Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

frenkina
27. dub 2010

juvik:tak to je super tak holčině odemne moc pogratuluju 😉

juvik
27. dub 2010

Frenki, vyřídím 🙂 ...jsem zvědavá, co napíše...kolik malému je a tak ...

zejm
27. dub 2010

Juvik, a na které fórum??? Dík 😉

juvik
27. dub 2010

Zejm, na Baby-cafe, kde jsou čekatelky na adopčátka 😉

b.e.r.u.s.k.a
27. dub 2010

Juvik to je super,další bobíšek v dobrých rukách.
Tak já třídím papíry a pomalu se dáme do vyplňování,bude to fuška ☹ Holky a můžu se zeptat na ty kurzy,paní nám myslím říkala,že jsou tři za sebou a vždy víkendy i s pátkem?To budu mít problém s dovolenou,snad se mi to podaří domluvit.A to vám napíší hned všechny termíny kurzů a jak dlouho dopředu vám to dají vědět?Už z toho šílím teď,ale snad to zvládnem.

zejm
27. dub 2010

Nás pozvali na kurzy asi měsíc předem, byly to dva navazující týdny. V pátek to bylo jen večer, dovolenou jsme si vůbec nebrali. A víkendy byly jen dva - ale asi se to liší kraj od kraje.

b.e.r.u.s.k.a
27. dub 2010

tak vyplňujeme papíry a nevíme si rady co napsat do kolonky-vzhled,povaha,původ dítěte.Poradíte prosím někdo?

zejm
27. dub 2010

Beruško! Nemusíte psát nic z toho, pokud žádáte o miminko 😉 Možná jedině ten původ - jestli chcete černouška nebo romčátko 😀
Juvik, mohla bys mi, prosím, písnout přímo adresu? Nemůžu to na tom Baby-cafe najít ☹ Děkuju!

benetka
27. dub 2010

beruško,my už máme dopis na pozvání na přípravku. Jedná se o 4 sezení - z toho 1. je zahajovací pátek (jedno odpoledne) - seznámení se s programem přípravky,2 x čtvrtek večer až sobota,a 1 x čtvrtek odpoledne až pátek.

b.e.r.u.s.k.a
27. dub 2010

děkuji zejm,manžel taky říkal,že nenapíšeme nic a uvidíme co nám řeknou

b.e.r.u.s.k.a
27. dub 2010

benetko a ty jsi odkud,tedy pokud se můžu zeptat,prý to má každý kraj jinak

juvik
27. dub 2010

Zejm, je to tady http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

Berusko, taky bych tam nic nepsala...pak uvidíte, co vám řekne soc. pracovnice 😉
My jsme věděli termíny všech příprav cca měsíc dopředu a měli je během týdne....takže jsme honem zařizovali volno v práci, protože jsem nemohli chybět, kromě návštěvy DD bylo vše povinné

zejm
28. dub 2010

Koukám, že jsme měli víc štěstí než rozumu. My měli všechno o víkendu. Naštěstí, protože já bych volno z práce během školního roku nedostala. Ani omylem... A s návštěvou DD nám udělali výjimku, protože ta byla povinná a ve všední den, takže jsme mohli jít u nás ve městě.
Vůbec to bylo složité, protože u nás byla vyhlášená chřipková epidemie, takže jsme do DD v tom týdnu nesměli (odložilo se to o měsíc). Nakonec jsme zameškali poslední(!) den příprav, protože malá měla čtyřicítky. Takže jsme museli jeden víkend příprav opakovat s následujícím kurzem. Ale všechno dobře dopadlo, všichni nám vycházeli maximálně vstříc, takže to máme splněno. I bez volna v práci 😉 Jediné, co nemáme, je schválení 😀

frenkina
28. dub 2010

Holky my jsme teda měli taky štěstí,přípravu jsme měli dva víkendy a to pouze sobota neděle.je fakt že do kojeňáčku jsme jeli v týdnu,ale s manžou ujsme oba dělali na směnny takže nám to nevadilo a akorát nám to vyšlo že jsme byli doma 😉
Jinak příští týden posíláme k soudu žádost o zrušitelnou adopci tak jsme zvědavý jak dlouho to bude trvat.Konečně by jsme měli rodný list a malý by se jmenoval po nás.My sice budeme zapsáni v rodnym listě až v roce malýho a po druhym soudě kde budeme žádat o nezrušitelnou adopci ale aspon aby už se malej jmenoval po nás 🙂
Jinak přejeme všem dnes krásný den Marta s Tomáškem

klaraemma
28. dub 2010

ahoj holky,
nestíhám, jak je krásně, tak jsme furt venku.
jinak mám zážitek - v po jsem běžela pověsit prádlo ven a když jsem se vrátila, tak mi malá zabouchla balkonové dveře na kliku, vchodové dveře zavřené a klíče zevnitř, že. nejdřív jsem jí zkoušla vysvětlit jak má otevřít, pak jsem doběhla k našim (asi 20 metrů), mamka nás viděla z okna, tak mi podávala klíče, já říkám, že jsou mi naprd když je mám zevnitř, tak jsme hledaly žebřík, nenašly, tak honem k sousedce, ta naštěstí měla, tak jsme běžely zase domů, mamka se sousedkou držely žebřík a já vlezla dovnitř oknem v patře - naštěstí nechávám každý dopoledne otevřené okno v ložnici 😝 no mazec, jsme si hned po ránu musely nalít panáka slivovice a to jsem neměla ani vypitou ranní kávu 😝 Hlavně, že to dobře dopadlo 😅
Jinak emmča byla samo v klidu, skládala si puzzle...................... pohoda, klídek 😀

petula82
29. dub 2010

Ahoj holky,jak se máte? Frenklinko,co Tomášek? Mýmu manž. se taky moc líbí.Kláraemma: no to koukám,jak je Emmička šikovná,zavírat si maminku venku 😀 .Ty jsi měla aspoň kam jít,u nás by to bylo horší.Všechny vás zdravím.Zítra mám tu kontrolu.

frenkina
29. dub 2010

ahojky všem petulo: malej už je docela v pohodě jen trošku ta rýmička ještě,ale včera jsem se tu nasmála tu válel sudy po celym obýváku tak snad zachvilku bude taky sedět at je to veselejší.Dneska je krásně tak budeme zase celý den venku 🙂

zofka44
29. dub 2010

Ahoj holky,
včera jsem konečně pracně nashromážděné dokumenty donesla na sociálku, a příští týden k nám přijde na návštěvu "pan Zubatý", už abych začala uklízet🙂 Mám něco upéct? Ptala jsem se pána, jestli se nebojí psů - máme většího pejska, který má hrozně rád návštěvy, vždy si myslí, že jdou za ním🙂
Měla jsem z toho včera velmi dobrou náladu, i když jsem vlastně teprve na začátku, ale jak to pokračuje u vás ostatních, to mi vlévá naděje do žil, a těším se, že se mi zase o kousek přiblíží sen být maminkou jako klarka a frenkinka🙂

wrtulka
29. dub 2010

Ahojky Zofko tak pak písni jak probíhala návštěva 😵
My taky máme pesana - bíglici a ona skáče taky po všech kdo příjdou tak sme si říkali co se bude dít a aby nám to nějak neublížilo kdyby paní hned na začátku poskákala nové kalhoty..a zašpinila..
jinak já včera volala na sociálku.. té naší paní "zubaté" jestli to nějak teda půjde bez té slohovky od zaměstnavatele tak prý přes ně ano..napíšou se tam důvody a bude.. jen říkala že neví jak na kraji.. že tam to bude řešit někdo jiný takže budu zase vysvětlovat 😔 tý brďo jeslti nám to kvůli tomu neschválí tak se picnu 😔

feliccita
29. dub 2010

ahojte holky, k nám taky přijde zubatá ve čtvrtek na snídani. Taky se chystám uklízek, chtěla bych i vymalovat chodbu o víkendu. Mamka mi napeče buchtu, já udělám chlebíčky, kávičku, čaj a vymačkám pomeranče na šťávu. A taky máme psa a ne nějakýho malýho ale pořádnýho labouše. Nejřív jsem myslela, že psa schováme k rodičům, ale manžel už na návštěvě na sociálce prásknul, že ráno venčí psa, tak to neklapne. 🙂 Tak už se trochu strachuji, ať to všechno klapne a pročítám si tady diskuzi, na co všechno se mám připravit. 😉

zofka44
29. dub 2010

wrtulko, tak to bude s pejskem veselé🙂 spíš si ale myslím, že pejsek může některé "bariéry" prolomit. U nás doma funguje někdy jako usmiřovač - když se s mužem nepohodnem, tak pes potom chodí od jednoho k druhému a nedá pokoj, dokud se nezačneme smát🙂 Je zvláštní, jak je to kraj od kraje jiné - po nás hodnocení ze zaměstnání nechtěli, věřím, že to může být nepříjemné, zvlášť když třeba nemáte s vedením úplně dobrý vztah, tak držím palce, aby se to nějak udělat dalo!
feliccito ty do toho jdeš tedy zgruntu🙂 u nás se malovat určitě nebude, ale trochu poklidit budu muset, ne že bych jinak neuklízela, taky máme labradora a teď má zrovna línací období, měla jsem asi pánovi napsat, ať si pokud možno vezme kalhoty v barvě psa🙂 Tak si pak můžeme sdělit zkušenosti z návštěvy🙂

b.e.r.u.s.k.a
29. dub 2010

Jé holky,tak já doufám,že vás s tou návštěvou budeme brzy následovat.Zatím shromažďujeme papíry.Byla jsem i za vedoucí pro posudek a není problém,jen se mi ptala co tam má napsat,tak jsem jí řekla,že sama nevím a ať něco vymyslí.Potom písněte,jak probíhaly návštěvy a na co vše se dívali,ať vím jak moc gruntovat,ale malovat rozhodně nebudeme 😀 Mocinky vám všem držím pěstičky,aby vše klaplo jak má.

feliccita
29. dub 2010

Nebojte, já to taky s tím malováním nechci přehánět, jen tam kde spí náš pes je stěna trošku oškrábanější (to jak má v noci divoké sny a honí asi fenečky).
Takže Žofko taky máš labíka? My bílého a línací období máme zrovna taky. Doufám, že paní nebude mít alergii na psa, ale vzhledem k tomu, že je z "dědiny", tak doufám, že to bude v pohodě. 🙂

feliccita
29. dub 2010

Hlavně vím, že pes bude chtít snídat s náma (i když on už po snídani bude mít). Musíme si sednou tak, ať je paní "zubatá" uprostřed a nesomruje i u ní. Labradoři, to jsou neskutečné popelnice, sežerou kde co se namane a nedá pokoj, dokud to ze stolu nezmizí. On somruje tak, že na to jídlo na stole upřeně "čumí", naštěstí sám si neveme, ale může se stát, že začne slimtat, takže mu raději dám, když vím, že má na to chuť. A vlastně dělám i něco pro sebe - nesežeru všechno sama a rozdělím se. 😅

zofka44
29. dub 2010

Jo, s tím slintáním to znám🙂 taky máme světlého labradora, naštěstí je docela vychovaný, takže když to přehání se somrováním, tak dáme povel k zalehnutí, ale to slintání je holt reflex🙂 Už teď jsem na tom moc zvědavá. Docela mě to v tohle trochu smutném období drží nad vodou, a hlavně, že pro to můžu něco aktivně udělat, prozatím jsem spíše odevzdaně čekala, jak to se mnou/námi dopadne. Ale černé myšlenky sem nepatří, musíme hledět vstříc veselým zítřkům🙂

zofka44
29. dub 2010

Beruško, mě to s těmi formuláři trvalo cca měsíc, hlavně než jsem z naší personální "vymlátila" potvrzení o příjmech, a přitom jeden papír, no hrůza! Ať ti to jde od ruky🙂

lea296
29. dub 2010

Ahoj holky, k nám přijde zubatá v pondělí, taky se děsím, na co všechno se může ptát. Začala jsem taky uklízet, mám pocit, že gruntuju a pořád jen gruntuju. Už, aby to bylo za náma. Pak Vám hned písnu, jak to probíhalo.

b.e.r.u.s.k.a
29. dub 2010

zofi,tak já už příjmy i pracovní posudek mám,byla to rychlovka a musím říct,že posudek je super.Mám skvělou vedoucí.Tak teď ještě doktorku a dovyplňovat formuláře a jsme hotoví. 😀

frenkina
29. dub 2010

Ahojky holky dnes bylo krásně tak jsem malého vyletnila.Tak tady je jedna fotečka pro vás 🙂

manas
29. dub 2010

Ahoj, my už to máme zdárně za sebou, ještě tedy nejsme zařazeni, protože čekáme na poslední pohovor s psycholegem, protože ten náš o začátku jim utekl, ale jinak je to vše za ními, co potřebuješ vědět atd. My jsme žadatelé tedy o pěstounskou péči, ale byli jsme na semináři kde chtěli skoro všichni adopci, tak se klidně ptej, alespoň budu trochu užitečná.