Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

brundik
3. čer 2010

Skrizanova, to jsem moc rada ze je krapet lip. A manzel ma pravdu, mohli jste se pripravit a az bude den D, tak uz budete mit cast veci zarizenou 😉
Tak at vam jde prace pekne od ruky a mate to co nejdriv v cajku a muzete si uzivat 😉

megynka
3. čer 2010

brundik, máš fakt nabitý program 😀 podobne som na tom aj ja, ale už mi končí škola tak sa to trošku ukľudní, vlastne si ju ja končím skôr, lebo posledné dve skúšky som vypustila, už fakt nestíham, aj práca, psychologická príprava, tento víkend nám prídu robiť vstavanú skriňu a ešte mám v škole terénne cvičenia a budúci týždeň začínam stimuláciu, teraz je v celom byte chaos, neviem kde čo mám lebo sme už vypratali starú skriňu, ani som nevedela koľko vecí v nej máme 😀

skrizanova, fajn že ti je lepšie a je to asi tak teraz všetko pripravíte a o mesiac keď príde drobček, tak už sa budete venovať len jemu 😵

mila30
4. čer 2010

skrizanová, supppperr, paráda, je už z tebe cítit odhodlání jít do přípravy a do stavby a vůbec do všeho a je už z tebe zase cítit optimismus 🙂 . Jsem za to moc ráda a držím palce, aby se co nejdřív na vás to štěstíčko usmálo a manžel má pravdu, budete krásně na to vaše mimi přichystaný. Jsem ráda, že to takhle bezvadně berete i když věřím, že tam uvnitř to ještě zabolí..
Teď bude krásný víkend plný sluníčka a to nabíjí energií, tak si to hezky užijte 😵 .

juvik
4. čer 2010

Ahoj holky,
jdu vás jen pozravit a popřát krásný sluníčkový víkend 😵

Skřižanová, nevěřím vlastním očím 😕 🙄 ...to snad ani není možné toto ☹ No nedovedu si to představit ani v nejhorším snu.
Držte se .....určitě už to bude brzy a budete rodinka 😉

skrizanova
4. čer 2010

ahojky.
Tak jsme se právě vrátili z kina. Byly jsme na Ženách v pokušení. Super odreagování. Konečně jsme se tento týden upřímně zasmáli 😀 😀 . Takže také doporučuji, je to fakt uvolňovák.
No a na konci měsíce se chystáme na Mamas a Papas. Tak to bude trochu z jiného soudku. Mám z toho trochu strach,ale jsem zvědavá, jestli do filmu našli většího smolaře než jsem já 😉 .
Přeji krásný víkend, my jdeme zítra makat na stavbu

mila30
9. čer 2010

Ahojky holky,

tak máme za sebou zážitkové kurzy. Čekala jsem od toho tak nějak víc, ale nakonec to nebylo špatné. Bylo to vlastně celé o tom, že jsme na různé věci k adopci psali různé body, které nás zajímají po skupinách,ve kterých jsme byli namíchaný tak, aby tam nebyli spolu manželé. No a pak jsme na to měli říkat své názory a prostě o tom debatovat. Asi největší ten prožitek, který vstoupí až do vás měla být relaxace na zemi, kdy vám pouští relaxační hudbu a vy se postupně máte navodit do stavu kdy máte u sebe to děťátko atd...to by bylo asi super, kdyby nás tam nebylo 20 a můj manža nezačal po 5ti minutách chrápat 😀 .
Příští týden v úterý máme psychotesty a 13.7. máme sezení k psycholožkou a pak už jen čekat na magistrát, abysme vyplnili konečný dotazník na mimi a pak konečně dostat to schválení k adopci. 🙂

megynka
9. čer 2010

ahojte 😉
milo tak tvoj manžel relaxoval úplne dokonale 😀 no ten môj by dopadol tak isto 😀 jemu stačia tri minutky vo vodorovnej polohe a chrápe 😀
tak už sa vám to blíži ku koncu a budete čakať na miminko 😵
my máme zajtra sedenie s psychologičkou, doteraz sme mali skupinové, niečo podobné ako ste mali vy tie zážitkové kurzy a teraz tam už budeme sami tak som zvedavá ako to bude ďalej prebiehať 🙂
všetkým želám krásny slnečný úspešný dník 😉 🙂

lea296
9. čer 2010

Ahoj holky, tak to je super, za Vam to tak pekne bezi. Uz bych taky chtela, aby se u nas neco delo, Plzenskej kraj je nejakej zabrzdenej, nic se nedeje ☹

juvik
9. čer 2010

Ahoj holky,
tak co, užíváte sluníčka? 🙂 Já vedro sice moc nemusím, ale jsem ráda, že je konečně hezky.

Milo, 😀 😀 😀 Manžel taky na jedné přípravce usínal....brutálně....byl totiž po noční, tak jsem do něho furt musela kopat a kontrolovat ho, aby nespadnul ze židle 😀

frenkina
10. čer 2010

Ahojky holky,tak jsme se poprvé včera s malym vykoupali.byl úžasnej ani nechtěl z vody ven 🙂 Koupila jsem mu ve špáru bazének se stříškou ale až ji uvidíte dali jsme ji obráceně a dnes jsme to převraceli.Tak tady máte pár foteček.

klaraemma
10. čer 2010

ahoj holky,
všechny vás po dlouhý době zdravím, tak jsme se dočkali a konečně je léto.
frenki - taky se koupem, malá též nehce z vody, je to pohoda, dala jsem ven malý i stoleček a židličku, takže tam i jíme a večer jde rovnou do sprchy a spát.
jinak nám malou vzali do školky, takže je to moje poslední léto doma, v zimě zavolám do práce a když mě vezmou, tak od března zase makám 😝
užívejte krásného počasí, nedočítám, tak snad jste všichni zdravý a všem se daří dobře. 😉

juvik
10. čer 2010

Ahoj holky,
Frenki, jéééé...jak Tomáškovi závidím 😀 ....po tom dni v přehřátem kanclu, bych tam taky hupsla 🙂
Klaro, ale tak možná do práce nepůjdeš, ne? 😉 Máte přece žádost o druhé dítko....nebo se mi to plete?

klaraemma
11. čer 2010

juvik - jj, i to je možné, no necháme se překvapit. 😀

mila30
11. čer 2010

Ahoj holky,

tak dnes jsem začala se stimulkou, takže ode dneška píchám injekce a příští pátek mám další UTZ. Tak držte palce ať folíci a vajíčka v nich rostou.

Holky, to jsou pařáky co? Já myslela,že dneska zhebnu..to budou určitě pěkný bouřky večer, se máme na co těšit 😒 .¨
Přeji všem krásný a klidný víkend. 😵

maova
11. čer 2010

Mílo, dneska jsem na tebe myslela, od kdy asi se stimulkou začínáš 🙂 Takže držím moc palce 🙂
Taky všem přeji hezký víkend. A bouřky ať jsou co nejmenší, na to se netěším.

mila30
11. čer 2010

Mao, díky moc. 🙂

lea296
11. čer 2010

Mao, já taky držím palečky, ať máš hodně pěkných vajíček. My se chystáme do Prahy ve středu na konzultaci, co a jak dál. Jsem zvědavá, co mi řeknou. Chtěla jsem se zeptat, máte některá vyšetření hemokoagulace?? Já byla včera na náběrech, protože mám nějaký zvýšený hodnoty, mám je tedy zvýšený už 3 roky a nikdo to neřešil, tak jsem to začala řešit já.Tak jsem zvědavá na výsledky...

lea296
11. čer 2010

Promiň Mila30, ten vzkaz byl pro tebe o vajíčkách, nějak semi ta jména popletla 🙂

mila30
12. čer 2010

Leo díky moc. To vyšetření nemám, ani nevím co to znamená. Tak držím palce, aby ty výsledky dopadly dobře 🙂 .

maova
12. čer 2010

leo, taky to vyšetření neznám. Čeho se týká? Snad budou výsledky dobré 🙂

jajkaz
12. čer 2010

Ahojky, tak nakukuji a čtu o hemokoagulaci. Nevím, jestli to řeknu úplně přesně, ale koagulační testy mi dělali taky na genetice. Tam mi zjistili mějaké mutace - větší srážlivost krve. Koagulační = otázka srážlivosti krve. Já mám tu mutaci jen mírnou (na jednom chromozomu), ale když jsem se o tom dověděla a než jsem konzultoval s hematologem, tak jsem zjistila, že tato mutace může být příčinou potratů a jde tomu zabránit picháním něčeho jako miniheparin, nebo tak. Ale mě hematolog řekl, že ta moje mutace je jen mírná a užívání ředících léků by naopak mohlo způsobit krvácení. Že v mém případě tohle není důvodem těch potratů. Ale i tak budu od 20. tt docházet na kontroly. Pro jistotu.
Tak strašně jsem si přála, aby tohle byl onen důvod a já věděla, že s léky je šance miminko donosit... Vím, že to zní divně, ale tohle známe všechny. Najít problém, který lze řešit a mít naději na miminko. Ale pro povbuzení všech můžu říct, že tu na koníku znám osůbku, která tímhle prochází a už se pomaličku blíží snad úspěšnému konci. Takže naděje je i stouto mutací. 😉

jajkaz
12. čer 2010

Frenki, je krásné koukat na tak spokojeného drobečka 😵
Milo, držím palečky 😉

maova
12. čer 2010

jajko, děkuju za objasnění. Tak jestli je to tohle, tak i já mám tohle vyšetření hotové s jednou pozitivní mutací, ale jen tou mírnou, takže asi jako ty, nic zásadního. Plus nějaký faktor zvýšený. Dokonce jsem si v poslední těhotenství asi od 7tt píchala fraxiparin, to je ten nízkomolekulární heparin. U mě to bozužel nepomohlo. A s tou příčinou? Pokaždé jsem si tolik přála, aby se našla příčina, pamatuju si, když jsem jela z imunologie s výsledkama, které byly naprosto v pořádku, jak jsem byla strašně zklamaná, protože to byla poslední šance, že se na něco přijde. Takže jsem vlastně ráda, že jsem tak moc zdravá, ale předčasné porody jsou tím pádem z neznámého důvodu a asi se na příčinu nikdy nepřijde.
A jajko, 15tt 😵 , přijde mi, že to strašně utíká 🙂 Jsem ráda, že jsi se ukázala a doufám, že se máš dobře a všechno je v pořádku.

jajkaz
12. čer 2010

Mao, já tě, vlastně vás oba, obdivuju, jak jste mohli zvládnout tolik ran osudu. Je to nepředstavitelné. I když tu moc nepíšu, tak koukám, jak se daří a často na tebe a na všechny tady myslím. Holky bojujte s osudem a udělejte šťastné ty drobečky, kteří neměli zrovna šťastný vstup do života.....
15. tt jojo, letí to docela rychle. A pevně doufám v to, že když už jsme překonali oněch kritických 12 týdnů, tak už to přece do konce zvládnout musíme. Takhle daleko jsme se ještě nedostali 😵 Koncem loňského roku jsem už vážně ani nedoufala, že tohle štěstí se může usmát i na nás. Ale jak jsem začala cvičit tu Mojžíšku, tak nás naplnila nová naděje a pevně věřím tomu, že tohle byl můj problém a když se nám to podařilo napravit, tak už to prostě musí být ok. Stále jsem pod dozorem fyzioterapeutky a hlídáme záda a pánevní dno, aby to dobře dopadlo... Tak snad... moje slůvko nadějě... snad budeme pod stromečkem už tři, šťastná rodinka...
Všem tady moc a moc přeji, aby se brzyčko stali šťastnými rodinkami.

maova
13. čer 2010

jajko, já myslím, že teď už máte první trimestr za sebou a už to určitě dobře dopadne 🙂 Je dobře, že tě fyzioterapeutky pořád hlídá a občas se k nám přijď podívat 🙂

brundik
14. čer 2010

Juuu, Milo, tak to je super, ze uz je vsechno krasne v behu 🙂
Leo-hemokoagulace je srazlivost krve, nekdo k ni ma dispozici geneticky, jsou 3 mutace, ktere srazlivost krve zvysuji, je to celkem dost caste, me taky jednu mutaci zjistili, ale takovou tu nejbeznejsi (MTHFR), u zavaznejsich forem se to resi injekcemi na redeni krve behem tehotenstvi. U nekoho muze byt vyssi riziko i z jinych pricin, treba imunologickych (markry srazlivosti), ale tohle teda vysvetlit neumim, jen mi neco takoveho zjistili a proto beru anopyrin.
Jajko, ta 15 to je teda paradicka 😵 Jen tak dal.
Prisla jsem se rozloucit, odjizdim do patku na jednu konferenci a nevim pak kolik budu mit na net casu, protoze hned po nedeli nastupuju do nemocnice. Ale snad se jeste stihnu na vas kouknout.
Papaaa

lea296
14. čer 2010

Ahoj holky, já mutaci žádnou nemám, ale hodnoty u hemokoagulačního vyšetření mám vyšší a když jsem se na to ptala, tak mi bylo řečeno, no bylo by lepší to vyšetřit, protože by to nemělo být. Projížděla jsem svoje zprávy a mám ty hodnoty zvýšené už 3 roky zpátky. Tak jsem si došla sama na hemokoagulační vyšetření a 1.7. budou výsledky, tak uvidíme. 16.6 jedu do Prahy domluvit se, kdy začnu stimulaci.Maova úplně ti rozumím, já taky strašně doufala na imunologii ,že se konečně najde problém a řešení a výsledek byl ten, že sice mám zvýšené antifosfolipidové protilátky, ale jen málo a že ten Prednison, co jsem brala, když jsem otěhotněla mám brát dál ve stejné dávce, jako minule, i když jsem potratila a nepomohlo to. A na závěr mi prof. Ulčová řekla, nebojte se rodit budete u nás a to jsem už měla slzy v očích a šla jsem raději pryč.

mila30
15. čer 2010

Ahoj holky,
tak máme po psychologických testech. Byla to svým způsobem docela sranda 😀 .
Bylo tam asi dohromady 400 otázek. Většinou se pořád opakovali dokola, akorát byli jiank formulovaný.
Opravdu se není čeho bát, teda ještě nevíme jak nás posoudí psycholožky 😅 .
Jo a jedna otázka byla:
Jestli myjeme nádobí bezprostředně po jídle.
Já odpověděla, že ne a manža, že ano 😀 . Tak to jsme se fakt shodli 😀 .

maova
15. čer 2010

Mílo, tak přesně na tuhle otázku jsme taky oba odpověděli jinak 😀 A gratuluju, že máte testy za sebou 🙂

Leo, taky jsem byla u Ulčové. Prý u každého na něco přijde a u nás na nic.

lea296
15. čer 2010

Mao, u nás Ulčová taky nic moc nenašla, byla jsem tam 2 krát, poprvé mi našla zvýšení antifosfolipidové protilátky, ale zrovna ty, co jsou celkem ok, dala mi Prednison a já věřila, že podruhé to vyjde a výsledek stejný, opět jsem potratila, tak jsem šla k ní na kontrolní vyšetření, ztratila jsem tím skoro 6 měsíců, protože u ní to hrozně trvá. Výsledek stejný, jako minule a trvá si na stejné dávce, jako minule.Jo a řekla mi, že mám brát spoustu vitamínu ( Sn+Zn,Éčko,B, listovku). Brala jsem je rok poctivě a k ničemu to taky nevedlo. Když jsem od ní odcházela podruhé, tak mi řekla, hlavu vzhůru - Rodit budete u nás! To jsem měla už slzy v očích, když to řekla. A co ti řekla, když na nic nepřišla??