Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

petula82
26. kvě 2010

Ahoj holky,tak já fakt vůbec nestíhám.Minulý čtvrtek před 18hod.mě zavolalali,že musím ještě z jednou kolegyní být ráno v 6v Praze na výpomoc.Bydlím ve Znojmě.Kdybych nejela,tak bych prý dostala výpověď,takže jsme narychlo sehnaly odvoz a jeli jsme.Včera večer jsme se vrátily,to bylo něco příšernýho,museli jsme tam chodit od6-22hodin,příšerný směny,bordel,všechno jsme jim to odřeli.Dneska jsem se stavila do práce u nás a dozvěděla jsem se že naše hodná vedoucí dala výpověd,díky oblastní vedoucí,která s náma takhle šoupe.Naše oblastní zlikviduje asi postupně všechny filiálky.Jo a paní kterou k nám vzaly na pokladní,tak dneska donesla výpověd,zítra jsem měla mít volno a už mě zase volali,tak si ani neodpočnu.Dneska jsem byla ve městě,tak se mě tam líbilo pár oblečků na mimča,zase jsem neodolala.Já si říkám,že kdyby se to nevynosilo,tak se to časem bude třeba hodit bráchům.Holky ani nevíte jak jsem utahaná.A jak dopadli holky po ET.Já na vás myslela.Mějte se moc hezky 😉

juvik
26. kvě 2010

Ahoj holky,
jen v rychkosti, protože vůbec nestíhám....jsem od pondělka v nové práci a hlavu mám jak balón 🙄
Ani náš 7.ET nevyšel....testy negativní a špiním....takže finito ☹
Už to kašlu,budem čekat na kouzelný telefon a doufat, že zazvoní brzo. 😉
Jak dopadla Ivka ?
Mějte se hezky, snad někdy dočtu

zejm
26. kvě 2010

Juvi, ani nevíš, jak strašně mě to mrzí... ☹ Posílám pohlazení alespoň na dálku

mila30
27. kvě 2010

Juvi mrzí mě to... 😒 . Věřím, že kouzelný telefon zazvoní brzo a to nám všem a pak se tady budeme předhánět s tím komu už lezou zuby, kdo se strááášně pokakal, kdo už chodí atd. 🙂
Myslím na tebe..drž se.

megynka
27. kvě 2010

juvi, moc ma to mrzí ☹

ivkaj
27. kvě 2010

Ahojte, nějak jsem neměla čas na vás mrknout.
Zrovna u nás zazvonila paní pošťačka a přišlo nám pozvání na pohovor k psycholožce. Je to docela fofr - dva měsíce od podání žádosti.

Jak jste tu rozebírali homeopatika, tak i mě tam odrazuje to naředění, ale pokud to někomu zabralo (byť by to bylo i jen placebo), tak jedině dobře. My jsme se s manžou dali v prosinci na čínskou medicínu a jestli to pomohlo aninevím. Manžovi se zlepšil spermiogram v objemu a množství, ale pohyblivost moc ne. Mě prý scházela energie tuším že v ledvinách a to mohlo mít za náseldek to, že tělo nezvládlo při IVF vyprodukovat plné folikuly a embrya se pak ani neudržela. Teď jsem ještě během stimulky a těsně před tranferem chodila na akupunkturu a kdyby někdo chtěl, předám kontakt na paní ke které jsem chodila, přišlo mi, že má spustu pozitivní energie.

No a výsledek se teprve uvidí, testy i test z krve jsou sice pozitivní, ale dokud není srdíčko, nic není jisté (ono vlastně až do samého konce nic není jisté) 😅

Juvik, obdivuju tě, kolik sil jsi měla do tak dlouhého boje. Vím, že teď to asi bolí, ale moc přeju aby se kouzelný telefon ozval co nejdřív 😵

maova
27. kvě 2010

juvi, je mi to líto, že to nevyšlo, už po tolikáté ☹

ivko, tobě potichounku gratuluju a doufám, že se bude miminko dál hezky vyvíjet, stejně jako u jajky 🙂 A taky gratulace k pozvánce na psychotesty 🙂 Kdy tam jdete, že bych ti to doplnila do tabulky? 🙂

b.e.r.u.s.k.a
27. kvě 2010

Ivi velká gratulace k bobíškovi a ať se krásně vyvíjí.

mila30
27. kvě 2010

Ivi, blahopřeji a držím palce ať je vše tak jak má být.

Holky zítra jdeme s manželem na dětičky do kojeňáku, už se strašně těším, ale zároveň mám strach jak to všechno ustojím, až tam uvidím tolik dětiček ... No jsem na to zvědavá...no a hned po návštěvě jdu do Caru na kontrolu a pokud bude vše ok, tak začínám zítra stimulku...
Tak jsem zvědavá jak to všechno dopadne 😅 .

wrtulka
27. kvě 2010

Ahojky holky..
juvik je mi moc líto že ti ET nevyšel.. 😔
ivkaj obrovská gratulka a ať je všechno jak má!! 😵
Holky tak mám dvě dobrý zprávy týkající se adopce.. za prvé mám první paprír 😀 😵 dostala jsem ze šéfové to potvrezní o příjmech uffff trvalo jí to vypsat asi měsíc 😔
a druhá dobrá zpráva je že jsem objednaná k obvoďačce na 14 června a tam mi snad potvrdí i ten druhej papír 😵 že jsem zdravá.. manža tam jde už 10 června a pak bude chybět už jen jemu potvrzení o příjmech a ta slohovka od zaměstavatele.. ale u nich předpokládám že to bude rychlé..
Takže snad se tu žádost už v dohledné době podaří dostat na úřad 😵 😵
Jen mě teď napadla taková myšlenka.. dáme žádost.. a já odfrčím do lázní.. při té žádosti už je nějaká schůzka jakože i takové menší psychotesty..a pak se čeká? jak dlouho.. si říkám aby nebyl problém že budu v lázních s přípravkou nebo něčím...ale to takhle rychlé asi nebude že? 😉

juvik
27. kvě 2010

Ahoj holky,
děkuju, jste moc hodné 😵 ....bolí to, moc, prostě nechápu a ptám se proč, i když vím, že to nemá smysl 😔

Ivko, moc gratuluju a přeju ať je všechno v pořádku a mimi roste 😉

b.e.r.u.s.k.a
27. kvě 2010

Jé holky vy se máte,Ivka má psychotesty,Míla jde do kojeňáku,já už chci ať se u nás taky něco děje 😉
Milo,tak na zítra hodně štěstíčka a pak napiš jaké to tam bylo.
No vidíš Wrtul i u vás se to začíná hýbat,já myslím že do těch lázní můžeš jet v klidu,zas tak rychlé to není.Jak odevzdáte ty papíry,tak k vám domů přijde paní a potom napíše svoji slohovku,vyžádá si váš zdravotní posudek,výpis z trestního rejstříku...apak to pašle na kraj a oni by se ti měli ozvat.Alespoň tak nám to bylo řečeno.

megynka
27. kvě 2010

ivko obrovská gratulácia 😵 a držím palčeky 😉

wrtulka, super, konečne sa to pohlo dopredu aj tebe 😉

milo som zvedavá aké budeš mať dojmy,chápem že máš z toho strach, ja si to len predstavím že by som tam videla tie detičky a už mám slzy v očiach, tak držím palce na zajtra 😉

ivkaj
28. kvě 2010

Holky díky, jste zlaté 😵

Wrtul, gratuluju k pokrokům s papírama ;o) Ono všechno záleží na tom, jak se s paní sociální domluvíte, vždyť na prohlídku k vám domů může třeba přijít než odfrčíš do lázní apk budete čekat na pozvání na pohovor k psycholožce.

Milo, na návštěvu v kojeňáčku přeju pevné nervy. Já jsem běhěm stimulky potkala třídu mateřinky (dospěláci jim pomáhali v metru na jezdících schodech) a málem jsem se u toho rozbulela jak ta dítka byla zlatá 😕

Krásný víkend !!!

megynka
28. kvě 2010

ahojte, všetkým krásny víkend 😉

wrtulka, tak sme dnes aj my museli k vetíkovi, megy celú noc vracala ☹ ale asi to nebola vážne lebo už je hladná 🙂 ale ešte má už dva týždne na jednej strane zapálenú papuľpu a škrábe si to a má to stále krvavé a nehojí sa to, tak nám dal na to akýsi gel proti zápalu, ale povedal že sa to bude asi zle liečiť lebo to má presne tam kde má ten pysk taký poskladaný a ešte prekrytý vrchným, tak dúfam, že sa jej to nejak vylieči

ešte dnes bežím na skúšky ☹ jedny skriptá som poriadne ani nevidela ☹

brundik
29. kvě 2010

Ahoj holky, zklatila me nejaka choroba, ktera preskocila od manzela, ten se s ni potykal uz tyden a skoncilo to tak, ze bereme spolu antibiotika a nemame vubec na nic silu a vetsinu dne prospime 😔 A zrovna je takovy hezky pocasi a ja si to chtela uzit driv nez pujdu na operaci. Ale snad to jeste stihnu.
Juvik, mrzi me, ze ET nedopadl, ale sram na dusi se zacely, myslim na tebe. Udelali jste co jste mohli a na co vam sily stacily. A vas cas rodicovstvi se blizi kazdym dnem i kdyz to ted nedopadlo 😉
Ivkaj, drzim vsechny palcaky, co muzu, aby vsechno probihalo tak jak ma. V Praze to postupuje s adopci hezky rychle 🙂
Milo, co navsteva v DC, videli jste ty nadherny deticky? 🙂 Je fakt, ze u tech nejmensich jsem mela slzy na krajicku. A uz jsi zacala stimulaci?
Me cekaji v Podoli v pondeli, ten bezva doktor 🙂 Jdu tam hned po psychotestech.
Wrtulko, to jsem rada, ze se to dari davat hezky do kupy. Jak to jde rychle, to zalezi na kraji. Nam prisli pozvanky na kurzy i psychotesty zaroven a tusim, ze to bylo necele 2 mesice od podani zadosti. Lazne v lete budou suprovy. Ja tam byla v 15 v listopadu, kdy byla extremni zima a vzdycky jsem si rikala, jak by bylo fajn tam byt v lete. Tak si to poradne uzij 😉

brundik
29. kvě 2010

Jeste jsem vam chtela sdelit dojmy ze zazitkovych kurzu, na kterych jsme byli v pondeli a utery. Manzel to tam spis pretrpel, protoze mu uz nebylo dobre. Pracovaly s nama 2 psycholozky, probirali jsme ruzna temata dle naseho zajmu, napsali jsme si je na zacatku a pak jsme se jim venovali. Pracovali jsme i ve skupinkach a cele to melo smerovat k tomu, aby jsme si kazdy uvnitr ujasnili veci, ktere se adopce tykaji. Psycholozky byly moc fajn, k te jedne jsme domluveni na individualni konzultaci v cervnu.
Tak a ja pripravim neco k obedu a asi zase zapluju do postele, protoze me to vycerpa.
Uzivejte si krasne pocasi a slunicka

lea296
29. kvě 2010

Ahoj holky, hlásím příchod z nemocnice. Tak mi vzali i ten druhý vejcovod, už nemám žádný, prej byl totálně zalepenej a nešel zprůchodnit ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Je mi to hrozně líto, pořád jsem doufala, že otěhotním přirozeně,když manžel je v pořádku, tak ne, už zbývá jen IVF. V týdnu budu volat do institutu, abych se domluvila na konzultaci. Ale aspoň jedna pozitivní zpráva, hysteroskopie dopadla dobře, žádné srůsty, žádná endometrioza, tak aspoň něco.
Juvíku, moc mi to mrzí, hrozně moc, to je tak nefér. Já jsem si taky v nemocnici říkala, jak je to všechno nespravedlivé, proč zrovna já.
Ivko, gratuluju a držím palce dál, aby to dobře dopadlo.

megynka
30. kvě 2010

dobré ránko 😉
ahoj lea, tak to ma mrzí, ale aspoň zasa vieš ako ďalej bojovať a aj keď to nepôjde prirodzene máš ešte veľké šance na ivf a to hlavne keď je manžel v poriadku, hlavne že si už z nemocnice doma a môžete bojovať ďalej, ja verím že sa vám to podarí 😉 moc vám to prajem všetkým 😵

lea296
30. kvě 2010

Ahoj Megynko, díky moc za podporu, já vím, že ta šance je, ale já už jsem z IVF 2 krát potratila, tak se bojím, aby se to nestalo znovu. Doktor mi, ale říkal, že když jsou ty vejcovody neprůchodný, že můžou zadržovat toxickou látku a ta způsobuje infekci v těle a proto je lepší to odstranit před IVF.

b.e.r.u.s.k.a
30. kvě 2010

Leo ,s tím vejcovodem mě to mrzí,ale třeba to tentokrát vyjde a při IVF se zadaří.

mila30
31. kvě 2010

Ahoj holky,

tak vám napíšu jak bylo v kojeňáčku 🙂 .první oddělení bylo oddělení těch nejměnších, kde byly jak děti k adopci, tak děti, které měli maminky. Tady bylo zajímavý ,že jsme si každý z těch párů co jsme tam byli vybrali to "svoje" miminko. Jako první byl chlapeček určený k adopci, ale čekalo se ještě na výsledky na žloutenku, pak byla asi 5ti měsíční holčička, která byla předčasně narozená a ta byla kouzelná, do té jsme se zamilovali my s manželem, ta měla tak krásná modrá kukadla, dvě bradičky a tak nás krásně držela pacinkama za prsty. to by si jí člověk odnesl hned domů, ta měla maminku, pak dvě úplně pidi miminka asi měsíc staré a ještě jeden větší chlapeček, který měl kukadla snad přes celý obličej, ten byl taky moc nádherný. No už teď si dokážu představtit, že když vám přinesou to "vaše" miminko, že od prvního doteku je prostě vaše se vším všudy. Tady jsem teda měla slzy na krajíčku.
Další oddělení bylo už pro větší děti asi tak do dvou let a tam byli 3 romečci a jeden downík a to poslední bylo namíchané, tam bylo mimi v postýlce i taková krásná kudrnatá bloňdata holčička s modrýma očičkama. No a pak byl konec a já za to byla ráda, pže už se mi klepala brada jak se mi chtělo brečet. Ale musím říct, že to tam mají moc hezky udělané a že ty dětičky i přes to všechno, tam mají lásku, ta tam prostě ze všech vyzařuje 😵 .

No a pak jsem byla v Podolí a tam vše ok, takže jsem začala stimulku 🙂 .

Leo, je mi to líto, ale třeba opravdu ten vejcovod mohl dělat neplechu a teď to třeba vyjde 😉 . Držím všechny palce. 🙂

megynka
31. kvě 2010

ahojte

milo tak som si prečítala tvoj prípevok, predstavila som si tam seba a slzy mám na krajíčku, ja vidieť tie detičky, tak by som už nič iné nemala pred očami, som hrozná citlivka 😔 ale fajn aspoň nemusíte už uvažovať že či budete tak veľmi to adoptované mimino milovať ako svoje, už vám to je jasné a viete že áno 😵 a držím palce na stimulku, ja si idem zajtra pre lieky a začínam 12.6. ach, keby sa nám tak podarili vlastné teraz a hneď potom adoptívne, to by som bola najšťastnejšia na svete, to by bolo super 😵

mila30
31. kvě 2010

Megy, já bych měla začít stimulku příští pátek, já mám dlouhý protokol, takže teď v pátek jsem dostala injekci Zoladexu na zastavení vaječníků a ta pravá stimulka buď od příštího pátku nebo soboty. Takže na tom budeme úplně stejně. 😵

frenkina
31. kvě 2010

mila30 jak čtu tvůj příspěvek o kojeňáčku jdou mi slzy do očí.Vzpoměla jsem si jak my jsme byli při přípravce v Mosteckém kojeňáku.Ale já bohužel se rozbrečela jen co jsem viděla první miminko ☹ ale všichni to chápali a byli moc hodný 🙂 A jak píšeš i naše skupina si vybrala každé to své v uvozovkách mimi a ani jeden pár se neschodl na jednom.bylůo to fajn ani se mi odtamtud nechtělo.Ale jak jsme jeli do kojeňáčku pro malýho první den se jen na něj podívat holky ten pocit ten první dotyk to Vás doopravdy zasáhne do srdíčka.už se mi od malého nechtělo ani na tu jednu noc.Celou noc jsem nespala a věděla že mi tam náš synáček spinká a čeká až si druhý den pro něj přijdeme.je hodně lidí co se mě ptá jak to cítím jak malého beru,ihned odpovím je to můj syn nikdy bych ho už nikomu nedala avůbec nepřemýšlím nad tím že bych malého neporodila nebo že by nebyl můj.je můj a mého muže a nikoho jiného.Prostě je to náš miláček 🙂 Teď chrní ale jinak je to už pěknej ďáblík včera hopsal ve skákadle jako o život ale jinak v noci stále pořád krásně spinká.Chodíme spát v 18.30 a vstáváme něco po 6h ronní 🙂 Krásný den Vám přeju holky a ať se všichni brzy dočkáte

mila30
31. kvě 2010

Frenki, to si napsala mooc hezky 🙂 . A přesně jak píšeš, prostě jak vidíš to miminečko a někdo ti řekne, tak to je tvoje, tak je z tebe hned máma a táta a vůbec ti nepřijde, že je cizí...Ta holčička byla tak kouzelná, že jí mám doteď před očima. Hlavně jak mi držela pacinkama ten prst a ty její očička jakoby prosily, aby jí někdo vzal a byla pořád u mámy i když vím, že maminku má...

lea296
31. kvě 2010

Ahoj holky, když Vás čtu, tak se mi kutálejí slzičky po tváři, já to tam taky určitě obrečím, všechno hrozně moc prožívám.

juvik
31. kvě 2010

Ahoj holky,
Leo, to mě mrzí s tím vejcovodem ...ale pokud je větší šance, že se pak ivf povede, tak snad to bude k dobrému.....držím palce 😉
Milo, taky si vzpomínám jak jsem v kojeňáků stála s knedlíkem v krku a slazama v očích a všechny ty dětičky bych brala domů....byl to fakt silný zážitek. Taky přeju ať se stimulace a ivf podaří 🙂

Já jsem zcela KO, druhý týden v práci, než si zvyknu....jdu dát nohy nahoru a odpočívat 😉

frenkina
31. kvě 2010

mila30:když ti povím že mám i plno foteček z kojeňáčku z miminkama byl tam úžasnej 10měsíční klučina do toho jsme se ihned zamilovali akorát šel k adopci sestřičky byli hotový že je nám strašně podobnej tak by jsi nechápala a já ho měla před očima půl roku a co ti budu říkat teď s malym našim milovanym je to nádhera a věř že i ty se brzy dočkáš hhodím sem tu fotečku k tomuhle příspěvku juu.Tak tenhel malej nám zůstal v srdíčku a jsem šťastná za něj že už je taky u hodných adoptivních rodičů 🙂

mila30
1. čer 2010

Frenki, teda to je nádhernej chlapeček a máš pravdu, ten je vám strašně podobnej..to snad ani není možný, jak je vám podobný. 🙂 Ale jak píšeš, váš chlapeček je ten nejúžasnější na světě a tenhle je určitě u super rodičů a má se stráášně dobře 😵 .
Juvík děkuju. 🙂