8. říj 2008

To jo, veselo u nás bylo - o 2 roky starší brácha se mě bál, ten poskakoval jak jsem pískla (on byl hrozný poseroutka), o tři roky mladší ségra byla rozmazlená a užalovaná (už je v pohodě) 🙂 a o 4 roky mladší brácha byl v pohodě, já i on jsme byli strašný grázlové se kterýma naši měli spoustu práce.
Vůbec jsem jim to nezáviděla 😀 A taky byly doby, kdy jsem chtěla být jedináček 😀 Teď v dospělosti jsem ráda, že je mám (hlavně ségru).
Jestli bude psycholožka chtít slyšet nějaký zážitky se sourozencema, asi jí bude přecházet zrak (i když by měla být zvyklá na všechno) 😀

blabola
autor
8. říj 2008

manzel je tez z vice deti a opravdu obdivuju jeho rodice, protoze v puberte podle toho, co mi vypraveli to s nimi asi nebylo lehky 😀 maji vcelku dost zajimavych historek 😀 tedka jsou ale uz dospeli a rozumni (jak rikaji 😀 😀 ) a je bajo se s nimi videt a popovidat.

blabola
autor
8. říj 2008

se svagrem a svagrovou jsme byli v zizkovskem divadle na cimrmanech - na zaskoku a dobre jsme se bavili 🙂 nebo jsme se vyborne pobavili po shlednuti cavemana v divadle u hasicu 😀

blabola
autor
8. říj 2008

mimochodem o obdivu k mym rodicum ani nemluvim, protoze ja byla v puberte taky podareny darecek 😉 - ale mit to v trojim podani, jako rodice manzela, to musi byt zaprah 😨

carodejnice
10. říj 2008

Tak jsem konečně včera vylíčila váš pohovor a testy manželovi. Koukal s pusou dokořán a pak mi řekl, že na moje dobré vlastnosti asi nepřijde 😀 Ale jinak se už "moc těší" 🙂

blabola
autor
10. říj 2008

to verim, ze "se tesi" - napisu hnedka jak se vratime ve stredu z "rozebiraciho pohovoru" a dozvim se neco o sobe - jestli nebudu urazena, ze to prece nemuze byt pravda, ne? takova prece vubec nejsem - to se tedy pekne pletete 😀 😀

carodejnice
10. říj 2008

To jdete už ve středu??? Já jdu ve středu na KET, tak na vás budu vzpomínat 🙂

blabola
autor
10. říj 2008

ano, ano, asi aby to pani psycholozka nezapomnela a vyhnula se riziku zameny rozboru 😀 😀 . carodejnice, ja budu myslet na tebe a drzet palce at to dopadne - at mi brzy pises, jak ti roste brisko.

carodejnice
10. říj 2008

Blabolo, to že mi roste bříško, tak to Ti můžu napsat hned - roste mi panděro, ale bohužel sádelnatý 😀

Jinak Ti přeji pěkný víkend a utíkám z práce a jdu si domů číst. Musím rozehnat rýmu a kašel, abych do středy byla fit. Vlezu si do postele s knížkou a nevystrčím nos 😀
Měj se!

blabola
autor
10. říj 2008

i to je pekne - takove brisko - to me a manzelovi prezdivaji "kamaradi" duo-bulimio - a to vubec zadne omezeni v jidle nepraktikujeme (spis naopak) 😀 😀 tak hezky vikend i tobe a poradne se vylez. jdu dodelat nejake resty a tez letim domu.

blabola
autor
14. říj 2008

ahoj carodejnice, zitra ti drzim palce, ja uz zacinam byt nerfosni a nic se mi nechce (cili v praci uplne prdlajs platna 😀 😀 ) dneska jsem nesla zubaty jeste jeden papir, co mi vcera napsal muj dorostensky lekar z motola (moc mile me potesil - vsechno mi hezky opetovne vysvetlil a rovnou si me tam pry "pro jistotu" prehlasil. tedka budu coby dospela dochazet do ordinace plne kyticek a berusek a pri vysetreni me sestricka bude drzet za ruku 😀 😀 😀 - ale tak to je jedine prijemne 😉 ) .

zubata se ptala, kdy jdeme na psycho - kdyz jsem rikala, ze jsme uz v pulce a zitra jdeme na dalsi, rikala, ze to bude asi "zajimavejsi", ale ze se nemusime niceho bat .. 😕 😕 😅

blabola
autor
14. říj 2008

kdyz to vezmu kolem a kolem, myslim, ze to jde (zatim) vcelku rychle:

05/08 - info na MU, poskytnuty potrebne formulare
06/08 - zpravy od obv. lekaru, hodnoceni zamestnavatelu
07/08 - zivotopisy, zprava od meho mudra, vyhodnoceny prijmy za 6 mes. za OSVC
08/08 - prijmy za 6 mes. od zamestnavatelu, podana ofi zadost + navsteva zubate v bytecku
10/08 - 1. a 2. kolo psychotestu na KU StC kraje
dalsi kurzy/pripravy (jestli projdeme) nas cekaji zjara 2009

loucim se, zitra se urcite ozvu. ahoj!

carodejnice
15. říj 2008

Ahojky blabolo, dneska na Tebe myslím, jak vás tam dusí psycholožka a vy se potíte hrůzou na židlích 🙂 Mě se v pořádku rozmrazily vajíčka a ve 12.15 mám být v CARu na transferu. TO bude dlouhých 14 dní do testu, ale naštěstí na týden jedu pryč, tak nebudu mít čas se zabývat tím, jestli se to povedlo nebo zase nepovedlo. Bohužel od dnešního poledne a až do pondělka nebudu na netu (nebudu v práci a doma nic takového nemáme), tka si přečtu jak jste dopadli až v pondělí.
Moc držím palce. Zatím vám to opravdu všechno dobře klape. Tady v Praze je to strašně zasekaný, takže my se dostaneme na řadu až na jaře. Tedy Zubatá říkala, že na jaře budou ty kurzy, tak kdy bude psycholog těžko říct. Hlavně že nám běží ta čekací lhůta od podání žádosti, takže vlastně nám to může být jedno, kdy projdeme peklem 🙂

Třeba až půjdeš k tomu dětskýmu doktorovi, tak dosteneš obrázek, že jsi byla statečná a neplakala 😀

Tak držím palce a v pondělí se určitě ozvu! A pěkný víkend!

blabola
autor
16. říj 2008

ahoj carodejnice, vcera jsem na tebe take myslela, drzim pesti, abys za 14 dni videla pozitivni info. sice budes az v pondeli, ale nevadi, hnedka "za tepla" pisu dojmy z 2. kola - jednalo se skutecne o rozbor - pani psycholozka nam kazdemu zvlast rikala, co o nas z testu vyplyva - jaci jsme, jake mame partnerstvi, jak na nas pusobili rodice v detstvi a dospivani a co tak vlastne muzeme predat nasim detem. meli jsme moznost leccos vysvetlit - ciii i tu neduslednost, o niz jsem psala jsem mela moznost vysvetlit, ale uz to tam holt bylo napsane, cili uz clovek mohl jedine obhajovat 😔 skoncili jsme driv nez ty testiky a docela jsme se divili, jak to, co nam pani psycholozka bylo pravdive.

blabola
autor
16. říj 2008

"rikala" jsem zapomnela napsat. rikala nam i veci, ktere si skoro neuvedomujeme a mohli bychom je delat podvedome tak, jak je delavali nase rodice.

blabola
autor
16. říj 2008

tedy uvidime - jestli nam prijde pozvanka, meli bychom delat zjara pripravku ve smecne 😉

carodejnice
21. říj 2008

Ahoj blabolo, tak už to máš za sebou!!! Ani to nebolelo, co? 🙂 To jsem vážně zvědavá, co řekne nám o nás 🙂

Já jsem ve středu byla na tom KETu. Dostala jsem 3 vajíčka, tak jsem zvědavá. Strašně mě bolí prsa, ale ty mě bolely i před zákrokem po těch hormonech (takže žádnou naději si nedávám). Ve čtvrtek a v pátek jsem si vzala z práce volno, abych si udělala hezký den a vyrazily jsme se ségrou, mamkou a malou neteří na Petřín do bludiště a pak do kavárny. No a v sobotu jsem nastydla a v neděli jsem měla zvýšenou teplotu, bolení v krku a na průduškách 😠 Včera jsem si vzala taky volno z práce a poctivě se potila a lila do sebe hektolitry zázvorového čaje. Zítra jedu totiž s tchýní na týden do Paříže. Vůbec se mi nechce, není mi pořád dobře a tady se bojím tý cesty (busem). Ale zase do těhu testu mi to rychle uteče 😉

blabola
autor
21. říj 2008

ahoj carodejnice, doufam, ze te nachlazeni prejde - drzim palce - pariz to je nadherny zpestreni. nevim, jesli jsi tam uz byla, ale ja (byla jsem tam jen jednou) na ni mam ty nejhezci vzpominky. mozna v tomhle pocasi bude nejlepe navstivit muzeum louvre pres nakupni centrum carrousel du louvre 😉 nebo pro poklaboseni nekterou z parizskych kavaren treba na st. germain 🙂

blabola
autor
21. říj 2008

ps: busik ti nezavidim, ale myslim, ze se to zvladnout da - my s manzelem jeli busem dokonce na svatebni cestu - nikdy predtim jsme busem na dovcu nejeli a na vylet po evrope jsme se bali jet s nasim autem (bali jsme se, ze by bylo nutne na nem provest generalku a taky jsme si rikali, ze nebudeme mit starosti s parkovanim atp.) mno.. nejprve jsme se divili, proc si lide nosi do autobusu ty deky a polstarky (vecer v klimatizovanem busiku nas hodne rychle dostal do obrazu 😀 ) . a je pravda, ze je neco jineho pokud jedes do krasneho velkomesta, ktere mas moznost prozkoumat pesky, je to bajo, na kazdem kousicku nejaka zajimavost - my byli v malem mestecku v primorske oblasti - cili jsme podnikali dlouhe tury a vyzvidali, jak si vypujcit kola atp. 😀 , ale zase to bylo romanticke 😉

carodejnice
21. říj 2008

Ahoj blabolo, Paříž znám. Na gymplu jsme tam jezdili na výměnné pobyty (studovala jsem francouzštinu). Ani autobus by mi nevadil, kdybych nebyla po KETu. Na konci srpna mi přávě doktorka ten KET nedoporučila, protože jsem se hrabala busem do Chorvatska kvůli tromboze (beru velké dávky hormonů). Tak jsme KET odsunula a teď, týden po něm, se hrnu do Francie s ještě většíma dávkama hormonů 😖 Bojím se toho právě kvůli tromboze. No a pak poslouchat ty plky tchýně, to bude labůžo!!!!