Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

carodejnice
13. srp 2008

Nás se na tu nemoc (neumím to ani napsat) neptala. Zaskočila nás akorát tou žloutenkou. Taky chceme jenom lečitelné onemocnění, jiné ne.

Nejspíš půjdete na další testy a kurzy dřív než my, tak mi pak musíš napsat, jak to tam probíhá.

emanek
13. srp 2008

blabola gratuluji ke zvládnutí návštěv Zubatá. Nám včera přišla další pozvánka na testy. Tak to už budou druhé. Pak v říjnu příprava rodičovství, to už máme taky přesné termíny, a možná do Vánoc bude doma rozhodnutí. Kéž by. Do toho ještě zkusíme do Vánoc poslední (3) IVF. Aby těch dětí nakonec nebylo nějak moc 🙂)) ale manža říká "kéž by". 🙂

blabola
autor
13. srp 2008

urcite napisu, jakmile nas budou kontaktovat a pak jak to bude probihat. ptala jsem se zubaty, jestli mam jeste doplnit ty zpravy od svych doktoru (mela jsem tam jen sdeleni od pribramskyho a pak z cenapu z brna to doporuceni), jelikoz jedu 1.9. do prahy k doktoru, (ten me lecil uplne puvodne jako dospivajici) na konzultaci a mohla bych si od neho vyzadat jeste nejaky papir, tak zubata rikala, ze takhle ji to zatim staci, ze to je kompletni, ale kazdy papir navic pry dobry - tak ji poslu jeste to (nevim, jestli tedy bude cekat na to a nebo to postoupi hnedka a pak doplni).

carodejnice
13. srp 2008

🙂 Nám taky řekla Zubatá, že čím víc papírů, tak tím líp. Asi se v nich rády hrabou 😀

Emanku, taky mám před sebou ještě poslední /3) IVF. Tedy ještě mám jeden KET z druhého IVF.

blabola
autor
13. srp 2008

ja vam moc drzim palce, holky, at se vam IVF / KET podari.

carodejnice
13. srp 2008

Blabolo díky moc! Už s tím ale moc nepočítám ☹

blabola
autor
8. zář 2008

zdravim po delsi odmlce - mela jsem dovolenou (jsem si na ni uspesne vyvrtla kotnik, jak jsem vsem vehementne chtela ukazat kudy vede ta spravna cesta 😀 ) a pak nejake ponavratove terminy, cili krapet nervozity a hysterie v praci 😅 ale chtela jsem se zeptat: je u vas neco noveho? u nas bohuzel zatim nic, zubata nam tyden zpatky volala, ze jim selhava nejaky interni system a tak jsme museli dojit na ipoint pro vypisy z rejstriku trestu a snad uz ta cela nase slozka odesla na kraj.

carodejnice
30. zář 2008

Ahoj blabolo, jsem na tom jako Ty - dovolená, pracovní zběsilé tempo 😠
Včera jsem si na TEbe vzpomněla a říkala jsem si, že Ti musím napsat. Včera jsem si totiž vyzvedla na poště dopis z magistrátu, kde nám psali, že nás zařadili k vhodným kandidátům na osvojení dítěte a že termín přípravných kurzů nám bude upřesněn. Nejprve jsem to hodila na stůl, jako že nám oznamují, že přijali tu naší žádost až pak manžel říká, že to je přece dobrý, že tam je napsaný VHODNÝCH uchazečů, protože nám mohli vyřadit na základě papírů co poslala Zubatá a oni nás nevyřadili 🙂
Takže jsme zařazení a čekáme na přípravné kurzy, které budou nejspíš na jaře.

nicaa
30. zář 2008

Ahojky holky, jen bych se chtěla zeptat co vše je potřeba k adopci a jak dlouho trvá než dostanete dítě???
Nám už před několika lety říkali na úřadě, že asi 7 roků, je "čekací době", je to pravda??
děkuji za odpověď
😉

carodejnice
30. zář 2008

Ahoj nicoo, čekací doba je v každém kraji jiná. Já jsem z Prahy a říkala nám paní na sociálce, že u nás je čekačka na bílé a zdravé dítě do jednoho roku 2 - 3 roky. Znám pár lidí co adoptovali v Praze a čekali ty dva roky, víc ne.
Potřeba je vyplnit spousty formulářů a papírů, které si vyzvedneš na městským úřadě, potvrzení o příjmu, potvrzení od doktora, že jsi zdravá a napsaný životopis od dětství až po současnost (dost děsný 😀 )

nicaa
30. zář 2008

HM to je děsný, ale asi to stojí za to.
Jen by mi asi vadilo, že o nás kde kdo, všechno ví, když si vezmu kolik lidí si ty papíry pročítá ☹ Ale co naděláme.

Děkuji ti za odpověď 😉

blabola
autor
30. zář 2008

ahoj carodejnice, to je bajecna zprava! blahopreji! u nas take po delsi dobe doslo k posunu - zrovna dnes volala manzelovi pani z magistratu, ze se 6.10. mame dostavit k nejakemu pohovoru a ze posilala pozvanku, ale bala se aby dorazila vcas. tak mam take radost, ze se cela vec pohnula alespon krapet 😉

ahoj nicoo, je pravda, ze formularu je dost, ale urcite to zvladnete. doporucuji zacit na prislusnem mestskem urade. my zasli nejprve na odbor socialne pravni ochrany deti, primo za socialni pracovnici, ktera ma na starosti problematiku nahradni rodinne pece. ta nam poskytla zakladni (samozrejme nejen ty zakladni, ochotne nam vysvetlila i na to co jsme se ptali my) informace a rekla nam, ktere formulare budou potrebovat a od koho si je mame nechat potvrdit, ev. co jeste mame doplnit/napsat. ono se to muze podle kraju trosku lisit, kdyz si prectes zacatek nasi diskuse, zjistis, ze treba v praze (carodejnice) to probiha malicko odlisne nez u nas (stredocesky kraj). abys pak nevyplnovala neco, co po tobe treba soc. pracovnice chtit nebude. drzim palecky.

blabola
autor
30. zář 2008

to nicaa:
u nas ve stredoceskem kraji jsem pocitala cca 5 let, podle toho, co jsem nasla na strankach www.nrp.cz ale pak nam pri navsteve socialni pracovnice rekla prijemnou zpravu, ze se to tu na zdrave bile miminko pohybuje okolo 2-3 let. tak uvidime.

blabola
autor
30. zář 2008

totiz na strankach adopce.com nikoli nrp.cz 😅

nicaa
30. zář 2008

Blabolo - děkuji za informace, my jsme se o adopci zajímali už docela dávno možná 5 - 6 roků, už přesně nevím. Ani jsme netužili, že bychom někdy mohli mít problém počít vlastní dítě.
Teď se chystám na další IVF. nevím jak dopadne, a nevím kolikrát to ještě zvládnu. Tak jsem si říkala, že i tohle je cesta. Tak uvidíme.
Přeji Vám hodně štěstí a brzy krásná dítka už v domě 😉

carodejnice
1. říj 2008

Ahoj blabolo, to je taky skvělá zpráva! Pak mi musíš napsat, co bylo tématem pohovoru. O pohovoru nebyla u nás řeč, není to už pohovor u psychologa? Jsem zvědavá, nicméně držím palce!

Nicoo, Tvůj pocit znám, taky jsem si nikdy nemysela, že nebudu mít vlastní dítě. Vlastně mě to nikdy ani nenapadlo, obzvlášť když mi všichni říkali, že mám širokou pánev, že to se to bude rodit... No a dopadlo to úplně jinak. Držím palce na IVF, já bych měla jít teď na KET. Třeba zrovna Ti to dobře dopadne!

nicaa
1. říj 2008

Čarodejnice - tak to ti stráášně moc držím palce ať to dopadne 😉 a nám snad v listopadu také....

blabola
autor
2. říj 2008

dobre ranko carodejnice a nicoo - opravdu vas obdivuju a moc vam obema drzim palce at to vyjde, budu na vas myslet.

ohledne toho pohovoru - ano ano, ma se jednat o pohovor u psychologa. tak snad to dopadne.

blabola
autor
2. říj 2008

dnes vas zdravim jeste jednou:
manzel byl dnes rano vyjimecne doma a prevzal od postacky pozvanku, kterou posilala pani psycholozka ze StC kraje - nechtela mu ji dat, ze to pry je s cervenym pruhem a na obalce jsme pry napsani oba (boze, posta je stat ve state 🙄 ), nakonec obalku vybojoval 😎 proc ale pisu: je tam napsano neco v tom smyslu, ze mame pocitat s tim, ze to bude casove narocnejsi - jsme objednani na 14h a koncit pry se bude v cca 18h - je mozne, abychom tak rychle delali i testy? - kdyby ano, bylo by to jedine dobre - jeste napisu az budu mit dopis v ruce a hlavne az se vratime 😉

nicaa
2. říj 2008

blabolo - ahojky, tak to ti moc držím pěsti ať to dopadne pro vás velmi dobře 😉, vzhledem k tomu jak dlouho tam budete, tak možná i ten test 😒 no jsem zvědavá.... 🙂

carodejnice
3. říj 2008

Ahoj blabolo, vypadá to, že to bude i test. Neříkej mi, že si s vámi bude povídat 4 hodiny 😀 No jsem zvědavá, co napíšeš. V Praze je delší čekací doba, jsem zvědavá kdy na nás přijde řada (prý na jaře).
Tak v pondělí večer napiš, jo?

Nicao, díky. Taky držím palce. BOhužel jsem teď pěkně nachcípaná - rýma, průdušky, bolení v krku, jako naschvál před KETem. Vloni jsem touhle dobou měla před IVF a byla jsem taky nemocná a nedopadlo to a to mi doktorka říkala, že když nemám horečku, tak to nevadí 😠

nicaa
3. říj 2008

carodejnice - tak to chce vyležet, o víkendu čajíček a vitamínky a potit se!!! Je dobře, že nemáš teplotu.
Tak to já vůbec netrpím teplotou a hned po ET jsem teplotu měla, takže takovej zákon schválnosti 😖

Pěkný večer 😉

nicaa
6. říj 2008

Ahojky kočenky, dnes je tu mrtvo ☹

Blabolo - tak nakukuji, jak jste dopadli???
Hned jak to půjde napiš, jsem napjatá a hlavně držím pěsti. 😉

blabola
autor
6. říj 2008

hezky vecer preju! prave jsem dopsala elaborat a prispevek se mi nevlozil, jelikoz jsem v mezidobi byla odhlasena 🙄 predne preju carodejnici at se ji nachlazeni vytrati a vam obema at se KET i IVF podari! drzim palce. radeji rozdelim dnesek do vice zpravicek, aby se mi nestalo to, co pred chvilkou.

blabola
autor
6. říj 2008

tedy - pohovor byl opravdu spojen s testem - dalsi kolo nas ceka pristi stredu - myslim, ze to bude horsi, ma se hodnotit to, co jsme dnes vyplnili/napsali. rod.priprava nas ceka az po novem roce. tedy: pani psycholozka nejprve zopakovala a upresnila to, co nam rikala zubata: jake deti jsou prichazeji coby pravne volne k adopci, jake jsou zde predpoklady, jake jsou soc. pomery, ze kterych pochazeji. rikala nam, ze co se tyka onemocneni - pry do adopce prichazeji vetsinou deticky s lecitelnym, ty s nelecitelnym jsou spise vhodna pro pest. peci. a pak doslo na testik - delali jsme ho kazdy zvlast (oba s pani psycholozkou v jedne mistnosti)

blabola
autor
6. říj 2008

cast (cca 180 otazek) se vyplnovala na PC - odpovedi typu A,B,C - z cehoz B byl ? - tuto odpoved jsme meli volit v pripade, ze jsme se nemohli ztotoznit s odpovedi A ani C - otazky typu: pokud jdete po ulici, zaujme vas spise (nebo tak nejak) A - malir pri praci na obraze, B - ?, C - staveni budovy, pracovali byste radeji jako A - poradce, B - ?, C - architekt, (uz si fact moc nevybavuji presne formulace 😒 ) ..., pak tam bylo take par otazek na logicke rady - posloupnosti.

blabola
autor
6. říj 2008

dalsi cast byla psaci/podtrhavaci - otazky typu: kdy jste se seznamili s manzelem a co vas na nem nejvice zaujalo/jake bylo vase nejvetsi dosavadni nedorozumeni a proc/uvedte 3 dobre a 3 spatne vlastnosti svoje a sveho partnera..

nasledujici cast byla spis takovy formular zamereny na vychovu rodici rozclenena na oddeleni otec/matka - odpovedi typu ano, zcasti, ne. otazky typu: zajimal/a se o to, co jsem delal/a/dusledne kontroloval/a dodrzovani prikazu/spokojil/a se s moji vymluvou atp. (uz si nevybavuji presne formulace)

blabola
autor
6. říj 2008

posledni cast byla zamerena na manzelstvi - otazky spise skala: ano, vzdy, vzdy.. ne, nikdy. otazky typu: pokud se nepohodnete, kdo ustoupi (tady zrofna byly odpovedi: ja, manzel/manzelka, snazime se vyjit si vstric, nikdo - myslim tedy), jak casto libate sveho partnera (tam zase bylo: kazdy den ... nikdy) ja si tedka fact nevybavuju - mozna je to tim, ze jsme si s manzelem cestou z krajskeho uradu nejen zajeli na kaficko a nakoupit do ikea za odmenu ale pred chvili jsme si nalili sklenicku vina a tak mozna pisu moc zesiroka 😀 zitra se rozepisu vic, preju vam dobrou noc!

blabola
autor
6. říj 2008

PS: take jsme se dozvedeli, ze by u nas v kraji (StrC) by byli radi za 3letou cekaci dobu, tak nevim - po neuspesnych 3 letech se asi stehujeme za tebou carod, do prahy 😢

carodejnice
7. říj 2008

Ahoj blabolo! No nazdar! To mě trochu zatrnulo s těma testama 😒 Vážně tam byly takovýhle blbosti? Začala jsem přemýšlet, jaké byly s manželem největší nedorozumění a nic mě nenapadá 😒 Ani špatné vlastnosti - přece tam nebudu psát že mě štve, že nedává špinavý prádlo do pračky???? To přece není vlastnost??? A kdyby měl špatný vlastnosti, tak s ním přece nebudu???? Zlozvyků má spoustu, ale to je něco jinýho.
Ach jo, to bude něco 😖
Každopádně Ti moc závidím, že to máš za sebou!!!!