Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

skrizanova
23. lis 2009

Ahojky.
Tak v pondělí si jedeme na Krajský úřad pro verdikt, jestli se staneme vhodnými adepty pro osvojení, či nikoliv. Tak holky držte palečky, ať nám to dobře dopadne.

brundik
23. lis 2009

skrizanova, muzu se zeptat, jak dlouho je to od podani zadosti?
Jinak samo drzim palcaky 😉

skrizanova
23. lis 2009

brundik: Začátkem března 2009 jsme zašli na sociálku, 21.4. 2009 byla sociální pracovnice u nás a oficiální žádost na Krajský úřad posílala naše sociální pracovnice 30.4. 2009.
26.8. jsme byli na psychotestech a 3.-4.10. a 17.-18.10. jsme byli na přípravkách. Šlo to rychleji, než všichni strašili. Jsme z Ústeckého kraje.

brundik
23. lis 2009

Jej, to je 8 mesicu 😕 No ja jsem si uz celkem zvykla cekat a tady se to opravdu vyplati 😉

karoli82
24. lis 2009

skrizanova,držím palce at vám to klapne 🙂 .Můžu se zeptat jak vypadaly ty psychotesty a ta přípravka??,dík

skrizanova
24. lis 2009

karoli

skrizanova
24. lis 2009

karoli82: TOHLE JSEM NAPSALA PO PRVNÍM PŘÍPRAVNÉM VÍKENDU: Ahojky všem. Tak máme po prvním víkendu přípravky a bylo to tam moc fajn.Sice nám změnili rozvrh, tudíž jsme místo příští sobotu byli již tuto neděli v kojeňáku mrknout na mimísky,ale byl to fakt zážitek. Totéž to první sobotní sezení - s psycholožkou z poradny pro rodinu a mezilidské vztahy - dlouhých devět hodin, které ale uplynuly jako voda. Byl to můj první kontakt s psychologem v životě a bylo to moc přínosné. Člověk hned na milion věcí získá nový pohled. Opravdu se není čeho bát, je to super a když člověk není zvlášť komunikativní, nikdo ho k ničemu nenutí. V kojeňáku jsme měli přednášku přímo od paní ředitelky a od vrchní sestry. Kojeňák je krásný, velký, útulný a opravdu je vidět, že se o dětičky překrásně starají.Pomuchlali jsme si spoustu krásných dětiček, očuchávali je a dokonce nás i nechali nějaká miminka nakrmit. Bylo to super a pořád jsem přemýšlela,kam ten uzlíček schovat,abych ho mohla pronést přes recepci . A jedna důležitá informace : Kojeňák je neustále plný dětiček, takže je prý pro nás ze severočeského kraje velká šance, že se díťátka dočkáme možná už příští VÁNOCE. Příští sobotu máme sezení s právničkou a adoptivními rodiči a v neděli sezení s psycholožkou, kde se budeme věnovat výchově dítek.Už se moooooc těším, že se zase něco moooooooooooc užitečného dozvím.
Jinak na psychotestech to bylo spíš jako ve škole, samé vyplňování a tak,ale docela to šlo. Nebylo to nijak zvlášť hrozné. Samé otázky ohledně rodiny, manželství a představě o dítěti - ty byly někdy až zarážející, jako např. : čím chcete aby vaše dítě bylo? Na to se nedá odpovědět, když to dítě ještě nemáš, nemůžeš už pro něj mít vybranou třeba univerzitu na Sorboně, že? Taky jsem takhle na ty přiblblé otázky odpovídala, tak jsem zvědavá, co mi na to psycholožka řekne.

skrizanova
24. lis 2009

Zejm: tak co, už jste byli také na té přípravce?

jajkaz
24. lis 2009

Zdravím všechny 😉
Skrizanova, moc moc držím palečky, aby vám to vyšlo 😀

Dnes mám pro vás, holky, Perličky z naší školičky.....
na procházce jsem zaslechla část rozhovoru. Děti (klučina a holčička) přímo za mnou se bavili nejspíš něco o tom, že se spolu vezmou 😀 .
Ona: To ale pak budeme bydlet spolu. A pak taky koupíme něco dětem...
On jen něco odpověděl, nebylo rozumět.
Ona: A ty mi budeš pomáhat tahat z vany.... to jak budu mít to velké bříško....... v tom bříšku budu mít miminko, víš??? 😀 😀 😀

brundik
24. lis 2009

skrizanova, takhle jak o tom pises tak se taky moc tesim na vsechno, co nas ceka 🙂 Tak tfuj, tfuj, at to klapne jak nejlip to pujde 😉
K tem psychotestum, vzpomnela jsem si, jednou jsme delali grafologicky rozbor osobnosti pro kamaradku kamaradky do diplomky a meli jsme nakreslit postavicky a nejehlicnaty strom a manzel nakterlil klasicky jehlicnaty, jak ho kresli deti 😀 Prekoukl se v zadani, jeste ze jsem to zjistila, by byl za blazna 😅
Jajkaz, tak to je kouzelnej rohovor 😵 Kolik detem bylo?

jajkaz
24. lis 2009

Brundiku, 4 - 5. Já mám smíšenou třídu. S nejmenším jsme teprve nedávno oslavili 3 roky, ti starší už mají 5 😉
Ty obrázky malujeme i s dětmi ve školce. Ale spíše abychom hodnotili jejich pokroky. Kromě grafomotoriky se na tom opravdu dá vyčíst i to, jak to dítě chápe nebo vidí. Za blázna by tvůj manža nebyl, jen by si řekli - tady někdo nedával pozor a nepřečetl si zadání 😉
Jednou jsem tak na výšce zažila test pozornosti:

1. V pravém horním rohu napiš svoje jméno a příjmení.
2. Nejdříve si přečti všechny body tohoto testu, pak teprve vyplňuj.
3. Vlevo dole nakresli 3 čtverečky.
4. Ve druhém úkolu podtrhni 1., 3., 4. a 5. slovo.
5. Zakroužkuj poslední 3 slova na 2. řádku.
6. Nakresli křížek vlevo nahoře.
7. Doprostřed dole napiš..........
8.......
9.......
10.......
11.......
12.......
13......
14. Splň pouze 1. a 2. úkol, přelož tuhle stránku papíru a zvedni ji nad hlavu!

Já byla u plnění 4. bodu a někteří už se hlásil, že mají splněnoi..... to není možný..... jak to mohli tak rychle stihnout!!! 🙄

brundik
24. lis 2009

Jo ty ucis ve skolce, ted mi to doslo.
No jo, tak v takovem testu bych totalne taky pohorela 😀 Ale podle me to neni test pozornosti, ale test nedockavosti 😀

jajkaz
24. lis 2009

No zrada to byla rozhodně 😉

maova
24. lis 2009

Ahoj holky, vy jste se tady tak rozpovídaly a já zrovna nestíhám. Tak zítra vás hezky dočtu, dneska jsem už nějak unavená, tak jsem jenom nakoukla a jdu si lehnout 🙂

petula82
25. lis 2009

Ahoj holky,já vůbec nestíhám,co jsem zase v práci.Tak dneska mě končí ten 6tý týden.Včera jsem byla na té hematologii,vzali mě 8zkumavek a za 14 dní si mám volat,jestli už tam budou výsledky.A za chvilu jedu k zubaři,bude mě trhat tu osmičku.au,au.
Jajkaz,tak ty se ale vůbec v práci nenudíš,co.To musel být krásnej rozhovor těch malých.Mějte se moc hezky,jdu se chystat. 😉

lenpes
25. lis 2009

Ahojky,
zdravím všechny.Jsem tady prvně. Již několik let podstupujeme s manželem bez úspěchu opakovaně umělé oplodnění. Mám endometriózu a po řadě operací mi zůstal jen vaječník a děloha, ale můj stav se pořád horší. Teď mě čeká řada vyšetření, jestli to už nemám i v močovém měchýři. Už jsem to měla i v ledvině, střevech, mám už od toho problémy i se zády.Včera mi na kontrole objevili myom, ale zatím ho nechtějí operovat, kvůli ztenčení sliznice, která je důležitá při uhnízdění embrya.Myom ale způsobuje potraty, tak mi řekli, ať začnu uvažovat i o možnosti adopce.Třeba se mi někdy může zadařit a pomocí dárkyně a umélého oplodnění otěhotním, ale řekla jsem si, že nechci čekat a honit se za nějakými sny, když se můj stav jen zhoršuje.Pět let jen žijeme v nějaké naději a výsledek nikde, jen každý rok další operace.Je mi 26let, bydlím v Brně. Nevím, kde začít, jaké jsou podmínky adopce, ale jsme rozhodnutí, že jdeme do toho.Podělíte se se mnou o své zkušenosti?Moc děkuji

brundik
25. lis 2009

Ahojda 🙂
Prvni krucek mam za sebou 😵 Hned rano po navsteve zubare jsem bezela na urad pro formulare. Pani ktera vyrizuje adopce tam nebyla, ale venovala se mi jeji kolegyne, byla moc prijemna 🙂
Tak si k tomu s manzelem sednem a probereme to.
Petul, ja jsem prave od trhani 6 dni, vzali mi obe na pravo, myslela jsem, ze to bude horsi, ale ja mam pocit, ze jsem nejak na bolest zvykla. No a jeste me ceka leva strana, chtela jsem splachnout vsechny osmy letos, ale pani doktorka rikala, ze by levou strnau nechala az na leden. Pristi stredu jdu zase na kontrolu, jak se doury hoji.
Lenpes, holky ti reknou mnohem vic veci, ja jsem na uplnem zacatku. Ale prvni krok je navstivit prislusny urad tveho bydliste odbor socialne pravni ochrany deti. Zazila si hodne neprijemnych veci, je dobre, ze adopci zvazujete, urcite ti to doda ztracenou energii.

milada2
25. lis 2009

Holky, nakoukla jsem jen náhodou, protože částečně pracuji v oblasti náhradní rodinné péče. Dnes už existuje řada neziskových organizací, které se v této oblasti angažují a mohou Vám pomoci. Ta naše má poradnu pro náhradní rodinnou péči v Brně a Plzni. Koukněte na www.pestouni.cz Doufám, že to nebude bráno jako reklama, když jsem nezisková organizace 🙂 Jde mi jen o to poradit, kam je možné se obrátit. Jinak vím v Brně ještě o poradně TRIADA www.triada-centrum.cz/ , a o organizacích Amalthea v Pardubicích a Natama v Praze. Na netu je určitě najdete.

maova
25. lis 2009

Ahoj 🙂, uklidila jsem po malování a konecně jsem se dostala k dočítání, tak jdu na to 🙂

jajkaz
25. lis 2009

Ahojky,

Lenpes, myslím, že prvním zdárným krokem je právě to odhodlání pustit se do adopce 😉 gratuluji.

Brundik, taky gratuluji k první návštěvě sociálky. My jsme také byli na 2x - poprvé paní byla na školení... 🙂 Teď čekat a čekat...

Maova, copak jste malovali? 😉

maova
25. lis 2009

karoli, to je super, že jste si takhle našli maminku 🙂 Asi bych se teda bála, že by nás znala, ale ještě o miminko opravdu nestála ... . Bydlí od vás daleko, nevídáte se s ní?

brundik, vítám tě tady 🙂 Postupně dočítám a až mi běhal mráz po zádech, když jsem četla vaše dlouhé snažení ☹ Tolik problémů, to bych nevěřila, že je to vůbec možné ☹ Já mám zase problém opačný, jsem naprosto zdravá, ze všech stran, co se vůbec díky těhotenství dají vyšetřit a stejně nejsem schopná miminko donosit. Někdy je to všechno záhada 😒
A jak čtu dál, tak koukám, že první krůček máte za sebou, gratuluju 🙂 My měli taky moc příjemnou paní, tak jsem se pak ani nebála její návštěvy u nás 🙂

salute, taky tě vítám a myslím, že věk máte dobrý. Nevím to jistě a už nevím, kde jsem to slyšela nebo četla, ale myslím, že adoptovat miminko jde do 40 let 😉

skrizanova, vaše adopce běží krásně rychle 🙂 Doufám, že to takhle nám všem tady poběží 🙂

jajko, 😀 ty děti jsou prostě super 😀 A ten test pozornosti 😀 😀 😀

petul, ať ti dopadnou výsledky z hematologie dobře 🙂

lenpes, zkus si najít na internetu příručku o adopci, když tak se ti pak podívám, kde jí najdeš a pročti si jí. Tak toho zjistíš dost 🙂 A taky hledej různě na internetu, v diskuzích a tak a klidně se ptej, vždycky někdo poradí 🙂 Držím palečky, aby šlo už teď všechno hladce 🙂 A jak píše brundik, je to příjemné rozhodnutí, po těch letech a dodá ti to další energii v tom dlouhém boji 🙂

milada, děkujeme, určitě se podívám.

maova
25. lis 2009

jajko, my jsme taky byli dvakrát, protože u nás měla paní dovolenou a nikdo jiný jí nezastupuje. Pak jsme jeli zase na dovolenou my, takže se to trochu protáhlo. Ale stejně jsme se pak museli nejdřív vzít 😀
A malovali jsme na chodbě barevný čtverce 😀 Jestli tady ještě jsi, tak můžu dát do alba na chvíli fotku 😉

jajkaz
25. lis 2009

No tak se pochlub 😀

maova
25. lis 2009

Jinak jsem si dneska byla pro poslední výsledky na imunologii, poslední možná věc, proč se ty předčasné porody dějí ... a nic, jsem prostě naprosto zdravá 🙂

maova
25. lis 2009

😀 tak jdu na to 😀

jajkaz
25. lis 2009

CHjo,to není možný. Mám takový pocit, že s nemocí se člověk smíří spíše než s tím, že jsem zdravá a stejně to nejde....... ☹

maova
25. lis 2009

jajko, fotka je v albu 🙂 A máš pravdu, nějak jsem pořád čekala, že se přece něco objevit musí. Jsem samozřejmě ráda, že jsem zdravá, ale ... . Prostě se mi tím pádem zdá, že donosit miminko je skoro nemožné, když není řešení ☹ Ale ještě se úplně nevzdáme 🙂

jajkaz
25. lis 2009

Týjo, 🙂 to jste jako dělali sami??? No to je super, krásný barvičky, dobře sladěné 😀

maova
25. lis 2009

jajko, děkuju moc za pochvalu 🙂 Dělali jsme to sami, já jsem v tomhle taková hračička, mě to baví a už mi bylo líto, že máme všude vymalováno, tak jsem musela zkusit ještě tohle 😀

jajkaz
25. lis 2009

My jsme si taky malovali sami - a dostali jsme pochvalu i od mistra malíře 😀 Ale máme všude jen jednobarevné stěny. Teda teď už spíš flekaté... ☹ Hlavně v ložnici po likvidaci komárů zůstaly 2 památky... 😉