Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

petula82
5. lis 2009

Maova a Leontánko,no jo letí to. 😉 No aspoň že tak.No těch 6let muselo být dlouhejch.Ale hlavní je,že jste se dočkali.Všechny vás moc zdravím.Jinak Leontýnko taky jsme rozhodnutí pak změnit to Rč a jméno,tak to se uvidí.Třeba bude mít to co se nám líbí.Jinak manžel by radši holčičku a já zase kluka,tak jsme pohlaví neurčovali.Stejně je to jedno,hlavní je,aby bylo zdraví.Stejně to bude mazel rodiny.A je jedno kdo ho porodil.No už aby to bylo.Maova,tak ty máš novej účes,ty se máš.Já se tam chystám někdy v prosinci.Teda jestli mě příjdou konečně nějaký peníze ze sociálky.Jsem na nechop.od31.8.a ještě jsem neviděla ani korunu.Ti zmetci na úřadech mají fůru času ☹ Mějte se moc hezky.pá

jajkaz
5. lis 2009

Ahojky ženy 😀

Peťul, taky se přidávám k přání, aby vám zavolali a co nejdříve jste se dočkali!!!

Maova, tak na kole bych to nedala. Jo, čas od času si vyrazíme, ale to jen tady doma po okolí... Manža, ten je schopnej všeho, ale já jsem v našem případě ta "brzda podniku" 😖 K moři se nám nechce. Radši se touláme v našich končinách... Teda zatím jsme si dovolili jen 2x Poprvé - taková svatební cesta - do Jeseníků.... No naprosto super. A letos Jižní Čechy, paráda 😉
A když máš tak ráda perličky z naší školičky, tak můžu dát další k dobru 😉 Před včerem jsme měli na oběd bramborové knedlíky s mákem. Jeden klučina, takový bobek malý, ale pojí hezky a chutná mu. No asi mu nešel rozkrojit ten knedlík, tak ho nacpal do pusiny celý. To byste ale musely vidět, s jakou chutí s tím knedlíkem bojoval... No úžasné. I když jsem měla strach, aby se chudák malá nezadusil, musely jsme se s kolegyní smát 😵

Tak zatím čauky - zítra paťulínek 😀 a pak víkend 😎

leontynka15
5. lis 2009

Ahojte holčiny,dnes jsem si udělala výletek byla jsem na nehtíkách a pak jsem sháněla jablka na uskladnění.
Zítra jdu na k doktorovi a budu tam čekat čtyři hodiny tak se netěším.
Jinak ty čekací doby jsou v každém kraji jiné nejlíp prý je na tom Praha.
Doufám že nás tentokrát nenechají čekat 6let ,to bych asi nezvládla.
Tak zítra pátek a pak víkendík tak se mějte a užívejte volníčkadoma v teploučku je hnusně.

petula82
6. lis 2009

Ahoj holky.Tak jsem byla dneska u doktorky,ani mě neprohlídla.A to jsem jí říkala,že mě pořád pobolívá podbříšek,ale prý je to normální.Tak snad se neplete.Jinak jsem dostala to doporučení na hematologii,tak jsem se tam objednala.Byla tam dost protivná sestra,prý kde mám nějaký papíry,ale já dostala jen to doporučení.Prý by bylo dobrý,kdybych měla aspoň ty výsledky genetiky sebou.Tak jsem volala do caru.Tak mě to ofotí a pošlou,ti jsou hodní.Tak snad to příjde brzy.Jo a PN mám ukončenou.Tak od úterý mám dovču5dní.Tak pojedem k našim.A co je u vás nového.A co ty Leontýnko,jak jsi dopadla u doktora?

leontynka15
6. lis 2009

Ahoj Petule naštěstíjsem tam nemusela tak dlouho čekat ,udělalo se mi totiž špatně tak mě vzali dřív,no mám velké problémi s páteří a točí se mi hlava ,někdy musím mít doprovod abych se hla z místa ,tak se to konečně řeší,dostala jsem léky ,dělalíi mi eeg mozku a čeká mě magnetická rezonance mozku,tak snad to nebude nic zlého prý to vypadá na krční páteř ,něco mě tam skřípe,tak uvidíme.
Tak už pošupajdíš do práce ,taky bych šla mezi lidi,ale zatím nemůžu,doma mě to ale už nebaví.
Tak jdu peču buchtu na zítra příjde mi kámoška na pokec.

jajkaz
7. lis 2009

Nazdárek 😉
Leontýnko, s páteří jsou nepříjemné potíže, to je jasné. Moje mamka je po operaci krční i hrudní. No naštěstí zdá se by to mohlo být dobrý. Tak držím palečky i tobě aby to nebylo vážné. Taky jsem si říkala, že bych něco upekla, jen se mi jaksi moc nechce. Ale asi se dnes do něčeho opravdu už pustím 😀
Dnes jsme měli brigádu v práci - uklízeli jsme zahradu, hrabali listí apod. No, počasí mohlo být trochu lepší. Tak jsou dvě možnosti - buď mě to dnes dodělá, nebo rýma povolí a bude to ok 😉
Zatím čauky, mějte se krásně

maova
8. lis 2009

Přeji hezkou neděli 🙂 Zítra zase do práce, ale koukám, že je vás víc, co jste doma 🙂 Já jsem byla na neschopence od ledna do srpna a musím říct, že jsem se vůbec nenudila 😉 Klidně bych doma zůstala, mám plno koníčků a uritě bych se zabavila 🙂 Ale holt pracovat se musí 😀 Jediný, kdy to bylo teda dlouhý, když jsem jenom ležela, ale aspoň jsem si navlíkala korálky 🙂

jajko, ten chlapeček musel být srandovní 😀 Já se na to tak těším, až se takhle budeme rozplývat nad vlastníma 😵

petul, a už se těšíš do práce, baví tě? Doufám, že ano a vracíš se tam ráda 🙂

leontynko, teda, ty máš problémy, snad je to fakt jen krční páteří a nějak ti pomůžou.

Já jsem byla u kamarádky a teď se chystám poklidit koupelnu a něco upéct 🙂 A jsem nějak vymrzlá a to už jsem si dala na víc topení 😀

jajkaz
8. lis 2009

Ahojky, Maova, to chce čajíček s rumem nebo 2dcl červeného 😉 A nebo úplně nejraději se zahřívám u mého broučka pod peřinou 😀

petula82
9. lis 2009

Ahoj holky.Maova no práce mě baví,akorát jsem spíš tak nějak doufala,že se tam občas zastavím s mimčem,no ale zase je to jinak. 😉 Dneska přišly ty dopisy,hurá,ale že jim to trvalo. 😉 Schváleni jsme byli v srpnu a až teď to přišlo písemně.Leontýnko,co malej,už je dobrej?

maova
9. lis 2009

jajko, zahřála jsem se u uklízení 😀 Když já byla sama doma, tak to jinak nešlo 😀

petul, to super, že už i papíry dorazily 🙂 A s prací to mám taky tak, vždycky jsem doufala, že už se tam ukážu jen s mimčem, ale mě teď ani moc bohužel nebaví. Tak to je dobře, že tebe ano 🙂 Ještě si užij pár posledních volných dnů 🙂

maova
9. lis 2009

Já jdu zítra ještě k jednomu doktorovi, na kterého jsem dostala kontakt od kolegyně, tak jsem mu psala mail a zítra můžu přijít. Třeba ještě na něco přijde, jinak už je to poslední koho z doktorů zkouším, myslím, že už moc není co vykoumat. Vždycky ještě doufám a potom jsem zklamaná, že zase nic, takže už asi opravdu poslední doktor.

leontynka15
10. lis 2009

Ahojte,Maova přeji ti at ti to u nového doktora výjde.
Petule to je fajn že máte už dopisy doma.
Mi jsme včera byli na třídnících a učitelka nám říkala že tam došel papír ze sociálky na posudek na nás jak se staráme o dítko,tak jim to vše trvá už je to měsíc co u nás byla a teprve ted to poslala na školu.
Jinak malí už je v pořádku.
Na mě taky cosi leze bolí mě v krku,venku hnusně lije ,jdu chystat večeři a pak šup do koupele a do peřin.

jajkaz
10. lis 2009

Čauky děvčata,
zdravím z propršeného dne... Jsem dnes nějaká unavená a občas se mi zhoupne žaludek 😵 Tak si půjdu na chvilku lehnout, než přijede manža z práce.

Maova, taky možnost 😉 Moc ti přeji, aby vám to u toho doktora dopadlo dobře. Už jste si toho vytrpěli dost, tak by to chtělo taky trochu toho štěstíčka 😉

Holky, tak mě napadá, už jsem taky kolikrát psala posudky na péči o děti a kolikrát jsem si říkala, co se to s těmi lidmi děje, že rozbíjejí rodinu a hned se rozvádějí... Že by mohlo jít i o toto, to mě nenapadlo 😨 Ale zase na druhou stranu, myslím, že ve všech případech právě k tomu rozchodu došlo 😢 Jeden rok byl přímo kritický. To jsem psala na sociálku co druhý měsíc...

Leontýnko, vitamínky, čajíčky a vypotit se 😉 A můj miláček k tomu vždy nezapomene dodat - nejlépe na cizím těle 😀

jajkaz
11. lis 2009

Ahojky holky,
tak dnes mám slzy na kraji a náladu pod psa. Žádost o adopci jsme sice podali, ale snaženíčko nevzdali... Od soboty mě bolí prsa, už tři dny je mi nějak divně a nakonec mrcha zase dorazila. A abych moc dlouho nečekala, tak raději hned o den dřív... Teď by bodla nějaká příjemná zprávička ze sociálky, ať aspoň TA jiskřička naděje pořád doutná... ☹

maova
11. lis 2009

leontynko, jak ti je, už je to lepší?

jajko, občas se ti zhoupne žaludek 😉, že by těhu? 😉

Včera jsem byla bohužel smutná, protože ani další doktor už nedokáže nic vymyslet, máme všechna vyšetření a už není co testovat. Jediné co si myslí, že snad ještě imunologie, tak rovnou volal jedné paní doktorce, ta mě ještě ten den vzala, nabrala krev a za 14 dní výsledky, ale myslí si, že asi nic nenajde, že bych měla i jiné příznaky, než potrácení. Jinak už imunologii mám hotovu odjinud, jen zkusí ještě něco navíc. Prý jsem nadstandardně vyšetřená a podle papírů naprosto zdravá. Nějak jsem to obrečela, je fajn, že jsem zdravá, ale nějakou příčinu by to chtělo. Už aby se zase malinko pohla adopce, už se těším, až nám někdo zavolá 🙂

jajkaz
11. lis 2009

Maova, nevím, co všechno je zahrnuto do vyšetření imunologie. Nám dělali nějaké imunologické testy na hematologii a prý je vše OK. Ale nevím, jestli jsou to ty stejné, na které pujdete teď vy. Ale rozhodně držím palečky!

jajkaz
11. lis 2009

Maova, mě tak napadá, na genetice jste byli? Mě tam zjistili mutaci genu, který má na starosti srážlivost krve. Proto mě poslali na hematologii. Tam mi doktorka řekla, že v počátku těhu to vliv nemá, ale že si mě pohlídají od 20.tt Jestli se tam kdy dostanu, ovšem. 😒

skrizanova
11. lis 2009

Ahojky holky. Dlouho jsem tu nic nenapsala, ale poctivě čtu. Koukám, že se tu každý potýká s nachlazením, mrchou ošklivou (MS) a tak. Já mám problém opačný, dva dny před termínem MS mi bylo, jako bych byla těhu nejméně třikrát najednou - napětí v prsou, špatně z čehokoliv co jsem snědla, únava jako prase. Tak jsem udělala test, ale nic 😖 . Ale už to bude týden a mrcha pořád nikde. Holky, máte nějakou radu na srovnání MS? Nějaké bylinky nejlépe, ale prosím i s postupem míchání nebo tak něco. Jsem už z toho zoufalá, nikdy jsem se na MS netěšila, jako právě teď, neboť si uvědomoju, že bez MS nebude těhu. A taky bych ráda radu ohledně ovulačních testů - používáte nějaké? Ráda bych zjistila, jestli vůbec ovuluju a někde jsem četla že existují testy na několikanásobné použití, nebo se pletu? Jsem už z toho všeho na prášky. Za každou odpověď předem děkuji 😅

jajkaz
12. lis 2009

Ahoj,
Skrizanova, zkusila jsi ten test zopakovat? Třeba se vážně zadařilo. 😉 S těmi ovu testy, já jsem si kdysi dávno koupila Lady Q scope. Je to takový malinkatý mikroskop, který sleduje kristalizaci estrogenu ve slinách (teď si nejsem jistá,jestli je to ten estrogen, ale tuším že je to tak 😅 ) No ale jak jsem četla tady na diskuzi k tomuto tematu, některé to nechválily. Však mrkni. Jinak klasické ovu testy z moči se dělají stejně jako těhu. Problém však je, že pokud nevíš aspoň přibližně, kdy by ta ovulka mohla být, tak se ti to prodraží. Sama se opět vzpamatovávám z už nečekané mrchy. Moc na to myslím, sleduju ovulku, snažíme se... a je to na houby. Asi je fakt lepší se na to vybodnout. I když nevím jak na to ☹

Dnes jsem se rozhodla pokusit se sehnat jinou práci. U nás se ty vztahy v práci tak komplikují a jsem v práci čím dál více nespokojená. S přístupem vedení... Je to čím dál tím horší. Pořád jsem doufala, že otěhotním a vyčistím si hlavu od těch problémů v práci na neschopence a mateřské, ale nedaří se nedaří a v práci už nemůžu vydržet. Tak to na mě poslední dobou nějak padá... 😖

To jsem se nějak rozepsala... 😅

Snad se máte líp než já 😉

jajkaz
12. lis 2009

😨 😖 co jsem to napsala... oprava: krystalizaci. 🙂

jajkaz
12. lis 2009

jo akorát, ten ovu test se nedělá ráno, ale mezi 10. a 20. hodinou... To je všechno napsané v návodu.

klaraemma
14. lis 2009

ahoj,
maova - s náma byl na přípravce pár, a ten když jsme to měli vše za sebou a byly schválený, tak si daly taky poslední pokus a vyšlo to. Dokonce mají stejně staré dvojčata jako jsme dostaly my malou 😀

jajkaz
14. lis 2009

Ahojky,
Klaro, malá je krásná. Je fajn, že jste se dočkali a máte tak krásné dítko. To dává naději i nám ostatním, že se jednou taky dočkáme 😉

klaraemma
14. lis 2009

jajkaz - díky moc a všem ostatním to moc přeju...................

jajkaz
14. lis 2009

Klaro, jak dlouho jste čekali?

pet.s
15. lis 2009

jajkaz koukám kolegyně učitelka.-)))) teda já už jsem ve "výslužbě" . jajkatz neměj hrůzu z genů. Já jsem dítě z milující a dobré rodiny. Jsem jejich biologické dítě, do 15 zlaté a od 15 než mě zkrotil manžel ve 20 to byla hrůůůůůza. Modlím se,aby mi to děti nechtěly vracet 😀 Mamce se každou chvíli omlouvám. Divím se, že mě nevrazila někam do ústavu. 😀
Já mám dvě děti adoptované. Dcera 15..nooo. někdy je to s ní těžké,ale proti mojí pubertě je zlatá. Říkám dokud nekrade a nefetuje, tak je to pohoda. Jinak je drzá, protivná a dělá si, co chce.prostě puberťák každým coulem. Kluk 13..před měsícem bych ještě řekla, že zlatíčko milované,ale teď je na přesdržku 😀 Prostě puberta je krásné období...hlavně když už skončí. 😀 😀
Leontýnko, 6 let? Kristepane to jste snad měli požádáno o dítě vysokoškoláků ne?
Já měla požádáno o dceru 10 měsíců (bylo to v roce 1994) a o kluka vůbec. To nám v pondělí zavolali, ve čtvrtek jsme se jeli podívat do kojeňáku a kdyby tam ještě byla sociální pracovnice, tak šel ten den domů.Takhle šel až druhý.
Pravda je, že mám děti míšence. Oba jsou Kubánci. Ale dcera je spíš jak brazilka. Taková krasavice, že se chlapi můžou přetrhnout když na ně udělá kukuč.
Kluk je vyloženě černoušek. Prý děsně podobný tomu Benovi ze superstar. já bych neřekla. můj syn je krásnější. A pokud se bojíte reakce okolí? Naše společnost lépe přijímá černochy než cikány. A pokud někomu jde hlavou, že mi "ujely" boty s černochem, tak ať má. Mně to neva. To není můj problém. Já mám dvě krásné milující děti a takový vztah jaký ke mně má můj syn, by mi mohla závidět leckterá biologická máma.

klaraemma
15. lis 2009

jajkaz- žádost jslme podávali na jaře 2006 a malou jsme dostali v červnu 2008. Bylo to rychlé, ale třeba lidi co s námi byly v přípravce dostali malou až letos v dubnu. Záleží jaký máte požadavky a kolik je dětí, no.

maova
15. lis 2009

jajko, jsi moc hodná, že se mi ještě snažíš pomoct s vyšetřeníma 🙂 My už máme ale bohužel všechno, i genetiku, i trombofilní mutace. Sice jednu MTHFR mám, ale jen tu nejmírnější a i protí té jsem si v posledním těhu píchala fraxiparin. A genetiku máme taky, prostě jsem naprosto v pořádku podle papírů 🙂 Vůbec nikdo zatím nepřišel na to, čím by se to mohlo dít ☹

skrizanova, o těch ovu testech na víc použití jsem taky slyšela, funguje to nějak jako mikroskop, někdo říká, že to funguje, někdo že ne 😉 Já jsem jednou v životě vyzkoušela ten klasický, takže s nima žádné zkušenosti nemám. A taky bych těhu test ještě zopakovala 😉 A teď čtu dál a koukám, že jajka už ti o tom mikroskopu taky psala 🙂

jajko, budeš hledat novou práci jo? Přeju hodně štěstí, abys jí našla co nejdřív. A chceš dělat pořád to stejné, nebo úplně něco jiného? Taky mě to v práci moc nebaví, ale nějak nemám sílu na hledání nové, už jsem tam deset let a tak jsem ráda, že tu práci mám 🙂 Nějak mi přijde, že není dobrá doba na hledání nové, tak držím fakt moc a moc palečky 🙂

klaro, máš krásnou holčičku 😵 a děkuju za povzbuzení 🙂 Já ještě pořád doufám, ale ta naděje už je ve mě menší a menší a když tady vidím vaše adoptované děti, tak už se na ně taky strašně moc těším, třeba to vaše čekání mi nepřijde až tak strašný, pořád doufám, že i u nás to bude takhle rychlé 🙂

pet, ty máš taky krásný děti 😵 Jestli se můžu zeptat, ale jestli nechceš, tak neodpovídej 😉 Bylo ti i jedno, kdyby byly děti romské? Nebo ty bys nechtěla? A vaše čekací doba byla teda úplně super 🙂 A v pase máš snž, v albu už nějaké fotky, tak nevím, jestli jsi snažilka nebo už těhulka, každopádně držím palečky, ať to vyjde 🙂

jajkaz
15. lis 2009

Ahojky,
Pets, mám bráchy v pubertě a souhlasím s tebou - nejhezčí je, když už to období konečně přejde... 😀 Genů se ani tak nebojíme. Jak nám říkala Zubatá, když máš vlastní, tak nadáváš na vlastní geny, je to trochu o něčem jiném. Ale já pořád věřím, že milující a podnětné prostředí dá taky hodně. 😉

Maova, chtěla bych zkusit štěstí a podat si žádost o místo ve školce tady u nás v dědině. Už před rokem a něco mi nabídli místo, ale tehdy jsem odmítla a zůstala u jistějšího fleku. Kdybych jen tušila, jak moc se to u nás vyhrotí... Teď toho lituju. Zkusím to, sice moc nepočítám, že bude místo hned, ale měla by se u nás stavět nová budova MŠ s větší kapacitou, tak do budoucna by se snad mohlo nějaké místečko najít. Už jen pro ten pocit, že mám naději se z té nynější pakárny dostat.
Já mám taky to MFHTR jen homozygotní (nebo co to...) snad se nám i přes to zadaří. Pořád tomu "snad" věřím. A když ne, jsme přístupní i tomu adopčátku 🙂 Dostat tak nádhernou holčičku jako má Klára 😵 ........

Jenom jsem se ještě nesetkala s nikým z moravskoslezského kraje. Zajímalo by mě jak to tady vypadá..... 😨

Tak zatím čauky 😉 Přeji všem hezký prodloužený víkend, já jdu zítra mezi ty bacily (posledně, když jsme měli omezený provoz- sběr z celé školky, jsem to pěkně odnesla ☹ )

petula82
16. lis 2009

Ahoj holky,tak u nás nic nového.Jinak občas koukám i na jiný stránky a napsala nám tam paní svůj příběh.Tady jsou její stránky.http://adopce-pomoc.webnode.cz/ Má to moc hezky zpracované.Mrkněte.Mějte se hezky.pá