Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

brundik
7. kvě 2010

Jeee, skoda, ze uz jsem ostrihana 😒 Teda ono uz je to asi 13 let 😀 Kdyz vidim, s jakym nadsenim ses na to Mao vrhla, tak si myslim, ze to bude stat opravdu za to, jsi na to moc sikovna 😉
A ja jdu povesit pradlo.
Preju dobrou noc a paradni vikend, chteli jsme jet pod stan, ale pockame na lepsi pocasi.

maova
7. kvě 2010

berusko, hezké cvičení 🙂
brundi, ale i z kratších vlasů něco můžeme vymyslet, jen to nebude úplně nějaký drdol 😉 Mě to hrozně baví, tak doufám, že se v tom i zdokonalím 🙂
Taky dobrou noc 🙂

maova
7. kvě 2010

Jo a jinak taky lituju, že jsem ostříhaná, protože mě nikdo nechce do dvojice na zkoušení účesů 😠

brundik
7. kvě 2010

Juuu, tak jo, tak kdyby se ti hodily ty moje vlasy na neco, tak je zapujcim 😉
Nahodou, me prijdou kratsi vlasy vic smrncovni a myslim, ze ty jsi toho dukazem 😉
Taky preju dobrou noc a paradni vikend.

zejm
8. kvě 2010

Holky, taky Vás někdy přepadne z té adopce strach? Teď po té nevydařené přímé adopci se ve mně všechno točí, přemýšlím, jaké miminko asi z ústavu dostaneme, jak moc bude narušené, poznamenané nezájmem a lhostejností matky, jaké bude mít dispozice, traumata... Narazila jsem teď na mnoho článků rozebírajících problémy s deprivací, postřehy pěstounů atd. A znovu na mě padl strach - jak to všechno zvládneme? Zvládneme to vůbec? Nemáme z toho včas vycouvat? Jak to ovlivní celou naši rodinu? Je krásná, máme se rádi, vůbec nic nám nechybí. Nemáme být vděční, ze to, co máme a nepokoušet osud?

megynka
8. kvě 2010

ahojte 😉
beruska tak ja som z Považskej Bystrice, mini mestečko neďaleko Žiliny teraz známe hlavne diaľnicou, ktorú už konečne cez naše mesto dokončujú 🙂

zejm, tak to chápem, ja mám tiež občas obavy a malé pochybnosti a prepadne ma strach ako to bude a ako to zvládnem a či to vôbec zvládnem a to sme ešte len na začiatku, je to hrozné, potom mám zasa chvíľu obdobie kľudu a som vyrovnaná a nepochybujem ani trošku a takto sa to u mňa stále strieda, ja ale viem že keby som z tej adopcie vycúvala, určite by som nebola šťastná a spokojná a určite by som si to vyčítala, niekedy až moc všetko rozoberám a nad všetkým rozmýšľam

zejm
8. kvě 2010

Megynko, děkuju... Také se to ve mně mele - od pocitů euforie a skoro-jistoty, že za měsíc bude doma mimi 😉 , přes obavu, že budeme čekat několik let, k představám, jak to bude nádherné a jak budeme všichni strašně šťastní, až k obavám, že to bude šílené a zničíme si všechno krásné, co v životě máme... ☹
Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Děkuju!

juvik
8. kvě 2010

Ahoj holky,

Zejm, tvoje pocity jsou naprosto normální...myslím, že každá si tím procházíme. Já to mám stejně, chvíle, kdy se těším jak děcko a nemůžu se dočkat a pak zas obavy, jestli to zvládnu, jestli budu dobrá máma, jak to ovlivní náš vztah. Věřím ale, že až toho drobka budem mít doma, budem nejšťastnější na světě 😵

zejm
8. kvě 2010

Nejhorší je, že se moje zodpovědnost týká navíc těch mých holčiček. Jsou krásné, chytré, zdravé, hodné, bezproblémové... Manžel je úžasný milující tatínek a něžný pozorný partner. Prostě prožívám naprostý ideál všech ideálů. O to víc mám pocit, že bychom měli pomoct. Jenže, jak mám odhadnout, nakolik je naše štěstí křehké? Nebo naopak silné a otevřené pro chůďátko se zdravotními a jinými problémy? Nakolik svým rozhodnutím ovlivníme život našich holčiček? A k dobrému nebo zlému? Třeba by bylo dobře jen ještě pár let počkat... Nebo je právě teď ta vhodná doba, aby měly děti mezi sebou sourozenecké vztahy... Kdo vidí do toho, co se stane? Kdo uvidí do toho děťátka, jestli to bude miláček všech, nebo jeho přijetím rozvrátíme dobře fungující rodinu... Nevyznám se sama v sobě. Z pocitů úplné jistoty a správnosti rozhodnutí padám do strachu, obav a úzkosti. Asi je to normální. Nikdo na světě ty otázky nemůže zodpovědět.

b.e.r.u.s.k.a
8. kvě 2010

Zejm úplně tě chápu,my žádné děti nemáme,ale kdybychom měli,tak bych uvažovala určitě stejně.Je to těžké rozhodování,ale pokud to probete celá rodina a zvážíte všechny klady a zápory co vám adopce může přivést,tak se určitě k něčemu doberete.I když je to těžké,holčičky jsou ještě malé a neumí si asi úplně představi co může nastat.Ale hodně zdaru a věřím,že se nakonec dobře rozhodnete

zejm
8. kvě 2010

Díky, Beru. Jsi hodná. Potřebuji ty pocity, otázky a obavy ventilovat a je pro moc důležité, že Vy jim tady rozumíte. Jste fajn holky

brundik
9. kvě 2010

Zejm, myslim, ze kazda z nas tady proziva tyhle stavy, u tebe jeste znasobene tim, ze mas holcicky a premyslis o dopadu na ne. Pustili jsme se do neceho, o cem nevime jak dopadne, ale to je podobne jako rodicovstvi s bioditkem. Vznika spousta nezodpovezenych otazek, na ktere budeme znat odpoved az budem stari. Ale kazda zkusenost nas obohati, neco nam prinese, ikdyz to bude spojene se starostmi, nervy a ja nevim, cim vsim jeste.
I ja prozivam podobne vykyvy a mam pocit, ze po te co jsme byli na prvnich kurzech, ma muj manzel ten stav obav zatim bez toho, aby to preslo do teseni 😅

b.e.r.u.s.k.a
9. kvě 2010

Holky taky jsem moc ráda,že mám za kým jít pro radu nebo se vám můžu svěřit a vy mi vždy pomůžete,kdo to neprožívá na vlastní kůži,tak nechápe a nemůže našim pocitům rozumět.To je jak s tím,když se snažíme i o vlastní miminko a každy říká,nemůžete se tomu,tak poddávat a pořád na to myslet.A naše mamka-Nech to na Bohu,to je vůle boží a uvidíš,to mi říká neustále,několikrát týdně,tak jsem jí řekla,že to už nechci slyšet,že mě to trápí a ona na to,že to je tím,že v to tak nevěřím.Dokážete si představit,co to se mnou udělalo,okamžitě jsem začala bulet.A přitom to není pravda,já věřím.
Máme to pořád nějaké trápení,viďte.Ale jednou bude líp. 🙂

lea296
9. kvě 2010

Zejm, je mi jasný, že je to pro tebe těžký, ta zodpovědnost je obrovská,když máš ty svoje holčičky. Já o té adopci také kolikrát přemýšlím a říkám si,jestli jsme udělali dobře, že do toho jdeme, jestli jsme třeba ještě neměli počkat a doufat, že se to povede přirozeně,taky si říkám, jaké bude to miminko co dostaneme, co když se s ním potahnou nějaké obrovské problémy, které si ponese od své biologické matky a otce, je to hrozně těžký. Na druhou stranu si říkám, moc toužíme po miminku a strašně moc se na mimčo těším, až ho dostaneme,ale mám strach. Zas vím, že když bych se k adopci nerozhodla a dítě by jsme přirozeně neměli,že bych byla nešťastná celý život a život je na to moc dlouhej. Teď jsem nešťastná 3 roky, některé z Vás mnohem dýl a hrozně to bolí a trpět celej život, to fakt ne. Všechno se to ve mě pere. Jsem moc ráda,že Vás mám holky. Vy to chápete,zažíváte stejné pocity. A ty řeči nemyslet na to, to je opravdu o ničem. Já říkám, kdo to nazažil nepochopí.
Mao, já mám dlouhý vlasy skoro do pasu, to by ti vyhovovalo. Akorát nevím, jak rychle někoho scháníš? Teď mě čeká operace, za týden nastupuju, tak by jsme to asi těžko zrealizovaly, jedině až po operaci. Plzeň - Praha je blízko.

skrizanova
9. kvě 2010

ahojky všem.
Koukám, že jste se tu pěkně rozkecaly 😀 , ale to je dobře. Já jsem na tom teď časově nějak špatně, vůbec nic nestíhám, ale snad to už bude lepší. Snažím se vás dočítat, celkem se mi to daří, tak vás všechny moc zdravím a slibuju, že budu teď přispívat častěji - snad 😝
A jinak, pokud teda vedete tu tabulku, zde jsou mé údaje :ústecký kraj, podání žádosti - 4/09, psychotesty - 8/09, přípravky - 10/09, poslední rozhovor s psycholožkou - 11/09, schváleni a zařazeni do registru - 12/09

Ad poslední téma - obavy z adopce: byly, jsou a budou. Ale myslím, že je mají i ty, které čekají své bio děti. Já zažila tři těhotenství a měla jsem ty obavy taky. Stále jsem se sama sebe ptala: Budu dobrou mámou? Zvládnu ten zápřah okolo miminka? Co z něj vyroste? Budou s ním problémy? Nevyroste z něj grázlík, kterého nebudeme moct s manželem zvládnout? Opravdu si myslím, že je to jedno, jestli to bude bio nebo přijaté dítko, v každém případě je to RISK a je třeba se s tím poprat. A my jsme s manželem připraveni - užívat si s dítkem, trápit se s ním a vůbec se vším, co nám budoucnost přinese se pořádně poprat a hlavně věříme, že to zvládneme - nebo spíš, že se o to budeme snažit.

Zejm: myslím, že ty to máš o to těžší, že máš už své bio dítka a to, že jste rozhodnuti přijmout i dítko s určitou odchylkou na vás moc obdivuji. Přiznám se, že já bych na to neměla.

zejm
10. kvě 2010

No, to je právě to - my taky nevíme, jestli na to máme 😀
Dělám si teď trochu legraci, myslím, že víme, na co si troufáme - ale šíleně, hrozně, strašivě mě děsí to, že to bude náročné až příliš. Ale ne kvůli nám, myslím, že my dva to ustojíme, děsím se, aby to ustály holky. Aby u nich nenastala nějaká neočekávatelná reakce, zvrat v dosavadním vývoji... Abychom si pak nevyčítali, že jsme jim zkazili život. Nebo přinejmenším dětství...

zejm
10. kvě 2010

ČEKATELKY NA MIMINKA
˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙
Jméno....... * Kraj/ okres..... * Podáno... * Testy/kurzy...... * Schválení... * Čekání.. * Jméno, věk

KLARAEMMA * Strakonice.. * 6/2006.... * 12/06 - 1/07.. * 1/2007.. .......* 2 r.......... * Emma
FRENKINA * Ústecký.......... * 4/2008.... * 2-5/2009......... * 9/2009........ * 1r a 9m. * Tomášek, 2,5m
JUVIK......... * Mor-slez......... * 7/2008.... * 4-6/2009......... * 10/2009...... *
SKRIZANOVA*Ústecký........ *4/09...........* 8-11/09...........* 12/09 ...........*
ZEJM.......... * Středočeský.. * 4/2009.... * 6/09-1/2010... * ČEKAJÍ........ *
MAOVA....... * Praha............. * 10/2009.. * 2-5/2010......... *
BERUŠKA..* olomoucký.....*
LEA .............* plzeňský ........* 4/2010.....*
MÍLA ............* Praha.............* 2/2010......*5-6/2010...........*
ŽOFKA ........* Praha.............* 4/2010......*
PEŤULA......* jihomoravský * 8/2008.....*2-7/2009............* 9/2009
KLARAEMMA * Strakonice.. * 2.žádost.* Duben 2010....*
IVKAJ ..........*Praha ...............* 5/2010
WRTULKA Pardubice...........*
BRUNDIK *Praha.................*2/2010......*4-5/2010...........*

˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙

Jak tak koukám, skrizanova, u Vás je to na spadnutí!!! Z Ústeckého kraje je i Frenkina a od schválení čekali jen čtyři měsíce!!!

zofka44
10. kvě 2010

Ahoj holky,
jaký jste měli víkend? Hlásím, že páteční návštěvu pana Zubatého jsme přežili bez úhony, byl u nás asi půl hodiny, skoro nikam se nedíval, pomazlil se psem, na pár věcí se vyptal a šel, koláč si skoro nedal, prý se nesmějí nechat hostit🙂
Četla jsem si o vašich obavách z budoucnosti a jsme na tom asi všechny stejně, někdy si říkám, že to určitě zvládneme a potom na mě padne strach z toho co bude...

zejm
10. kvě 2010

Tak to je prima, že Vám to s panem Zubatým šlo tak hezky 😀
Mě už ty rmutky taky přešly - prostě si říkám, že co má být, bude, a přijde to v pravý čas. Myslím, že se tomu říká důvěra v Boží milosrdenství 😉

zofka44
10. kvě 2010

To je pěkný, to si musím zapamatovat🙂

mila30
10. kvě 2010

Ahoj holky,

tak se po delší době zase ozývám. Jen jak jsem ve čtvrtek dorazila dom z nemocnice, tak jsem zase lehla, jelikož jsem strašně nastydla. Takže až do včera jsem ležela jako lazar, až dnes jsem trošku už v pohodě, ale pořád unavená, ale teď už to bude lepší a lepší 🙂 .
Zítra jdu na stehy a co je důležitéééééé, tenhle pátek a sobotu máme první kurzy, jupííííí 😀 . Tak jsem zvědavá jaké to bude, fakt vůbec nevíme s manžou co čekat i když samozřejmě od vás vím co a jak asi. 🙂
Jo a příští čvrtek jdu na konzultaci do IVF centra kvůli poslednímu IVF.

skrizanova
10. kvě 2010

Zejm: No jen blbni. My na to nejsme vůbec připravení. Ale na druhou stranu si myslím, že na to člověk být připravený ani být nemůže a nikdy nebude. Až JEDNOU zazvoní ten kouzelný telefon, tak mě stejně trefí šlak 😀 😀 .

Ale fakt se už těším, až to bude. Není dne, kdy bych nemyslela na to, že by klidně mohli už zavolat.

megynka
10. kvě 2010

ahojte 😉
tak mám ťažký deň v práci za sebou, sa tam chystajú veľké reorganizačné zmeny, sme všetci zvedaví ako to dopadne 😒 ale víkend bol v pohode, namontovali sme novú vešiakovú stenu, dnes sa do nej ešte naša labradorka nepustila 😀 tak nám urobila radosť a ani nové diery v stene nepribudli 😀 asi spala celý deň 😀 včera bol deň matiek tak sme boli pozrieť jedných rodičov na obed a druhých na večeru a o stravu sme mali postarané 😀

zofka super návštevu máte za sebou 🙂

mila, to je fajn že už je lepšie 🙂 my by sme mali tiež začať kurzy asi tento mesiac tak uvidíme či sa podarí presný termí ešte nemáme ale som tiež hrozne zvedavá ako to bude prebiehať a už siedmi týždeň čakáme na schválenie žiadosti na ivf, tak hneď ako sa bude dať ideme na to 🙂

b.e.r.u.s.k.a
10. kvě 2010

Ahoj holky,žádost PODÁNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A příští úterý k nám přijde paní na návštěvu.Ještě honem musím dopsat ten životopis a poslat jí ho.Holky paní nám říkala,že než ona to podá na kraj,tak to může trvat i 2 měsíce,to je děs a potom budeme čekat,než se ozvou z kraje ☹ A to nám napišou,že jsme byli schválení a pošlou datumy psychotestů a krzů?Tak nějak jsem to tu pochytila,tak nevím.
Zofko,tak vy už máte návštěvu za sebou,to je super. 😉

klaraemma
10. kvě 2010

ahoj kecalky,
nestíhám, nedočítám, byly jsem na víkend u manželovo rodičů. Doufám, že jste všechny zdravé, žádosti postupují a vůbec se všem daří................... Já se jen pochlubím, že Emmča konečně začala chodit na nočník, tak máme doma ohromnou radost, včera jsme chtěly ještě cestou domů koupit dárek, myslela jsem si na nějaký puzzle, to ona ráda, ale nic kloudnýho jsme nenašly, tak dostala děstký hrábě , manžel večer ještě posekal, tak je Emmča hned vyzkoušela 😝

zejm
10. kvě 2010

No, Žofko, tak jednoduché to není ☹
Paní to pošle na kraj, pak se Vám ozvou z kraje, začnou Vás zvát na psychotesty a kurzy, pak ještě závěrečný pohovor s psychologem. A teprve od té chvíle čekáš na schválení. U nás už to od podání trvá 13 měsíců 😝 😝 😝 Ale už by to schválení doopravdy mělo přijít.
Když mrkneš do tabulky, uvidíš, že od podání ke schválení to bývá tak rok, někdy víc. Tak ať to u Vás netrvá tak dlouho!

zejm
10. kvě 2010

Ten vzkaz je samozřejmě pro berušku 😉 Už plácám z hladu...

b.e.r.u.s.k.a
10. kvě 2010

Tak to je síla,Zejm díky za vysvětlení.A ty pozvání by měly přijít asi za jak dlouho?A nejdřív jsou psychotesty a pak kurzy?Teda mně to šrotuje. 🙂

b.e.r.u.s.k.a
10. kvě 2010

Tak se napapej Zejm 🙂

b.e.r.u.s.k.a
10. kvě 2010

ČEKATELKY NA MIMINKA
˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙
Jméno....... * Kraj/ okres..... * Podáno... * Testy/kurzy...... * Schválení... * Čekání.. * Jméno, věk

KLARAEMMA * Strakonice.. * 6/2006.... * 12/06 - 1/07.. * 1/2007.. .......* 2 r.......... * Emma
FRENKINA * Ústecký.......... * 4/2008.... * 2-5/2009......... * 9/2009........ * 1r a 9m. * Tomášek, 2,5m
JUVIK......... * Mor-slez......... * 7/2008.... * 4-6/2009......... * 10/2009...... *
SKRIZANOVA*Ústecký........ *4/09...........* 8-11/09...........* 12/09 ...........*
ZEJM.......... * Středočeský.. * 4/2009.... * 6/09-1/2010... * ČEKAJÍ........ *
MAOVA....... * Praha............. * 10/2009.. * 2-5/2010......... *
BERUŠKA..* olomoucký.....*5/2010...
LEA .............* plzeňský ........* 4/2010.....*
MÍLA ............* Praha.............* 2/2010......*5-6/2010...........*
ŽOFKA ........* Praha.............* 4/2010......*
PEŤULA......* jihomoravský * 8/2008.....*2-7/2009............* 9/2009
KLARAEMMA * Strakonice.. * 2.žádost.* Duben 2010....*
IVKAJ ..........*Praha ...............* 5/2010
WRTULKA Pardubice...........*
BRUNDIK *Praha.................*2/2010......*4-5/2010...........*

˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙