Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

pet.s
8. zář 2009

Teda holky jak vás čtu, tak to je strašné to čekání. A od tohohle zákona o adopci se kdysi čekalo,že zlepší preadopční proces. to je jak výsměch. holky držím vám všem palce.Můžu mít prosbu, až některá dostanete domů prcka napište mi do IP a nebo na mail Nokuchi@seznam.cz. Fakt by mě to zajímalo, za jak dlouho dostanete míma.

zejm
11. zář 2009

No, pet.s, musím se smát. Snad si za 5 let vzpomenu a písnu 😀

fanfulinekkudisek
11. zář 2009

Tak ahoj devcata,hlasim dalsi pokorok ...
dnes jdeme na 1 vikend a dalsi mame na konci mesice..
jsem zvedava co nas bude cekat...
docela rychle to utika az se mi zda ,ze je to az moc rychle.. 😅
tak uvidme jak dlouho budeme oficielne cekat na nejakeho toho drobka 🙂

zejm
15. zář 2009

Asi jsem to přivolala, včera mi volali, že koncem listopadu bude první setkání. Už se těším, až se konečně dozvím, jak být rodičem 🙂

skrizanova
16. zář 2009

Ahojky všem. Tak my máme právě dnes 3.týdny po psychotestech a dnes jsme našli ve schránce pozvánku na přípravný kurz, který se koná 3. a 4.10. a 17, a 18,10.. Byli jsme z toho docela paf, ale těšíme se moc. Jen nám to přijde docela fofr, na to, jak nás strašili, že bude všechno strašně dlouho trvat. Tak zatím pa

zejm
18. zář 2009

No to koukám... Promiň, možná jsi to psala, ale z jakého jsi kraje? Jestli mi napíšeš, že jste ze Středních Čech a že jedete do Smečna... Doufám, že naše prodlevy neznamenají, že jsme neprošli přes psychotesty 😕

Fanfulínku, tak co, jaké to bylo?

skrizanova
18. zář 2009

ahojky

zejm: Jsme ze severočeského kraje a jedeme do Mostu. Nic se neboj, určitě jste prošli. Je pravda, že naše psycholožka si zběžně projela naše odpovědi z těch testů, co se tam psalo o rodině a dítěti a řekla, že máme dobré názory na věc a nevidí důvod, proč nás nedoporučit,ale určitě to nemá vliv na to, že nás tak rychle pozvali. Je to nejspíš jen náhoda, nevěřím tomu, že bychom byli tak dokonalí, že by se nás nemohli dočkat 😅 . Tak hlavu vzhůru a držím palečky.

pet.s
18. zář 2009

Zejm 5 let? Fakt? To chcete všechny bílé děti vysokoškáláků, že to tak trvá? Nebo co?Pravda, že já mám děti míchaný a barevný, ale na holku jsme čekali(vlastně nečekali-řekli nám o ni na posledním pohovoru s psycholožkou)9 měsíců od podání papíru na magistrát a na kluka jsme ani nepodali papíry. Jen jsem prohlásila v kojeňáku, že Báře chceme pořídit bráchu. A jednoho dne volali sami od sebe. Ani jsme neměli podanou žádost. V pondělí volala sociálka(tajně),ve čtvrtek si nás objednali jako na kontrolu s Bárou. Na Báru se ani nekoukli a hned nám řekli o klukovi. Takže jsme ho ve čtvrtek viděli poprvé a v pátek už šel domů. Byly mu 3 měsíce.
Holky já vám to tak nezávidím. Jen by mě zajímalo jestli je najednou tak málo volných dětí v kojeňáku. 😒

zejm
20. zář 2009

Naštěstí jich je opravdu málo. Když maminky neodkládají děti a hezky se o ně starají, je to vždycky lepší. Ne, samozřejmě pro nás, čekatele. Kdybys chtěla desetileté romské dítě i s několika jeho sourozenci, zkrátí se Ti čekání asi na týden 😀 . Pokud chceš malé děťátko, třeba i postižené, barevné, ale dovolíš si doma už nějaké cvrčky mít, tak se dočkat můžeš fakt tak za pět let.

leontynka15
27. zář 2009

Ahojte tak jsem se nenechala odradit paní úřednicí jak jsem psala a máme už konečně podanou žádost o adopci ted jen čekám jestli bude vše v poho nebo jestli si zas něco vymyslí.
Tak se mějte .

zejm
29. zář 2009

Prima, Leontýnko! Budeme držet palečky!

zejm
4. říj 2009

Ahoj skrizanova,
tak povídej, jaká byla příprava pro rodiče?
My už máme taky termín - konec listopadu. Docela se těším.
Jsem moc zvědavá, jak to u Vás probíhalo. Zatím ahoj!

skrizanova
5. říj 2009

Ahojky všem. Tak máme po prvním víkendu přípravky a bylo to tam moc fajn.Sice nám změnili rozvrh, tudíž jsme místo příští sobotu byli již tuto neděli v kojeňáku mrknout na mimísky,ale byl to fakt zážitek. Totéž to první sobotní sezení - s psycholožkou z poradny pro rodinu a mezilidské vztahy - dlouhých devět hodin, které ale uplynuly jako voda. Byl to můj první kontakt s psychologem v životě a bylo to moc přínosné. Člověk hned na milion věcí získá nový pohled. Opravdu se není čeho bát, je to super a když člověk není zvlášť komunikativní, nikdo ho k ničemu nenutí. V kojeňáku jsme měli přednášku přímo od paní ředitelky a od vrchní sestry. Kojeňák je krásný, velký, útulný a opravdu je vidět, že se o dětičky překrásně starají.Pomuchlali jsme si spoustu krásných dětiček, očuchávali je a dokonce nás i nechali nějaká miminka nakrmit. Bylo to super a pořád jsem přemýšlela,kam ten uzlíček schovat,abych ho mohla pronést přes recepci 😀. A jedna důležitá informace : Kojeňák je neustále plný dětiček, takže je prý pro nás ze severočeského kraje velká šance, že se díťátka dočkáme možná už příští VÁNOCE. Příští sobotu máme sezení s právničkou a adoptivními rodiči a v neděli sezení s psycholožkou, kde se budeme věnovat výchově dítek.Už se moooooc těším, že se zase něco moooooooooooc užitečného dozvím.

zejm
5. říj 2009

Příští Vánoce??? No to je úžasné! Moc Ti to přeju, ať Vám to vyjde. Čekání na prvního broučka musí být nekonečné a každý den čekání, o který se Vám to zkrátí, je důležitý. My se strašně těšíme, nejradši bych šla na mateřskou od zítřka, ale je to docela něco jiného, když máš doma k tomu dva plyšáčky na mazlení, kteří ještě nejsou tak docela velcí... Kdyby to trvalo ještě pět let, nebyla bych nadšená, ale dá se to vydržet. Ale Vám to ze srdce přeji!!!

petula82
5. říj 2009

Holky,nezlobte se,že vám sem vstupuju.My dali žádost poslední týden v srpnu2008,září u nás byla paní v bytě,v listopadu první sezení s psycholožkou,únor,březen přípravy,začátkem června psychotesty,mezitím krásná dovča,červenec další pakotesty a poslední den v srpnu,sezení s psycholožkou.Tam nám oznámila,že jsme schválení.Vypadá to,že to trvá hrozně dlouho,ale taky to hrozně rychle utíká.Jinak jsme jihomoravský kraj.Jinak já podstoupila 3.ivf a jsem těhotná,ale na samým začátku.Takže všem přeji moc štěstí při vyřizování a nenechte se ničím odradit. 😉

leontynka15
6. říj 2009

Ahojte tak papíry byly OK a v pondělí máme očekávat paní sociálku k nám domů,tak se to hýbe HURÁ.
Skřižanová to by byly ty nejlepší a nejkrásnější vánoce.
Mějte se všichni krásně,pa pa

zejm
8. říj 2009

Tak nám dnes přišlo pozvání na přípravu rodičů. Nemám z toho kdoví jaký pocit... Moc vlídně to nevypadá, ubytování si sháníme sami, program končí v 10 večer, do kojeňáku si máme zajet někdy sami (ale pozor, jen ve všední den a do Kladna!!!), rozhovor s psychologem si máme objednat taky sami na nějaký další termín.... Zkrátka pojedeme tam asi 4x a děti si asi zatím máme strčit za klobouk. A náplň kurzu navíc opravdu nevypadá nijak lákavě. Vývoj dítěte - kojenec, batole, předškolák... Aktivity pro děti... Jak rozpoznat rozvoj akutního onemocnění dítěte a jak postupovat při horečce atd...
Očekávala bych trochu hlubší pojednání a setkání s psychologem, jaké popisovala skrizanova. Ale to, co nabízejí, jsou informace, které člověk buď zná ze školy nebo si je jednoduše vyhledá a načte. Řekla bych informace pro "jakékoli rodiče" (kterým se ovšem nikdo neobtěžuje takové kurzy vnucovat) a ne specifika péče o osvojené děti. Měli by nás připravovat především na reakce dítěte, jak postupovat, jak reagovat na poznámky v okolí, jaké emoce se budou odehrávat v tom špuntovi, jaké emoce můžeme očekávat sami v sobě... To, že mám při horečce dát špuntovi sirup mi řekne každý pediatr (nebo každá sousedka 😉 )
Doufám, že realita bude mnohem lepší než očekávání. Mrzí mě to, že mě ten zvací dopis zklamal, protože jsem se moc těšila ☹

carodejnice
12. říj 2009

Ahoj blabolo, sice pozdě, ale přeci Ti gratuluju k papíru, že budeš schopnou matkou. Já jsem se 3. června stala šťastnou maminkou Viktorky a Vojtíška!! Zrovna když jsem ležela v porodnici, tak mi volala Zubatá ze sociálky, že by si s námi chtěli sjednat poslední schůzku, abychom měli všechno ohledně adopce úplné, že tahle schůzka už je úplně poslední. Tak jsem jí řekla, jak se věci mají, ona mi poblahopřála, ale hned mi vynadala, že jsme měli všechny změny hlásit do 8 dnů! Tak jsem s ní měla dohady, že jsem nic hlásit nechtěla, protože do porodu není jistého nic. Nakonec jsme se domluvily, že napíšu přerušení žádosti a že se pak uvidí. Tak jsem psala, že žádsot chceme přerušit do konce roku 2012 a přišla nám odpověď, že se pak máme ozvat.
Tak to je celá slavná naše adopce. Jsem ráda, že jsme to absolvovali, protože to určitě bylo strašně důležitý pro mojí psychiku a díky tomu máme doma kouzelný prcky.

Jinak všem držím palce ať zvítězíte nad úřednickým šimlem a čekání na miminka rychle uteče!

zejm
12. říj 2009

Carodejnice, strašně moc gratuluji, mám obrovskou radost, že to tak nádherně dopadlo! Ať Ti dětičky rostou ve zdraví a jen k Vaší radosti!!!
Dnes se objevila holčinka v babyboxu v Liberci - a nikdo mi nevolá, jestli ji nechci 😠 ... Zajímalo by mě, kteří rodiče jsou Ti šťastlivci, že dostanou úplného novorozenečka, to by mě zajímalo, podle čeho se vybírají?
Jo, Fond ohrožených dětí prý už přímou adopci nezprostředkovává, čeká se na změnu legislativy. Bohužel se mi při pohledu na naši vrcholnou politiku nezdá, že by to pro ně byla příliš žhavá otázka... A miminka čekají 2 měsíce v ústavu (když to jde rychle)

momani
12. říj 2009

omlouvám se že vám sem tak vstupuju, ale zajímalo by mě zda tu je někdo ze severních čech a jak dlouho čekal na adopci u prvního mimi z kojenáku ?Jak probíhají ty psychotesty - mám strach že bychom třeba neprošli . 😝 A jestli musíme mít byt v osobním vlastnictví - docela mám z toho vítr jelikož jsme v podnájmu plánujeme tedy koupi bytu do OV ale hned ted určitě nee a ještě nejsme oddáni tak se chcci pro jistotu informovat jakým směrem se dát aby adopce pak dopadla s mimi v náruči .. Přeji všem čekatelkám aby mimíska dostali co nejdříve a byli štastné maminky 😉

carodejnice
13. říj 2009

Zejm, moc děkuju!

Monami, mi sice byli oddáni a měli jsme byt v OV, ale já zase měla straný strach z toho, že máme malý byt (1+1) a když nemáme pokoj pro dítě, tak budeme mít smůlu. Zubatá ale se akorát zeptala, kde budeme mít postýlku, tak jsem ukázala kde a bylo to. Na adopčních kurzech s námi byli i nesezdané páry a psychotestů se neboj. Pokud jste normální, tak to dopadne dobře, žádný strach.

momani
13. říj 2009

carodejnice: tak ti moc děkuju docela jsem taková klidnější ted ale doufám ještě v maličkatý zázrak že se vše otočí o sto procent a povede se nám to noumálně ☹ no ale to necháme osudu .. Ještě se tě zeptám, jak dlouho vám to trvalo a v kolika jste oto zažádali 😀 tolik otázek vid jsem zvědavá co a jak

skrizanova
13. říj 2009

ahojky

Monami: Já jsem také ze severočeského kraje a právě procházíme martíriem ohledně adopce.První krok - podání žádosti u nás v okrese - v březnu. V dubnu návštěva soc. pracovnice u nás, posledního dubna odeslala oficiální žádost na kraj. Koncem srpna jsme byli na psychotestech, minulý víkend na první přípravce, tento víkend jedeme na druhou. Pak už budeme jen čekat na ortel. Toto vše šlo celkem rychle, bylo nám řečeno, že vzhledem k tomu, že máme požadavek na dítko do dvou let, máme šanci mít ho do příštích vánoc. Ale čím menší dítko bychom chtěli, tím se čekací doba prodlužuje. A ještě jedna věc : ohledně bytu - opravdu nezáleží na tom, v jakém bytě teĎ žijete, ale s tím, že nejste manželé - nevím, ale ve skupině máme pár, který spolu žije 20.let a na kraji jim bylo řečeno, že bez oddacího listu prakticky ztrácejí naději. Nevím jak je to v jiných krajích, ale v našem je to bohužel tak, že se oni prostě musí vzít, jen kvůli tomu, aby dítko dostali. A abych pravdu řekla, čím dřív zažádáte, tím líp, protože to všechno může trvat strašně dlouho, a nevím, jestli by se ti líbilo mít první dítko třeba ve 40. Mě ne, takže jsme zažádali už teĎ, i když i tak si myslím, že jsme to měli udělat mnohem dřív. Je mi 33 a manžovi bude 36. Ale na druhou stranu je pravda, že ze skupiny šesti párů na sezení jsme druzí nejmladší. Jinak ti přeji hodně štěstí a pokud se pro tuto cestu rozhodnete, tak ať vám to vše jde aspon tak rychle, jako nám. Je to taky asi náhoda nebo štěstí, protože jsou páry, které na psychotesty čekali třeba téměř rok.

momani
14. říj 2009

akrizanov: děkuju za odpověd zcela vyčerpávající 😉 mě je teprve 29 ale utíká to ani nevím jak uvidíme ted co nám řekne primářka jako ortel našeho snažení a uvidíme co a jak jinak do toho každopádně půjdeme 😉 děkuji všem za podporu a všem přeji aby se vám splnil váš sen mít mimíska

petula82
16. říj 2009

Ahoj holky,nedávno jsem sem psala.Tak těhotná už bohužel nejsem. ☹ Včera mě pustili z nemocnice,takže jsme fakt závislí už jen na té adopci.Já už do dalšího pokusu nejdu,to bylo třetí IVF,3těhotenství a úplně na ho..o.Jinak nám říkali,když jsme vyřizovali adopci,že musíme být oddáni min.3roky.Prý by jsme spolu mohli žít třeba 10let,ale do kud není oddací list,tak by to hned zamítli.Což chápu.Tak teď budem čekat na rok2011.Monami:Jsi po umělým?Hodně štěstí

skrizanova
16. říj 2009

ahojky

petula82: no nám nikdo neřekl, jaká doba manželství je potřebná pro adopci, ale i přesto pokud se pro adopci rozhodnete, nečekejte na rok 2011. Zažádejte si hned, protože ta cesta za miminkem je dlouhá a hravě pokoříte tříleté výročí vaší svatby. Doufám že víš, jak to myslím - než vším projdete a než vás zařadí do evidence čekatelů, může trvat cca 1.rok a poté je čekací doba na miminko 2-5.let v závislosti na kraji, ze kterého jsi. Takže do té doby budete manželé již pěkně dlouuuuuuuuuuho. Takže pokud jste rozhodnutí jít do adopce, fakt na nic nečekejte a hurá na úřad. Přeju hodně štěstí 😅

fanfulinekkudisek
16. říj 2009

zejm •
Tak mame to skoro vse hotove jen cekame az z uradu poslou ,ze jsme zarazeni...Bylo to ve slanem ..kurs byl ukoncen 26 zari

zejm
16. říj 2009

Fanfulinku, jaké to tam bylo? Jsou naše obavy oprávněné nebo to bylo nakonec fajn? Moc dík...

momani
17. říj 2009

Petul : no už mám 2 po IVF obě dopadly špatně nic méně že mě ted mělo čekat 3 IVF ale bohužel už nemám vajíčka takže sbívá bud dárkyně a nebo adopce jinou šanci nemáme už 😒

fanfulinekkudisek
17. říj 2009

Bylo to uplne v pohode...neni se ceho bat 🙂 je to sice unavujici ale urcite se tam spoustu veci dozvis...nikomu tam nejde o to abyste neprosly ba naopak