Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

zejm
17. kvě 2010

Bezva, Leo. Díky! Tak s manžílkem vyrazíme. Děti jedou na školu v přírodě, tak si uděláme hezký večer.
Wrtulko, držím palce na snažení. Ono to půjde, neboj 😉

maova
17. kvě 2010

Taky se divím, že ty nedonošené děti nikdo nechce? Vlastní rodiče je taky nechtějí? ☹ Kam se tedy dostanou? ☹

lea296
17. kvě 2010

Zejm, ano přesně, to tam říkali, já to taky nechápu. Je to Plzeňský kraj a když jsem tu měla paní ze sociálky doma,tak mi říkala, že dětí je málo. Já chápu, že tyhle miminka jsou třeba v inkubátoru 3-4 měs a pak jdou kam....

zejm
17. kvě 2010

Mao, chce! My chceme, moc! Máme tam napsané i zrak.postižení - častý problém nedonošenečků. Ach jo... Holky se mě ptají každý den, kdy už... Já se ptám taky, ale jen v duchu

juvik
17. kvě 2010

Holky, je to fakt smutné s těmi dětičkami ☹
Zejm, já jsem chtěla na ten film mamas and papas jít...ale teď váhám....tam budu řvát jak želva 😒 Ale tak zatím ho u nás nedávali, tak uvidím

zejm
17. kvě 2010

Přístup kojeňáků je prý nemocné děti vypiplat, než přijdou do rodiny. Je to absurdní. Copak v KÚ budou piplat lépe než rodiče v náhradní rodině?

maova
17. kvě 2010

Zejm, taky jsem na Mamas a papas chtěla jít, už jsem o tom slyšela. Někomu se to líbí a někomu vůbec, ale když jsi teď napsala jaké to je, tak nevím nevím. A Ženy v pokušení bych taky chtěla vidět, ale nějak se na ně nemůžu dostat.

zejm
17. kvě 2010

Juvik, nechoď. Opravdu. Myslím to vážně. Není to typ filmu, který Ti udělá radost. A pro lidi, co se snaží o miminko, je myslím úplně nevhodný. Je to krásně emotivně a silně natočené - ale je to psycho. Nechoď.

maova
17. kvě 2010

Abych pravdu řekla, tak mi přijde i hodně smutné, že ty nedonošené děti nechtějí vlastní rodiče ☹ Vždyť je tolik dětí předčasně narozených, co jsou naprosto v pořádku. Chápu, že když je jisté postižení, tak je to hodně těžké a to každý nezvládne, ani já myslím ne. Ale nechtít je jenom proto, že se narodili předčasně? ☹

lea296
17. kvě 2010

Zejm, já jsem o tom taky přemýšlela,jít - nejít, ale když říkáš tohle, tak nepůjdu. Já se znám, bulela bych jako želva. Na Ženy v pokušení jďete, kdo jste to neviděl, je to fakt oddechovka a bude se Vám to líbit, já se smála půlku filmu a úplně jsem zapoměla na svoje starosti a chmury.

lea296
17. kvě 2010

Právě, že na neonatologii v Plzni jsou profesionální paní, co tam chodí chovat miminka, prej to nikde není.Jde jim o to,a by nahradili těm dětičkám tu mateřskou lásku. Mluvila tam i doktorka a říkala, že ty děti, co tam mají maminky, tak že dělají větší pokroky, než ty co je tam nemají.

b.e.r.u.s.k.a
17. kvě 2010

Holky Ženy v pokušení je bezva film a Mamas...jsem chtěla jít taky,ale na doporučení Zejm raději nepůjdu.
Megynko díky,zítra písnu jak jsme dopadli s návštěvou.

zejm
17. kvě 2010

Holky, jestli Vám je už teď smutno - jako že je, bude Vám pak dvakrát tolik. Film je o tom, jak děti-neděti a stres kolem toho napíná vztahy, jak to útočí na lidskou psychiku, jak se pod vlivem toho vztahy rozkládají... To, co teď máte a co Vás drží nad vodou, je vztah s Vaším mužem. Pokud někdo začne zpochybňovat i to - nebude to pro Vás snazší... Ten film je výborný. Ale je pro lidi, kteří jsou šťastní, mají děti a hezký vztah - aby viděli a zamysleli se nad tím, že to tak nemusí být. A jak je to těžké, když to tak není. Jak je těžké o dítě přijít, jak je těžké dítě nemít, jak je těžké jít na potrat, jak je těžké se dítěte zřeknout... Všichni v tom filmu trpí, každý z jiného důvodu. A pokud si nemůžete říct, Bohu díky!, že je doma mám!!!! Tak Vás odvezou z kina rovnou na psychinu.

lea296
17. kvě 2010

Ty Střepiny ze včerejška jsou určitě na netu, pod stránkama Novy, tak si to pusťte a až tam uvidíte paní co říká, měli jsme 925 g, tak to je moje kamarádka a malej se jmenuje Tomášek.
Už jsem to našla, posílám odkaz
http://strepiny.nova.cz/clanek/novinky/strepiny...

mila30
17. kvě 2010

Ahoj holky,

film Mamas a Papas jsem neviděla a i když mě to láká, tak na to nepůjdu. Prý to není dobré pro holky, které prochází tím čím my. Dokonce jak jsem byli teď v dětském centru v Praze na těch kurzech, tak jak je to odtamtud a sama ta primářka říkala, že když ten film viděla, že netušila, že to bude až takhle silný. Ona vlastně Alice Nellis má chlapečka z tohodle kojeňáku, takže proto je to přímo z toho kojeňáku.
A co se týče nedonošených dětí...taky nechápu, ale po těch kurzech chápu, že je z kojeňáku dají pokud jsou právně volné až třeba v půl roce, pokud to byl takový nedonošeneček a to kvůli rizikům s vývojem dítěte atd. Oni neradi dávají mimi, o kterém si nejsou 100% jistí, že u nových rodičů bude v pořádku a jakž takž bez větších problémů.
Jinak druhý den kurzu super, příští týden v pátek jdeme na prohlídku, tak se už těším. 🙂
Jo a jinak..já na sladké nejsem, já jsem na masíííčkoooo 😀 .

megynka
17. kvě 2010

wrtulka, držím palce, nech snaženie dobre dopadne 😉 na IVF pôjdeme asi o mesiac, ešte stále nemáme schválenú žiadosť, ale aj tak chcem najskôr ukončiť všetko v škole 🙂

wrtulka
17. kvě 2010

megynka tak za měsíc to už je za pár!!! 😵
no my uvidíme teď si budu vyběhávat ty Lázně a pokud bysme na IvF šli tak nejdřív po nich ale spíš až na jaře 😝 protože když pořád nejsem v pořádku..
no a teď ty IUI a nebo doma.. 😉 uvidíme.. ale halvně snad konečně začneme dávat dohromady ty papíry na adopci..ani jeden z těch papírů ještě nemáme 😔 😝 takže se určitě něco dít bude 😉

mila30
17. kvě 2010

Holky, tak to vám držím k IVF všechny palce.
Já jdu teď po té operaci ve čtvrtek do CAR právě kvůli IVF a pokud vše dopadne dobře a já doufám, že ano, tak bych měla příští týden začít stimulovat. Je to moje poslední IVF, teda hrazené pojišťovnou poslední, ale já asi do dalších nepůjdu pokud by tohle nááhodou nevyšlo. Ale já věřím, že se štěstí na nás obrátí. 🙂
V Podolí je dobrý, že na žádost nečekáte, oni mají svého revizního lékaře, který to schváli v den, kdy se lékaři rozhodnou, že začne stimulka.

zejm
17. kvě 2010

Holky, moc Vám všem přeji, aby to konečně vyšlo!!!
Ale přijdete se sem pak na nás někdy podívat, že jo? 😉

maova
17. kvě 2010

Taky všem přeji, stejně jako zejm, aby vám to všem vyšlo 😵

b.e.r.u.s.k.a
17. kvě 2010

Já začínám stimulovat v červenci,tak vás pak budu holky následovat a určitě sem budeme chodit,jste tu samé super kočky 🙂

skrizanova
17. kvě 2010

Ahoj holky, vy jste teda drbny, skoro ani nestíhám dočítat 😀 😀 . To je vždycky fuška, když to otevřu a vidím, kolik jste toho zase nakecaly. Ale to je dobře, že se to tu tak hezky rozhýbalo.
A k filmu Mamas a papas - já taky přemýšlím, že na něj půjdu. A když Zejm psala o tom, o čem to pojednává, tím spíš jsem rozhodnutá na něj jít. Možná mi to pomůže začít si vážit víc věcí které mám a nehonit se za přeludem. Právě jsme na kurzech mluvili o tom, co manželství posiluje a co naopak bortí a nás ty kurzy docela dost ztmelily, řekli jsme na sebe věci, které jsme nikdy předtím tomu druhému neřekli a přišli jsme na to, že se máme vlastně rádi ještě víc, než jsme si kdy mysleli. Stáli jsme při sobě v dobrým i zlým a když mi bylo nejhůř a měla jsem takovou depku, že jsem si přála umřít a říkala jsem si, že by možná bylo lepší, kdybych jim na tom stole tenkrát zůstala, manžel mě podržel a dostal mě z toho. Přitom si i on uvědomil, že vlastně kvůli tomu, abych mu dala dítě, jsem málem položila svůj vlastní život, tak souhlasil s tím, že půjdeme do adopce. Dřív o tom nechtěl slyšet, vždycky říkal, že se to prostě jednou podaří, ale teď se všechno obrátilo. Prostě jsme se smířili s tím, že nejspíš vlastní mimčo mít nebudeme a jsme ochotni a připraveni dítko přijmout.
Určitě u toho filmu budu řvát jak k.áva, ale já brečím u každé kraviny, takže to je jedno. A třeba si nakonec ještě uvědomím, že na tom nejsem zas až tak hrozně, mám úžasného manžela, který by pro mě udělal první poslední a moc moc si toho vážím. A už je jedno, jestli vychováme dítko bio nebo přijaté, jednou prostě budeme plnohodnotná rodina a budeme ještě o trochu víc šťastnější než jsme teď.

V pátek jdu na hysteroskopii a podle výsledku se uvidí, jestli půjdeme do IVF, nebo se na to už vykašleme. Ale na jednu stranu mám z dalšího těhotenství panický strach.

skrizanova
17. kvě 2010

ježiš, já napsala snad román 😀 😀

megynka
17. kvě 2010

skrizanova, určite raz budete šťastní a my všetky tiež, ja si hovorím že keď nebudem môcť mať vlastné deti tak predsa na niečo tu som a možno práve na to aby som jednému - dvom dala domov a rodinu, lásku a všetko čo sa bude dať, možno práve preto som sa narodila
držím palce aby hysteroskopia dobre dopadla a ja hoci som ešte nikdy nebola tehotná mám z toho tiež strach, asi keby som otehotnela tak umieram strachom o miminko, aby sa niečo zlé nestalo, ja sa asi bojím všetkého a máš pravdu, nie sme na tom až tak zle máme milujúcich manželov a blízkych ktorí pri nás stoja, čo by za to iní dali

brundik
17. kvě 2010

Ahojda.
Milo, tak to jsem rada, ze jsi z kurzu nadsena 🙂 A kdyby pristi tyden zacala stimulka, to by bylo super 🙂
Koukam, ze se vsichni pripravujou na IVF nebo operace, to s vama drzim krok 😀 A vsem vam budu drzet palce 😉
Jinak film Zeny v pokuseni fakt doporucuju, je to o neveselem tematu, ale podany tak odlehcene, ze se fakt clovek rehta 😀
A mamas a papas jsme chteli videt, ikdyz zatim jsme nejak s casem na stiru, rada bych to videla, uvedomuju si, ze je to smutny, ale sla bych do toho.
Jsem jeste v praci, ale uz to tady nejak zakoncim a pomazu domu.

b.e.r.u.s.k.a
17. kvě 2010

holky tak máme uklizeno a paní zítra může přijít 😵

ivkaj
17. kvě 2010

Čaute, s manžou jsme mamas a papas viděli a člověk se spíš ujistí v tom jak by to nechtěl. Je fakt, že jsem u toho pár slziček uronila, to byly zrovna záběry z kojeňáku.
A ke včerejším střepinám, u některých nedonošenečků neúčast maminek omlouvali i tím, že třeba mají doma už jedno dítko o které se musí starat a nebo jde často o dvojčata, kdy už jedno bylo propuštěno domů. Ale jinak mazlící tetu bych šla dělat hned, i když teda nevím, jak bych zvládala s dětma ty všechna vyšetření.

zejm
17. kvě 2010

Beruš, tak na zítra držím všechny palce!!! 😉

juvik
18. kvě 2010

Beruško, doufám, že návštěva dopadne dobře 😉 ....a medovníček bude chutnat 😀

megynka
18. kvě 2010

dobré ránko 😉
beruš držím palčeky aby sa návšteve u vás dnes páčilo 😉 🙂