Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

blabola
autor
16. únor 2009

ahoj fanfulinekkudisek,
ja jsem ze stredoceskeho kraje, ale podavali jsme zadost v pribrami. vy uz jste odevzdali veskere formulare? tzn. i potvrzeni od mudr.u od tvyho doktora, od zamestnavatelu a pak ty formulare a dalsi prilohy? pokud ano, tak vam blahopreju - me osobne to prislo docela narocnejsi vyplnovani. u nas to probihalo tak, ze jsme nejprve zasli na urad, tam nam rekli, co vsechno jim mame dat do kupy a pak si to prisla osobne prevzit socialni pracovnice k nam domu, aby zaroven obhlidla, kde bydlime. byla moc prijemna a cca za hodinku ani ne jsme to meli hotove vcetne toho, ze si prosla ty nase formulare. zadost jsme podavali loni v kvetnu a ted uz nas do rozhodnuti KU ceka (kam bychom eventuelne meli jeste jet) snad jen lekarske posouzeni. preju ti pevne nervy!

frenkina
16. únor 2009

Ahojky všem tak dnes jsme byli po skoro roce čekání na psychotestech kvůli adopci.vše jsme zvládli v pohodě za tři hodinky jsme byli venku a březen duben jdeme na 2 víkendy do kojeňáku na přípravu a pak jen čekat až na nás přijde řada 😉

bigrendy
16. únor 2009

Ahoj tak to se máte. nás teprve vše čeká ☹

blabola
autor
18. únor 2009

ahoj, preju prijemne odpoledne,
to jste borci frenkino! nam to trvalo docela dlouho. tak vam preju at to jde rychle 😉

benetka
24. únor 2009

Ahoj všichni, zvažujeme adopci a chci se zeptat jaké posudky od lékaře budeme potřebovat. Všude jsem četla, že potvrzení od praktické lékařky a tady vidím,že snad i od gynekologa. Můžete mi o tom někdo napsat.Díky

blabola
autor
24. únor 2009

ahoj bentka,

od nas chteli pouze vysetreni od obvodaka (vyplnovali formular, ktery jsme dostali na socialce - to chteli od obou manzelu) a ode mne pak jeste zpravu od gynekologa.

zejm
5. bře 2009

Ahoj, moc zdravím všechny žadatele. My jsme teprve na začátku, dnes jsme byli v kojeňáku a za týden jdeme poprvé na sociálku.
Blabolo a Čarodějnice, moc Vám děkuji za tuhle diskuzi. Výborně jsme se s manželem bavili, jste úžasně vtipné. A dozvěděli jsme se strašně moc informací.
My jsme také ze středočeského kraje - z Mladoboleslavska. Dám Vám průběžně vědět, jak to pobíhá tady. Nejraději bych si šla pro špunta už zítra...

frenkina
7. bře 2009

ahojky všem 🙂 blabolo:moc děkuju za podporu čekáme až nám dojde kdy jdeme jaký víkend do kojeňáku ale už se tam moc těším.Jsem zvědavá jak to vše bude probíhat.Pak Vám dám vědět ju tak se zatím mějte holky paaa

zejm
15. bře 2009

Tak jsme navštívili naši paní Zubatou, je to milá ženská. Těch papírů jsou ale mraky, chybí už jen doplňování, jestli byli rodiče ve straně... Největší problém bude potvrzení od zaměstnavatele. Kdybych to řekla v práci, budu mít strašné zle. Zkusíme ještě přesvědčit paní z krajského úřadu, aby nám to odpustila... Ach jo, straší mi to v hlavě.

bigrendy
17. bře 2009

Ahoj. zejm a to chtějí posudek od zaměstnavatele? my jsme tam ještě nedošli tak jsem zvědavá jestli to taky budeme potřebovat. ale vůbec se nám to taky nelíbí. ☹

klaraemma
20. bře 2009

ahoj holky,
my už máme vše za sebou a doma (už 9 měsíců )krásnou holčinu. Kdybyste měli dotazy ráda odpovím. Klára

bigrendy
21. bře 2009

Ahoj kláro. strašně moc gratuluju. 😀 měla bych dotaz. já mám strach z psychotestů. mám strach aby jsme prošly . hlavně já. z velké touhy po mimi a po nezdařeném pokusu ivf jsem stále psychicky nevyrovnaná. střídání nálad a beznaděj. ☹

klaraemma
22. bře 2009

dobré ráno bigrendy,
já bych se nebála, tohle střídání nálad se v tomto případě určitě normální a nebudeš jediná. Záleží taky, jestli to budeš mít napsáno od lékaře a taky na psychologovi, se kterým testy budete dělat. Ale každý kdo jde do adopce je svým způsobem trochu nervózní, to čekání a vůbec všechno, co se kolem děje to se podle mýho musí trochu na psychice podepsat a oni s tím určo počítají. Hodně štěstí. Klára

bigrendy
22. bře 2009

Kláro děkuji za odpověd. trochu jsi mě uklidnila. od lékaře to napsané nebude. tak strašné to se mnou zase neni. bojuji s tím sama ,ale občas je to těžké 🙂

klaraemma
22. bře 2009

určitě to nebude problém pokud to není psáno jako diagnoza od doktora (si myslím). Jak už jsem napsala, psychicky náročné je to pro každého ani mě nedopadli testy nejlépe a to si myslím, že jsem nebyla nikaj zvlášť nervózní 😀

samsa
22. bře 2009

Ahoj holky, taky uvažujeme o adopci. Mám za sebou nezdařené těhotenství a teď jsem těhotná podruhé, bohužel zase špatné, budu čekat na verdikt doktorů, zda je to mimoděložní nebo potratím sama 😔 Ale to je vedlejší, už to přirozeně zkoušet nechci. Jednu berušku doma máme a rádi bychom jí pořídili sourozence.
Klaraemma, jak dlouho jste na malou čekali? A jak staré děti vůbec přicházejí do adopce? Já si dovedu představit klidně i trošku starší dítko, třeba dvouleté...ale nevím, zatím si nedokážu představit, co to všechno obnáší, a jak bych to případně zvládala.

klaraemma
22. bře 2009

samsa: na malou jsem čekali 2 roky a asi 3 měsíce což je pohoda. Příští rok až jí budou 2 chceme v žádosti pokračovat a taky uvažujeme o starším dítku 1 - 2, ale ne starší než je malá. Jinak určitě Ti dají info o dětech na úřadě, ale normálně přicházejí do adopce samo miminka a určo i ty starší, ale obecně platí, že většina chce miminka takže o ně je i největší zájem. Jinak my si s manželem myslíme, že jako rodiče nás může přijmout i starší dítě, bude možná trvat dýl než si zvykne na nás a vůbec na rodinný život - je to jiné než v domovech, ale snad to půjde. Jinak doporučuji přečíst i knížky. Mám tu jednu krásnou, teď jí má půjčenou mamka tak ti neřeknu autora, ale jmenuje se Domov je místo odkud tě nevyhodí (na netu bys to určo našla) a tak je krásně popsaný ten život dětí z DD myslím tímty odlišnosti a zvykání si když se dostanou do rodiny. je to snad nejhezčí knížka, kterou jsem četla moc doporučuji, četla jsem jí jedním dechem.

samsa
22. bře 2009

Klaraemma, děkuju za tip. My jsme teď jen ve fázi rozhodování. Nejdřív se ze všeho musím psychicky dostat, aby to dítě nefungovalo jako nějaká moje berlička kvůli těm věcem, co se nám staly.
To je fajn, že jste na malou nečekali tak dlouho a určitě brzo přibude i sourozenec. Držím pěsti 🙂

bigrendy
23. bře 2009

Ahoj holky.klaro tak to jste opravdu nečekali dlouho. gratuluju Emičce k 1 narozeninám. 😀

klaraemma
23. bře 2009

pěkný večer. Opravdu to bylo celkem rychlé, i jsem měla skorem všechny věci, asi půl roku před tím, že jsme malou dostali jsem si od kamarádky brala věci po dětech (má dvojčata) takže tak do roka jsem měla klučičí i holčičí, vajíčko do auta jsem objednávala z bazárku na netu a přišlo mi v pondělí a ve čt nám volali, postýlku máme ještě po nás a jednu půjčenou od kamarádů, takže pak se nakupovala akorát kosmetika, flaštičky a kočárky. A děkujeme za přání k narozeninám!! 😅 Holky, přeju všem ať vám to taky krásně uteče a ať na ten vytoužený telefon nečekáte dlouho.

bigrendy
23. bře 2009

klaro moc děkuju. tak to jsi měla věcí dost . aspon vás to tolik nestálo. taky přeju aby krásně rostla a byla hodně zdravá. a na druhé mimčo at nečekáte dlouho. ale z jedním mimčem to už lépe utíká vid.

klaraemma
23. bře 2009

jojo, utíka a hlavně už člověk trochu ví do čeho ´jde. Ale zase chceme starší dítko, tak snad si na nás taky zvykne. Koukala jsem, že už máš starší děti co na to všechno říkají??

bigrendy
24. bře 2009

Ahoj jo o všem vědí. a těší se. syn s náma už nebydlí.jen doufám že nám nějaké dítko dají. 😉 to víš děti ví jak moc si nějaké mimčo přejeme a určitě ho budou mít rádi. 🙂

zejm
29. bře 2009

Tak to potvrzení od zaměstnavatele jsme ukecali, uff.. Už máme žádosti vyplněné, zítra skočíme k doktorovi a ještě se musíme nechat vyfotit. Taky už máme dvě koťátka doma, tak se bojím, že budeme čekat do soudného dne, než nám drobečka dají. Holčičky se mě ptají snad každý den, kdy už to miminko dostaneme...
Z psychotestů mám taky trochu nervy... Ale prý se nestává, že by někoho neschválili, tak uvidíme.
Kláro, odkud jsi, že to šlo tak rychle? (Stačí kraj - dík). No jo, už to vidím, Jižní Čechy. Já jsem ze středočeského a tady je to prý blbé.
My na starší moc odvahu nemáme, bojíme se nějaké hlubší citové deprivace. Možná časem, až špunti odrostou, ale teď bychom si přáli nějakého cvrčka malého.

frenkina
2. dub 2009

Ahojky holky tak už nám přišlo kdy jdeme na přípravu pro adopci.Psychotestama jsme prošli(díky bohu) takže 9-10.5 jedeme do Litoměřic a 14.5.jedeme do Mostu do kojeneckýho ústavu se podívat a hned o víkendu další sezení v Litoměřicích.tak už se s manžou těšíme 😉 Klaraemma prosímtě byla jsi taky na takový přípravě jak to tam probíhalo mohla by jsi mi to trošíčku popsat?Moc děkuju předem 🙂

klaraemma
5. dub 2009

ahoj frenkina: školení probíhá (si teda myslím) v každým kraji jinak, ale my jsme začínaly ve čt odpo v manželské poradně, v pátek odo jsme se přesunuly do jiného města do hotelu a tam jsme (bylo nás 5 párů) trávily celý víkend. Vedly to psycholožky z manželské poradny, ale víceméně tam byly jako doprovod. Mělií jsme školení od dět.lékaře, hygieničky, soc.pracovnice, byly tam ženský z KÚ, neuroložka, pak tam byly taky rodiče, kteří si adoptovali dítě a vyprávěli co a jak. Ale jak jsem psala ( vyměňovali jsme si info na adopce.com), tak každý kraj to má jinak, tak uvidíš, ale rozhodně se toho neboj. I když musím říct, že spousta jsem zapomněla, něco bylo nezáživný něco naopak super, uvidíte sami. 😎

frenkina
5. dub 2009

ahojky klaraaemma,moc děkuju snad to dobře dopadne vše a bude se nám líbit moc děkuju pak napíšu 😉

fanfulinekkudisek
6. dub 2009

Opět se hlásím s novou zprávou ,14.4.jdeme teda na ty psychotesty...jsem zvědavá jaké to bude.

zejm
6. dub 2009

Fanfulínku, tak to teda držíme palce. My to nějak nejsme schopni dát všechno do kupy. Zítra jde manžel pro potvrzení příjmů, já k doktorovi - a ještě pořád nejsme vyfocení, ach jo...

carodejnice
20. dub 2009

Ahoj blabolo! Koukám, že jsi tady už taky dlouho nebyla, stejně jako já. V pátek nám přišly papíry z magistrátu, tak mě napadlo, že se pozeptám, jak jste daleko vy. Nám napsali, že jsme po všech absolvovaných blbinách vhodní uchazeči a že už máme jenom čekat a čekat. Tak jsme se s manželem dohodli, že počkáme do porodu a pak tu adopci zrušíme. Přece jenom ty dvojčata nám budou stačit.
Zajímavý ale je, že na prosincových estrádách u psychologů jsme vyfasovali ofocené potvrezní od lékaře, které jsme dávali k žádosti s tím, že tu kopii máme zase donést k doktorovi (praktik i gynekolog), aby nám už jednou potvrzené potvrzení potvrdil znovu!!! A měli jsme to zaslat na magistrát. Úplně jak na hlavu postavený, ale prý že to potvrzení nemůže být starší půl roku. Do manžela vjel vztek a řekl, že žádnou kopii nebudu nikde nechávat zase potvrrdit. Já jsem teda vyměkla a potvrdit jsem byla u praktický doktorky, která kroutila hlavou. Na gynekologii jsem nešla, protože tam už by mi napsali, že jsem těhotná. Nakonec jsme na magistrát žádný potvrzený kopie neposlali, protože manžel se zatrvdil a nechtěl nikomu dělat vola. Na druhou stranu nás vlastně nic nenutilo, když jsem těhotná a tak jsme to nechali být. A v pátek překvapení - dopis, že jsme vhodný, schopný a nejlepší uchazeči a děcka 🙂 A šlo to i bez potvrzeného potvzení podruhé 😀
A co vy, jak jste daleko, už jste taky dostali papír, že jsme nejlepší z nejlepších? 🙂

Ostatním přeji ať vám to čekání rychle uteče! psychotestů se nebojte. Já jsem na ně nastoupila už těhotná (ale to nevěděli) a bylo mi strašně špatně (prozvracela jsem 3 měsíce). -tak jsem si taky říkala, co za výsledek z těch testů bude, když jsem v takovém stavu. No a prošla jsem 🙂