Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

zejm
13. dub 2010

Tak dnes mi přišel od kamarádky balíček se šátkem na nošení a posílá mi i růžové dupačky!!! Ty jsou sladké! 😵

petula82
13. dub 2010

Ahoj holky,tak mě hodnoty klesly,tak bude jen ta adopce

jajkaz
13. dub 2010

Peti, to je mi líto, já jsem ti tak moc držela palečky ☹ Drž se!

zejm
13. dub 2010

Petulo, to mě strašně mrzí. Máš teď těžké období, moc dobře to znám... ☹ Opatruj se a mysli na to, že na Tebe někde čeká nějaké úžasné mimátko 😉

juvik
13. dub 2010

Petul, občas vás tu čtu, je mi to moc líto, držela jsem ti palce. ☹ Přeju ať je brzo líp 😉

mila30
13. dub 2010

Peťul je mi to moc líto 😢 . Drž se holka.

JInak nám holky dnes přišel mai z magistrátu kde máme na příští měsíc dva termíny na kurzy v Praze, to je jeden víkend a v červnu máme psychotesty, oboje dvoje je cca v půlce měsíce. Takže se to hnulo jako blázen a jsem moc ráda, pže to teď všechno hezky pěkne pojede..včetně mě a IVF.Teda aspoň doufám.
Jo a jsem ráda, že ty kurzy jsou v Praze, že nikam kvůli tomu nemusíme jezdit.

juvik
13. dub 2010

Milo, super 😉 ....mě to pak hned rychleji utíkalo, když se něco dělo a měli jsme tu přípravku.

petula82
13. dub 2010

Holky,mě už se to stalo po tolikáté,asi to fakt nemá cenu.Stejně mě to přijde takový divný,já pokaždý krvácela a teď zatím ještě ne,ale to přijde.Tak doufám,že nám zavolají do konce roku a nebo začátkem toho příštího.Mějte se moc hezky.

mila30
13. dub 2010

Holky, teď jsem si přečetla pořádně ty přihlášky na kurzy a ten závěrečný kurz, prý není vhodný pro ženy v procesu umělého oplodnění a gravidní ženy. Nevíte proč?
toto tam máme u té 3 části napsané :

Tato závěrečná část kurzů náhradní rodinné péče navazuje na část teoretickou. Směřuje k tomu, aby teoreticky pojatá témata postupně přecházela do osobního prožitku žadatelů. Program je závislý na potřebách a přáních zájemců/zájemkyň o náhradní rodinnou péči. Většinou se dotýkáme těchto témat:

* sdělení faktu o osvojení
* etnikum
* rodiny a děti budoucích osvojitelů/pěstounů
* příběhy z ambulancí vztahující se k náhradní rodinné péči

juvik
13. dub 2010

Milo, tak tomu nějak nerozumím...proč? 😕
My jsme dostali jen termíny a až pak nám na prvním sezení psycholožka řekla, co ty přípravy budou obsahovat. Ale všude je to jinak.

mila30
13. dub 2010

Juvik, no taky nevím proč, ale pokud jsem v procesu IVF, tak se mám telefonicky ozvat, takže tam zítra zavolám a zeptám se.
Nám v tom mailu přesně popsali, co který ten kurz bude obsahovat a právě ten závěrečný obsahuje to co jsem vám sem zkopírovala..no uvidíme.. 🙂

brundik
13. dub 2010

Petul, moc me mrzi, ze to nedopadlo ☹ Clovek uz vidi jiskricku nadeje a pak je to zklamani o to tezsi ☹ Myslim na tebe a preju, aby jsi se timhle smutnym casem co nejdrive prokousala k veselejsim zitrkum, ktere cekaji 😉
Milo, to mam radost, ze to u vas takhle krasne frci 🙂 Jinak ten 3. kurz jsem taky resila, protoze jsem nevedela co bude, ale mam od Mao zprostredkovanou informac, ze se to az tak moc neresi a problem zucastnit se by nebyl.

mila30
13. dub 2010

Brundik díky za odpověď, no zítra tam cinknu a zeptám se 🙂 . Ale taky doufám, že se to až tak řešit nebude, pže nechápu co na tom jako vadí 😕 .

lea296
14. dub 2010

Petul, mrzi me to, sice se moc nezname, jsem tu kratce, ale je mi to lito. Znam to podle sebe, clovek doufa, porad doufa a pak to zklamani je obrovske. Ja jsem sice nebyla na IUI , ale mela jsem 4x embryo-transfer a z toho jsem 2 krat potratila. A to zklamani je obrovske.
Jinak jsem byla dneska za kamaradkou v porodnici, ma mimco po 3 letech snazeni z IUI, malej se narodil predcasne ve 30 t, ale je v pohode a povidala, ze proti malemu lezi v inkubatoru dite cikanky a ze pujde mala do kojenaku, ze ho ona nechce, ze ma doma uz 6 deti. To je ten svet nespravedlivej.
Jsem zvedava Milo, co ti reknou, protoze mi chceme zkusit dalsi umele i po odevzdani zadosti na adopci.
Jeste jsem se chtela holky zeptat, jak umistite za sebe do zavorky (snazime se)??, nejak se mi to nedari. ☹

mila30
14. dub 2010

Leo, tak koukám, že toho máš taky za sebou dost ☹ .
A jinak co se týče toho IVF a závěrečného kurzu, tak jsem tam volala a paní, která byla moc příjemná mi říkala, že jde jen o ten čas, kdy stimuluješ nebo si vyloženě po ET a je to kvůli za a) hormonálním hladinám, které se ti díky stimulce změní a pak to hodně změní i tvé postoje a taky že jste v tu chvíli naladění na jinou vlnu a oni se snaží v tom kruhu uchazečů, aby opravdu všichni spolupracovali 100% a to jen směrem k té adopci. Ten prožitek je tam asi opravdu tak velký, že když se setkali s někým kdo byl právě v cyklu IVF tak pak tu skupinu rušil tím,že se tomu 100% neodevzdal..nebo jak bych správně řekla 😅 .
Takže jsme domluvení, že pokud v ten termín bude u mě IVF, tak jí zavolám a oni nám dají hned termín náhradní, který vlastně následuje. Že v tom není absolutně problém. 🙂

maova
14. dub 2010

Ahoj holky, já jsem tu jen v rychlosti, protože dneska nestíhám. Máme za sebou už poslední zážitkové kurzy a spokojenost 🙂 Jak jsem se toho trochu bála, tak nakonec všechno bez problému a příjemné dva dny 🙂 Potom napíšu víc.

petula82
14. dub 2010

Ahoj holky,jste moc hodný.Leo,zdravím tě,máš pravdu,já doufala že tentokrát to bude dobrý,to už je po čtvrtý a to po prvním a třetím ivfku mě dělali i revizi dělohy.Teď bych se měla snad sama vyčistit,ale zatím nekrvácím. Dneska jsem vezla mý doktorce nějaký papíry,tak jsem se stavila vedle v obchůdku a koupila pár věcí (oblečků)pro adopčátko,zase jsem neodolala.Tak snad už nám zavolají do konce roku.Jinak nám taky řekli,že když budem podstupovat ivf,tak ať jim dáme vědět,šlo jen o to,aby nám kdyžtak přesunuly datumy těch psychot....Zkoušet to můžete klidně,vůbec nemusíte mít strach,že by vás kvůli tomu nějak odsunuli.Nám řekli,že kdyby jsme otěhotněli,tak v tom6.měs.máme zavolat a že to pozastaví.No ale jak vidíte,tak dál se asi nedostanem.Ale asi se v úterý na kontrole v Brně domluvím,že zkusím ještě jednu IUI.No uvidím,třeba si to ještě rozmyslím

petula82
14. dub 2010

maova: ahoj kočko,to jsem ráda,že se vám tam líbilo.Pro nás to byl taky super zážitek.Můžu se zeptat,teda jestli ti to nevadí.Ty jak si přišla teďka o to mimčo,museli tě čistit,nebo si se sama nějak vyčistila.Já totiž ještě ani nekrvácím a včera už jsem měla prý dost kleslý hodnoty.

ivkaj
14. dub 2010

Ahojte, hlásím se k vám do klubu 🙂

Dneska jsme si s manžou vyzvedli papíry a chvilku si popovídali s naší paní "zubatou". Už po telefonu na mě uděla dobrý dojem a osobní setkání to jen potvrdilo. Máme strašně příjemnou paní, taková ta hodná teta na svém místě.
Papírů je sice spousta, ale snad se s tím nějak prokoušeme.
A podle ní, budeme mít nejpozději do tří let doma malého prcka. Aspoň taková je ve středočeském kraji čekací doba na mimčo.

maova
14. dub 2010

petul, je mi moc líto, že to nevypadá dobře ☹ Ty už sis tím taky prošla tolikrát ☹ , máte už všechna vyšetření, že by třeba mohli přijít na příčinu?
Já jsem musela na revizi. I když byl pořád vidět jen gestační váček, tak se čekalo do 8tt a nekrvácela jsem vůbec, ani nic jiného mi nebylo. Snad na ní nebudeš muset a vyčistíš se sama, to by bylo určitě lepší.
Ach jo, je to smutný, ale musíme pořád věřit a jednou se prostě dočkáme, to je jasný 🙂

maova
14. dub 2010

ivko, vítáme tě 🙂 a ať máte až do konce procesu s adopcí pořád dobré zkušenosti 🙂

Nestíhám všechno dočíst, ale pak to napravím 🙂

A nám říkali, že čekací doba v Praze se o něco zkrátila a jsou to tak dva roky 🙂

lea296
14. dub 2010

Ahoj holky, nejste některá z Plzeňského kraje? Vůbec netuším, jak se čeká dlouho tady. Jdeme tam s manželem v pondělí odevzdat vyplněné papíry ,tak se na to zeptám.

mila30
14. dub 2010

Mao ahooooj, to jsem moc ráda, že se vám zážitkové kurzy líbili. Nás první víkend čeká za měsíc, od toho za 14 dní ten závěrečný kurz a pak psychotesty a pak asi přijde na řadu ten kojenecký ústav a tak. Dnes jsem mluvila s paní, která nám posílala info ohledně termínu a ta byla strašně moooc fajn, tak doufám, že budou všichni takový. 🙂

Ivko vítámě tě a stejně jako Mao ti přeju, abyste vším ohledně adopce prošli v klidu a v pohodě. 🙂

Petul, držím palce, aby si na revizi nemusela a tělo si poradilo samo. Myslím na tebe...

maova
14. dub 2010

Mílo, ahoj 🙂 Nebyla to slečna Petra? 🙂 Ta je potom přítomná i na těch zážitkových kurzech, má tam krátkou přednášku a je moc milá 🙂

A já mám za sebou ještě i kurzy fotomakeupů 🙂 Bylo to super, sice první den jsem byla malinko nešťastná, že mi to nešlo tak, jak bych si představovala, ale potom už to bylo lepší, musím se prostě dál zdokonalovat 🙂 A mám první fotky do portfolia, další snad budou za měsíc 🙂 Mě to strašně baví, doufám, že mi to půjde a třeba se to do budoucna i trochu rozjede 🙂 Dám jednu fotku na chvíli do alba, tak jestli chcete můžete se na moje první pokusy podívat 🙂

mila30
14. dub 2010

Mao asi joooo, ta paní se jmenovala Petra a po hlase zněla mladě. Vy jste byli na těch kurzech v Krči a pak na Proseku?
Do alba jsem koukla a teda Mao to je nádhera to líčení...asi se k tobě objednám, vždycky jsem si přála, aby mě někdo krásně nalíčil a já si jednou v životě připadala krásná 😀 .

maova
14. dub 2010

Mílo, vždyť se stejně musíme domluvit na setkání, nějak toho teď bylo hodně, ale doufám, že nám to vyjde 🙂 , takže to můžeme spojit i s nalíčením 😉
A přesně jak píšeš, nejdřív v Krči, pak ještě jednou v Krči se podívat v DC, pak na Proseku, dál budou ty písemné psychotesty, pak pohovor s psycholožkou a ještě někdy mezi tím, nebo potom jsme se nahlásili na povídání s adoptivními rodiči 🙂

jajkaz
14. dub 2010

Ahojky,
Maova, jsem moc ráda, že vám tak krásně postupuje ta adopce 😉 Už si zasloužíte malinko toho štěstí 😵 Mekeup je nádhernej. Škoda, že jsi tak daleko, určitě bych se ráda svěřila do tvé péče. Děláš jen líčení, nebo celkové péči o pleť a pod.? Já jsem na tohle hrozná. Makeup použiju max. někde na ples a to si už připadám zmalovaná. Ráno nahodím řasenku, sem tam nějaký ten stíneček a pádím.

zejm
14. dub 2010

No, Jajko, jsi na tom líp než já. Mám černé řasy, takže řasenku nepoužívám nikdy a pokud nejdu zrovna na nějaký ples, mám jen umytý obličej a vyčištěné zuby 😀 Ale co, doma mě mají rádi aj tak a ostatní si zvyknou.
Konečně se nám ozvali z kraje, bohužel nemůžeme jít k paní doktorce Jonákové, ale k té druhé. Snad to nebude tak zlé... Doufám, že nás už konečně schválí a pak už to půjde jako na drátku. Zž vyklízím skříňku na mrňavé věcičky 😵

brundik
14. dub 2010

Ahoj holky, nejak to moc nestiham v praci, doma a dalsi aktivity, tak jsem takova skoupa na slovo 😅
Mao, to je nadherny make up. Ty jsi sikulka a kdyz te to bavi, tak je to skvela kombinace. Ja se nejak moc malovat nestiham, vstavam v 5 hodin a ono v praci na ten muj ksicht stejne neni nikdo zvedavej 😀
Nas taky obesilala asi slecna, v telefonu pry znela mlade, Petra. Ma takove ozdobne pismo, ze jo 😉
Milo, tak kdyz nebude problem s presunutim, tak je lepsi zazitkovy kurz prehodit, aby si to clovek naplno vychutnal.
Leo, bohuzel, ale pani vas urcite poinformuje.

mila30
15. dub 2010

Ahoj holky,

tak to já se teda líčím, pže kdybych šla jen tak, tak by mě asi nepustili ani do práce a rovnou by mě poslali do školy. Já i přes můj věk (33) vypadám snad pořád na 24 😀 i když to si asi trochu víc fandím 😀 .
Takže určo nabídku Mao využiju a pak budu krááásnááááá 😀 .
Brundik jsem zvědavá na tvůj první kurz a na zážitky v něm, už aby si psala a Mao taky, páč jsem zvědavá jako opice 😀 .