Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

petula82
26. říj 2009

Po nás chtěli společnou fotku,pak ty,co jsou na doklady a pak ještě fotky bytu.A jak jste pokročili,u nás zatím nic nového.Mějte se hezky 😉

jajkaz
26. říj 2009

Čauky,
tak hlásím, že zítřejší návštěva p. "Zubaté" potvrzena, tak držtě pěsti. Zítra pisnu jak to dopadlo 😉

jajkaz
27. říj 2009

Tak hlásím, že návštěva paní "Zubaté" proběhla maximálně v pohodě. Tak jak se nám zdála při prvním setkání taková záludná, neprůhledná a nevypočitatelná, tak dnes jsme skvěle pokecali. 😉 Dotazník ohledně dětství jsme nedostali, protože se na to ptala sama. Fotky si vybrala jednu společnou a každého pasovku.
No a teď čekat, až se to dostane dále - pozvání k psychologovi. Říkala, že nemáme počítat s tím, že by to bylo ještě do vánoc, že spíše až začátkem ledna. A že z její strany máme pozitivní hodnocení 😀

skrizanova
27. říj 2009

jajkaz: No vidíš, ono to nikdy není tak hrozné, jak se o tom mluví. Nakonec je vše v pohodě. Tak držím palečky, ať Vám pozvánka na psychotesty přijde co nejdříve. P.S.: Z jakého jsi kraje?

maova
27. říj 2009

Ahoj holky, byli jsme na chatě a tak jsem se sem vůbec nedostala. Takže jdu dočítat 🙂

jajkaz
27. říj 2009

Čauky, já jsem z moravskoslezského. Je tu někdo taky odsud? Paní Z nám neřekla jak dlouho se čeká...
Moava, chatičku bych si taky nechala líbit 😉 . Jsem poslední dobou jaksi unavená. To asi to podzimní počasí... 😖

maova
27. říj 2009

michi, teda, tolika mimoděložníma už sis prošla ☹ Já jsem měla jedno a to už mi říkali, že se to stává fakt málo. Držím palečky na další IVF 🙂 Jinak to cítím jako ty, že je lepší žádost podat a případně se dá potom pozastavit, ale je to takový, že něco běží a mám pocit, že to aspoň malinko člověka uklidní. Já jsem naštěstí v tomhle s manželem problém neměla, cítíme to tak oba a adopci se nebránil. Zkus si o tom s manželem třeba ještě promluvit, že přece nevadí, když adopce poběží a je to na delší dobu, takže zrušit i přerušit, kdyby se vám něco nezdálo se dá určitě bez problému. Držím palečky, aby brzy souhlasil 🙂
Jo a k věku ... myslím, že máte krásný věk 🙂 Mám pocit, že se může žádat do 40ti let, ale nevím to jistě.

zejm, to víš, že tě neukamenujeme 😉 Na jednu stranu škoda, že je dětí k adopci tak málo, na druhou stranu je to dobře. A já to vidím tak, že jste hodný, že chcete nějakému děťátku pomoct, aby mělo hezkou rodinu 🙂 A holčičky máte adoptované nebo vlastní?

momani, přesně tak jsme to se svatbou udělali i my 🙂 Jen úplně tajná na úřadě kvuli adopci a protože jsme jinak svatbu plánovali až jednou, až budeme mít děti, tak toho se pořád držíme a jednou si jí zopakujeme i s rodičema, fotkama a prostě se vším 🙂 Tak jestli to tak opravdu podniknete, tak přeju, aby se vám i taková malá svatba vydařila a byli jste hlavně šťastní a spokojení 🙂

O změně jména jsem taky slyšela, že to jde. Ale to rodné číslo? To jde jen tak změnit? A kvuli čemu vlastně je to dobré?

jajko, po nás chtěli dvě malé pasové fotky a jednu nějakou společnou, tak jsme jim dali dvě 😀 My máme totiž samé fotky s něčím na hlavě, jako s helmama na kolo a tak, tak jsme jim dali jednu tu a druhou ze svatby, tak ani není poznat, že to byla svatba 😉 A ta helmová se paní "Zubaté" hrozně líbila 😀

jajko, tak super, gratuluju k dobré návštěvě "Zubaté" 🙂 Máme to tak skoro nastejno, tak jsem zvědavá, kdy se komu ozvou 🙂 Nám ani neříkala kdy by to mělo být, jen, že se nemáme bát, že na nás zapomněli, že to prostě jen všechno dlouho trvá.

jajkaz
27. říj 2009

Moava, je fajn mít spřízněnou dušičku, že jsme na tom s pokročilostí žádosti stejně. Už jsem si říkala, kde ses nám tu ztratila 😉 a jak bylo na chatě? Pracovně nebo se odpočívalo? Zítra státní svátek - už se těším až si odpočineme 😉 O podzimních prázdninách dělám, přecejen nějaké dětičky do školky přijdou. I když je jich teď tolik nemocných...

maova
27. říj 2009

jajko, já se strašně těším, že se zítra vyspíme 🙂 Máme v plánu jít něco dokoupit do chodby, protože děláme rekonstrukci, ale až nějak odpoledne a k rodičům jsme pozvaný na oběd, tak to bude takový odpočinkový den 🙂 Na chatě bylo krásně, byli tak manželovi rodiče a i ségra s manželem a rok a čtvrt starou holčičkou, tak bylo o zábavu postaráno. Jeden den bylo pouštění draků a jinak jsme tam jeli kvuli řezání stromů.
Když bude ve školce málo dětiček, tak je to někdy možná i lepší ne? 😉, že se jim můžeš zase každému zvlášť víc věnovat a je to malinko menší starost. 🙂

jajkaz
27. říj 2009

Maova, no je to hlavně klidnější všeobecně 🙂 , jediná nevýhoda na těch dvou celkem klidnějších dnech je to, že to bude mišanice z celé školky takže i děti, které neznám... Tak mám někdy strach, jestli je vyzvedl ten,kdo měl apod.
Taky dovybavujeme domeček... My už teda máme po rekonstrukci, ale vybavit to podle našich představ bude trvat asi chvilku dýl. Ale o tom to je 😉 plánovat, promýšlet, šetřit, radovat se z výsledku 🙂
K nám zítra přijede návštěva - brácha se svojí novomanželkou 😉 a manželova sestra s dcerou a přítelem, tak bude v domě veselo. I paní "Zubatá" se ptala na rodinné vztahy, tak jsme jí přednesli plán na zítřejší den, kolik tu bude lidí... 😀 Byla spokojená.

maova
27. říj 2009

jajko, nás se taky ptala na rodinné vztahy, tak snad byla taky spokojená, i když já se s jednou ségrou bohužel nestýkám. Ale jinak máme vztahy hezký 🙂 Zítra budete mít teda veselo 🙂, to je dobře, hezky si to užijte 🙂
Jé, to bych se taky bála, jestli si pro děti přijde ten, kdo opravdu má. Ale snad by se děti třeba trochu bránily, že někoho neznají.
Mě to zařizování strašně baví, byt už máme tak nějak zařízený, kromě třeba vestavěných skříní a tak, ale takový ty věci, co to tady dělají útulný, už tady jsou 🙂 Ještě plánujeme balkon, ale na ten pořád nějak není čas, už měl být hotový na jaře 😀 , tak snad příští jaro 😀 , ale z chodby mám taky velkou radost 🙂

petula82
28. říj 2009

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla.Jajko,no vidíš,jak jste dobře dopadli,a to bylo strachu. 🙂 Aspoň se to pohne víc kupředu.To mám radost i za vás.
Jinak já si byla včera pro ty výsledky histologie plodu.Jen potvrdili,to co už jsme věděli.Tak se mě ulevilo,že nepřišli na nic horšího.Maova taky tě moc zdravím.pá holky,pak zas mrknu 😉

michina
29. říj 2009

Ahoj holky, díky za rady. No manža se taky rozhoupal až při tom poslednim mimodeloznim, dky fakt hrozilo, že mi vezmou delohu, tak to poprve pripustil, že pujdeme do adopce. Holt chlapi potřebuji asi nejaky silnejsi stouch nez jen chtit... 😉 Nicmene zrovna predevcirem jsme o tom tak nejak nezavazne mluvili, že pokud by nevyslo třeti IVF po novem roce, tak to zkusime. A, holky, rekl jednu uzasnou vec a to at si uvedomim, ze v tom jsme oba dva a ne jenom ja sama, že i jemu je to líto, že pořád nic a že i on zažívá takové ty pocity, že ostatní už mají a my ne, dokonc ekouká v obchodech do kočárků na miminka. A že se na to nemám tak moc upínat, že smysl života není jen v tom mít dítě.. Asi má pravdu.. Zatím se mi to dobře říká, ale za pár let? No uvidíme. Každopadně vám všem moc držím palce, at se dockáte, at uz nakonec svých dětiček nebo těch adoptovaných.

A jeste, byla jsem na besede s Terezou Boučkovou o knize Rok kohouta (určitě všechny tu knihu znáte) a ani tyhle drsné skutecnosti me proste neodradi a chci jit do toho, kdyby to proste neslo jinak.
Tak zatim ahojky, zas ena vas mrknu 😉

jajkaz
29. říj 2009

Čauky,

Maova, ani ne tak, že by děti mohl vyzvednou někdo úplně cizí, to by se dítko jistě bránilo. Spíše se bojím situace (která je reálná i u mě ve třídě), že rodiče jsou rozvedení a např. otec a babička z jeho strany nemji k dítěti přístup. Ze začátku šk. roku přišel pro tu malou pán, ta ho s úsměvem vítala a ve mě byla malá dušička, když jsem se ptala kdo je, abych si zkontrolovala, zda může dítě vyzvednout. Už jsem se děsila výstupu, že by to mohl být tatínek, kterému dítě dát nesmím....... No a u dětí v mé třídě tohle třeba vím, ale o těch ostatních...

Petule, dík za podporu. Znám taky ten pocit, kdy se bojíme, co v těch výsledcích bude a co nás může zasáhnout ještě víc. Na druhou stranu jsou taky hrozné myšlenky nad zprávami - jsme zdraví, tak proč... Držím vám pěsti, aby to bylo všechno už jen lepší... 😉

Michina, chlapi to možná nedávají tak moc najevo, ale určitě to všechno taky moc prožívají. Můj milášek mi byl neskutečnou oporou, když jsme tu hrůzu zažili poprvé a myslím, že i pro něj to bylo moc a moc těžké, protože tehdy sotva dodělal školu a práci ještě neměl jistou. Tak byl strašně moc nervózní z toho,že nás není schopen zajistit... A občas i pomyslel na něco jako, že by to bylo fajn později, až bude jistější práce. Pak jsme o našeho drobečka přišli a v tu chvíli si chudák uvědomil, jak moc to bylo pro něj důležité a že mít děti není zas tak samozřejmé ☹ .

Ale ať je to jak chce, adopcí jsme si otevřeli zadní vrátka a můžu říct, že se cítím fajn od té doby, co jsme tento krok udělali. Mám z toho radost. I když si uvědomuju možnost problémů s geny adoptovaného dítěte...

Tak zatím čauky, mějte se krásně
🙂

petula82
30. říj 2009

Ahoj holky,takjak se máte a co je nového? Leontýnko,co výlet? 😉

leontynka15
30. říj 2009

Ahoj Petule výletovali jsme jenom mi dva s tátou,malí se nám ráno osypal tak musel si vzít prášek a odpočívat,aspon jsme nakoupili na vánoce co si přál.
Jinak ted čekáme že nás zavolají na tu přípravu,jenom nevím jak to časově zvládnem,protože mi manžel pracuje v zahraničí a nevím zdy nám výjdou vstříc,taky by nás mohli osvobodit ,když už máme jednu adopci za sebou.
Jo Petule jsem četla že taky chodíš na Obilnák.
Jinak všem at se co nejdříve zadaří a at čekáte co nejméně.

jajkaz
30. říj 2009

Ahojky holky,jak se daří? Mi se vrátila rýma, zase už se trápím s kapesníkem u nosu a zrovna se bojím něco vzít si... co když... snažili jsme se opět důkladně. 😉 Snad to zůstane jen u té rýmy, ne chřipajzna...

Leontýnko,tak co malý, z čeho se osypal? Už je líp? No jo, už je potřeba přemýšlet o vánočních nákupech, blíží se to víc a víc... 😉

leontynka15
31. říj 2009

Ahoj Jajkaz malí se prý osypal s potravin tak ted musíme hlídat s kterých,ale do rána po práškách se mu to stratilo.
Zajdi si do lékarny a řekni že chceš něco na rýmu pro těhotné ,tím nic nezkazíš.
Tak mějte pěkný víkend jdu pracovat.

jajkaz
31. říj 2009

Čauky, nasadila jsem vitamínovou kůru 😵 a manzu poslala do obchodu pro další ovoce... Včera jsem si dutiny pořádně nahřála, zdá se, že to cosi málo pomohlo...

Leontýnko, kamarádka má alergii na jablka, teda ta kupovaná, co jsou stříkaná (to samé citronová, pomerančová kůra...). Domácí bez pesticidů ji nic nedělají. Jsou to trable s těmi alergiemi... No a co se nám jednou stalo, minulý rok o vánocích. Manža se osypal, ale strašně, nic na to nezabýralo a hledej doktory o vánocích. Tak tam šel až mezi svátkama a prý je to nějaká nová reakce na nachlazení... A přitom mu jinak nic nebylo... Tak dostal nějakou mastičku, ale prý by to zmizelo i samo... Tak nevím. 😒

leontynka15
31. říj 2009

Já mám taky alergii na sezonní ovoce,oříšky a sezamové a celozrnné pečivo a to mě zjistili teprve letos až jsem se škaredě osypala.
Člověk ani nemůže sníst na co má chut.
Sehnat dobrého doktora i mimo svátky je umění. 😒
Tak se pěkně vykurýruj at jseš brzy fit pa pa 😵

jajkaz
1. lis 2009

Ahojky holky, tak jak se daří?

petula82
2. lis 2009

Ahoj holky,koukám,že to tu trochu vázne.Já už se mám docela dobře.V pátek jdu na kontrolu a už si nechám ukončit neschopenku,aspoň doufám,že to bude v pořádku.Příští týden by nám měli přijít ty dopisy k té adopci.Já jim volala,kde se to zdrželo a mají toho moc,tak nestíhají.No jo oni mají na těch úředech pořád na všechno čas.Už aby jsme toho prcka nějakýho dostali.To bude mazel celý rodiny. 😉
Leontýnko,tak co malej,jak mu je? To já dobře znám,já si s tím taky užila,ale už asitak dva roky jsem bez potíží.Mějte se hezky.pá

jajkaz
2. lis 2009

Ahojky holky,
Petul, snad sis dostatečně odpočinula. Je to potřeba. Přeju aby kontrola dopadla dobře. Mě osobně se doktor ptal, jestli už vážně chci ukončit, byl ochotný mi to klidně prodloužit, abych se opravdu dala dohromady.

Nám paní Zubatá při návštěvě říkala, že to speíše a pošle na příslušná místa. Teď že máme čekat, až se ozvou na první psychotesty, nebo co to. Ale prý nemáme počítat s tím, že by to bylo ještě letos. Tak jsem trochu zklamná, ale třeba budeme mile překvapeni 😉

Jo a holky, pročetla jsem si příručku, co jsme dostali. Tak ta změna rodného čísla je možná -tedy posledního 4číslí. A taky u miminka až po tom 1. roce... 🙂
Tak se mějte krásně 😀

leontynka15
3. lis 2009

Ahojte holky.
Petule malí zatím dobrý snad to tak vydrží aspon chvilku.
Jajkaz ta změna rč je dobrá pro klid v duši ,kdyby náhodou chtěl něškdo štourat kde se to adopčátko nachází .
Tak ještě u nikoho žádné změny.
Petule a vy jste ted v jaké fázi čekání.

jajkaz
3. lis 2009

Ahojky
Leontynko, no jo, taky jsem si to tak nějak myslela. Jen, že jsme se o tom bavily, ale byl v tom malý otazníček je-li to tak...
Nějak to tady utichlo, že? Já jsem dnes utahaná jako kotě. Měli jsme ve školce focení s vánoční tematikou. A organizace žádná, takže jsem dnes měla za úkol hodinu zabavit děti v krásných šatičkách a načesané tak, abych je nemusela přečesávat A navíc tam bylo asi 6 rodičů, co přišli jen na to focení a čekali tu hodinu s námi. A do toho jedna malá... Pořád pláče, sotva se od ní hnu... Tak jsem si říkala, to bude mazec, ta na té fotce bude ale vypadat... Když přišla na řadu, slzy vyslchy a na fotografa se culila jak by zapomněla, že chce vlastně plakat (aby nás dostala kam potřebuje 😉 ) Liška jedna podšitá...
No nic, jdu žehlit... 😒 Tak holky pište co nového a jak se máte 🙂

maova
3. lis 2009

Ahoj holky, nějak jsem se vůbec nemohla dostat na net, pořád jsme někde byli a večer už jsem nějak unavená. Dneska je úterý a mě přijde, jak když je už pátek, jak bych spala 🙂 Ale zašla jsem si ke kadeřnici, tak se zase aspoň budu citit malinko líp 😉 V sobotu jsme si udělali výlet na Karlštejn a Velkou Ameriku, sice byla dost zima, ale bylo to moc hezký 🙂
A o adopci psát nic nebudu, protože čekáme, čekáme 😉 Už aby se někdo ozval, ale to si asi ještě počkáme nějaký ten měsíc.

jajko, mě se vždycky líbí, jak píšeš o školce 🙂 To musí být prostě super 😵 , i když určitě i velká starost.

petula82
4. lis 2009

Leontýnko,no my teď budem jen čekat na ten telefon. 😉 Už je to rok a necelý tři měsíce od podání žádosti a třetí měsíc od schválení.Ještě nám příjdou domů ty dopisy,mají toho prý 😖 moc.Ale letí to rychle.Jsem ráda,že tmýmu malýmu je už dobře.To on to bude mít možná jen do puberty a pak se mu to sklidní.No uvidíte.Všechny vás moc zdravím.pá

jajkaz
4. lis 2009

Ahojky

Maova, už jsem si říkala, co s tebou je 😉 Úplně chápu tvoji únavu. Jestli je to tím podzimem, nebo ta změna času, nebo co, ale taky se pořád nemůžu dospat a odpočinout. Pořád bych spala a odpočívala. S bacilem bojuju co se dá, tlačím do sebe samé vitamíny... No stejně to vypadá, že to bude podle toho přísloví - Léčená rýma trvá 7 dní, neléčená týden... Zdá se, že bych do soboty mohla být ok. 🙂 Ten výlet na Karlštejn by se mi taky líbil. Jednou jsme se tam stavovali, když jsme jeli od švagrové. Ale že je pondělí jsme si uvědomili, až jsme zaplatili parkovné 😒 a vyšplhali se nahoru... To třeba na Hluboké mají otevřeno i v pondělí 😀 Milé překvapení...

Jé, to jsem si vzpomněla na naši úžasnou dovolenou. Byli jsme v Jižních Čechách a kochali se památkami... No úžasné. 😵

Leon, co malý, nevrátilo se to? Nebo už jste přišli na to, po čem se osypal? 😉

leontynka15
4. lis 2009

Ahojte holčiny,tak Petule to máte už za pár,já když si představím ,že jsme na malého čekali šest let tak je mi zle.Ještě že už ted ty čekací doby nejsoz tak dlouhé.
Jajko malí je dobrý ,zatím jí vše tak jak jedl nic jsme nezměnili jen ho pozorujem.
Tak se tu mějte a těším se na nové zprávičky.

maova
4. lis 2009

Ahoj 🙂

petul, jé, vy už máte schváleno a jen čekáte, to musí být super 🙂 Asi je to pak dlouhý čekání, ale už jste hezky daleko 🙂

jajko, my jsme byli letos na dovolené na kolech v Severních Čechách a taky krásný 😵 a v Jižních už jsme taky byli, na kolech je to vždycky super, že toho projedeme docela dost 🙂 Už se těším zase na jaro 😉 A ať se hezky uzdravuješ, snad to bude do soboty dobré 🙂

leontynko, těch šest let mi přijde úplně strašných. Zrovna jsem se včera bavila s kadeřnicí, nevím přesně odkud pochází, ale říkala, že u nich na vesnici trvá adopce taky pět až šest let ☹