Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

ma.ja
2. čer 2014

@haaribo Ahoj Haaribo 😵 koukám, že už máš dvě štěstíčka 😵 to je báječný 😵 😵 😵 S manžou jsme se dohodli, že je na čase Terce pořídit "parťáka".....tak prosím o přidání do skupiny, ráda bych vyzvěděla, na co se máme připravit 😉

arola
16. čer 2014

@haaribo prosím zařadit do skupiny, děkuji.

mysycka
13. srp 2014

založila jsem skupinu na FB, pro nás co už doma adopčátko máme i pro ty co teprve o adopci uvažují nebo čekají na kouzelný telefon. Chtěla bych, abysme si tam předávali zkušenosti s našimi adopčátky, úřady a institucemi. Podělili se o radosti i starosti s našimi dětmi

https://www.facebook.com/groups/514900441976842/

Nám zazvonil kouzelný telefon 19.6, že jsme byly vybáni pro děvčátko jako vhodní osvojitelé 🙂. Holčička měla skoro 4 měsíce, teď má 5,5 měsíce a my pořád nemáme rozhodnutí soudu o svěření do péče, tudíž děvčátko stále bydlí u pěstounky na přechodnou dobu. Naštěstí je úžasná a dává nám ji tak jak chceme, tudíž vždy když nejsme v práci, ale stejně bysme malou chtěli mít už doma

fucipe
26. srp 2014

Ahojky, též jsme již s manžílkem zaveleli k adopci...9.2.14 jsem byli na úřadě, 28.5. byla u nás kontrola ze sociálky a 6/14 nám přišel dopis z kraje co se dále bude dít. Netrpělivě čekám, že konečně ve schránce najdu výzvu na psychotesty, ale to se asi ještě pěkně načekám....

kabrka
23. lis 2014

Ahoj holky, máte někdo zkušenost s adopcí dítěte z ciziny? Chtěli bychom adoptovat cca 2letou holčičku. Zítra jdu podat vyplněnou žádost a nevíme, jak se postavit k této části otázky. "Jiné" dítě by nám nevadilo, zvlášť pokud by to adopci výrazně urychlilo. Díky za odpovědi.

pawlinecka
28. lis 2014

Ahoj, zeny nevite jestli se na neco adopci zmenilo? znate to porad se meni zakony

ak303
29. lis 2014

@pawlinecka co máš konkrétně na mysli. Změnilo se oproti loňskému roku úplně vše.

pawlinecka
29. lis 2014

@ak303
no ve stredu mame jit na urad, podat zadost, jen by me zajimalo o co se urady staraji, co po nas vse budou chtit, urco kde bydlime, mozna praci, vztahy s rodinou, urcite bych rekla i psychotesty, jaka je treba cekaci lhuta? my bychom chteli starsi dito tak kolem 2 let.

jahodi
29. lis 2014

Vyplníte takovej předpřipravenej stoh papírů, je tam všechno možné... počet vašich sourozenců... jak vypadá vaše bydlení... je tam toho mraky, to pak odnesete na úřad, přijde se k vám podívat sociálka. vpodstatě projede ty vyplněné papíry a "rozvede" to co jste tam napsali... formou rozhovoru, bylo to fajn 🙂 Pak chtěli potvrzení od lékaže, z práce potvrzení o výši příjmů. Pač čekáte jak blbý 🙂 Pak si vás pozvou na psychotesty (nic zvláštního... prostě zaškrtáváte odpovědi co byste zvolili) a pohovor s psycholožkou, zase je to spíš příjemný rozhovor. Pak přípravka. U nás to byl jeden víkend včetně pátku a druhý víkend už bez pátku. Po tom všem vás schvalují jako žadatele o adopci a pak už můžou "každým dnem" zavolat.
My jsme podali žádost 8/2013 a teď už jen čekáme na dopis, že jsme schválení žadatelé... takže docela doba.
U starších dětí je to prý tak (aspoň tak nějak jsme to slyšeli od psycholožky a podobně), že většinou miminka vhodná k adopci se podaří adoptovat dokud jsou malá, a pak starší děti jsou třeba v děcáku proto že nejsou právně volné a podobně, takže nejsou vhodné k adopci, takže nám třeba říkali, že teď dětí udali k adopci třeba 6 za rok, což není mnoho ☹ Tak hodně trpělivosti.

patulik87
14. pro 2014

@jahodi ahoj z ktereho jste kraje? My zadali 10/13, 15.1.2014 prvni fajn pohovor s psycholozkou a socialkou z kraje , pripravka 03-14 po sobe jdouci tri vikendy (Zacatek vzdy ct ,pa , sobota dopoledne odjezd), Potom jsme cekali do 30.10. na psycho testy, 16.11. volali ze jsme prosli, 1.12. nas potrebovali na kraji nahled do spisu aby nas mohli zaradit. Docela na nas spechali. Ve ctvrtek 4.12 -14 dopis s modrym pruhem ve schrance. Jsme po 11 mesicich oficialni cekatele na adopotovanka do 9 mesicu. Sami nam tuhle vekovou hranici doporucili. V lednu 4. Ledna 2015 uplyne odvolaci lhuta rozhodnuti a v puli ledna ozvou protoze se tam neco rysuje. Nevim jestli uz nas maj predvybrany protoze ze skupiny nikdo nic zadny rozhodnuti. Moc nas to potesilo. S manzou jsme to oplakali nejkrasnejsi vanocni darek.

jancip
14. pro 2014

@jahodi
@patulik87 Holky, ono nezalezi, kdy vas zaradi. Ta doba cekani se pocita od podani zadosti. Pravne volnych deti neni opravdu moc, tak to proste trva. Cim jsou pozadavky volnejsi (nezalezi tolik na veku, na etniku, na postizeni), pak se ta doba hodne zkracuje. Vetsina lidi prirozene touzi po malem zdravem miminku a o ty ostatni deti uz tak velky zajem neni.

patulik87
14. pro 2014

My zadali 10/13, vyfasli jsme stohy papiru na ruzne posudky z prace od lekaru, z caru, od obce, 4 formulare na nas jeden na predstavy o diteti spolecna fotka, finacni dolozeni a hura na mesto. Do 14.11.byla navsteva soc pracovnice behem 20 minut hotove setreni . 15.1.2014 prvni fajn pohovor s psycholozkou a socialkou z kraje o predstavach atd , pripravka 03-14 po sobe jdouci tri vikendy (Zacatek vzdy ct ,pa , sobota dopoledne odjezd), Potom jsme cekali do 30.10. na psycho testy nice hroznyho spis to bylo dlouhy na cely den od 9-15:00. Zadny zaludnosti proste co vam slo na jazyk nebo do tuzky to tam odpovite. 16.11. volali ze jsme prosli, 1.12. nas potrebovali na kraji nahled do spisu aby nas mohli zaradit, to po tom vsem je tak uvolnujici pocit uzasnej. Hura. . . Docela na nas spechali. Ve ctvrtek 4.12 -dopis s modrym pruhem ve schrance. Jsme po 11 mesicich oficialni cekatele na adopotovanka do 9 mesicu. Sami nam tuhle vekovou hranici doporucili. V lednu 4. Ledna 2015 uplyne odvolaci lhuta rozhodnuti a v puli ledna se ozvou protoze se tam neco rysuje. Nevim jestli uz nas maj predvybrany protoze ze skupiny nikdo nic zadny rozhodnuti. Moc nas to potesilo. S manzou jsme to oplakali nejkrasnejsi vanocni darek.

jancip
14. pro 2014

@pawlinecka ty cekaci lhuty se odvijeji od vasich pozadavku a od kraje. Nektere kraje maji hodne deti, jine mene. Pozadovat se toho bude dost, jak psala @jahodi ale nemusite se toho nejak obavat. Urady si potrebuji overit spoustu veci, ktere by mohly vylucovat vasi peci o dite. Jako napr. trestna cinnost na detech, nejaky zavazny zdrav. stav, ktery by neumoznoval peci o deti, nejaka patologoie osobnost apod.

patulik87
14. pro 2014

@leny77 My zadali 10/13, 15.1.2014 prvni fajn pohovor s psycholozkou a socialkou z kraje , pripravka 03-14 po sobe jdouci tri vikendy (Zacatek vzdy ct ,pa , sobota dopoledne odjezd), Potom jsme cekali do 30.10. na psycho testy, 16.11. volali ze jsme prosli, 1.12. nas potrebovali na kraji nahled do spisu aby nas mohli zaradit. Docela na nas spechali. Ve ctvrtek 4.12 -14 dopis s modrym pruhem ve schrance. Jsme po 11 mesicich oficialni cekatele na adopotovanka do 9 mesicu. Sami nam tuhle vekovou hranici doporucili. V lednu 4. Ledna 2015 uplyne odvolaci lhuta rozhodnuti a v puli ledna ozvou protoze se tam neco rysuje. Nevim jestli uz nas maj predvybrany protoze ze skupiny nikdo nic zadny rozhodnuti. Moc nas to potesilo. S manzou jsme to oplakali nejkrasnejsi vanocni darek. Jihlavsky kraj . Zalezi na kraji

jancip
14. pro 2014

@patulik87 to by byl pekny darek🙂

lakmus
21. led 2015

Dobrý den a vědela byste jaká je dlouhá čekačka ve středních čechách

lakmus
21. led 2015

já jsem ze středočeského kraje okres praha západ

patulik87
5. únor 2015

@lakmus
@lakmus

Je to vždy podle detí a pozadavku na ně, ale co se týče té administrativy kolem tak to nemohu říct, protože mi měli ve skupině pár který na odbornou přípravu čekal 3 roky. Netuším proč. Byli od stejné sociální pracovnice...

allexx
3. bře 2015

Ahoj všem 🙂, přidávám se do diskuze. tento týden budeme odevzdávat první papíry ohledně osvojení. Jsem zvědavá jaký to bude mít následně průběh. Tak snad nepíšu do prázdna a najdu zde " spolubojovnice" 🙂

kacabenka
4. dub 2015

Ahoj holky podáváme žádost na adopci(nemůžu mít děti) už máme vše vyplněné jenom hodnocení a platový výměr....a potom odnést.V práci to o mě nikdo neví jenom můj šéf a jsem za to ráda máme tam slepice co lezou mistrové do pr...a jednu rejpalku co cizí neštěstí potěší,ale to asi některé už víte nebo jste zažily.Prosím kam se jezdí na ty okresy jsem Olomoucký kraj.a jak dlouho se čeká na mimi.Děkuji

kytka12
9. dub 2015

Ahoj, byli jsme na prvním pohovoru s psycholožkou a asi na nějakou dobu bude poslední. Doporučili nám po dobu, co se budeme snažit o svoje dítě pomocí IVF adopci přerušit, popř. ukončit, pokud bude vše trvat dýl než půl roku. Takže všechny papíry můžeme vyhodit z okna. Ach jo... je mi z toho smutno, chtěla jsem mít adopci v běhu a pak mít třeba 2 děti jedno cizí jedno svoje.

wrtulka
12. dub 2015

@kytka12 Vůbec nechápu proč to doporučují! My jsme IVF absolvovali přímo během doby kdy jsme už měli zažádáno o adocpci, dokonce nám cyklus IVF neúspěšně skončil těsně před přípravkou žadatelů..jako samozuřejmně jsme to na úřadu nehlásili 😀 😀 ale nikdo nás na nic takového neupozornil, a to jsme se bavili že se léčíme s neplodností..
jako nevím jeslti takhle debilní požadavky mají tak bych jim to že se ještě snažíte o biodítko neříkala a prostě bych v celém kolotoči adopce pokračovala je to na dlouho a kdyby se zadařilo tak co řeknete že se zadařilo a přerušíte řízení pak 😝 😝 držím pěsti v boji!!!

heduska82
26. čer 2015

@kytka12 uprimne nechapu, co je komu do toho, ze zkousite ivf, to je to same, jako kdyby vam zakazali spolu spat, co kdyby nahodou se to povedlo. Uprimne, pokud bych se v ramci cekani o neco snazila - jakoze my to uz meli uzavrene, nikomu bych to nerikala a pokud by se povedlo, hlasila bych to az v pokrocilem stadiu...

kytka12
27. čer 2015

@wrtulka
@heduska82 Hm, tak nyní to už nemusím řešit, čekám prcka. 🙂

heduska82
27. čer 2015

@kytka12 tak hodne stesti! 🙂

kacabenka
2. srp 2015

Ahoj holky tak v pondělí 27.7. byla u nás paní na prohlídce a líbil se náš byteček i náš pejsek. Ptala se nás naše dětství,průběh školy co po škole...praxi jak jsme se seznámily.Jak bych popsala manžela a on mě.A potom se podívala na naše místnosti a koncem srpna nám příjde papír,že jsme zařazeni.A potom zase jenom čekat.

kacabenka
29. srp 2015

Ahoj holky mohu se prosím zeptat na konci září jsme pozvaní do Olomouce na zařazení do evidence prý to bude trvat asi 4 hodiny.Mohu se zeptat co to obnáší.děkuji

jancip
29. srp 2015

@kacabenka Jestli jste ještě neabsolvovali pohovor s psychologem, tak to je ono. Bude se s Vámi bavit o motivaci, o vás, jaké byste chtěli dítě, apod. Případně s Vámi udělá i nějaké osobnostní testy. Nejde o znalosti, ale o to, aby se vyloučily různé duševní poruchy.

kacabenka
29. srp 2015

jancip moc děkuji za informaci zatím jsme právě nikde nebyli.děkuji

kacabenka
29. srp 2015

@jancip a prosím budeme každý sám nebo společně