Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

juvik
30. dub 2010

Berusko, v každém kraji to je jinak, ale každopádně to chce, obrnit se trpělivostí ....ale v tom my jsme už přebornice, ne? 🙂 Vždyť pořád na něco čekáme.....

Megy, to jsem nevěděla, že soc. pracovnice může přijít i takhle neohlášeně....by mě kleplo 😀 Tak a´t vám to příští týden dobře dopadne 😉

mila30
30. dub 2010

Leo, já taky měla hysteroskopii a nemusela jsem dodržet šestinedělí, ale bylo mi doporučeno, abych sexovala až po první MS, která po tom zákroku přijde.
Po revizi dělohy musíš dodržet šestinedělí.

Jinak holky super, že jsme se tady tak všechny sešly. Svým způsobem je to smutný, ale zase si říkám kdo by těm dětičkám v kojeňáku a dětských domovech pomohl, když ne my. 🙂
Megynka vítej a nebuj, paní Zubatá linku pochopí, u nás se pan Zubatý zdržel cca 20 minut a z toho se asi 15 minut mazlil se psema 😀 .

petula82
30. dub 2010

Holky,něco pro přehled 😉

petula82
30. dub 2010

Tak nic je to nějaký malý

petula82
30. dub 2010

Mám to v albu

megynka
30. dub 2010

juvik nám hneď povedala, že by mala prísť neohlásene ale my sme ju upozorňovali, že cez víkendy som ja v škole a po práci chodíme von so psom no tak jej asi nič iné neostane len sa ohlásiť 🙂

mila tak dúfam, že to tak bude aj u nás 😀

b.e.r.u.s.k.a
30. dub 2010

Holky máme vyplněné papíry,teď ještě já potvrzení od doktorky a máme to vše,snad to příštítýden zvládnu vyřídit,mám odpolední a to toho moc nestíhám.No a pak to půjdeme odevzdat a podepsat žádost.Hurááááááááááá 😀

lea296
30. dub 2010

Ahoj holky, je to fakt super, že jsme se tu tak sešly, aspoň to můžeme probrat a podporovat se navzájem. Já ve svém okolí bohužel nikoho neznám, kdo by na tom byl podobně. Mám pocit, že všechny kámošky těhotní jedna za druhou ☹ .
Juvíku máš pravdu, pořád na něco čekáme, pořád se člověk k něčemu upíná a doufá. Takhle aspoň může člověk věřit, že nějaké to děťátko dostaneme a nakonec budeme všechny šťastný, vždyť si to po tom všem zasloužíme 🙂 .

b.e.r.u.s.k.a
30. dub 2010

Leo tak to jsem na tom taky tak,já jsem na pracovišti od té doby,co jsme se začali snažit o miminko měla 4 těhotné koleg.No není to k zbláznění,hlavně ty řeči zákaznic a co vy,kdy už taky něco pořídíte.No nikomu se s našimi problémy nesvěřuji,tak je to těžké.No ale snad se brzy dočkáme

klaraemma
30. dub 2010

dobrý čarodějnický večer všem,
zejm - super nápad s tabulkou, takže u nás, 4/2006 vyzvednutá žádost, 6/2006 odeslány formuláře na kraj, 9/2006 psychotesty, 12/2006 víkendový kurz, 1/2007 zařazeny do registru, 6/2008 19. 6 vytoužený telefon, 20.6. první setkání s Emmčou, 25.6 odjezd domů. 4/2010 pohovor u psychologů a jsme v čekání na druhé dítě.
kraj jihočeský. 😉

lea296
1. kvě 2010

Ahoj Beruško,přesně jak píšeš, pořád se někdo ptal,hned po svatbě to začalo,teď to budou 3 roky od svatby a 3 roky to zkoušíme. Ty řeči okolo, nesmíte na to myslet, moc se na to upínáš, neřeš to, ono to přijde samo. Jak já říkám, kdo to nezažil nepochopí!! A pak přijde moje kamarádka, upozorňuju, že je lékařka, tak by to snad mohla víc chápat a oznámí mi, že čekají druhé a ani neví jak, jednou to zkusili a povedlo se. Já z toho brečela 3 dny ,jak je svět nespravedlivej a ona mi poví, vím, že mě bereš jinak, jak jinak.... Teď je v 6 měsící a já se na to jejich miminko vůbec netěším, děsím se toho, až se narodím a půjdu za ní na návštěvu. Možná je to špatný, ale já to tak prostě cítím, už to vidím, jak tam stojím a říkám si. My zase nic.... ☹

zejm
1. kvě 2010

Ach jo, holky moje nešťastný, je mi to strašně líto... Ale jak už jste tu psaly - tohle je veselá diskuze, protože tady, se dočkáme dřív nebo později KAŽDÁ!!!

klaraemma
1. kvě 2010

jj holky, lidi jsou někdy jak blbý, nás se taky furt ptaly jak to vypadá s adopcí, přitom jsme 100x říkaly, že prostě čekáme a stejně se ptaly, no pořád dokola. A jinak já taky těžce nesla, když nějaká z kamarádek otěhotněla nebo porodila, nějak jsem se z toho nemohla radovat, ale to je myslím normální v naší situaci, člověk prostě vidí jen to, že ostatní mají děti a my furt nic..............., ale dočkáme se všechny, to je ta jistota, že jednou to prostě bude 😀

megynka
1. kvě 2010

ahojte, krásny víkend všetkým 😉
no my sa snažíme 5 rokov, máme za sebou 3ivf neúspešné a teraz čakáme na 4ivf ale tiež sme dali žiadosť na adopciu, aj keby sa nám podarilo nejakým zázrakom vlastné aspoň jedno by sme si aj tak adoptovali, už sme sa tak rozhodli, aj nás sa zo začiatku stále vypytovali, ale hneď po prvom neúspešnom ivf tie otázky prestali a odvtedy máme pokoj 🙂 ja sa naopak teším keď sú kámošky tehotné, asi som si už zvykla, jedna moja kámoška má po treťom ivf dvojičky a pravidelne sa navštevujeme, teším sa kedy zas malých uvidím

mila30
1. kvě 2010

Ahojky,
tak to co tady píšete znám taky ... ale naštěstí už většina díky tomu, že jsem po dvou mimoděložních pochopila, že se asi snažíme, ale nejde to..takže mi v duchu drží palce. Takže vyjma některých se nás nikdo naštěstí na to neptá.
Když někdo v okolí otěhotní a porodí taky to píchne a zabolí, to je asi normální reakce. Naposled se mi to stalo v rodině, kdy otěhotněla poprvé švagrová a minulý týden porodila. Moc jí to přeju..ale slza mi ukápla a v hlavě zase ta myšlenka, proč já ne, když mám toho tolik za sebou..
Já mám před sebou teď operaci a pak hned pokud se teda něco nezjistí(já doufám, že ne) mám stimulku na poslední 3.IVF.
Pokud ani tohle nedopadne, ale já pořád věřím a doufám, tak už další IVF nebude, maximálně nativ. Ale to už předbíhám...
Máme to těžké, ale je z toho všeho cesta ven a to je důležíté, máme šanci kam jít a to je super, proto je třeba si toho vážit a to si vážíme 🙂 a děkovat za to, že i dnešní možnost adoptovat mimi je mnohem jednodušší než bývalo 🙂 .

maova
1. kvě 2010

Ahoj holky, jenom jsem nakoukla, protože jsem slíbila, že odpovím a jdu spát 😀
zejm, udělala jsem tu tabulku v excelu, jestli chceš, pošlu ti jí do mailu a ty už jí pak budeš jen doplňovat, ať jí teď nemusíš dělat celou znovu. No a potom si jí jen převedeš do obrázku, ale právě se to pak musí rozdělit třeba na tři části, protože když se to nechá v jednom, tak se to jako obrázek sem do alba už nevejde a strašně se to zmenší. Ještě mě napadla jedna možnost, ale to vyzkouším až v týdnu. Když bys něco nevěděla jak, tak se klidně zeptej a třeba mi do IP pošli mail 🙂

leo, já jsem po hysteroskopii malinko špinila snad jen ten první den, jinak nic. Ale ono asi záleží na tom, jestli ti tam najdou třeba nějakou přepážku nebo jestli je všechno ok. Já jsem tam nic špatného neměla, ale šestinedělí jsem teda stejně radši dodržela. Ale asi je to pokaždý jinak, mám za sebou několik revizí a u některé jsem nekrvácela u některé skoro tři týdny.

juvik
1. kvě 2010

Ahoj holky,
já jsem po hysteroskopii nemusela dodržovat šestinedělí...po týdnu jsem byla na kontrole a dr. řekl, že dobré a že po ms se máme snažit....a špinila jsem taky jen jeden den

Vidím, že jsme na tom s tím snažením všechny podobně...ty pocity, lítost, obviňování se, že jsem sobec, když se neumím radovat z těhotenství jiných 😒
My po miminku toužíme už 7 let...je to šílená cifra ☹ ...ale věříme, že brzo to bude jinak a budem rodina 😉

wrtulka
1. kvě 2010

Dobré odpolko kočky..
Kukám že jsme se tu hledaly až jsem se našly 😉 😀 to myslím jen a jen v dobrém! Moje "kamarádka" te´d porodila holčičku..krásnou.. když mi to smskou o vánocích zdělovala měla jsem zrovna po 2IVF..nepovedeném.. samo.. takže jsem se z toho na štědrý den poskládala..to jen že kdo nezažil nepochopí je absolutně přesná definice.. a to že někdy maminkám děti až závidím znám taky.. nikomu nepřeju nic zlýho tak snad je to normální reakce na to co máme za sebou..takže Leo vůbec se za to nestyď nejsi sama a asi to bude vážně normální..
Nicméně je fakt že tady se snad už opravdu dočkáme všechny! 😀 😵 I když holky slyšely ste někdo o tom že někomu zamítli žádost a proč se to stalo? teda kromě toho že měl doma nastěhovaných 10 příbuzných na "dlouhodobé návštěvě"? 😀 (to říkala manžovi naše "Zubatá".. že se jí stává..
Megy k čemu jsou dobré ty neohlášená návětšvy?U nás by taky nikdo nebyl doma..
Jo Lája se nám pořád hárá pomoc 😀 už 3 týden trčíme doba místo toho abysme vyrazily na cvičák ach jo 😔

megynka
1. kvě 2010

ahoj wrtulka, tak ale to háranie už budete mať za sebou a nás to len čaká 😒 no dnes máme doma dve labradorky, lebo môj manžel sľúbil kámošovi, že mu tú jeho dnes postráži, tak má čo robiť 😀
no tie neohlásené návštevy, to aby nás asi prekvapili, že aký máme doma bordel 😀 ale mňa neprakvapia lebo ja som hrozne na poriadok, takže majú smolu 😀

wrtulka
1. kvě 2010

Megynka tak to u nás myslím na neohlášené návštěvy nechodí protože jeslti jo 😀 já zase tak na pořádek brutálně nejsem 😀 i když bordel tu nemáme to fakt ne 😀
No bíglové se hárají 3 týdny myslím nebo tak nějak ..a asi všichni psi..tak to by mělo teď už ustávat.. jeslti se hárá už 17 den.. to už bysme měli pomalu ale jistě končit! Nakonec snad docela dobrý.. měla sem pocit že to bude horší..(no nechvalme den před večerem aby nás Lája ještě nepřekvapila no snad ne 😀 )

b.e.r.u.s.k.a
1. kvě 2010

tak vidím,že starosti a smutky kvůli mimi máme všechny,je to těžké.Já si kolikrát říkám,kdyby mi někdo řekl,že se nám to na 100% nepodaří,tak toho necháme a jsme v klidu,ale naděje umírá poslední 🙂
Jináč dnešek byl super a vyšlo i počasí,byli jsme na oslavě narozenin a sešli se tam skvělí lidičky.
Zítra plánujeme nějaký výlet,ale nevím nevím jestli to vydrží a nebude pršet.

petula82
2. kvě 2010

Ahoj holky.Megynko,vítám tě u nás.Holky,já byla v pátek v Brně na tý kontrole,tak prý to je v pořádku.Dočistila jsem se sama po tom potratu,tak jsem ráda.A nechala jsem si napsat rovnou ten clostilbegyt,ať tam kvůli tomu zase nemusím a za 2měsíce můžu zkusit znovu IUI,ale kdoví jak to bude.4.ivf by jsme nezaplatili,tak kdyžtak občas zkusíme jen tu iui.
Megynko,my měli návštěvu ohlášenou,hlavně kvůli směnám v práci,dva dny před návštěvou paní zavolala a domluvily jsme se.Takže to proběhlo úplně v pohodě.
Vrtulko,jak jsme byli na přípravách,tak tam jednomu páru doporučení nedali,ale po pravdě,když jsem ty lidi viděla,taky bych jim to nedala.Furt se snažili na něco hrát,hodní byli,to jo...nehledě na to,že doma neměli dořešenou svou situaci.

😉 Ve fotoblogu,mám dodělanou tabulku.Líbí? 😉
Akorát já se sem teď za vama nedostanu tak často,od pondělí jdu už do práce.Mao,ahojky.Jak se máš?

b.e.r.u.s.k.a
2. kvě 2010

Petulo,tak to je super,že jsi se sama pročistila,to tě minula revize,viď?
A kam jezdíš do Brna,my jezdíme do Reprofitu a taky nás to o prázdninách čeká,já se už strašně těším,jen aby to vše klaplo v mou dovolenou,máme ji totiž povinnou a jindy si ji vzít nemůžu.Někdy mám pocit,že všem se kolem daří a já pořád nic a ztrácím naděje,ale snad se nám ta smůla nebude lepit na paty věčně.

lea296
2. kvě 2010

Ahoj holky, Beruško to znám, já mám taky takové pocity, zrovna dneska na mě padla depka zase jako hrom. Taky ztrácím naději, pořád člověk doufá a upíná se v zázrak a máš pravdu, všem kolem se daří, co já probrečela dní a nocí a říkala jsem si, proč zrovna já, proč je svět tak nespravedlivej, nikdy bych nevěřila, jak člověk může být nešťastný. Sice funguju, snažím se jít dál, ale vnitřně jsem nešťastná, nechápu ty lidi, který to jednou zkusí a hned čekají mimčo.
Peťulu, to je moc dobře, že jsi se pročistila, já měla revizi 3 krát a je dobře, že jsi tam nemusela.
Mě teď čeká za 14 dní hysteroskopie+laparoskopie, pak uvidíme, jak to dopadne, když bude ten vejcovod průchodný, tak zkusíme IUI a když ne, tak jdeme hned do 3 IVF,ale tentokrát v Praze v Gennetu, chodila jsem do plzně a byla jsem tam nespokojená. Akorát si necháme při 3 IVF udělat PGD, nezkoušela jste některá PGD?? Já 2 krát potratila, genetika a imunologie celkem v pořádku, tak nám doporučili PGD.

zofka44
2. kvě 2010

Ahoj děvčátka, víkend skoro za námi a zítra zase naklusat do práce, copak mě tam asi zase čeká za hrůzy🙂
Pocity máme asi všechny podobné, připadá mi, že těhotný jsou všichni okolo, snad i náš pes🙂 a těch dětí všude okolo!!! Některý spolužačky z vejšky už začínají druhý kolo, naštěstí všechny přitroublý dotazy typu, kdy vy, už jsem odpálkovala🙂
Leo, taky mě v červnu čeká hysteroskopie (jedno z mála vyšetření, který jsem ještě nezkusila), mám trochu strach, co tam najdou, doufám, že tam nebudu mít žádný srůsty, jsem po třech revizích...

b.e.r.u.s.k.a
2. kvě 2010

Leo,tak ta depka je asi nakažlivá,já jí měla taky,už jsem to rozuklízela,tak je to dobré. PGD ani nevím co je a neměli jsme ani imuno.Tak ať vám ty hysteroskopie dobře dopadnou,budeme na vás myslet 🙂 😉

petula82
2. kvě 2010

Ahoj Leo,já jsem taky ráda,že jsem nemusela na revizi.Todle byl 4.potrat.Beruško,jezdím na obilňák,jsme tam spokojení.Ale ten Reprofit si prý taky lidi chválí.Jinak mám negativní i ty poslední odběry na hematologii,tak to chce asi fakt jen čas(a peníze).
Zítra jdu do práce,ale vůbec se netěším,změnilo se vedení,tak to tam prý teď stojí za....no však víte.
A koukaly jste holky už na tu tabulku,jestli se vám aspoň trochu líbí? 😉

lea296
2. kvě 2010

Ahoj Petulo, tabulka moc pěkná, přidáš mě tam taky prosím. Moje údaje, Plzeňský kraj - Plzeň, žádost vyzvednuta 2/2010,podána 4/2010.
Jinak mám spolužačku,potratila 5 krát a na 6 pokus mají krásnýho chlapečka, trvalo jim to 5 let.
Žofko, máš pravdu, u mě začínají už kamarádky druhé kolo a já pořád nic, je mi z toho smutno.
Berusko - PGD- genetika embrya pri IVF, zjišťujou jestli je embryo v pořádku, jestli nemá nějaké vady a proto, pak dojde k potrácení. Musí se za to připlácet, ale jsme teď rozhodnutý připlatit, půjdeme do 3 pokusu, tak chceme zkusit všechno.

b.e.r.u.s.k.a
2. kvě 2010

Aha,tak mně se ještě nikdy nepodařilo otěhotně,a tak žádný potrat nebyl,takže o tomto nevím,ale díky za vysvětlení.
Taky bych si asi raději připlatila,aby bylo jasno

maova
3. kvě 2010

Přeji hezké pondělí 🙂
Já jdu tenhle týden do práce jen tři dny a pak mám kurz, tak mi to ani nevadí, že je pondělí, jako jindy 😀

petul, je dobře, že jsi se vyčistila sama a revize nebyla potřeba. Když už se to stalo tolikrát, máš už všechna možná vyšetření? Přišlo se na něco? A ať to je v práci aspoň trochu dobré, tu změnu vedení moc dobře znám ☹

A ty pocity z těhotných ... někdy mi to nevadí, někdy jo. Zrovna teď jsme měli oslavy a byla tam jedna těhulka, sice teprve v začátku, ale bylo mi smutno. Do toho tam běhaly děti a já jsem si v tom uvědomila, že jsme jediný pár, který tam ty děti nemá ☹ Takže v takových chvílích je mi z toho divně, ale pak to zase přejde.