Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

cuddle
24. črc 2012

@lenpes ahoj jestli máš zájem napiš o přidání do zamčené skupiny, taky z okolí Brna nás tam par je 😉

lenpes
24. črc 2012

@cuddle
ahojky, moc děkuji. Jen nevím, jak mám napsat

lenpes
24. črc 2012

@cuddle
ahojky, moc děkuji. Jen nevím, jak mám napsat

hvezdicka07
24. črc 2012

@lenpes : Napiš správci a ona Tě přidá 😉 Klidně i do IP 🙂

cuddle
24. črc 2012

@lenpes mas to v IP

lenpes
2. srp 2012

@cuddle
Ahojky, tak co srazík, jak probíhal?

stelli25
4. říj 2012

Ahoj holky můžu se k vám přidat? 🙂 Dneska si jdeme na úřad podat žádost o adopci a mám z toho smíšené pocity jestli nás paní úřednice "nevykopne" s tím že jsme ještě moc mladí :( mě je 25 a manželovi 28. Dětičky mít ale svoje nemůžeme tak je to pro nás jediná volba

cuddle
4. říj 2012

@stelli25 ahoj zkus tuto skupinu a pozadej o pridani
https://www.modrykonik.cz/diskuse/soukrome-disk...

tady nikdo nechodi

wendeaa
16. říj 2012

ahojky holky, v pondělí jdu také poprvé za paní úřednicí, jsem zvědavá jak to bude probíhat, jsem z okolí Boskovic, okres Blansko, svoje děti nemůžeme mít kvůli endometrioze..

wendeaa
16. říj 2012

bojím se, že nebudu vědět co říkat o vztahu k rodičům, sourozencům a co napsat do životopisu.. jsem stydlivá a tichá, moc toho nenamluvím

leny11
21. lis 2012

Ahoj holky, také právě začínáme boj s formuláři, tak nějak jsme to vyplnily ale nevím jak do životopisu.Jak jste vyzrály na životopis vy?

cuddle
21. lis 2012

@leny11 ahoj my životopis psali až na psychotestech - takový ten standardní ze školy - narodila jsem se, vyrůstala jsem s rodiči - jméno matky, jméno otce , sourozenců, kde jsi vyrůstala, kam jsi chodila do školky, základní, střední atd. zájmy, volný čas, atd. prostě takové vyprávění, až jak jsi potkala partnera, svatbu společný život...
jinak máme uzamčenou skupinu -- kdyby jsi chtěla chodit tam a sdílet info o postupu

zelva40
22. lis 2012

@leny11 - My jsme žádný životopis nepsali, jen něco málo do žádosti, jinak na všechny tyto informace se nás už rovnou ptala paní ze sociálky při návštěvě u nás doma. Všude je to jinak.

werumka
22. lis 2012

@leny11 Upřímně, ten životopis byl úplně nejhorší 😀 - soudím podle toho, že jsi ze Středních Čech, tak to asi máte stejné. Dostali jste takovou osnovu, otázky?

leny11
23. lis 2012

Ahoj holky,@werumka jsem ze Středních čas osnovu jsme dostali, řídit se podle ní memusíme a jak jsem na to koukala tak to asi podle ní vezmu nějak heslovitě.
@zelva40 - my dostali osnovu přímo k žádosti.
@cudle jak tady píšu nám dali k žádosti rovnou osnovu asi na dvě stránky A4.Tu uzamčenou skupinu bych ráda navštívila, pošleš mi odkaz.?
Co všechno kolem adopce máte za sebou?Tedy jestli to není tajemství.

hvezdicka07
23. lis 2012

Odkaz do soukromé skupiny pro všechny, které se chtějí přidat 🙂

https://www.modrykonik.cz/diskuse/soukrome-disk...

werumka
23. lis 2012

@leny11 Nám akorát říkali, že ta psycholožka, které se ten životopis posílá, tu osnovu nemá, takže heslovitě to být může, ale tak nějak plynule a srozumitelně, aby se v tom neztratila.

katerrinka
23. lis 2012

Dobrý den, ahoj, nemyslela jsem si, že jsem znova na tento server zabloudím. Už jsem si to zakázala, se rozptylovat sladkýma fotkama. Pak našla Vaše fórum a jedno jméno...... Cudle a rozhodla jsem se vrátit. Cudle moooooc srdečně zdravím. Abych se představila, snažím se s manželem už 3 roky - 5x IUI, 2x IVF z toho 2x KET a 1x ET. Teď v úterý jsu na kontrolu po ET, ale už krvácím. Takže naděje už žádná. Má děloha není MISS a mám endometriozu. Takže se má naděje smrskává. Poprosila jsem manžela, aby silně uvažoval o podání žádosti k adopci. No a proto jsem Vás chtěla požádat, zda můžu mezi Vás. No a to druhé, co mě sem přivedlo je VÁM NABÍDNOUT OSOBNÍ - tedy přes koníka, nechci se vměšovat do práce jiných, POMOC, NEB PRACUJI NA MěÚ, na odboru soc. věcí a zdravotnictví, na OSPODU, konkrétně vykonávám agendu NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE, dále mám agendu domácího násilí a běžnou agendu OSPODu. Pokud budu jen trochu moci, tak Vám moooo ráda pomohu. Mějte se dobře, tak jak Vám to jen jde. Bojujte s mými kolegy a strašně si pro Vás i pro mě přeji, abychom co nejdříve drželi v náručí buď naše nebo naše miminko. Protože, jak my v práci říkáme, MAMINKY ZE SRDÍČKA a těmi byste si přáli být, tak ať se Vám to rychle povede. Každá maminka nemůže být maminkou z bříška, tak ať jsme alespoň MAMINKY ZE SRDÍČKA. pááááá

cuddle
23. lis 2012

@katerrinka pridame te do soukrome diskuze - Bety Ti pak napise, az te tam prihodi 🙂 rady jsou potreba vzdy a treba s manzelem brzo dospejete k nazoru do toho jit 🙂

katerrinka
23. lis 2012

@cuddle Ahojky, to doufám, že dospěje a to rychle. Chci jít k "zubaté" 🙂 v prosinci. Manželovi jsem řekla, že já budu čekat na jeho výzvu a hned půjdu. Cesta dlouhá, trnitá, ale snad k vysněnému cíli. Tu soukromou diskuzi nechápu, snad pochopím. pááá

cuddle
23. lis 2012

@katerrinka mame uzamcene tema ADOPCE abychom se mohli bavit vice osobne, preci jen jsou to docela citlive info - tak ne kazdy to chce ventilovat tady kde to vidi kazdy

cuddle
23. lis 2012

@leny11
@katerrinka holky mate pristup obe do te uzamcene skupiny

katerrinka
23. lis 2012

děkuji, ale jak se k Vám dostanu do té uzavřené? jsem prostě blbá. 🙂

cuddle
24. lis 2012

@katerrinka hele ja nikdy nevim jak ten odkaz poslat je to nejake zmatene , tak zkousej, jedno urco pujde
https://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skup...

jancip
24. lis 2012

@stelli25 Reaguji pozdě, ale snad nevadí. Úřednice vás určitě nevyhodí kvůli věku. "Posbírá" od vás vše potřebné a pošle to na krajský úřad, kde budete pak vše rozebírat s psychologem. Ten vám i řekne, jaké šance na osvojení máte. Pokud jde jen o ten věk, neměl by být vůbec problém. Ono to nějakou dobu trvá, takže klidně může uplynout 2 roky (záleží na regionu, zda je tam hodně dětí nebo ne), ale víc jak věk ho bude zajímat, jak stabilní vztah máte, jestli jeden z vás netrpí nějakou duševní poruchou a pod.

jancip
24. lis 2012

Co se týče toho životopisu. Asi je to zase nějaká regionální zvyklost, ale běžně se k formulářím životopis nedává. Někdy se píše u psychologů. Ale z toho bych určitě strach neměla.

hope1
29. lis 2012

Ahoj holky,
s manželem máme o adopci zažádáno už téměř dva roky (koncem ledna to budou 2 roky) a ráda bych poznala i jiné holky, které na ten svůj kouzelný telefonát čekají. Vlastní miminko mít nemohu-po dvou operacích jsem bez vejcovodů a zůstal mi jen jeden (kousek) vaječníku), mám rozsáhlou endometriozu a za sebou 3x IVF s vlastními vajíčky a 4.IVF s darovanými, kdy jsem otěhotněla a bohužel potratila-stejně tak po následném KETu.