Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

irinka
25. lis 2011

@hatapkaiva To je normálně vzkaz, co jsem Ti psala 🙂 po přihlášení máš u obálky červenou 1

mysycka
29. lis 2011

ahojte holky, nezlobte se, že Vám sem takhle lezu, ale chtěla jsem se jen zeptat. Hodláme adoptovat miminko, formuláře máme vyplněný, návštěvu sociálky máme taky za sebou to bylo vše ok a zítra nás čekají psychotesty. Máme z toho oba strach tak jsem se chtěla zeptat jestli náhodou některá nevíte co nás tam asi čeká. Předem dky za odpověď

cuddle
29. lis 2011

@mysycka ahoj , já bohuzel nereknu, pac u nas je nejdriv pripravka a pak psychotesty jako takove, prvni navsteva psychologa je jen pohovor jako takovy, co je v zadosti a co resila uz pani ze socialky....jinak mame uzavrene tema, pokud by ses chtela pridat dej vedet...

mysycka
1. pro 2011

@cuddle byla bych moc ráda, kdybych se k vám mohla přidat, protože ono moc není s kým to řešit. Jinak včera jsme probírali taky to co máme v žádosti a pak jsme bvyplňovali asi 300 otázek typu máte pocit ..., vídáte ..., slýcháte ..., přemýšlíte často nad smrtí a pod ..., jo a ještě jsme malovali postavu muže a ženy, myslím že nám asi nedají po těch malůvkách ani štěně natož miminko 😀

bettyna84
1. pro 2011

@mysycka Přidala jsem tě do uzavřené skupiny, tak mrkni na ten odkaz na předchozí stránce a dej vědět, jestli to funguje 😉

cuddle
1. pro 2011

@mysycka 😀 😀 😀 😀 😀 stejně je zajimave, ze kazdy kraj ma jiny postup, u nas ty psychotesty jsou az po pripravce......

smudlinka10
11. pro 2011

Ahojky,
po Novém roce plánujeme podat žádost o adopci, chceme mít zadní vrátka, vím, že to zní divně ale i dr. nám to doporučila, hlavně kvůli psychice. Ráda bych věděla co vše proto musíme udělat a co vš nás čeká. Najde se někdo kdo by mě "zasvětil"? Uvažujeme i o pěstounské péči

cuddle
12. pro 2011

@smudlinka10 ahoj - máme uzavrene tema , abychom si mohli povidat o techto vecech vice, jsou tam holky co teprve cekaji na pripravku, co uz ji maji za sebou, i ty co uz maji miminko, tak kdyztak posli zadost a muzes za nama....

karamelka.nova
12. pro 2011

ahoj Všechny. Navštívila jsem Vás skoro po dvou letech, ve chvíli, kdy jsem uložila naše adpoťátko. Jen pro zajímavost - od podání žádosti k převzetí 5 měsíčního zdraveho klučíka našeho etnika, uběhlo pouhých 18 měsíců (Středočeský kraj). A s čistým svědomím můžu říct, že všechny peripetie "před" jsou procházkou růžovým sadem oproti době "během" převzetí (papírování, nervy, nákupy, dohady s úřady, státním aparátem, atd.). Samozřejmě doba "po", tj., když už máme doma pořádného chlapáka se s ničím srovnat nedá 😎

hatapkaiva
13. pro 2011

karamelka.nova
Tak to je nádherné ,kéž by to bylo i u nás tak 🙂

zelva40
22. pro 2011

Ahoj všem, můžu se také přidat? Včerta jsme podali žádost o adopci, návštěva ze sociálky bude hned po novém roce, takže jsem na začátku maratonu. Nemáte někdo zkušenosti s adopcí když je jeden z partnerů zdravotně postižený? Trochu nás děsí úřední šťourání do soukromí po všech stránkách, i těch zdravotních.

tulisci
10. led 2012

Ahojky všichni, my jsme teprve na začátku toho všeho. Mohli by jste mi vy zkušené poradit, jak začít, kam jít, jaký to má průběh? Mám v tom docela guláš 😒

benetka
23. led 2012

@karamelka.nova Přeji hodně zdraví děťátku, my jsme zatím jenom čekatelé na "kouzelný telefon".

cuddle
23. led 2012

@tulisci zkus uzavrene tema
jinak plati - nejdrive se obratit na Vas MU kam spadate na odbor socialni pece, kde resi osvojeni, tam si domluvte schuzku se socialni pracovnici, ona Vam rekne co vlastne osvojeni obnasi treba v porovnani s pestousnkou peci a co vsechno je treba vyplnit , dodat a pripadne Vam da zadost a rekne jak postupovat...

tulisci
24. led 2012

@cuddle moc děkuji : ) V jakém stádiu jste Vy?

nancy14
24. led 2012

Ahojda děvčata,mohu se také přidat.Sice už jsem vším prošla a máme doma od června krásnýho kluka,ale kdyby někdo potřeboval poradit s čímkoli,klidně se ptejte a hlavně mám taky potřebu s někým si o tom všem poklábosit.Díky 😉

nancy14
24. led 2012

@cuddle Nejste také na adopce.com?

cuddle
24. led 2012

@nancy14 ano taky tam chodim 😉

cuddle
24. led 2012

@tulisci my jdeme v breznu na pripravu, dnes dosla pozvanka
zadost podana v zari, odeslana na KU v polovine listopadu, prvni pohovor na kraji zacatek ledna

cuddle
24. led 2012

@nancy14 pokud bys chtela do zamceneho napis, je nas tam par a bereme vsechny rady 🙂

nancy14
24. led 2012

@cuddle Jasně,že bych chtěla,kdyby to bylo možné.Moc ti dík.

cuddle
24. led 2012

@nancy14 napisu holce co to spravuje at te prida a pak jak to udela at ti pisne do IP, ze to je

janav26
7. únor 2012

Ahoj holky, nejde některá z vás 16 února na přípravku do Brna?

cuddle
7. únor 2012

@janav26 my az 8.3 zaciname ...

sany78
13. únor 2012

Ahojky, můžu se taky přidat? Už téměř dva roky čekáme na kouzelný telefon z krajského úřadu. To čekání už mi začíná připadat nekonečné a není moc s kým to probrat. Tak bych ráda mezi Vás🙂

karamelka.nova
13. únor 2012

@sany78 ahoj !! Nejsem tady teda častou návštěvnicí, ale občas ráda zavítám a pokoukám, co je tu nového 🙂) Můžu se zeptat, z jakého jsi kraje a od kdy bereš čekání? Od podání žádosti nebo od zařazení mezi vhodné osvojitele?
My čekali od podání žádosti 18 měsíců ... A docela pomohlo to čekání usnadnit pár věcí : oba s manželem jsme změnili zaměstnání, oba si našli nové koníčky, často a dlouho si povídali o tom, jaké to asi bude, až nějakého prcka "dostaneme", chodili jsme hodně mezi lidi a poznávali nové. Musím íct, že ten rok a půl díky tomu dost utekl. Za měsíc jdeme podávat další žádost 😎

bettyna84
13. únor 2012

@sany78 Přidala jsem tě do naší soukromé diskuze, odkaz tu někde je (o pár řádků výš), jestli se chceš přidat, tak vítej. Jsou tam holky, co už mimi mají doma, některé čekají na telefon a jiné na přípravku 😉

sany78
14. únor 2012

@karamelka.nova Ahoj! Jsem olomoucký kraj. V březnu 2010 jsme podali žádost, v listopadu 2010 jsme byli schváleni.Na přípravce nám řikali, že čekací doba na mimi je v našem kraji 2-4 roky. My si pořídili psa, opravujeme domeček, hodně pracujeme, sportujeme..Tak času na přemýšlení moc není, ale občas to na člověka sedne.Je mi 34 let, tak začínám mít obavy, abych prckovi psychicky i fyzicky stačila 🙂
To je super, přeji, aby i druhé mimi přišlo tak rychle 🙂