Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

mila30
21. čer 2010

V současné době jsem měsíc a kousek po operaci, takže jsem pročištěná od endošky, od 1.2. února beru Prednison na snížení imunity jelikož jsem jí měla zvýšenou a měla jsem alergii na spermie a trofoblast(embrya). Takže i tohle mohlo způsobit, to že se neuchytila..nevím..teď jsem do toho dala já i pan doktor všechno a víc už ani nejde, takže teď už jen věřím, že to tentokrát dopadne co nejlíp 🙂 . Jo,mám za sebou i genetiku a ok a víc snad už ani vyšetřit nejde 😅.
Jinak znám hodně holek s endoškou a IVF dopadlo dobře, takže netrácet naději. 🙂

mila30
21. čer 2010

@kalmya u nás byl pán 20 minut a nic na nás nezkoušel 😀 . Kouknul, zeptal se na to stejné jako u Ley..jen to bylo kratší..neboj se, je to fakt v poho a i vůbec vše ohledně adopce je perfektní. Nemusíš se ničeho obávat. 🙂

kalmya
21. čer 2010

mě paní říkala, že to bude na 2-3 hodiny, tak jsem zvědavá čím nás tam bude mučit, snad se tam nerozbulím 🙂

misanda
21. čer 2010

miluš, to jo, ale endometrioza by právě měla jakoby "zabíjet" i ty oplodněná vajíčka...nevim no...a zvlášť ještě ten trofoblast...to mám taky 🤐 koukám, že jsme jak přes kopírák 😀 a jak dlouho před IVF bereš ten Prednison?

mila30
21. čer 2010

Miso, tak to nevím, slyším to prvně, ani nikdo z doktorů mi to neříkal....takže to nedokážu posoudit.
A co vím, tak je plno žen co má endošku, tak otěhotní přirozeně...ono kolikrát se ani neví pokud nejde žena na laparku, že má endometriozu a v současné době má prý endošku skoro každá 3 žena...takže fakt nevím.
Já beru prednison od 01.02.10..to jsem byla po vyšetření na imunu a dali mi tyto léky.2,5 měsice jsem brala 1tabletku=5mg a pak už půl tablety 2,5mg.

lea296
21. čer 2010

Kalmya, na nás taky nic nezkoušela, bylo to v pohodě, neměj z toho nervy, já se taky bála a bylo to naprosto v pohodě.

misanda
21. čer 2010

miluš, to máš pravdu...pár holčin znám, co mají endo a otěhotněly normálka bez IVF a všeho okolo...jinak já jsem začala brát prednison 10mg denně od začátku dlouhého protokolu...kam chodíš na imuno?

holky, já se nebojím, já se naopak těším až se začne kol tý adopce něco dít 🙂 hrozně moooooc 🙂

benetka
21. čer 2010

Ahoj všem, nám na přípravě říkali totéž co tu psala mila 30. Pokud otěhotníš a dítě se narodí, tak už nejste bezdětný pár .Bylo nám řečeno, že vždy jsou upřednostňovány páry bezdětné - v případě žádosti dítěte do 1 roku.

jancica74
21. čer 2010

@misanda zdravím,proč to nezkusíš s jinýma vajíčkama?taky mám endometriozu,taky beru Prednison,navíc mam leidena - takže anopyrin a fraxiparin,2 ivf nevyšlo,ted čekám na výsledky Ketu,dnes jsem 5 den,uvidíme....o adopci taky přemýšlíme,lazně mi ještě nikdo nenabídnul,ale asi zkusíme poslední 3 IVF,ještě mám 4 sněhulky...ještě šance je....

jajkaz
21. čer 2010

Ahojky,
Wrtul, jestli máte už papíry pohromadě, tak je dejte hned 😉 aspoň podpoříte zákon schválnosti a lázně budou mít lepší účinek 😀 A hezky si to tam užij, pořádně si toho Frantíka pohlaď 😉
Z jiné diskuze znám hočinu, co byla v lázních, hned po tom IVF a zadařilo se, tak držím palečky 😉

Kalmya, neboj se, u nás tedy taky byla asi 2 hodinky, ale povídali jsme o rodině, o tom, jak jsme se s manželem poznali a jak bychom si představovali adopčátko. Trošičku nás chytala za slovo když jsme se snažili říct ty naše požadavky na dítko, ale to jen proto, abychom si uvědomili, co jaké slovíčko znamená. Ale že se to důkladněji probere na přípravách. Bylo to fajn, místy na sebe kecla něco i ona, tak to nebylo jak u výslechu.

My jsme teda žádost nezrušili, jen pozastavili. Ale pokud se nás štěstí nepustí a narodí se nám ten vytoužený uzlíček, tak ji zrušíme a necháme šance ostatním 😵

misanda
21. čer 2010

jancica, určitě zkusím...uvidíme, co řekne mudra příští týden...

jancica74
21. čer 2010

@misanda jj,nevzdávej to!!!!!!!!!již delší dobu tě čtu,kdysi jsem k vám chodila na FORUM,ale pod přezdívkou schlossina - bohužel jsem zapomněla heslo,tak mám jiné jméno...víš 🙂 bylo to forum 2.IVF

kalmya
21. čer 2010

wrtul, já byla ve Frantovkách v únoru a bylo to tam fakt úžasné, určitě v létě to bude ještě lepší, já bohužel Frantíka leštila asi moc málo 😒 takže IVF mi opět nevyšlo, tak snad se ti poštěstí

jajkaz: díky za zprávičku, mě ta paní připadala příjemná, tak uvidím zítra, jestli to tak bude, bojím se, že mě nachytá na nějakém slovíčku, a že tam nebudu natahovat, přece jenom jsem cíťa a znám se 😉

skrizanova
21. čer 2010

Mišando: tak tě u nás vítám 😉 , je fajn, že jsi došla. A je mi moc líto, že to nevyšlo, i když je ještě dost brzy, takže se to ještě možná může obrátit, nevím, ale myslím, že malililililinkatá naděje by ještě být mohla 😉 . Ale i tak jsi silná a zvládnetě to a fakt by bylo možná dobré, začít s adopcí ještě před dalším pokusem, říká se, že se žena uvolní vnitřně a třeba by to mohlo vyjít 😅

misanda
21. čer 2010

skrizanova, no ahoooj 🙂 hele, mě teď hodně pomohlo i to, že jsme si nad to téma fakt sedli a povídali...a fakt do toho teda půjdeme s tím dalším pokusem...dřív určo ne...ale tak ty tři měsíce už se to zase nezblázní 🙂 teď musim nahltat info, ani nevim kam mám jít 😀 jestli je to i u nás, nebo budu muset sjet do většího města - předpokládám že ano. A formuláře...kde je vůbec dostanu? 😅

zofka44
22. čer 2010

Ahoj holky, po delší době se hlásím, ale pravidelně a pilně vás čtu🙂 U nás nic nového, z magistrátu se kvůli kurzům zatím neozvali, asi je ještě brzy, a o prázdninách to asi bude úplně bez postupu, ale nevadí. Je hezký, že některé z nás už mají brzy naději na kouzelný telefon🙂 Držím palce🙂
Vítám Mišandu, a s těmi formuláři - měli by ti je dát na sociálním odboru, asi tedy v krajském městě? Snad se dopátráš, kde jsou k mání.
Jinak mám za sebou poslední z možných vyšetření, která jsem ještě neabsolvovala, byla jsem na hysteroskopii a naštěstí je vše v pořádku, takže nejspíš na podzim zkusíme znovu štěstí🙂

monajs
22. čer 2010

Ahoj holky, už delší dobu Vás čtu, můžu se přidat?
V květnu jsem po opakovaném potratu vyzvedla žádost k adopci a před 14 dny jsme ji byli na sociálce odevzdat se všema potvrzeníma z práce a od doktorky .

kalmya
22. čer 2010

Ahoj holky,
tak jsme dneska s manželem absolvovali pohovor s paní z měst. úřadu, byla moc příjemná a hodně nám poradila a povzbudila, takže teď už budeme čekat co si na nás magistrát vymyslí a kdy se ozve. Bude do dlouhá a těžká cesta a na konci snad radost největší.

lea296
22. čer 2010

Vítám tě Monajs, pěkně se nám to tady rozrůstá, je nás víc a víc. Trošku smutný, kolik je nás, co nemá dětičky ☹ ☹

mila30
22. čer 2010

Monajs vítám tě mezi námi. 🙂
Kalmya-tak dlouhá cesta to nebude 😉 . Já jsem z Prahy a žádost jsme dávali v únoru a minulý týden jsme dokončili veškeré kurzy+psychotesty.13.7. jdeme ještě na konzultaci s psycholožkou, aby jsme se tak nějak dozvěděli co psychotesty a cca na podzim po upřesnění konečného požadavku na mimi na magistrátu si myslím, že přijde schválení k adopci.
Takže letí to strašně rychle 🙂 . No a na mimi do 1 roku se čeká cca 2 roky od prvního podání žádosti na magistrát.
Takže když se to tak vezme tak první rok vyřizuješ to, aby vás schválili a jakmile tě schválí, tak už můžeš čekat ten kouzelný telefon. 🙂

juvik
22. čer 2010

Ahoj holky,
vítám všechny nově příchozí 😉 ....už v tom mám pořádný maglajs, kdo je kdo 😀

Milo, tak to u vás teda opravdu odsejpá 😕 ....když si vzpomenu, že nám se po podaní žádosti ozvali až skoro po třičtvrtě roce. Ale tak kraj od kraje je to jinak.

Já poslední dobou nemůžu přestat myslet na to, že by telefon mohl zazvonit a jsem hrozně nedočkavá....sice jsem v práci a mám frmol, ale nejde to vytěsnit. Pořád mám nutkání něco pro mimi koupit, ale pak si zas řeknu, že stejně nevím, co přesně.

ferdice
22. čer 2010

Ahojte holky,
mohla bych se prosim taky pridat? Ctu vas jiz delsi dobu.
Mame jiz vyzvednuty papiry k adopci a zaciname sbirat potvrzeni.

megynka
22. čer 2010

ahojte 😉 a zdravím všetky nové dievčatá 😉 my zatiaľ nemáme nič nové, ale od včera som na pn a každé ráno pichám do bruška, teda manžel 😀 normálne sa už večer teším na raňajšiu injekciu 🙂 29.6. máme ďalšie sedenie s psychologičkou, na poslednom stretnutí sa nás pýtala, či sme aj skúšali ivf a tak sme jej povedali, že áno a že vlastne aj teraz začíname a ona nám na to povedala, že nedáva rada odporučenia párom ktoré majú vlastné deti, to ma prekvapilo, takýto postoj, zdôvodnila to tak že potom rodičia porovnávajú mezi sebou vlastné a adoptotané deti, ale ja si myslím že keď majú 2 a viac vlastných detí, každé je tiež iné a určite ich tiež medzi sebou porovnávajú....niekedy ju dosť dobre nechápem, tiež povedala, že ona by si nedokázala adoptovať dieťa, ako potom môže na to pripravovať a posudzovať iných, keď si to ani nevie predstaviť pri sebe 😒

zejm
22. čer 2010

Teda, Megy, ta Vaše paní je nějaká trochu na hlavu, ne? Ale naše paní si někdy také slušně protiřečí. Na jednu stranu tvrdí, že dělají všechno pro to, aby se děti dostaly co nejdříve do rodin a na druhou stranu to podle mě nesmyslně zdržují... Nedávno mi vyprávěla "skvělý" příběh o holčičce a jak to všechno dobře dopadlo. Holčinka, krásná, jen s podezřením na celiakii. Mohla by jít do pěstounské rodiny, ale byla by druhým, třetím dítětem, takže nic moc (cože??? Proč???). Takže raději počkali, až jak dopadnou vyšetření, pak je ještě museli po 3 měsících opakovat - a paráda, nepotvrdilo se to, takže holčička je úplně zdravá a mohla jít do adopce. V roce a čtvrt... Chtělo se mi brečet. Takže lepší adopce v roce a čtvrt než pěstounka třeba v půl roce??? Chůdě holčička. Když si představím, že by moje holky měly být v děcáku byť jediný den, je mi úzko. A ona tam byla zbytečně o několik měsíců víc.

juvik
22. čer 2010

Megy, ta psycholožka má teda opravdu zvláštní názory....no nevím 🙄
Ferdi, ahojky, jasně, že se k nám přidej 😉 ....jsou tady super holky a určitě tu najdeš podporu

megynka
23. čer 2010

dobré ránko 😉
mne sa tiež pretstáva páčiť a tie jej názory, dúfam len že to s ňou do konca prípravy vydržím 😀 musím krotiť svoje vášne na stretnutiach a hádam nám to odporúčanie dá 😉 je zvláštna a podľa mňa to nie je psychologička ako má byť ale musíme vydržať 😉
u nás dnes svieti krásne slniečko 🙂 vyzerá to na pekný deň, tak krásny slniečkový deň želám všetkým 😵

maova
23. čer 2010

Ahoj holky,
vítám všechny nově příchozí 🙂 Dneska možná doplním večer tabulku, tak kdo se chce přidat, tak může 🙂 A možná mi prosím údaje napiště do IP, tady se mi to pak ztratí a pak nevím, kdo co chtěl doplnit.

megynko, to je fakt divná psycholožka a ještě když řekne, že sama by si děti adoptovat nedokázala ☹ Já teda i kdybychom měli vlastní miminko, tak bych chtěla adoptované, to vím a vím, že bych mezi nima rozdíly nedělala. Paní má určitě svoje vlastní děti a nedokáže se do toho vcítit.

Já jsem tady teď moc nebyla, měla jsem fakt špatné dny a nějak se těžko ze všeho vzpamatovávám. Ale už je to trochu lepší, jako všechno, chce to prostě čas a jen doufám, že už snad bude jenom líp.

monajs
23. čer 2010

Ahoj holky.Díky za přivítání 😀
Holky, když u vás byla zubatá, kolikrát přijde na návštěvu než začne psát doporučení? A co chce vlastně doma vidět? Do skříní snad nejde,ne? Toho se manža bojí 😉 MMá k nám dojít asi někdy v červenci, teď je na nějakém semináři. Byla strašně překvapená, že jsem jí to na další schůzku všechno přinasla - fotky i všechna doporučení.Prý jsme pprvní co byli tak rychlí. 😀 To jsem si pak připadala jako blbec, ale když chci aby to frčelo, tak jedu.. 🙂

megynka
23. čer 2010

@monajs u nás bola zubatá zatiaľ len raz a to sme sa tiež báli ako zareaguje na našu ohryzenú linku 😀 máme labradorku a do roka nám skoro zožrala linku, a to nepreháňam 😀 ale bola v pohode, teda zubatá....popýtala sa nás nejaké veci, koľo nás v byte býva, či robievame nejaké večierky a stretnutia, s kým sa stretávame, či varíme každý deň, aké je naše životné krédo...atď. a potom len kukla po izbách a išla, zdržala sa asi 30 min., bolo to v pohode, ale neviem či ešte nejaká návšteva bude po psychologickej príprave 😒 možno už nie, neviem 😉

tulik1
23. čer 2010

ahoj holky, vidim tu hodne znamych tvari, tak to mam radost ..., myslela jsem ze na konika dlouho nevlezu (mame za sebou 4 IVF a nechtela jsem o tom ani slyset), ale neni tomu tak, protoze jsme se rozhodli ze jdem ihned vyrizovat adopci, tak jsem zde .....
zdravim misandu, wrtulku a megynku, holky jsem rada, ze jste tu ...., teda jako radeji bych byla, kdybychom se setkaly v tehulkovskem foru, ale holt to nejde, tak co se da delat ...