Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

maova
2. čer 2010

frenki, děkujeme 🙂 Taky dneska na skrizanovou pořád myslím, doufám, že jí je dneska už líp.

mila30
2. čer 2010

Frenki děkuju, je mi jasný, že nám to pokud bude chtít řekne sama...ale já i když nevím co se stalo, tak mě tak štve, že jim někdo ohledně toho ublížil i když asi nevědomě...pořád na ní myslím ...

frenkina
2. čer 2010

Jj já taky na ni myslim a stále čekám kdy dojde k nám do místnosti do umělka anebo sem na koníka ☹

kopka75
2. čer 2010

Zdravím všechny čekatelky
Vidím že se u cosi nepříjemného semlelo, nevím teda nic ale jestli Vám nabídli dítě které Vám nesedí,netrapte se a klidně odmítněte, je to velice těžká a nepříjemná situace ale pokud to tak cítíte není jiné východisko, je to moje osobní zkušenost a vím co to z člověkem udělá. Držím palec aby vše dopadlo co nejlíp pro Vás 🙂
Jen k těm návštěvám kojeňáčku, tak my na přípravce nebyli v KÚ, možná to tu není zvykem.
Zato když jsme jeli pro malého, tak jsme byli ti co krmí své vytoužené dítě a přípravka z Mostu na nás koukala skrz sklo
Hezký den

b.e.r.u.s.k.a
2. čer 2010

Frenki máte tam nádherného kloučka,hned bych ho podlachmala 😀

b.e.r.u.s.k.a
2. čer 2010

Holky koukám na přešlapy a tam chtějí adoptovat holčičku a šli se s ní seznámit,no a já bulím jak malá

frenkina
2. čer 2010

Holky tak předchvilkou mi volala holčina co s námi byli na přípravce že v pátek jedou do kojeňáčku na víkend že dostali 15měsíčhího chlapečka 😉 super zprávička tak jsou moc štastný. Tak i Vám všem moc přeji aby jste se brzy dočkali 🙂

frenkina
2. čer 2010

b.e.r.u.s.k.a,nebuul taky se dočkáš 😉 jinak děkujeme za pochvalu 🙂

b.e.r.u.s.k.a
2. čer 2010

děkuji frenki,já vím že se dočkám,ale jsem cíťa a vzalo mě to

kopka75
2. čer 2010

Frenki mám ráda takové zprávy 🙂
Beru jen si poplač ale stejně se dočkáš neboj, já oobně bulím taky

b.e.r.u.s.k.a
2. čer 2010

to jsem ráda,že nejsem sama taková máčka Kopko 🙂

skrizanova
2. čer 2010

Ahoj holky.
Omlouvám se, že jsem vás tak napínala, ale dnes jsme měli ještě cosi k pořešení 😝 .
Tak vám odtajním, co se včera stalo: Ráno mi šéf oznámil, že jsem byla navržena schválena na povýšení a že se začnu zaučovat do nové profese. Asi hodinu na to mi zazvonil onen KOUZELNÝ TELEFON. Volala mi paní z krajského úřadu a oznámila mi, že mají pro nás ročního klučíka. Pocity, které jsem v tu chvíli zažívala, nemusím asi popisovat, každá si tím projde a věřte mi, je to mazec. Byla jsem v práci, když mi to řekla, okamžitě jsem se sesula k zemi a brečela jak želva. Paní obětavě čekala na druhé straně telefonu. Když jsem se dostala z toho prvního šoku, domluvily jsme se, že v pátek přijedeme na krajský úřad a tam nám ukáže fotky chlapečka a řekne nám vše, co o něm vědí. Pak že odjedeme na víkend do kojeňáku, abychom se s chlapečkem seznámili a pobyli s ním o víkendu v kojeňáku, abychom si na sebe zvykli.
V tu chvíli jsem začala řešit situaci: oznámila šéfovi, že potřebuji na pátek dovolenou, ale on byl neoblomný, že mi jí prostě nemůže dát. Tak mi nezbylo nic jiného, než jít s pravdou ven a zasvětit ho do situace. Je to už přece jedno, za týden přece nastoupím na mateřskou. Když vyslechl, co jsem mu řekla, tak se mě jen zeptal: To si ze mě děláte srandu, nebo co? Říkám ne, je to tak a tak, prostě to tak chodí a nikdo z nás netušil, že to bude tak brzy. Tak tedy souhlasil, že s tím asi nic nenadělá a šel na vedení podniku, aby to všem oznámil. Tetelila jsem se blahem, zavolala tu zprávu manžovi, napsala SMS dvěma nejlepším kamarádkám, jaké nás potkalo štěstí a začala plánovat, jak odpoledne začneme skládat postýlku a zajedeme tam a tam, koupíme to a tohle, kočárek, vaničku a však víte, co je všechno potřeba.
Moje štěstí trvalo asi hodinu. Poté mi znova začal zvonit telefon. Aniž bych se podívala, kdo volá, polil mě studený pot a říkám si: kurva, nějakej průser. Když jsem vytáhla telefon z kapsy a zjistila, že telefonní číslo je stejné jako před hodinou, bylo to jasný. Je to průser jako hovado.
Můj pocit byl velmi správný. Byla to ta samá paní, co nám před hodinou nabídla chlapečka a oznámila mi, že mluvila s kojeňákem ohledně naší návštěvy a pan psycholog jí prý řekl, že u chlapečka má podezření na autistické sklony. A že mi prý sám pan psycholog bude volat, aby mi osvětil situaci,ale že že ať říká co chce, tak že to mám odmítnout, že pro ně už to není dítě vhodné k adopci a proto mi ho nemůže doporučit. Že jí to velmi mrzí, do jaké situace nás teď dostala, že nám dala naději a takhle brzy nám ji zase sebrala.
Tak jsem jí poděkovala, na víc jsem se nezmohla a opět jsem se sesula k zemi s neurvalým pláčem. Ovšem teď už byl jiný. Plný zloby, smutku, bolesti, další pocit ztráty. Sakra, co jsme komu udělali, že nás ten nahoře tak trestá. Jako bychom si už neprošli peklem. PRÁVĚ JSEM PŘIŠLA O ČTVTÉ DÍTĚ. Můj svět se během chvíle zbořil jako domeček z karet . ☹

b.e.r.u.s.k.a
2. čer 2010

Skrizanovo to je děs,ani bych nevěřila,že se něco takového může stát.Je mi to moc líto,musíte se cítit děsně,ale neboj,to správné miminko na vás čeká a věřím,že to brzy napraví a ten správný kouzelný telefon přijde co nevidět.Držím vám pěstičky a držte se.

kopka75
2. čer 2010

Skrizanova to mě moc mrzí, je to velmi složitá situace.Doufám že Vám co nejdřív zazvoní tem správný kouzelný telefon. Držím Vám palec.

skrizanova
2. čer 2010

No ty Přešlapy mě dostaly. JSem se zase sesypala 😢

kopka75
2. čer 2010

Moc se neznáme ale prostě mě to rozum nebere jak tohle mohlo vzniknout, přece psycholog musí vědět že jde chlapeček do poradního sboru. Doufám že čas zahojí Vaše srdce.

skrizanova
2. čer 2010

kopka75: nevím, jak se to mohlo stát. Taky mi to rozum nebere. Mají určitá pravidla a najednou takové fiasko. Ale paní se moc omlouvala, říkala, že si to s ním vyřídí po svém a slíbila, že při příštím poradním sboru jsem číslo 1. Tak aspon to je trochu pozitivní.

kopka75
2. čer 2010

Tak to je aspoň trochu pozitivní 🙂
dobrou noc a hezké sny

mila30
3. čer 2010

Ahoj holky,
na Přešlapy raději nekoukám, řvala bych pořád.. 😅 .

Skrizanova, mám z toho husí kůži a nechápu jak k tomu mohlo dojít ☹ . Já nevím co na to říct, napsat...chce se mi brečet a na druhou stranu si říkám, že ještě, že vám to řekli takhle "rychle" po tom telefonu a malého si ani ještě neviděla..vždycky se snažím na všem špatném najít něco dobré a u vás to je, že v dalším kole, které už bude určitě brzo, tam na vás čeká jiné kouzelné a to nejúžasnější miminečko na světe, které už bude jen a jen vaše. 🙂
Skrizanova myslím na tebe.

Frenki, s tou známou co si jede pro chlapečka je to krásný, to je tak nadějný taková zpráva, že už se nemůžu dočkat až i na nás jednou dojde řada. 🙂
Jo, manželovi jsem ukazovala včera Tomáška a straáášně se mu líbil a říkal, že vám je strašně podobný. 🙂

maova
3. čer 2010

Skrizanova, taky na to pořád myslím, jak se jim něco takového mohlo stát ☹ Ale aspoň malá útěcha je, že to nebude dlouho trvat a telefon zazvoní podruhé 🙂 Myslím na vás pořád.

Přešlapy jsme si nahráli, protože jsme ještě neviděli minulý díl, tak jsem na ně zvědavá. Jeden z mála seriálů, který se mi líbí 🙂

lea296
3. čer 2010

Skrizanova, to je fakt děsný, co se Vám stalo, já to nechápu, jak může k takovéhle situaci dojít. Přeci,když už zavolají, tak by měli mít všechno prověřený. Člověk projede psychotestama a vším možným a oni se chovají takhle. Já bych se z toho taky sesypala. MOc držím palečky a posílám podporu, určitě Vám brzy zavolají, budou si moc dobře vědomi, co udělali.Uritě se budou snažit zavolat co nejdřív.

frenkina
3. čer 2010

mila30,teď jsi mě dohnala k slzyčkám jak píšeš že jsi malého ukazovala manžovi a on se mu líbil,je to moc hezký to číst,hřeje to u srdíčka a já jsem pyšná maminečka 🙂

megynka
3. čer 2010

skrizanova, je mi to hrozne moc ľúto, ešte nie sme v adopcii tak ďaleko ale živo si viem predstaviť tvoje sklamanie, smútok, zlosť a všetky tie pocity, čítala som teraz tvoj príspevok a revala jak malá, stať sa to mne neviem ako by som to zvládla, hrozne moc vám držím palčeky aby ste už boli konečne šťastní

brundik
3. čer 2010

Holky, omlouvam se, nemam ted cas vas docist a na vsechno reagovat.
Skrizanova, moc me to mrzi 😢 Je nekdy opravdu neuveritelny, co vsechno se muze semlit. Tady teda doslo k poradnymu pochybeni, tohle preci museli vedet. Sama si neumim predstavit, co by to se mnou provedlo, plac pomuze z tela dostat vsechnu tu zlobu a smutek a aspon trosku ti ulevi od bolesti. O vikendu snad uz by melo svitit slunicko, tak snad i to te trosku povzbudi a vleje novou energii do zil. Udelejte si s manzelem nejaky hezky vylet a zamestnejte svoje makovicky necim prijemnym. A on ten kouzelny telefon zazvoni brzy znovu a uz to bude definitivni.
Snad budu mit cas se k vam utrhnout, i u nas jsou nejake novinky.
Prace zas vola....

maova
3. čer 2010

brundi, jsem zvědavá na novinky 😉 🙂 A taky si někdy aspoň trochu odpočiň 😉

wrtulka
3. čer 2010

Ahojky čtu co se stalo Skrizanova a je mi to tak strašně moc líto 😔 😔 😔 to by snad mohli dát do televize to přece někdo musel udělat docela zásadní chybu!Takhle vám ublížit ☹

petula82
3. čer 2010

ČEKATELKY NA MIMINKA
˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙
Jméno....... * Kraj/ okres..... * Podáno... * Testy/kurzy...... * Schválení... * Čekání.. * Jméno, věk

KLARAEMMA * Strakonice.. * 6/2006.... * 12/06 - 1/07.. * 1/2007.. .......* 2 r.......... * Emma
FRENKINA * Ústecký.......... * 4/2008.... * 2-5/2009......... * 9/2009........ * 1r a 9m. * Tomášek, 2,5m
JUVIK......... * Mor-slez......... * 7/2008.... * 4-6/2009......... * 10/2009...... *
SKRIZANOVA*Ústecký........ *4/09...........* 8-11/09...........* 12/09 ...........*
ZEJM.......... * Středočeský.. * 3/2009.... * 6/09-1/2010... * 5/2010........ *
MAOVA....... * Praha............. * 10/2009.. * 2-5/2010......... *
BERUŠKA..* olomoucký.....* 5/2010..*
LEA .............* plzeňský ........* 4/2010.....*
MÍLA ............* Praha.............* 2/2010......*5-6/2010...........*
ŽOFKA ........* Praha.............* 4/2010......*
PEŤULA......* jihomoravský * 8/2008.....*2-7/2009............* 9/2009
KLARAEMMA * Strakonice.. * 2.žádost.* Duben 2010....*
IVKAJ ..........*Praha ...............* 5/2010
WRTULKA Pardubice...........*
BRUNDIK *Praha.................*2/2010......*4-5/2010...........*

˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙

petula82
3. čer 2010

Ahoj holky,já vůbec nestíhám.
Skřižanova,vůbec nechápu jak k tomu mohlo dojít, copak to nevěděli před tím než ti zavolali? Je mi to moc líto.Prvně taková naděje a pak se to během krátké doby tak změní.Vůbec netuším jak bych reágovala já. Přeju ať vám brzo zazvoní ten kouzelný telefon 😉
Holky já byla zase odjetá na výpomoci,5dní v Praze (to bylo děsný) a den v Mor.Buděj.Tak jsem vám tak nacestovaná.Dneska mám volno,tak jsem ho skoro celé prospala,to jsem zvědavá jestli budu spát v noci.Dneska jsem koupila v lidlu takovou kytičku,ta hraje ukolébavku a nádherný chrastítka.No už by měli zavolat,já už jsem z části připravena.
Frenklinko,koukám,že si nám sem dala nový fotky,malej je nádhernej,takovej mazlik. 🙂
Mějte se hezky

brundik
3. čer 2010

Mao, ja jsem odpocivala od ctvrtka do nedele, to jsme byli s manzelem opravdu chcipacci a spali jsme tak 15 hodin denne. Ale ted uz musim zase fungovat, protoze me tlaci cas.
V pondeli jsme byli na psychotestech. Ja jsem se na ne tesila a musim rict, ze splnily moje ocekavani. Spousta otazek me pobavila, treba otazka, jestli sledujeme kazdy den televizi a zpravy? A ja jsem chtela napsat, ze TV ano, ale misto zprav koukame na Simpsony 😀 Nakonec jsem to nenapsala, ale tesim se na konzultaci s psycholozkou, protoze si s ni clovek bude moct popovidat a vysvetlit ji nektere veci. Spousta veci na papire totiz vyzni strasne hloupe. Takze 18. 6. mame konzultaci. Po psychotestech jsem se pri vybaveni nekterych otazek a mojich odpovedi smala jeste asi 2 hodiny.
Dalsi novinka je, ze uz mam termin operace, jdu na ni 22. 6. je to rychlejc, nez jsem cekala, takze nestihneme odjet ani na prodlouzeny Cyrilometodejsky vikend do hor, coz byla nahrazka za 14 denni dovolenou, kterou jsme planovali a z duvodu operace jsme ji pro zatim takhle chteli zkratit. Takze ja uz asi nebudu planovat vubec nic a necham se krasne unaset zivotem i se vsema prekvapenima 😀
Jen jak je to opravdu rychle, tak mam celkem toco v praci, cekaji me sluzebky, tydenni konference a vybehat si predoperacni bude opravdu tip top 😅 Ale pak uz budu jen odpocivat, nebo vlastne spis pracovat na neschopence z domova, abych pak prece jen mohla na nejakou dovolenou s manzelem odjet 🙂

skrizanova
3. čer 2010

Holky, děkuji všem za slova útěchy. Dneska už je mi o něco lépe, i když v práci to na mě zase trochu dolehlo, páč jsem si uvědomila, že dnešní odchod z práce měl být ten poslední, chjo.
Ale opravdu doufám, že paní ze sociálky dostojí svému slibu a během července můžeme očekávat KOUZELNÝ TELEFON č.2.
Trochu jsem se smířila s tím, že jsem prostě smolař každým coulem a jedno, co mě potěšilo bylo, že manža řekl, že to je varování z hůry, že co nevidět to přijde a byla nám dána možnost se na to přichystat, sehnat potřebné věci a tak a že na to máme víc času než bychom měli takhle. A hlavně sebou budeme nuceni hejbnout, neb přistavujeme verandu, tak aby do měsíce bylo hotové aspon přízemí a schodiště do patra, jinak budeme prcka nosit nahoru po žebříku 😝 . Už jsem dnes objednala poslední zbytky materiálu, který teď nutně potřebujeme a o víkendu se jde do montérek 😀
Takže místo stálé sebelítosti se plnou parou pustíme do práce, aby bylo vše potřebné co nejdříve hotovo a my si pak mohli užívat s naším drobkem.
A jinak ohledně dovolené je také rozhodnuto. Nejede se nikam, protože nikdy nemůžeme vědět, jestli zrovna nezavolají.
Wrtulka: taky mě to napadlo, ztropit scénu, hnát to výš nebo prostě udělat něco neobvyklého, ale pak mě to rychle přešlo. Nechci být středem pozornosti nějakých sporů, stejně by to nakonec bylo nejvíc stresující právě pro nás a o to nestojím. Ale určitě tak za měsíc budu prudit na kraji, jak to s námi pokračuje, to se vsaď.