Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

maova
9. bře 2010

zofko, vitám tě tady a ať jde hlavně všechno bez problémů 🙂

zofka44
9. bře 2010

Díky, doufám, že všechno půjde dobře, těšim se na ty přípravný kurzy, ale mám obavu z psychotestů. A jak jste tu řešili přesné představy o budoucím dítku, s tím jsme se u vyplňování trochu zdráhali, přišlo mi to jak vybírání zboží v supermarketu, máme určitě jasno v tom, že nechceme romské dítko, já k tomu ani tak vyhraněný postoj nemám, ale manžel je z Mostu a po soužití s romskými rodinami má prostě v tomhle jasno, snad to budeme schopný nějak vysvětlit 😕

maova
9. bře 2010

zofko, já myslím, že vysvětlovat snad není nic potřeba, je to každého volba. A nám teď na kurzech paní ředitelka říkala, že ty první papíry nejsou tak důležité, že stejně to teď budeme všechno specifikovat a psát víc detailů, takže se toho vůbec nebojte. A je to fakt jen o vás, na co si troufáte, lepší napsat tak a tak to nechci, než si víc věřit a pak to nezvládnout. A psychotestů se neboj, my je teda taky za sebou ještě nemáme, ale těším se na ně 🙂

klaraemma
11. bře 2010

ahoj holky,
tak my jsme zase o krok dál, máme za sebou návštěvu soci.doma, akorát jsem se divila, mě řekly čekačka 3 roky a včera tam byl manžel ještě odevzdat potvrzení od doktorky o malé a jemu řekly 4 roky, tak fakt nechápu 😲
Tak teď budem čekat na zavolání z čb, kdy si máme přijet povídat a ujasnit co a jak. A prý sebou máme vzít i malou, no to bude pěkný čoro moro 😝 😉

mila30
11. bře 2010

Ahoj holky,

letos jsme s manžou začali také řešit adopci. Můžu se k vám přidat?
My už odevzdali na sociálce papíry, sociálka se byla u nás doma i podívat a následně na to odeslala ty vyplněné papíry na Magistrát a teď čekáme co přijde od nich a co nás dalšího čeká. Dle pána ze sociálky prý psychotesty a pak dva víkendy s lidmi, které postupují nebo už podstoupili co my + lékaři atd.
Jsem z Prahy a dle pána, který je moc fajn, takovej mladší kluk, se čeká v Praze na mimi do 1 roku a české národnosti cca 2 roky. Nic ohledně toho, že nechceme romské dítě nenamítal naopak..Taky nám poradil, abysme si během toho řízení upřesnili třeba to, že nechceme dítě po matce, která byla drogově závislá, že s tím má špatné zkušenosti. Ale že takových je tam málo, pže takové lidi + ty sociálně slabší (takové ty kde je jejich mentalita opravdu nízko a nechci tím nikoho urážet, nevím jak to napsat správně) si ty děti prostě nechávají kvůli přídavkům a o děti skoro nestarají.
No my chceme dítě do 1 roku, pohlaví je nám jedno, může být i nalezené a nevadí nám lehčí nebo středně těžké léčitelné nemoci, což ovšem nevíme co do toho spadá, ale to se prý ještě upřesní během toho řízení kde můžeme vše měnit dle informací, které dostaneme.
Tak jsem zvědavá jak to všechno dopadne a jak rychle nám to půjde 🙂 .
Vám ostatním držím palce, aby vám to šlo všechno rychle a brzy jste měli doma malého drobečka 🙂 .

maova
11. bře 2010

Ahoj holky, tak mi vlastní miminko zatím nebude a tak se dál jdeme těšit z adopce.

Mílo, tebe tady moc vítám, sice by to bylo lepší jinde, ale i z adopčátek budeme mít jednou velikou radost. My jsme byli na těch prvních kurzech, tak tam vám hodně upřesní ty drogy a alkohol a když budete chtít vyplníte jim tam ještě znovu přesnější požadavky. A jsem ráda, že jste narazili zatím taky na hodné lidi.

milada2
11. bře 2010

Mao, tak to mě moc mrzí ☹ Přeju, aby co nejdřív přišlo adopčátko a mohli jste se z něho radovat!

Klaraemma, Vaše maličká je nádherná!

maova
11. bře 2010

Koukám, co jsem to napsala za nesmysl, ale vy mi rozumíte.

milado, děkuju, však adopce je tady pro nás všechny veliká naděje a té se mi nepustíme 🙂

skrizanova
11. bře 2010

ahojky holky.

Maova: moc mě to mrzí, ale vím, že ty jsi silná a určo se vám zadaří - a je jedno, jestli to bude tak nebo tak, jednou se toho mrňouse dočkáte tak, jako my 😉 Držím pěstičky, aby kurzy a testy probíhaly jako na drátkách a brzy jste už měli v ruce papír, že čekáte už jen na to sladké zavolání.

Mílo, taky tě tu vítám a věř, že to všechno bude v poho.

Jinak my pořád nějak přežíváme a čekáme a čekáme, jestli třeba nezazvoní ten telefon 😖

maova
11. bře 2010

skrizanova, jak dlouho už máte od podání žádosti? Snad už telefon brzy zazvoní 🙂
A moc děkujeme, jednou se dočkáme, tomu taky pořád věříme ...

mila30
11. bře 2010

Holky díky za přivítání. 🙂
A Mao..je mi to líto..moc 😢 .

skrizanova
11. bře 2010

Mao: žádost jsme podávali 30.4,, takže už to bude rok. Ale rozhodnutí jsme dostali dva dny před vánoci. A fakt si nejsem jistá, které datum se počítá. Nám sice řekli, že datum prvního podání,ale většina lidí tvrdí, že se počítá datum vydání rozhodnutí, tak fakt nevím

maova
11. bře 2010

skrizanova, nam teď říkali, že se to počítá od doby, kdy přijde žádost na magistrát, takže chvíle od podání. Takže u vás možná někdy květen, nebo tak nějak 🙂 A jak dlouho ve vašem kraji adopce asi trvá?

Mílo, poslala jsem ti IP.

mila30
11. bře 2010

skrizanova nám říkali to stejné, že se to počítá od doby kdy to přijde na magistrát.

skrizanova
11. bře 2010

mao: no u nás je to datum 30.4. datem, kdy to přišlo na magistrát. My jsme na úřadě byli už v březnu, v půlce dubna byla u nás soc. prac. a pak to posílala a došlo to tam právě toho 30.dubna.

holky, to jste mě teda fakt potěšili. Takže už čekáme rok - huráááááááááááááá.

No u nás v Ústeckém kraji se prý čeká cca 2-3.roky, ale vzhledem k tomu, že máme požadavek na dítko do 2.let, tak ředitelka kojeňáku říkala, že bychom se mohli dočkat už na tyhle vánoce

mila30
11. bře 2010

skrizanová, tak to držím palce a tfuj tfuj pro štěstí ať už konečně zvoní telefoooon s tou nejkrásnější zprávou 😵 .

maova
11. bře 2010

skrizanova, tak to by bylo super, taky držím palce, aby telefon brzy zazvonil 🙂

skrizanova
11. bře 2010

Mílo, už se mocinky těšíme. Manža se poslední dobou strašně změnil a ke každému mrněti se tulí, je jako vyměněnej, dřív takový nebyl, ale teď když ví, že budeme mít dítko, i když ne vlastní, tak jako by se v něm něco zlomilo a je strašně kouzelnej, když je pohromadě s nějakým mrňouskem. A já z toho mám strašnou radost a uvědomila jsem si, že ho o to víc miluju.

skrizanova
11. bře 2010

Mao: a jak jsi na tom s lékaři? Už jsi došla na konec, nebo máš v rukávu ještě nějakou alternativu?
Já začala chodit k prof. Živnému v Apolináři, a v létě se chystáme do CARu - tak uvidíme. Ale řekli jsme si s manžou, že uvidíme, co přijde dřív a to budeme brát jako osud. Pokud se zadaří, uděláme vše pro to, aby to už dobře dopadlo, ale jakmile zazvoní telefon a dovezeme si domů prcka, tak končím a o vlastní se už nejspíš ani pokoušet nebudeme.

maova
11. bře 2010

skrizanova, já už jsem u doktorů skončila. Už není kam jít a co vyšetřovat. Máme v záloze ten poslední steh, na který jsem se teď těšila, i kdy má svoje rizika, ale je to poslední šance.
A vám držím palce, aby ten prof. pomohl a vyšlo vám to v CARu 🙂

skrizanova
11. bře 2010

Mao: já už taky hodila flintu do žita. Nic víc už nezkoumáme a jen doufáme. A co přinese čas, se uvidí. Teď mi tedy pan profesor udělal ještě stěry na ureoplazmata - to mi nikdo předtím nedělal a světe div se, byly pozitivní. Takže mi bylo sděleno, že pokud jsem to v těle měla už dřív, mohla to být příčina. Ale na 95% je to v té děloze. Takže se k ničemu neupínám a nechám to hold osudu.

Tobě taky přeji moc a moc štěští 😉

aja37
11. bře 2010

ahojte baby, rada by som sa k vam pridat ... je to uz davno, co som sem pisala ... mi tiez cakame na telefonat typu "mame pre vas dietatko". ziadost sme podavali v 1/2009, v 5/2009 sme boli an skoleniach a niekedy v 6/2009 mse dostali potvrdenie, ze sme vhodni adop.rodicia. a tiez nam bolo povedane, ze sa rada datum podania ziadosti, takze mi uz cakame 1rok a 2mesiace. zatial nikto nevolal ☹

petula82
11. bře 2010

Mao. Ahoj,to mě moc mrzí,že vám to nevyšlo.Hlavně že jsem to nechtěla zakřiknout.Já začínám v sobotu brát clostilbegyt a půjdem zkusit párkrát ještě IUI,když ivfka mám vybraný.
Mílo,také tě tu moc vítám.Jinak my už taky čekáme delší dobu,1rok a 8měsíců.Jsme asi trochu napřed oproti vám,ale u vás je zase kratší čekačka.Nám řekli,že nejpozději do září2011 bude naše žádost uspokojena. Holky jinak se musím přiznat,asi mě začíná pomalu hrabat.Zdají se mě kraviny.Např.dneska v noci,no to vám byl sen. 😉 Byl obsluh.úsek ale né s jídlem,měli moc narozených miminek,tak jsme stáli ve frontě a dostali jsme jedno mimčo.A fronta byla až ven...no už by asi měli fakt zavolat 😀
Skřižanova moc tě zdravím,nevzdávej se,všechno dobře dopadne 🙂

klaraemma
11. bře 2010

milado - moc děkujeme za pochvalu. 😀

brundik
12. bře 2010

Juuu, tady je zivo 🙂
Mao, to me mrzi ☹ Ale clovek zvlada takove veci trosku snaz, kdyz vi, ze se to hybe jinde a to hybe, jak jsem se docetla, prvni kurz za vami, pozvanka na psychotesty, to je dobre 😉
Milado, wrtulko, doufam, ze to budou jen povidacky a v Pardubicich budou fajn socialni pracovnice 😉 Ta cekacka me prekvapila 😒 Ale snad se to bude hybat a treba se dockate i bioditka.
Milo, tak to jsme ve stejne fazi, papiry uz jsou na magistratu a ted cekame, az se ozvou.
Skrizanova, nam socialni praconice rekla, ze se bere datum podani.
Petul, to jsou teda sny 😀
Ja se chystam na IVF, bohuzel zdravotne nejsem uplne ok, doufam, ze vsechno bude v poradku.

milada2
12. bře 2010
kacus75
14. bře 2010

Ahoj holky , tak hlásím , že už jsme pozvaní na ty přípravky , máme to na dva víkendy v květnu . No finančně taky mazec . protože za to chtěj 750 Kč +ubytování které nabízí 1300 kč za noc ,no máme to celkem 4 noci tak taky dobrý . Ale čert to vem hlavně ať se to hejbá. Za ivf jsme vysolili podstatně véc a k prdu. Jinak co jsem četla co nás tam čeká tak to bude taky mazec , manža když to viděl tak protočil oči . Máme se dostavit v pátek večer tak to bude asi nějaký seznamovací mejdlo bo co 😀

kacus75
14. bře 2010

Error - myslela jsem víc a ne véc 😉

maova
14. bře 2010

brundi, držím palce na IVF 🙂 A hlavně ať se to zdravotně do té doby zlepší.

kacus, teda koukám, co vás všechno na kurzech asi čeká 😉 My teda máme za sebou zatím jen jeden víkend, ale nikde se nepřespávalo. Tak ještě uvidíme co ten další, ale taky pojedeme vždycky domů 🙂

brundik
14. bře 2010

Mao, dekuju. Uz se citim zdrvotne trosku lip, ale jsem unavena, ale tohle uz bych rada svadela na hormony. Uvidim, zitra jdu na utz, na orl, na krev i na predoperacni.
Kacus, to je celkem palka, to ubytko 😕 A kdepak budou ty pripravne kurzy? Seznamovaci mejdlo 😀 To bude prdel 😀
A Mao, ty jsi mela ten kurz v Praze nebo nekde poblíž?