Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

Aha,no kéž by to šlo všem tak rychle jako vám 🙂

kopka75
18. kvě 2010

těch žádostí na mimi je hodně, žádost do roka, poloromské bez výrazných vnějších znaků, oba měli 9 měsíců
Eva je odtud a Martin z Ústeckého kraje

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

no na ústecku to jde rychle 😉

kopka75
18. kvě 2010

tam to fičí, tady se čeká dlouho na malé bílé,všichni z přípravky čekali 3 roky ☹

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

no tak to my si teda počkáme ☹ ale snad se dočkáme a třeba budeme mít i štěstí a bude to i dřív než za 3 roky

maova
18. kvě 2010

Teda, vy jste se rozpovídaly 🙂 Já jsem doplnila trochu tabulku 🙂

Kopko, moc gratuluju ke krásným dětem 🙂 To je dobře, že jsi se tady ukázala 🙂

kopka75
18. kvě 2010

všechno záleží na tom kolik se narodí dětí, ale budu držet palec aby to bylo dřív ju 😉
jste přímo z olomouce?

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

hezká tabulka 😀 😀 😀

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

jj přímo a vy?

kopka75
18. kvě 2010

my jsme od šumperka

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

tak to není daleko

kopka75
18. kvě 2010

jestli budete mít chuť tak můžete nakouknout a přečíst ještě příběhy tady http://pribehy-ado-rodin.webnode.cz/

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

díky kopi kouknu

b.e.r.u.s.k.a
18. kvě 2010

Holky loučím se,jdu do hajan.Kopi jsem ráda,že jsi se tu ukázala a dodala odvahu a naději nám všem 🙂

kopka75
18. kvě 2010

Dobrou všem a držím palec všem 😉

mila30
19. kvě 2010

Ahoj holky,

díky za tipy na knížku, pokusím se jí někde sehnat a přečíst. O panu Matějíčkovi vím z kurzů a od své paní psycholožky, ke které jsem chodila.
Kopko, máš nádherné děti a holčička se vám opravdu povedla rychle, to je krásný 😵 .

juvik
19. kvě 2010

Dobré ránko,
Kopko, ahojky 🙂 ...to je fajn, že ses tady ukazála.....na B-C je teď zase mrtvo 😅 Máš krásnou fotečku v profilu 😵

zejm
19. kvě 2010

O přijetí dětí ke dvěma klukům je knížka Domov je místo, odkud Tě nevyhodí od Dagmar Zezulové. Je to paní doktorka a úžasná žena, navíc velice vtipně a citlivě píše. Její články jsou i na www.rodina.cz, sekce Náhradní rodina. Tam je vůbec dost inspirativních článků. Jinak prof. Matějček je u nás největší kapacita u nás na výzkum raného vývoje a citové deprivace. Navíc to je (tedy byl) velký člověk s nesmírně citlivou duší. Jeho knížky moc doporučuji. Některé výzkumy realizoval s Langmaierem a taky stojí za přečtení (jak miminko reaguje čichem, prenatální učení, vývoj řeči...Matějček, Z., Langmeier, J.: Počátky našeho duševního života. Praha, Panorama 1986), vážně je to strašně zajímavé čtení. Třeba o tom, že novorozenec pozná čichem podprsenku matky, nebo že česká miminka broukají jinak než anglická, nebo že novorozenec reaguje odlišně na jinou řeč, než slýchal během těhotenství. Určitě doporučuji knížku O rodině vlastní, nevlastní a náhradní...Co, kdy a jak ve výchově dětí...
Pak ještě, to jsem nečetla: Co řekneme osvojenému dítěti, Co děti nejvíc potřebují, Prvních 6 let ve vývoji a výchově dítěte, Po dobrém nebo po zlém.
A opravdu se to moc hezky čte, i když je Matějček uznávaná vědecká kapacita 😉

maova
19. kvě 2010

Hezké ráno všem 🙂

maova
19. kvě 2010

zejm, teda, ty už jsi toho přečetla 🙂 Asi si budu muset taky nějakou knížku koupit a přečíst, nějak mě to nenapadlo, ale vypadá to zajímavě 🙂

zejm
19. kvě 2010

Mao, já vůbec nejsem uvědomělá, neboj... Studovala jsem to na VŠ 😉

maova
19. kvě 2010

zejm, ale je to hezký, že o tom tolik víš 😉 🙂 A přijde mi to hlavně zajímavý si něco přečíst, i když mě to dřív fakt nenapadlo 😉

wrtulka
19. kvě 2010

Ahojky všem..
Zejm moc děkujeme za doporučení četby.. přiznám se že jsem vůbec nic ještě nečetla kromě teda nějakých článků na netu a tak.. trošku se toho i bojím se přiznám.. 😔 jako co horzného nepříjemnéh a tak zjistím.. bych chtěla slyšet nějaké pozitivum.. 😔

b.e.r.u.s.k.a
19. kvě 2010

Zejm teda ty jsi studovaná,ale díky za informace,taky se kouknu jestli něco nemají v knihovně,popřípadě si něco koupím.Ať jsem v obraze 🙂

zejm
19. kvě 2010

Wrtulko, tak jestli se bojíš, co se dočteš nepříjemného, tak je pro Tebe Zdeněk Matějček úplně ideální autor. Čtení od něj je tak milé, cituplné, něžné, že má člověk spíš pořád slzy na krajíčku. Určitě se Ti to bude líbit. A paní Dagmar Zezulová píše taky velmi citlivě a vtipně - z každého řádku cítíš, jak ty děti miluje a jak je hrozně ráda, že je má. I když to někdy nemusí být úplně lehké (má autistickou holčičku).
Rozhodně není vhodná četba Rok kohouta, ale tu byste stejně asi nevybraly. Knížky od Matějčka Vás spíš navnadí a natěší a dodají sílu a chuť tomu bobíškovi pomoct s případným trápením. Takže žádné strachy a hrrr do toho!

b.e.r.u.s.k.a
19. kvě 2010

Super ještě tento týten zajdu do knihovny 😵

wrtulka
19. kvě 2010

Zejm moc děkuju to jsem hned klidnější 😵 😵 😵
víš já si myslím že si rizika uvědomujeme navíc se je určitě dozvíme při přípravce a tak..
ale pokud jde o ty pozitivní věci těch jsem zatím vzhledem k miminku ať už bio nebo adopčátku slyšela málo 😔
tak bych radši trošku toho pozitivního 😉

juvik
19. kvě 2010

Holky tu Zezulovou jsem přečetla skoro celou jedním dechem, když jsem čekala na manžu u psycholožky 😀 ....měli jsme každý zvlášť pohovor s ní...něco přes hodinu...mohla jsem jít do města, ale já jsem si sedla na chodbu a tam měli knihovničku a narazila jsem tam na tu knihu...tak jsem se začetla a skoro celou ji prolouskala 😅

megynka
19. kvě 2010

ahojte 😉 tak to vyzerá že aj ja skočím do knižnice, a teraz aj budem mať čas čítať, dnes prišlo schválenie žiadosti na ivf a môžeme začať koncom mája alebo júla, v CAR majú v lete 2 týždne nútenú dovolenku tak to musíme naplánovať tak aby OPU a ET nevyšli na tú dovolenku, no a možno to necháme až na august, musím to prebrať s manželom, záleží aj na financiách a to ešte musím zaplatiť školu, o dva týždne musíme vyplatiť vstavanú skriňu a teraz manžel vyplácal auto čo buchol a tak neviem koľko má ešte na účte 😀 ja už nulu 😀 asi povieme rodičom aby prispeli na vnúčatko 😀

wrtulka
19. kvě 2010

Ahojky Megynko 😵 koukám že s financema bojujeme všechny..
já když včera koukala jak je to nové centrum drahé co tu holky dávaly odkaz.. si myslím že který doktor chce vydělávat tak se vrhne na IVf.. asistovanou reprodukci a je za vodou..
ale to s rodiči aby vám pomohli je dobrý nápad.. tak snad pomůžou.. mě třeba taďka přispěl poměrně zásadně na oba cykly IVF..
Megy a co megnyka ještě e vám nehárá?My už se těšili na cvičák a já stratila vodítko 😔 takže jsme zase byly doma.. 😔 ale včera jsem jí koupila nové růžové 😀 😀 tak o víkendu se už vážně chystáme...