Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

fanfulinekkudisek
17. říj 2009

Jsem zvedava jestli tam budete mit ty rodice co maji hoooodne deti ...Frantikovi ,,,,,jsou super

petula82
17. říj 2009

Skřižano.My už máme adopci dávno vyřízenou,jsme schváleni,tak to je to co mě docela uklidnilo.Mimi by jsme měli dostat nejpozději do září2011.To je za pár. Momami: no já sama jsem naznala,že další pokus už nechci zažít,ta děloha to nezvládá,ten tlak.Občas mě jen praskla nějaká cévka a pak to začlo,a to dost hnusně.A ty jsi nikdy neotěhotněla po ivf? My máme dárce sp.,manžel má azzosperm.,takže doma šance není.Holky já teda po tý revizi docela dost pořád špiním,břicho mám docela dost bolavý,tak doufám,že mě vyčistili pořádně.Fankulinku: gratuluji,a doufám,že se brzy dočkáme. Hodně štěstí.

momani
17. říj 2009

Petul : já jsem otětohotněla ale mimoděložně tudíž mi sebrali oba vejcovody jelikož byli oba špatné víš tudíž jiná cesta nebyla jen umělko no a ted dotoho zjistili že nejsou vajíčka a že už nebyli tenkrát kvalitní takže by mohli být postižené děti třeba kdyby se nám to tenkrát podařilo takže ještě že tak jak to dopadlo - uvidíme zkusíme dárkyni a pak hned půjdem do adopce 😉

petula82
18. říj 2009

Momami: známá také zkoušela dárkyni vaj.,ale bohužél jí to bylo také k ničemu.Ale šance je,tak to hlavně nevzdávej. 😉 Jen nechápu ty lidi,co dokáží hodit miminko v tašce do takové zimy.Vždyť kdyby ta kráva,nechala to mimčo aspoň někomu u dveří,tak mu bylo líp.Já u toho brečela jak želva,když jsem to viděla v televizy.Lidi si toho neváží,když se jim zadaří přirozeně.A pak to tak dopadá.Tu adopci si klidně začnite vyřizovat už teď,dá se to kdykoliv pozastavit nebo zrušit.Hodně štěstí.

maova
18. říj 2009

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Ještě jsem nepřečetla, co jste všechno napsali, tak pak budu určitě dočítat 🙂
Tenhle čtvrtek nás přišla navštívit sociální pracovnice, v pondělí jí ještě přineseme papír od doktora a nějaké další věci a pak to nějak sepíše a pošle dál 🙂 Už se moc těším, až se nám ozvou, aby to kousek pokročilo 🙂 I když vím, že to bude trvat.

maova
18. říj 2009

moami, taky máme v plánu zkusit ještě jeden vlastní pokus, ale protože šance nejsou nijak moc příznivé, tak jsme si řekli, že žádost o adopci si podáme už teď, je to na delší dobu a může běžet a kdyby nám to náhodou vyšlo, tak jí můžeme potom pozastavit 🙂 Myslím, že je to i takové uklidňující 😉 🙂

momani
18. říj 2009

ahojky holky díky za podporu 🙂 vím že adopce je na delší cestu že nám miminko jen tak nikdo nedá , ale než bychom jsme neco začli vyřizovat tak bych byla radeji vdaná na to 😉 aby se zvýšili šance. Jinak Petul máš pravdu nechpu ty lidi co můžou takhle odhodit venku v té zimě mimčo jen tak v igelitce to mi prostě rozum nebere !!! Jinak kde že se to vubec žádá na jakým úřadě ?

maova
18. říj 2009

momani, koukám, že jsem tě minule přejmenovala 😅 😀 My jsme měli svatbu před měsícem, taky kvuli adopci, jinak jsem to neplánovali 😉 A žádá se na MÚ trvalého bydliště, nejlíp tvého.

petula82
19. říj 2009

maova,zdravímTeď jsem koukala na tvé album a brečím tu jak želva.No fakt můžem být rádi,že já potratím vždy ze začátku.To tě moc obdivuju,todle bych nezvládla.Přju ti moc štěstí,ať to už nikdy nemusíš zažít.Tak se snad brzy dočkáme mimča z adopce.ještě dva roky dostanem mimčo.Dneska jsem byla na kontrole po té revizi a už je to docela v pořádku.

fanfulinekkudisek
19. říj 2009

Jen mala poznamka..neni podminka byt vdana na adopci ,sance jsou stejne ..svobodni nebo manzele 😉 Vse zalezi na tom jak si vas proklepnou a uvidi jake to mate...prece papir z vas nedela lepsi rodice ...a svadbu muzte mit prece kdy chcete ....to je jen formalita ... 😉

petula82
19. říj 2009

No tak to vypadá,že záleží hodně na tom,na koho při tom vyřizování narazíte a také na tom z jakého jste kraje.V jihomoravském kraji to podmínkou je.A to ten jeden pár měl rok od svatby a málem jim to zamítli.Nám říkali min.3roky vzití.Ale je fakt,že si myslím,že dítě by měli dát do úpné rodiny,ale mělo by být úplně jedno jak dlouho jsou svoji.I kdyby to bylo jen pár dní.To je naše zkušenost.Ale už jsem o tom slyšela,že v jiných krajích jsou ty postupy odlišné.Hodně štěstí 😉

jajkaz
19. říj 2009

Ahojky holky, ráda bych se k vám přidala... My už jsme taky zahájili boj s papíry. Během příštího týdne čekáme návštěvu Zubaté (hezká přezdívka 😀 ) Pro adopci jsme se rozhodli, protože se nám už delší dobu nedaří. 2x jsem o mimi přišla (v 11tt. a v 7tt.) a do třetice se stále nedaří. Do umělého mám strach jít, protože jsem v poslední době slyšela jen ty horší případy - hyperstimulační syndrom.. a těch peněz 😖
S manžou jspolu 8 let, z toho svoji 3 roky. Domeček po rekonstrukci, i dětský pokojíček téměř připravený (zatím slouží jako pracovna...)
Jsem zvědavá, co všechno nás čeká. Snad to půjde rychle. Nebo třeba trochu uleví psychika a zadaří se přirozeně 😀

petula82
19. říj 2009

Ještě sem zapomněla,je to napsané i v zákoně,že musí být oddáni,ale nesmí si určit délku sňatku.Přece nemůžou dát dítě neoddanému páru.Můžu se zeptat z jakého jsi kraje fanfulinku?Docela mě to i zajímá.A vy jste žádali kdy.Jinak vám přeju,ať se brzo dočkáte

petula82
19. říj 2009

jajkaz,umělého se neboj.Akorát podle mé zkušenosti a našich známích,bych nechodila na soukromou kliniku.Je tam rozdíl v péči i v penězích.Ale pokuď jsi otěhotněla přirozeně,tak nevidím důvod,proč jít na ivf.Přeju pěkný snaženíčko doma 🙂

skrizanova
19. říj 2009

Ahojky všem.
Tak po víkendu stráveném na semináři přispěji pár řádky ohledně sňatku - aspoň nám to tak bylo vysvětleno. Když žádá pár - musí být oddaný, už jen kvůli tomu, že kdyby to byli druh a družka, nemůže být druh uveden jako otec. A co se týče samožadatelů - ti mají větší šanci než druh a družka. Dokonce jsme tam měli paní, která si jako samožadatelka zažádala o adopci a světe div se, po zařazení do pořadníku dostala po dvou a půl letech dvouměsíční holčičku. Taky záleží na kraji. U nás v severočeském kraji není problém adoptovat i dvě až tři děti, ale například v jihočeském nebo jihomoravském kraji, je prý nejdelší čekací doba a téměř žádná šance na druhé dítě - v případě že by rodiče chtěli další, přemlouvají úřady k pěstounství. Takto nám to bylo předesláno a vysvětleno přímo šéfovou sociální péče Krajského úřadu. V našem kraji je hodně dětí, takže není problém, ale jsou kraje, kde jich je málo a proto s tím pak dělají takové okolky. Ale manželství vyžadují i v našem kraji - ale nezáleží na tom, jak dlouho jsou svoji.

Maova: i já koukla na tvé album a přečetla si tvůj příběh. Jako bych četla svůj vlastní. Měla bych na tebe pár otázek. Můžu se stebou nějak spojit? Třeba přes ICQ nebo můžu použít interní poštu tohoto webu? Nevím, jestli jsi schopna o tom mluvit s cizím člověkem, ale dle toho, co jsem si přečetla, máme hodně společného a možná bychom spolu mohli přijít na něco, co by se ještě dalo udělat, aby se už neopakoval tento smutný konec.

fanfulinekkudisek
19. říj 2009

Stredocesky..jinak v zakonech je toho napsaneho spustu ale nejede se podle toho ..nebo ano>?
Nas se nikdo neptal jestli jsme svoji nebo ne ,to jsme sami oznamovali...Nikdo vas nemuze nutit k snatku.
Podminka to neni...to jsem se na to osobne ptala 🙂

maova
19. říj 2009

petul, jestli jsem to dobře pochopila, tak jsi teď někdy potratila? ☹ Je mi to líto, ale já věřím, že když nám není souzeno mít vlastní miminko, dočkáme se adoptovaných a budeme skvělé maminky 🙂 Sice ta cesta je trochu delší, než bychom si přály, ale jednou budeme taky šťastní rodiče 😵
A moc ti petul děkuju 😵

fanfulinku, nám paní na úřadě rovnou řekla, že šance, když nebudeme manželé jsou o hodně nižší. Sice je pravda, že papír nic neznamená, ale prostě to tak prý je. Tak nevím, my jsme si radši udělali malou tajnou svatbu 🙂, aby se ta šance trochu zvýšila 🙂 Asi fakt jak píše petul, že je to v každém kraji jiné. My jsme se vzali v září a hned podali žádost, tak doufám, že tady nebude vadit, že jsme manželé tak krátkou dobu.

jajko, vítám tě 🙂 Já jsem tady taky teprve od včerejška 😉 a Zubatá 😀 (fakt dobré pojmenování 😀 ) u nás byla minulý týden, tak jsme na tom tak skoro nastejno. Tak občas napiš, jak to u vás pokračuje 😉

skrizanova, napíšu ti icq do IP. Nevadí mi se o tom bavit, je to těžký, ale stalo se, s tím už nic neuděláme a jestli máš podobné zkušenosti, tak třeba opravdu společně ještě na něco přijdeme, ty třeba máš jiné zkušenosti já taky a vzájemně si poradíme 🙂

Já jsem byla dneska na hysteroskopii, tak nějak jsem doufala, že se tam najde příčina, ale bohužel. Já jsem podle všech vyšetření a testů naprosto zdravá. Tady se testovala děloha a nedostatečnost děložního hrdla. Děloha naprosto v pořádku a nedostatečnost jen mírná, takže nic zásadního. Tak jsem trochu smutná, protože jsem tak nějak doufala, že už budeme vědět, ale nedá se nic dělat.

maova
19. říj 2009

fanfulinek, to máš pravdu, taky mám pocit, že nám to paní podala tak, že podmínka to není, ale že šance se tím hodně zvyšují, než když si podá žádost třeba samožadatelka. Jako druh a družka nám ani neříkala, že tady ta možnost je. A prý když třeba v průměru manželé čekají dva až tři roky, tak samožadatelka pět až šest. Ale to jen, co nám řekla u nás paní na úřadě.

zejm
19. říj 2009

Holky, to mě mrzí, že prožíváte tak strašně bolavé příběhy... ☹
Mám takovou zkušenost taky za sebou, vyhrabávala jsem se z toho 2 roky (28.tt).
Teď pevně doufám, že vyjde adopce a bude nás doma víc.

Fanfulinku, děkuju za uklidnění, pomalu se zase začínám těšit. Snad bude ta příprava přece jen hezká. Skrizanova nasadila svým popisem moc vysokou laťku 😉

skrizanova
19. říj 2009

zejm: ježiš promiň, to je mi líto, že to takhle vidíš, ale po tom, co jsem tu četla a že jsem to tu četla poctivě od první stránky, mě to moc mile překvapilo, jak to tam probíhalo.Taky jsme to tam řekli a je pravda, že psycholožka, sociální pracovnice i šéfová krajského úřadu z toho byly docela paf. Na rovinu jsem jim řekla, že jsme tam jeli s pocitem promarněného víkendu,ale to co jsme tam zažili,bylo naprosto fantastické a moc moc poučné. Fakt jsme to nečekali. Ale neboj, i ty prožiješ pěkný víkend, i když mám dojem, že pokud už máš děti, je to trochu jinak - nemyslím horší, ale trochu jiné. V našem kraji např. žadatelé, kteří mají vlastní děti, nemusí toto vůbec absolvovat.

A po téhle zkušenosti vím, že pokud mi někdy někdo nabídne pomoc psychologa - jako to bylo po mých potratech - určitě ji přijmu. Dnes už vím, že to opravdu o něčem svědčí.

maova: jj, určitě si budeme mít o čem popovídat. Já prošla vším možným, genetika, imunologie, všechno možné a taky nic. Je to pro mě horší, než kdyby mi řekli: je vám to a to a už to nezkoušejte. Místo toho jsme slyšeli: Jste naprosto zdraví a nemůžeme pro vás nic udělat ☹. Děkujeme - odejděte. Jak v parlamentu, hnus. 😝

petula82
20. říj 2009

maova:děkuju.bylo to minulý týden,tak mám chvilama takovou náladu na prd.V pondělí byl ultraz.ještě nádhernej a vše v pořádku a než jsem dojela domů z Brna,tak to bylo všechno jinak.Změnilo se to z hodiny na hodinu.Ještě ve středu bylo vidět na ultr.,ale bylo to už zkolabovaný.Já začala hrozně silně krvácet s velkýma krevníma sraženinama a křeč..Tak mě hned vyčistili a poslali to na histologii.Holky ale nebojte,jednou to mimčo mít budem,všechny.Život nás jen zkouší co vydržíme.Skrizanova,tak to můžu jenom potvrdit,to co vám říkali o jihomor.kraji.Máme šanci jen na 1dítě do adopce a pak jen pěstounskou péči,ale tu bychom nechtěli.Už se těším,až zazvoní ten telefon.Mějte se moc hezky

leontynka15
20. říj 2009

Ahoj Petulo já jsem taky s Jihomoravského kraje a máme už jedno dítko adoptované ted jsme v září žádali o druhé je to velký boj vůbec nevím jestli projdem a taky nás cpali do pěstounky,kterou jsem zásadně odmítla.
Taky mě štve že v našem kraji je nejdelší čekací doba.
Četla jsem o tobě na Roštácích tak vím že už taky dlouzho bojuješ,dříve jsem chodila na stránky ke Konopce.
Tak se drž a at vám brzy zvoní telefon.Mějte se všechny pěkně.

petula82
20. říj 2009

Leontýnko,děkuju,seš moc hodná.Jestli se můžu zeptat,kolik bylo malému,když jste si pro něj jeli? My máme v žádosti max.do 1roku.Ať vám to dobře dopadne.jj.jsem to já na rošťácích.Měj se moc hezky

maova
20. říj 2009

petul, a vy už máte tedy žádost schválenou a jen čekáte na telefon, že už pro vás mají miminko? 🙂 S tím, že se to v těhotenství změní pomalu z hodiny na hodinu to taky znám. Naposledy jsem byla na kontrole ve čtvrtek a to už jsem cítila, že něco není v pořádku, přitom nález byl ok a v sobotu už to bylo špatný. A to se prý s čípkem takhle rychle nic dít nemůže 😒

leontynko, držím palce, abyste dostali i druhé miminko 🙂

leontynka15
20. říj 2009

Petulko mi jsme malého dostali když mu bylo 6měsíců,ted v létě už měl 10let,ale čekali jsme strašně dlouho ,krutých 6let které byly nekonečné.
Taky jsme měli psáno 0až1rok,bílé,zdravé dítě.
Ted tomu moc nedávám ,ale snad nám to výjde.
Maova díky za podporu.

jajkaz
20. říj 2009

Ahojky, je tady někdo ze severomoravského kraje? Nevíte, jaká je situace tady?

Petulo - sice už jsem 2x otěhotněla přirozeně, ale brzy o to přišla. Prošli jsme nesčetně vyšetření a přesně jak píše Skrizanova - doktoři jen řeknou "Vše je v pořádku, nic dělat nemůžeme. Je to otázka času, kdy se zadaří" Jenže teď ještě jestli se to konečně udrží... A tak jsme se rozhodli spojit obě čekání do jednoho. ☹ Ale je to čekání strašné

Maova - jak budou novinky, pisnu 😉 Mám trochu strach ze všech těch návštěv doma, psychologů a dalších odborníků. Ale říkám si, že by u nás neměl být problém, že snad máme ty nejlepší startovací pozice. Spolu už bydlíme 7 let, 3 roky manželé. Oba učitelé (já v MŠ), domeček vlastní - zrekonstruovaný a normální (v rámci možností 😉 ) snad jsme 😅

Ale docela jsem se divila, jak nekdo psal výše, že po nich chtěli životopis - dětství, první/druhé... lásky. Po nás akorát asi takový základ... Jen jsem se musela smát - v papírech pro doktorku jsou kolonky ORIENTACE, KONTAKT... No z lékařského hlediska nevím co to znamená, ale nasmáli jsme se u toho 😉

Tak přeji všem, aby to čekání bylo co nejkratší. 🙂

maova
20. říj 2009

jajko, "v rámci možností normální" 😀 To mě pobavilo 😉 😀 My spolu nejsme tak dlouho, ale snad to nebude vadit, radši na to nemyslím, než ten koloběh proběhne, tak ta doba co spolu budeme snad bude i stačit 🙂 Životopis po nás taky nechtěli, jen ty základní formuláře a ten papír pro doktorku ..., tak jí se nechtělo všechno zvlášť vypisovat (chodíme oba ke stejný), tak tam udělala svorku a něco napsala, což ani nedokážu přečíst. Prý když budou potřebovat, tak si jí zavolají 🙂

leontýnko, šest let ... to je tak dlouho ☹ Muselo to být úplně nekonečný.

jajkaz
20. říj 2009

Maova - v rámci možností - 😉 jestli v práci nezblbnu, tak projdem 😀 Ne že bych byla na cestě do blázince kvůli dětem, to zatím zvládám. Ale ty papíry kvůli všemu někdy i 3x a pokaždé trochu jinak... Kdo nezažil, neuvěří....

maova
20. říj 2009

jajko, a ještě nás toho papírování asi hodně čeká 😉 Ale to zvládneme 🙂 Já se těším, až se to šoupne zase o kousek dál a zavolá nám někdo další 🙂

petula82
21. říj 2009

maova.neboj,papírování je sice moc,ale zvládnete to. 🙂 Hodně štěstí.
Leontýnko,6let,tak to je mazec,ale hlavní je,že jste se dočkali.A malej je pěknej.Uváděli jste si pohlaví?Z toho chápu,že ne.My také neuvedli pohlaví,je to jedno a stejně mám období,kdybych radši dělala culíčky,a nebo zase jezdila s autíčkama 😉 .Chci se zeptat,měli jste nachystaný oblečky,nebo jste to pořídili všechno až zavolali.Já něco málo určitě chci nakoupit už příští rok a hodně věcí máme u tety.Ať se brzy dočkáte druhého mimča 🙂 .
jajko,to zvládnete.Ale myslím,že vy máte velkou šanci.Až vás schválí,tak otěhotníš a bude to v pořádku,uvidíš.Hodně štěstíčka