Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

benetka
30. črc 2010

Tak jsou asi všichni v uzavřené 😢

ma.ja
30. črc 2010

neplakej benetko, já nakukuju a jsem tu....

martiiik18
1. srp 2010

@benetka : já neee 🙂 ale co se týká adopce, tak sme teprve na začátku- vyplňujeme formuláře a až je vyplníme, tak máme zavolat soc. pracovnici a domluvit si s ní termín, kdy se k nám přijde podívat domů.. a v jaké fázi jsi Ty?

monajs
1. srp 2010

holky,. já jsem tu taky 😀

ferdice
1. srp 2010

ja taky, ale zatim spis jen nakukuij, finisujeme s papiry k zadosti, snad behem tydne dvou ji podame 😀 tesim se ze se pak neco zacne dit. snad.

benetka
3. srp 2010

Ahoj všem, nás čeká ještě poslední pohovor s psychologem a vyhodnocení písemných testů a snad budeme schváleni. Všem vám držím palce, vím jak těžké je když nemůže člověk mít vlastní dítě a pořád slyším na co čekáš, buduješ karieru..... a člověku se nechce všem vysvětlovat, že to ze zdravotních důvodů není možné a vůbec není jednoduché o tom mluvit. V našem okolí nikdo problém s neplodností nemá (naštěstí).

monajs
4. srp 2010

@benetka jéé, docela závidím.My čekáme, až se nám ozvou a půjdem na psychotesty a k psychologovi 😀

5katarina7
9. srp 2010

Ahojte,my tiež čakáme na posledné stretnutie s psychologom,ešte nám prídu pozrieť bytové podmienky,a už dúfam budeme zaradení do poradovníka.Už sa neviem dočkať. 🙂 Dúfam,že nevadí,že som vám sem vliezla...

monajs
9. srp 2010

@5katarina7 ahoj - nevadí 😉
Jinak holky na 10 dní čauky - odlétáme na ZASLOUŽENOU RELAX dovču do Řecka 😀 😀 😀

5katarina7
10. srp 2010

@monajs želám vám šťastnú cestu a príjemnú dovolenku 🙂

ma.ja
12. srp 2010

ahojky...my už máme za sebou psychotesty a teď čekáme na přípravku....doufám, že se psycholog neozve, že bylo v psychotestech něco špatné a pustí nás dál... už je to měsíc, co jsme na nich byli..,tak jsme snad prošli 😉

5katarina7
12. srp 2010

Ahoj!My to máme asi trochu ináč,lebo psychotesty sme robili už na príprave,na druhom sedení.Ale @ma.ja neboj,určite ste to spravili dobre 🙂 a zachvílu vás zavolajú na prípravu.

megynka
13. srp 2010

Ahojte 🙂 tak som vás prišla mrknúť aj do tejto témičky....vidím že pribudla jedna Slovenka 🙂 super tak to sme tu už dve.....naša príprava sa blíži ku koncu, ešte možno tak tri sedenia s psychologičkou a budeme čakať na zaradenie do poradovníka.....príprava ubehla celkom rýchlo, horšie bude to čakanie asi teraz, aj keď ja mám v pláne ešte milión ďalších vecí, tak hádam to ubehne rýchlo... chceli by sme novorodenca, aj keď ešte zvažujeme, že tak možno do jedného roku.....majte sa krásne 😉

5katarina7
13. srp 2010

Ahojte!@megynka aj my už končíme s prípravou,už ideme len raz.My máme v požiadavkách dieťatko do jedného roka,dúfam že nebudeme musieť dlho čakať 🙂 Ja sa už neviem dočkať 🙂

benetka
18. srp 2010

Ahoj všem, tak už čekáme jenom na dopis o schválení měl by dorazit do 15 ti dní. Mějte se fajn

ma.ja
19. srp 2010

ahojky, holky vy se máte, že už to máte za sebou....mám chlapínka nerváčka, tak bych už chtěla mít taky přípravku za sebou...
@benetka odkud jsi, jestli se můžu zeptat?

5katarina7
22. srp 2010

ahojte babulky,tak my sa nevieme dostať na tú poslednú prípravu,lebo mm jazdí na kamione,a zvyčajne chodí až večer domov,vozia pivo a teraz majú sezónu,takže už mám z toho také nervy,už by som to chcela mať za sebou,a už len čakať na dieťatko 🙂

brundik
24. srp 2010

@benetka Benetko, to to u vas frci hezky rychle 🙂 Nam by melo prijit schvaleni po pohovoru s psychologem za cca ctvrt roku.

kalmya
6. zář 2010

Ahoj holky, tak se hlásím po delší době. Už nám přišla pozvánka na kurzy a na psychotesty. Ráda bych se Vás zeptala co nám bude čekat na těch kurzech a co si na nás vymyslí v psychotestech. Moc děkuji za všechny informace.

benetka
8. zář 2010

Ahoj kalmya, bylo tam asi 600 otázek typu souhlasím - nesouhlasím,někde se kreslí postava někde strom, pak ještě několik rozhovorů s psychologem.Příprava je o setkání několika párů (žadatelů) vedená lektory kde se probírá např. jak a kdy říci dítěti, že je adoptované, rizika bybyboxu, jak probíhá celý proces adopce až po přijetí dítěte do rodiny - soud,většinou přijdou popovídit své dojmy i lidé, kteří již adoptovali dítě, práce ve skupinkách- řešení zadaných témat atd. není se čeho bát.

petronela82
8. zář 2010

Ahoj holky, mohly by jste ve stručnosti napsat co obnáší adopce, kam se mám obrátit (kde zažádat) a co nás vše bude čekat (jak dlouho trvá schválení) a jak pak dlouho se cca čeká na to že budeme konečně tři. moc vám předem děkuji za každou info, vůbec nevím na koho se obrátit a kde začít 😒

brundik
8. zář 2010

@petronela82 Ahojda. Hodne zalezi z jakeho jsi kraje, doba cekani i formulare se lisi. Prvni krok je zajit na mestsky urad, odbor socialne pravni ochrany deti, pro formulare, tam ti reknou, co je vsechno treba a po vyplneni a odevzdani se domluvi navsteva socialni pracovnice u vas doma. Doba ti bezi od podani zadosti, prestoze se na schvaleni teprve ceka. Mezitim absolvujete s manzelem kurzy s lekari a psychotesty a dozvite se spoustu uzitecnych veci. Me osobne vsechno pripadalo naprosto v pohode a s lidma, s kteryma jsme vsechno vyrizovali, byli zlati. Urcite neni ceho se bat 😉 A pokud adopci zvazujete, tak na nic necekejte a rozjedte to, stopnout se to da vzdycky.

kalmya
8. zář 2010

@benetka Ahoj díky, máme si třeba ně nějaké otázky dát pozor, nebo se třeba s manželem nějak domluvit. A to je budeme dělat každý zvlášť? díky

petronela82
8. zář 2010

@brundik - díky moc, my jsme z Prahy, máme za sebou 2 neúspěšné IVF a na přelomu roku (prosinec/leden) půjdeme do našeho posledního (částečně hrazeného) pokusu a pokud se ani ten nepovede tak asi jinou možnost než adopce pro nás není, spontálně otěhotnět je pro nás vyloučeno a hradit si IVF celé ze svého je druhá utopie, už teď nás ty dva neúspěšné pokusy vyšly skoro na 60.000,-

brundik
8. zář 2010

@petronela82 Mozna bych necekala s podanim zadosti na posledni pokus IVF. Ono kdyby slo jenom o penize, ale musi clovek zohlednovat i svoje zdravi, psychycke i fyzicke 😉 Zkuste si treba jen vyzvednout formulare. Jinak v Praze se ceka na zdrave bile miminko prumerne 2 roky a to je super doba 🙂

petronela82
8. zář 2010

@brundik - já právě chci tu žádost začít vyřizovat teď, a kdyby se nám v tom lednu zadařilo, tak se to dá stopnout vždy, jak jsi psala.

a úplně teoreticky, kdybych si dnes (nebo do týdne 😉 ) vyzvedla formulář kdy asi by jsme měly vše chváleno, nemá vůbec představu jak dlouho to může trvat

brundik
8. zář 2010

Rychlost vyplneni formularu zalezi na vas, krome posouzeni zdravotniho stavu, aby vam doktorka nenabidla navstevu nekdy za mesic. My jsme psali i zivotopis a meli jsme potvrdit prijmy, ale i to se v praci vyridi hned. Takze pokud si pospisite muzete to mit v kupe treba i za tyden. Treba my jsme vyzvedli formulare, procitali je, premysleli a do kupy jsme to dali asi za mesic. A datum podani, jsme domluvili se socialni pracovnici tak, aby mela dostatek casu na sepsani zpravy.

benetka
8. zář 2010

@kalmya Testy jsme psali dohromady. Pohovory dělá každý psycholog jinak někdo dohromady někdo zvlášť pokud vím. S otázkama si nelam hlavu vybíráš souhlasím/nesouhlasím někde je víc možností např spíše ano spíše ne......

petronela82
8. zář 2010

@brundik - jasně tak že vyzvednem formulář vyplníme, vč. lékařské zprávy a potvrzení příjmu, pak jej odevzdáme na zpět na úřad a co dál? co pak následuje?

benetka
8. zář 2010

@petronela82 Celý proces od podání žádosti do schválení nám trval necelých 9 měsíců, teď už jenom to čekání na telefon.