Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

ferdice
25. čer 2010

ahojte, ten dokument jsem nevidela, ale o te priserne pani jsem uz cetla. to preci nemohla udelat z lasky ke svym detem, poridit si jich tolik najednou, to je silene.

ferdice
25. čer 2010

Holky, jakozto uplny adopcni zacatecnik, mohu se zeptat? Kdy je ten okamzik, kdy se rozhodujete jak stare dite by jste chteli? Myslim tim kdy jste se rozhodly vy a kdy se to pak hlasi (pri prvnim pohovoru?). Uvazovali jsme totiz s manzelem, ze nase adopcatko by nemuselo byt primo miminko. a nedokazeme presne urcit ten spravny vek detatka, ktere by bylo vhodne pro par, ktery zadne deti nema, ani zadne vetsi zkusenosti s detma. Priznavam, ze nikdy jsem nebyla ten typ, ktery by s nadsenim hlidal deti vsem okolo, navic od urciteho veku, kdy takrka vsechny me kamaradky deti maji, tak treba mne to fakt az tak netesi s nima travit dovolenou apod. takze s detmi byvam ne prilis casto ☹ rikali jsme si, ze tak asi do 3 let bychom chteli detatko. furt nad tim spekuluji, urcite o tom budou i chytre knizky, musim neco pohledat.

brundik
25. čer 2010

Ferdice, svoje predstavy o detatku vyplnujete nekolikrat, hned ve formularich, ktere si vezmete na urade, my jsme je pak vyplnovali jeste 2x, v DC a u pani psycholozky, ale jako konecne se budou brat pozadavky, ktere upresnime na magistratu. Takze ty uplne posledni jsou rozhodujici, muzete si to nechat projit poradne hlavou behem toho, co budete absolvovat kurzy 😉

ferdice
25. čer 2010

diky brundik, no my uz formulare vyzvednute mame, tak mne prave ze prekvapilo, ze je zajima jak jsme v praci oblibeni apod. ale neptaji se, jake detatko bychom chteli. asi ze opravdu, az kdyz se prochazi celym tim cyklem, tak si uvedomime jake detatko chceme.

misanda
25. čer 2010

holky a ty formuláře jsou pro všechny kraje stejné, nebo se to může lišit????

petula82
26. čer 2010

˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙
Jméno....... * Kraj/ okres..... * Podáno... * Testy/kurzy...... * Schválení... * Čekání.. * Jméno, věk

KLARAEMMA * Strakonice.. * 6/2006.... * 12/06 - 1/07.. * 1/2007.. .......* 2 r.......... * Emma
FRENKINA * Ústecký.......... * 4/2008.... * 2-5/2009......... * 9/2009........ * 1r a 9m. * Tomášek, 2,5m
JUVIK......... * Mor-slez......... * 7/2008.... * 4-6/2009......... * 10/2009...... *
SKRIZANOVA*Ústecký........ *4/09...........* 8-11/09...........* 12/09 ...........*
ZEJM.......... * Středočeský.. * 3/2009.... * 6/09-1/2010... * 5/2010........ *
MAOVA....... * Praha............. * 10/2009.. * 2-5/2010......... *
BERUŠKA..* olomoucký.....* 5/2010..*
LEA .............* plzeňský ........* 4/2010.....*
MÍLA ............* Praha.............* 2/2010......*5-6/2010...........*
ŽOFKA ........* Praha.............* 4/2010......*
PEŤULA......* jihomoravský * 8/2008.....*2-7/2009............* 9/2009
KLARAEMMA * Strakonice.. * 2.žádost.* Duben 2010....*
IVKAJ ..........*Praha ...............* 5/2010
WRTULKA Pardubice...........*
BRUNDIK *Praha.................*2/2010......*4-5/2010...........*

˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙˙·٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠·˙

Holky,tady se můžete dopsat

petula82
26. čer 2010

Ahoj holky,jsem doma z tý výpomoci,jeli jsme 4,5hod.Cesta dobrá.
Koukám jak se tu rozrůstáme.Je nás čímdál víc,tolik lidiček má problémy.Vítám nový holky 🙂 .Je lepší to vyřídit dřív než později,všechno v ČR moc dlouho trvá a ty zákony to nějak neulehčují.A za sebe můžu říct,že to není nic tak hroznýho.Nám se moc líbilo na přípravách,ty psychotesty byly ale taky v pohodě.Přeju hodně štěstí. 😉
Frenklinko,jak se máte s Tomáškem.Klarko,co Emmča? Jdete se dneska koupat?
Holky všechny vás moc zdravím,přeju pěknou sobotu

kalmya
26. čer 2010

@petula82 Ahoj, my jsme podali žádost 6/2010, Praha

brundik
26. čer 2010

@misanda Misando, vypada to, ze se ty formulare lisi podle kraje, protoze v nasich formularich se nepidili jestli jsme v praci oblibeni, to by mi prislo i zvlastni, aby tohle clovek sam hodnotil, neumim si predstavit, ze by nekdo napsal, ze patri k neoblibenym 😀 Ale zase tam byly krom spousty jinych veci, pozadavky na miminko.
Ja jsem dneska udelala ordunk na balkone, co jinyho taky, kdyz mam PN a ven nemuzu a slunicka si chci uzit. Ale mam z toho radost 🙂 A kvetou mi kaktusy 😵

brundik
26. čer 2010

Aby jste videly tu krasu, co mi zdobi balkon 😵 A to nejsou ty nej kousky. Ty vam pak taky ukazu, protoze uz maji poupata 🙂

ferdice
26. čer 2010

brundik to je nadhera, ale nejsou to nalepene slamenky, ze ne? 😀
my jeste zadost nepodali, tak ja se do tabulky dopisu, az bude podano, doufam ze brzy.
no oni se primo neptali v tom formulari jestli jsem oblibena, ale krom pracovniho hodnoceni a toho jestli nemam bulky, vyzadovali i hodnoceni osobni od meho nadrizeneho. a to jsem se bavila se sefem a rikal, ze jako fakt nevi co tam napsat, ze ho z titulu zamestnavatele nezajima co delam ve svem volnem case a jaka jsem apod., at si to pry napisu sama, tak to mi bylo blbe, tak nakonec mi tam kolegyne napsaly pekne hodnoceni. ale manzel z toho taky neni odvazany, ze pujde s takovym formularem do prace, chlapi to nesou nejak hur vsecko ☹ stejne je to ale blbe, nekdo treba se svym zamestnavatelem nevychazi a potrebuje od nej nejake slusne hodnoceni....
a holky ta spolecna fotka se dava, aby vedeli typove jak vypadame a nebo ji ukazujou diteti? (samo ze miminkum si ne). rikala pani at vezmu treba fotku z dovolene, tak jsem uvazovala, ze dame fotku i s nasim psem 🙂

brundik
26. čer 2010

Ferdice 😀 Kdepak slamenky, tech nemam zapotrebi.
Je to opravdu individualni, my jsme zase nic od zamestnavatele nepotrebovali, ale nekdo uz to tady taky psal, ze to bylo treba. Tohle mi prijde opravdu hloupy, protoze v praci muze byt sef treba uplny idiot a napise nejakou hruzu 😒 My jsme fotek davali uz několik, socialni pracovnici, a v obou DC, jednak aby si nas zapamatovali a urcite, aby vedeli i typove, jak vypadame. Fotka s pejskem bude fajn, bude tam cela rodina 😉

ferdice
26. čer 2010

fakt mas ty kaktusy krasne. pekny konicek. kdysi jsem manzelovi koupila kaktus v kvetinarstvi a uz kvetouci a prave ze az doma jsem si vsimla, ze je to nalepena slamenka 🙂
vis co muj sef je v pohode, ale jedina vec co ho k tomu osobnimu napadla je, ze nejsem na nicem zavisla. tak to je jako by rovnou napsal, ze jsem kdysi zavisla byla. a to mu pripadalo fakt normalni to tam napsat. kolegyne to napsaly opravdu lepe.

frenkina
26. čer 2010

Ahojky tetky koníkovky,tak Vám hlásím že moje maminečka tak dlouho hledala zoubek až mi dnes konečně dnes našla zoubek dole 😉 to bylo radosti kdybych uměl klepat na čelíčko tak asík poklepu ale když maminečka měla takovou raost 😀 tak tetky koníkovky první zoubek venku tak snad mi dá ta moje maminečka už pokoj.Ale stejně ji mám moc rád 🙂 paa tetky Tomášek

brundik
26. čer 2010

Juuuu, Frenki, to ti udelal Tomasek radost, vid 😵 A povzbudil v cihani na dalsi zoubek 😀 Tak Tomasku, ted uz ti mamca pokoj rozhodne neda 😀
Ferdice, tak to jsi mela stesti, ze ti to nepsal sef 😅 To ho teda taky mohlo napadnout i neco lepsiho 😀 No a slamenky na kaktusech, to je normal vec, hodne lidi si mysli, ze jsou to kvitka 😒 Ale kdyby videli, jak kaktusy kvetou, asi by byli moc prekvapeny, nektere maj kvet vleky i 10 centaku.

lea296
27. čer 2010

Ahoj holky, zítra jdeme na ty psychotesty, tak drže palce, mám z toho strach.
JInak jsem byla v sobotu na svatbě a odnesla jsem si odtaď jeden obrovskej pro mě šok. To, že tam byli 2 těhotný, jsem kupodivu vzala celkem dobře. Ale, když přišla jedna známá, kterou jsen neviděla 3 roky a zeptala jsem se jí na jednu kámošku, jak se má, tak povídá, ona je těhotná a čeká to v září, to byla pro mě rána do srdce jedovatým šípem. Vůbec jsem to netušila a to se její rodinou stýkám, nejspíš mi to nechtěli říct, když ví, jaký máme problémy. A měla jsem totálně po náladě,myslela jsem, že se tam rozbrečím, myslela jsem na to celou noc a jsem zase u toho, jak je svět nespravedlivej ☹ ☹ ☹ ☹ Ona chodím s tím klukem od loňského března a už je mimčo na cestě. Je to nefér, já jí to přeju, ale je mi to tak strašně líto ☹ ☹ ☹ ☹

brundik
27. čer 2010

Leo, tehotny byly jsou a budou, proste to nejde, aby se clovek odrizl. Je pravda, ze se k nekomu, kdo nemuze mit deti, spousta lidi neumi postavit, urcite ti to kamaradka nerekla, ze nechtela ublizit, ikdyz je to strasne kratkozraky. Ale tohle je i o tvem postoji, to, ze kamaradky tehotni, te bude bolet, dokud si nesrovnas veci sama v sobe. Svet je nespravedlivej, ale to, co prozivame, neni zdaleka tak strasny, jako zaziva spousta jinejch lidi. Mas fajn manzela, ktery te podrzi, uzivej si zivot takovy jaky je, ikdyz zatim neni takovy, jaky bys ho chtela. A neboj i ty sama budes jednou maminka 😉
No a psychotestu uz se vubec neboj, je to bzunda, fakt 😉

kalmya
27. čer 2010

Ahoj holky, musím také říct, že nevím co je to za dobu, ale já narážím na těhotné denně a to minimálně na tři a z toho do mě jedna vrazí 🙂 ten osud si s náma prostě děsně zahrává. Už dlouho se mi neozvala jedna kámoška co jsme spolu zažívaly tyto strasti, čekám, že mi napíše že je těhotná 😒

maova
28. čer 2010

Ahoj holky, těhotných je všude plno, hlavně, když se schovaly zimní bundy, tak je to najednou vidět. Mě ostatní nevadí, už jsem si zvykla, je mi to sice líto, ale jsem s tím nějak smířená. Teď nám ale přišla oznámit moje ségra, že je těhotná, která s náma dva roky nemluví a má přítele půl roku. Já jí to přeju, to je jasný, ale nedokážu si hrát najednou na hodnou sestřičku, jak od nás všichni očekávají, na to mi moc ublížila. Takže jsem z toho poměrně dost rozhozená a ještě si připadám jako ta nejhorší, která to s ní nedokáže prožívat. Ale nejde to, takže radši snáším to, že se na mě ostatní zlobí. Ještě, že mám manžela, který stojí při mě 🙂, bez něj si to všechno vůbec neumím přestavit.

mila30
28. čer 2010

Ahoj holky,

téma těhule je pro mě vždycky ožehavější i když s to v podlední době snažím zvládat líp a doufám, že se mi to daří. Úplně to ale nedokážu vymazat, když se dozvím, že to někomu vyšlo mám radost a přeji jim to, ale vždycky to ve mě tak moc píchne. 😒
Jinka já jdu teď ve čtvrtek na OPU, tak jsem zvědavá kolik bude vajec a jestli vůbec budou a jak to nakonec všechno dopadne...po tomhle IVF už vím, že další IVF ani Nativ už nebude. Já na to prostě nemám už nervy, asi stárnu 😀 .

misanda
28. čer 2010

ahoj holky,

byla jsem celý víkend v praze a užívala si nakupování a sestřenky s přítelem 🙂. naplánovali jsme si u toho lyže na zimu, dovolenou na příští rok..takže pohodička...to jsem přesně po tom posledním IVFku potřebovala.

Brundi, jak to děláš s těma kaktusama???? já chci taky..mě ty sviňáci teda nekvetou! ale třeba vim, že teta je má od začátku jara venku a taky sem tam vykvete...jestli je to tím, že trošku "přemrznou"???

jinak joo, těhule...na ty prdim...u mě je závist jenom když je to někdo známej...ale přeju jim to...já vim, že my se taky dočkáme...

miluš, s tím IVF to chápu ☹ já taky nemám nějak nerva na to třetí co bude na podzim...a vůbec se mi do něj nechce...

a dneska držíme leuš palce 🙂 pak dej vědět 🙂

ferdice
28. čer 2010

Jojo taky jsem si vsimla, ze tehotnych je vsude jako maku. ja to mam ruzne s tema tehotnyma, cizi na mne nepusobi, kamaradky o kterych vim, ze to bylo hned, tak to mne taky pichne u srdicka, ze je svet nespravedlivy a pak mam radu virtualnich kamaradek, kterym kdyz to vyjde, tak mam opravdu uprimnou radost, protoze vim ze se nacekaly a nasnazily dost a dost.
Milo drzim palce, at jsou pekna vajca a je jich dost.
Maova, tak to musi byt u vas asi ted psycho. Drz se.

lea296
28. čer 2010

Ahoj holky, tak už jsem dorazila domu z těch psyhotestu, zatim to slo, spis jsme si povidali a pak vyplnovali asi 6 stranek, no nektery otazky sileny, vubec jsem nevedela co tam napsat. Treba otazka, co by jsi prala svemu diteti v zivote to nejlepsi a bylo to rozdeleny pro kluka a pro holku.Nebo zmenily se tvoje vlastnosti od mladi.
JInak tehotny, to je fakt kapitola sama pro sebe, u cizich je mi to jedno. Pokud vim, ze mel taky nekdo problemy a trvalo to,tak jim to preju, treba svoji kamaradce,taky maji vymodleny dite a na maleho se vzdycky hrozne tesim. Ale kdyz vim, ze nekdo otehotni po pul roce s nekym, nebo na prvni pokus, tak to hrozne boli. Mao, drz se, ja bych z toho byla taky hotova, kdyz je to v rodine, tak to je asi to nejhorsi, kdyz ceka segra mimco. MIlo, drzim pesticky,at je hodne vajicek a pekny - kvalitni.

lea296
28. čer 2010

Holky, já mám svět teď zase černej, co jsem se dozvěděla o té známé, že je těhotná. Mao, moc s tebou cítím.

brundik
28. čer 2010

Tak ja uz nemam bricho sesivany 🙂 Dostala jsem vychazky, panu doktorovi se moc povedly od 10 do 18 😀 Ale to dnesni vyrizovani me unavilo tak, ze jsem po prichodu na 2 hodky vytuhla.
Mao, jsem rada, ze jsi se ukazala. Ta situace u vas je neprijemna, je smutny, ze clenove rodiny neprojevi trochu taktu ☹ A ze neco od vas ocekavaji, hold se s tim budou muset oni vyrovnat, ze to tak neni, protoze ty mas duvody pro sve chovani. Ono takhle jak jsem to napsala, je to jednoduche, ale chapu, ze ta situace je pro tebe mnohem slozitejsi. A najit oporu v manzelovi je to nejkrasnejsi, protoze to je clovek, ktery te zna a s kterym travis nejvic casu a mezi dva se ty starosti a trapeni lip rozlozi 😉 Tak se drz a opirej se o manzela.
Milo, takze OPU ve ctvrtek, tak tfuj, tfuj, tfuj 😉 Ja se priznam, ze ted hodne resim i svoje 2. IVF, cyklus se mi srovnal po ctvrt roce a ty moje zily a k tomu moje priposrana krevni srazlivost, no mam strach, co vam budu povidat. Takze nejdriv az nekdy na podzim a pak uz na to prdim a budu se tesit na kouzelny telefon, ktery nosi deti 🙂
Misando, tak to se mas na co tesit. Ja jsem s planovanim cehokoli nejak prestala. Minuly rok jsme se s manzelem kvuli praci domluvili na dovolene tak, ze za tyden by to pripadalo v uvahu a kam, to jsme rozhodli 2 dny pred odjezdem 😀

@misanda Kaktusy pestuju behem leta venku a pro kveteni je dulezite zimovani, kdy se zakladaji poupata, zimuju je mezi oknama, maji tam taplotu od 0 do 10 stupnu v tu dobu je vubec nezalivam, poprve az treba v dubnu podle pocasi, a pak se odmeni bohatym kvetenim 😉
Leo, taky jsem u spousty otazek v psychotestech netusila, no svuj vyznam tam asi maji. A mate domluveny pohovor s psycholozkou? Preju, aby ses citila lip a lip 😉

megynka
28. čer 2010

ahojte 😉
dnes som bola v CAR a od zajtra pichám už aj menopur 300j, bude to veselé, toľko hormónov 😀

@maova podobnú situáciu mám aj ja s bratom, takže ťa plne chápem, ale fajn že máš manžela, ktorý stojí pri tebe a je ti oporou, spolu to zvládnete a určite sa dočkáte svojho šťastia, ja už tiež problémy s bratom a švagrinou neriešim, to by bolo donekonečna to isté a tak som to vzdala, žijeme si svoj život a čo robia oni už ma prestalo zaujímať pokiaľ nechajú nás na pokoji, mrzí ma to len kvôli bratovi a neterke, ktorú mám rada, ale nemám síl túto situáciu zmeniť

@mila30 vo štvrtok držím moc palce a ja som tiež definitívne rozhodnutá, že po tomto ivf už žiadne !!! to nie je život stále dúfať a riešiť ivf, tak buď sa nám toto podarí alebo nie a potom sa definitívne rozlúčim s myšlienkou na vlastné dieťa, vlastne si na to už postupom času aj zvykám

@brundik kaktusy máš úžasné, tento rok ich musím aj ja skúsiť prezimovať podľa tvojho receptu 😉

megynka
28. čer 2010

@wrtulka ahoj, megy sa nám začala hárať, tak teraz nás čakajú tri ťažké týždne, chudák malá, je taká ospinkaná a vyzerá chvíľami taká smutná a unavená, až mi jej je hrozne ľúto, už aby to mala za sebou

misanda
28. čer 2010

ahoj holky, mišanda je spálená 😀

megynko, já měla ještě vyšší dávky a byla jsem ráda, že jsem při stimulce doma, pač mi nebylo dobře...hrozně mě brach břuch...fuj...

brundi, takže stačí, když je dám na zimu na okno? já je tam mám celej rok 😀

lea : to jsou otázky, potěš...ale tak hlavní je , že to máte za sebou...a co bude teď následovat???

misanda
28. čer 2010

jinak už jsem si zjistila, kam si mám jít pro papíry na adopci, takže za 14dní jdu na vyšetření prsou, tak si donesu domů papírky 🙂 jenom nevim jestli je můžeme podávat kvůli tomu manžovo výdělku za loňský rok...musim se zeptat... 🙄

lea296
28. čer 2010

Taky jsme měli namalovat strom a to listnatý. Já malovala jabloň, manžel hrušeň. Napsat 3 moje dobré vlastnosti a 3 špatné, stejně u manžela. U manžela jsem napsala jen jednu špatnou vlastnost, jiná mě nenapadla. nebo tam byla otázka, prožili jste velkou krizi a kdy? My jsme žádnou krizi za těch 7 let neměli, tak jsem tam napsala, že žádnou a manžel odpovídal stejně , tak to je dobrý.
Kdy nás čeká další kolo nevím, vím jen, že v září bude nejspíš víkend někde v přírodě s dalšími páry, ale další psychotesty, to netuším.