Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

benetka
8. pro 2010

@lenkakubickova Ahoj, myslím, že věk by něměl být problém co se týče adopce doporučuji ti s tím neotálet vše je zdlouhavé a žádost můžeš kdykoli pozastavit nebo zrušit pokud bys byla těhotná.

lenkakubickova
9. pro 2010

Benetko, děkuji za odpověď, někde jsem právě četla, že ve věku 35 let už nechtějí dávat miminka, ale starší děti, jelikož už je ten věk "vysoký". Prý si můžeme dát jako podmínku maximální věk dítěte, ale můžeme čekat i hoooodně dlouho. Mám doma papíry k adopci, tak je v klidu prostudujeme a zkusíme se do toho po novém roce vrhnout. Nechci si někdy vyčítat, že jsem nic nezkusila 😉 Díky

brundik
9. pro 2010

@lenkakubickova Leni, vek 35 let neni jeste zdaleka tak vysoky. Me bude za chvili 34 a na kurzech jmse patrili mezi spsi mladsi. Na kurzech nam rikali, ze nechteji davat uplne mala miminka spis starsim parum, treba kolem 40 let, tam uz pak asi doporuci pozadavky upravit, ale zase to rozhodnuti bude jen a jen na vas.
Tak se do toho vrhni, nic se tim nezkazi 😉

lenkakubickova
9. pro 2010

Brundik, díky za odpověď, potěšila jsi mě, prostě za zkoušku nic nedáme 😉

malenkaa
9. pro 2010

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat rádi bychom s manžou adoptovali mimi do čtyř měsíců můžete nám poradit kam jít a co k tomu potřebujem,popřípadě jaká čekací doba je??Třikrát jsme se pokusili o ivf ale bez úspěchu.Díky moc za odpověd Bára.

benetka
9. pro 2010

@malenkaa Vše potřebné najdeš na www.adopce.com jsou tam informace kam zajít ,co je potřeba vyřídit atd. Co se týče čekací doby ta se hodně liší podle toho z jakého jsi kraje.

maja.he
14. pro 2010

@lenkakubickova Ahoj Leni, tvůj věk není problém, my jsme 36 a 38 a v pohodě žádáme o malomiminko 🙂 . Na přípravce s námi byli 40+45 a těm řekli, že už spíš od 1 roka nahoru... ale i to je hezké....

jinak máme za sebou poslední přípravku, do Vánoc by měli z Poradny poslat zprávu na kraj.úřad a doufám, že v lednu si půjdem pro konečný verdikt 🙂 a budem "zařazeni na seznam žadatelů"...a pak už "jen" ČEKAT 😅

milupa1
31. pro 2010

Ahojky holky,můžu se k vám přidat?Máme z 1.ivf 2,5 letou dceru.Ještě předtím asi 14 dní než se narodila jsme dokončili "kurs" ohledně adopce.Byli jsme zařazeni mezi uchazeče,ale když se nám malá narodila,tak jsme to odložili do jejich 2 let.Teď to máme zase obnovené.2 páry co to dělali s námi,tak už mimča dostali. Jedni(maminka má 40 let) v květnu 6titýdenní holčičku a druzí před vánocemi 10timěsíčního chlapečka.Takže i 40letí můžou dostat malinkaté miminečko.My jsme v prosinci absolvovali 2.ivf,včera jsem se dozvěděla,že neúspěšně.Na další už nemáme po psychické stránce,tak budeme taky čekat a doufat,že budeme mít brzy telefon........

aaaaaaeliskaaaaaa
1. led 2011

Všechny zdravím i já jsem si prošla trápením jak dál máme před sebou 3 IVF ale pořád mi něco říká dej si i tu žádost o adopci. Vyzvedli jsme si jí v prosinci a tak pořád jsem nevěděla zda ano nebo ne ale jsem přesvědčena , že ano. Díky Vaší diskuzi jsem se dozvěděla informace které mi přinesly mnoho. Tímto děkují 😉

benetka
2. led 2011

@aaaaaaeliskaaaaaa Ahoj, žádost si určitě podejte zrušit nebo pozastavit ji můžete vždycky. Přeji rychlé vyřízení všech potřebných dokumentů.

consti
5. led 2011

Ahoj. Moc se mi líbí tato diskuze, i když jsem ji zdaleka nepřečetla celou. Holky, jak dlouho tak trvá celý ten proces? Od začátku až do předání miminka? Vím, že je to individuální, ale průměrně tak ty dva roky určitě, co? Jsem ještě relativně mladá (29 let). O mimčo jsme se snažili rok a půl bez úspěchu, pak jsem byla na dvou operacích (myom na děloze). Dle doktora jsme teď už oba ok, ale do IVF se nám nechce a přirozeně se opět nedaří. Takže zatím to necháváme na přírodě a max. v létě zkusíme IUI, ale přemýšlíme o tom, že bychom si podali žádost o adopci. Snažení o mimčo může trvat dalších x let a nemusí být vůbec úspěšné a proti adopci nic nemáme. Naopak bychom měli jistotu, že prostě budeme mít dítko, i když třeba ne vlastní... 😅

ivkaj
5. led 2011

@consti čekací doba na dítko je různá podle kraje, kde bydlíte a podle požadavků na dítko. Ale v průměru se na malé "bílé" co nejmenší miminko čeká 2-3 roky. Tak hodně štěstí při snažení 😵

brundik
5. led 2011

@consti Ahoj Zuzko, tak to jsem netusila, ze se spolu setkame po par letech v tehle diskuzi. Nevim, jestli si pamatujes 😉 Co se tyka cekacky, tak v Praze je ta doba nejkratsi, pohybuje se, jak psala Ivkaj, okolo tech 2 s pozadavkem na miminko do 1 roku. Vyrazne se to ale lisi podle kraju a doba muze byt treba i 2x delsi 😒 Takze bych nevahala a vrhla se do toho 😉

consti
5. led 2011

@ivkaj díky. jsme ze středočeského kraje.
@brundik přiznám se, že nevím, kam tě zařadit. Připomeň se mi, klidně v ip 😉. Hm, tak to by bylo asi na čase to promyslet a jít do toho 😉. A ty jsi na tom jak? Vyřizujete papíry nebio čekáte na dítko, či už nějaké máte? A podstoupili jste předtím nějaké IVF? 😉

milupa1
6. led 2011

Ahoj holky,tak já volala v úterý na kraj,jak to je,když už jedno mimčo máme...a říkala paní,že spíš dávají přednost těm,co mimi ještě nemají...já vím,je to logické... 😢

alex001
13. led 2011

ahoj holky tak nám volali z poradny pro NRP a máme příští týden první pohovor můžete mi napsat na co se mám připravit a jak to probíhá 🙂
Děkuju

matusaci
13. led 2011

ahoj chtela jsme se zeptat je pravda ze kdyz budeme chtit adoptovat miminko tak musime byt manzele a myt stredni skolu a vlastni byt?a nemuzeme si vybrat dite ktery chceme?toto nam rekla manzelovo maminka ktera drive mela v pestounske peci nejake deti.me je 20 manzelovy 23 a mame 10.mesicniho prcka ale chtely bychom casem nejake miminko adoptovat

mila30
13. led 2011

@matusaci určitě to není nijak podmíněné tím jakou máš školu a že musíte mít vlastní byt. Ty jen musíš doložit a oni si zkontrolují, že tam kde bydlíte(dle trvalého bydliště) jsou podmínky pro výchovu dítěte. Manželé být musíte. A vybrat si dítě podle svého opravdu nemůžete. Vy jen zadáte "představy" na ado mimi a pak poradní sbor vybírá k dítěti rodiče.
Jen tě chci upozornit, že pokud dítě máte, tak šance na malé zdravé miminko máte malou.....většinou upřednostňují páry, které nemají dítě.

matusaci
13. led 2011

@mila30 aha to je skoda.no tak snad se nam postesti myt casem svoje mimi a kdyztak jeste je moznost umeleho oplodneni kdyz nepujde ani jedno tak adopci si nechame az jako posledni sanci

mila30
13. led 2011

@matusaci jste mladí, tak času máte dost a hlavně máte už jedno miminko. 🙂
Tak držím palce ať vyjde i to druhé. 🙂

matusaci
13. led 2011

dekuji snad vyjde byl zazrak ze se nam povedlo aspon to jendo jelikoz opravdu jsme se musely snazit po me operaci abych otehotnela jinak bych uz nemela deti ☹ ale jsem, rada aspon za to jedno

milupa1
16. led 2011

@alex001 čekají vás psychotesty,nevím,kolik jich teda bylo.Možná 800 otázek určitě a pak sezení a řešení určitých věcí ohledně adopce i s druhými páry,co se taky přihlásili.

alex001
16. led 2011

@milupa1: děkuji, prý se kreslí i nějaký strom a postava taky to po vás chtěli?

brundik
16. led 2011

@alex001 Alex, je to individualni podle toho, kde kurzy a psychotesty absolvujes. My kreslili jen strom, nekde jsem slysela ze jen postavy, nekde mozna oboji.

milupa1
17. led 2011

@alex001 ahoj,tak my museli ten strom i ty postavy.Myslela jsem,že nakreslím chlapa,ten je pro mě lehčí a jak jsem skončila,tak jsem musela i ten protiklad-takže ženskou...ale ničeho se neboj.Jen to svědčí o tvé povaze..ale jak to máš kreslit,aby to bylo správně,to nevím.Jen se tě zeptají proč má ruce takové,nohy takové,vlasy takové.Atd.

benetka
18. led 2011

@alex001 My jsme kreslili muže a ženu postavy. Oba jsem udělala, že se usmívají, ale jestli to bylo dobře nebo ne nevím k vyhodnocení obrázku jsme se nic bližšího nedozvěděli .

alex001
18. led 2011

holky děkuju jsem z toho dost nervózní...........

milupa1
18. led 2011

Alex001 Nebuď nervózní,to tě pak rozháže u psychotestů.Vše bude dobré.Neboj.Tolik párů to zvládlo!!!Jak tu přípravku doděláte,tak si pak řeknete,že nebylo proč být nervózní.

ma.ja
18. led 2011

@milupa1 Milu neboj, můj chlap do toho (na přípravku) šel s tím, že on nic "dělat"nebude...na psychotesty byl v pohodě a pak na přípravku se zaprdnul a myslela jsem, že s ním nehnu....tak jsem tomu nechala volný průběh, vždycky to nějak přetrpěl a pak jsme měli víkend a bubnování (což byl pro něj největší strašák), já mu říkala, když nechceš, nedělej to...a pak viděl, jak to ostatní okolo baví a přidal se taky a od tý doby se na přípravku strašně těšil a ani se mu nechtělo skončit...
a u psychotestů jsme nic nekreslili, jen vyplňovali asi milión otázek...bylo to v pohodě, neboj vlka nic 🙂

ma.ja
18. led 2011

teď koukám, odpovídala jsem alex001 a poslala to milu 🙂 šikulka 🙂