Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

blabola
autor
11. únor 2010

a jeste to zejm: tomu rikam rychlost a preju at vozite opravdu o prazdninach 😉

zejm
11. únor 2010

Dnes se ozvali ještě jedni známí z přípravky - ta byla v prosinci a oni měli dopis s rozhodnutím už během ledna. My jsme byli v DD na konci ledna - tak jim dám čas do začátku března, co říkáte 😎

maova
11. únor 2010

Ahoj holky, tak koukám, že jste všechny měli psychotesty nějak brzy, u nás byla zubata v pulce rijna a porad nic, ani pozvanka ☹, budou to už čtyři měsíce ☹

blabola
autor
12. únor 2010

dobre ranko 🙂

to zejm: tak to je bajo - mrzi me, ze jsem te tak "vydesila" s tou lhutou, u nas to holt trvalo dele (ale na radosti z toho rozhodnuti to nezmenilo tedy nic 😀, jen to cekani bylo hrozny 😕 ) - jsem rada, ze to funguje tak rychle, verim, ze do brezna budete mit rozhodnuti doma 😉

to maova: nevim, jak ostatni meli rychle od navstevy zubaty pozvanku na psychotesty, kdyz jsem si ze zacatku psala s carodejnici, take sli na psychotesty vcelku rychle. nyni by to mela mit na starost prave zubata, ktera slozku odesila na krajsky urad nebo na magistrat. myslim, ze jestli je to uz 4 mesice, tak bych se u zubaty trochu pripomnela - treba bych se zeptala, jestli ji k tomu neco nechybi? alespon by ti rekla, jestli uz ma slozku kraj nebo ne. drzim palce.

brundik
12. únor 2010

Ahoj holky 🙂
Mao, nam zubata rikala, ze vse sepise a odesle na magistrat a kdyby se jeste v dubnu nic nedelo, ze ji muzem kontaktovat.
Tak to zkus se s ni spojit at vis v jake je to fazi 😉
Ja jsem se dnes prisla rozloucit, mame tydenni dovolenou 😵 Budeme radit na bezkach, jak jen to pujde, abychom si vymyli hlavy od prace a starosti.
Mejte se moc hezky, opatrujte se vsechny a budu se zas tesit 😉 Papaa

karamelka.nova
12. únor 2010

Ahoj holky,
moc děkuji za vřelé přijetí. My si ve Slaném rezervovali Penzion Union (byl levnější než Hejtmanský dvůr). Na přípravku se fakt těším, ale ten program mě dost zarazil - pátek od 19:30 do 22:00, sobota od 9:00 do 22:00 a neděle od 9:00 snad až do 17:00. Z otlačeného zadku mám taky vítr 🙂

Co se týče termínů - u nás SP byla v záží a v prosinci jsme šli na psychotesty, hned začátkem ledna na pohovor s psych. a 14 dní na to přišla pozvánka do Slaného. Zatím to frčí pěkně. Ale pak to čekání ☹

maova
12. únor 2010

Ahoj holky, děkuju za odpovědi. Až vám závidím, že to u vás jde takhle rychle. Nám na konci prosince přišel dopis z magistrátu, že přijali naší žádost, takže víme, že ta tam určitě je a že pozvánka přijde později a zatím právě nic ☹

brundi, hezky si to užijte na horách 🙂 My pojedeme v březnu aspoň na tři dny, tak už se taky moc těším 🙂

jajkaz
13. únor 2010

Ahojky,
Maova, nám stále nedošel ani ten papír z magistátu. Potkala jsem paní Zubatou a říkala, že to ještě potrvá ☹ Představit si, že bychom snažení definitivně vzdali tak za 3 roky a pak teprve požádali o adopci a čekat takhle dlouho...
Zrovna jsem si povzdechla, že by to chtělo sluníčko. Tady u nás je dnes hnusná mlha. Tak snad aspoň na těch horách budete mít krásně 😉

blabola
autor
13. únor 2010

ahoj 🙂

jdu na vas chvilku mrknout - mm je v praci a ja mam splnenou pro neho potesujici zasadu U-U (uvareno-uklizeno 😉 ), piju kavu, za okny mraz, snih jako v ruske pohadce (ale tady doma prijemne teplicko 😀 ) a jdu se potesit s vámi zasadou PO-PO (posedet a popovidat) nez mm prijde. myslim, ze minimalne absolventum pripravky ze stredoceskeho kraje se zasady UU a POPO a dalsi vybavuji, ne? 😀 no ale je fact, ze neco pravdy na tom je 😉

vcera jsem si spocetla dane a vyslo to vcelku dobre. do diare jsem zapsala, kdy kam jaky papir odevzdat, tak jsem se dneska odmenila pozdnim vstavanim a trochu lenoseni jsem si povolila 😀 "uvareno" spociva v tom, ze bude ohrivane ze vcera, jen polevka je tedy dnesni 🙂. chystam se, ze upecu kolac - pozvali jsme na zitra navstevu, tak doufam, ze zbyde 😀 . uz se tesim.

slavite valentyna? ja vim, ze to je "prijaty" svatek a ze je to vicemene tah obchodniku na zakazniky, protoze jim pripada prodleva mezi vanocnimi nakupy a temi velikonocnimi prilisna, ale ja jsem strasny svatecni prozivac - rada slavnostne zdobim stul pred spolecnym jidlem a podobne pytloviny 🙂 . my si nedavame zadne veledary, ale drobnustku ano. a kdyby nahodou nektera z vas slavila, ja jsem tuhle pri nakupovani v albertu objevila posledni albert magazin s tipy na romantickou snidani - mate-li chut, mrknete: http://www.ialbert.cz/jnp/cz/radce_zakaznika/al...

to brundik: take preju at se vam bezkovani libi, tohle je primo idealni pocasi, tak verim, ze si uzivate.

to maova and jajkaz: je mi lito, ze to u vas tak trva, holt se to opravdu lisi kraj od kraje, jako ve vsem. je pravda, ze carodejnice mi take psala (zadali rovnez v praze), ze jim prisel z magistratu dopis, ze zadost maji a ze pozdeji prijde pozvanka na psychotesty. my (zadame ve Stc kraji) jsme dostali pozvanku od krajskeho uradu rovnou. ale nevim, jestli to tak bylo i u ostatnich se Stc kraje? drzim vam obema palce at se to trosku pohne. ja osobne bych se tedy po case pripominala tam, odkud mam posledni zpravu.

blabola
autor
13. únor 2010

a jeste neco prihodim:

mate chut se pobavit? posilam vam klip na moji oblibenou pisnicku na diskotekach z letnich pionyrskych taboru

https://www.youtube.com/watch?v=110k5hsSTjo


tancila jsem uplne stejne jako ta pani v klipu a slibuju, ze priste to uz zase bude k tematu 😉

mejte se hezky a ahoj 🙂

blabola
autor
13. únor 2010

zapomnela jsem pridat spoustu 😀😀 😀 😀 😀 😀 😀 k tomu klipu i k memu tanecnimu stylu 😀 😀 😀 😉

zejm
13. únor 2010

My Valentýna taky "slavíme". Jednak je to milé a jednak máme den po Valentýnu výročí, kdy jsme spolu začali chodit (letos 10!). Tak jsme se rozhodli to spojit a slavíme jen Valentýna. Spočívá to v tom, že udělám manželovi něco dobrého k jídlu nebo nějaké mlsání a on mi přinese kytičku. Mám to ráda, je mi fuk, proč to dělají obchodníci - my proto, že se máme rádi, že jo, Blabolo.
Jsme taky ze Stc kraje a taky nám přišla rovnou pozvánka na psychotesty. Zítra ráno frčíme na hory, manžel je nemocný a děti by byly radši doma... Ale já se těším, jak malé děcko a věřím, že to bude krásné. Naštěstí jsou děti ještě prcci, nikdy se jim nikam nechce - asi jen ze strachu ze změny. Ale nakonec se ke všemu staví podle toho, jak to prožíváme my. A protože si to hodlám užívat, budou taky nadšené. Navíc jsou to asi na několik let poslední hory s lyžováním, příští rok už asi budu běhat kolem miminka a tahat sáňky.
Blabolo, závidím Ti, že máš U-U. To se mi nestalo už několik let. Dnes jsem se nezastavila od rána a pořád to tu vypadá jak po výbuchu. Z jedné strany začnu a z druhé začnou děti kramařit. Mezitím skáču kolem vaření a dnes jsem ještě stihla vymalovat na chodbě. Balit budu ráno... Večer jsem chtěla žehlit, ale sedla jsem si k netu a místo práce tady kecám... Ale taky mám nárok, že jo?

zejm
19. únor 2010

Tak jsme zpátky doma, nohy celé a všichni v dobré náladě. Čerstvý vzduch a vidina lyžování uzdravily i mého manžílka a děti byly přímo nadšené. Skvěle nám vařili - no prostě paráááda. Škoda, že se v pondělí musí zase do práce, brrr. Už abychom byly na mateřské, že?

blabola
autor
19. únor 2010

hezky vecer, zejm,

no ani nevis, jak moc s tebou ten pocit toho "brrrr do prace a uz abychom byly na materske" sdilim 😀 😀 jsem rada, ze jste si hory uzili a jeste vam chutnalo. my mame hory za oknem (i kdyz tedka uz to tedy trochu odtalo) a pak take v telce. az nezdrave sledujeme zoh. oblibene djiscipliny davaji strasne brzy k ranu a ze zaznamu to neni ono, tak do prace chodime oba ospali.. 😀 😀

maova
21. únor 2010

Ahoj holky, už máme pozvánku na kurzy 🙂 Sice zrovna přišla na víkend, na který jsme měli zamluvené hory, tak jsme rozmýšleli co a jak a nakonec jsou hory zrušené a jdeme na kurzy 🙂

jajkaz
21. únor 2010

Ahojky
Maova, tak to máte krásné. My stále nic. u nás se prostě nic neděje. Ani potvrzení, že to přišlo na kraj, nám nedošlo ☹ Snad to tam ten nahoře zařizuje tak, abychom ani na žádné kurzy nemuseli, že se zadaří po té Mojžíšovce.

maova
21. únor 2010

jajko, to potvrzení, že to přišlo na kraj asi ani dostat nemusíte a pozvánky se doufám taky brzy dočkáte, držím moc palečky 🙂 A nebo ještě líp, abys brzy našla // 🙂 A jak jde cvičení? Já jsem teď asi skoro měsíc necvičila ☹, dělala jsem si teď 14 dní kurz a bylo toho tolik, že jsem ještě cvičení do toho všeho nezvládala, ale to nejdůležitější už mám naštěstí docvičené, tohle už byly jenom drobnosti.

kacus75
21. únor 2010

Ahoj holky omlouvám se , že vám sem lezu , ale chci se zeptat za jak dlouho vám přišla pozvánka na kurzy po návštěve na kraji u psychologa ? My jsme tam byli v půlce ledna . Díky za odpověď . K .

zejm
21. únor 2010

Ahoj Kacus,
myslím, že to trvalo dost dlouho - u psych jsme byli začátkem července a pozvánka přišla myslím tak nejdřív v říjnu. Ještě chvilku vydrž, pak už je to fičák. A pak už jen kouzelný telefon 😉

kacus75
22. únor 2010

Díky moc za odpověď , dneska mi zrovna volala paní ze soc. ( já ji zubatá neřikám , protože byla moooc hodná a příjemná 🙂 a z kraje sháněli na nás telefon ( asi tam mají nějakej bordel protože jsem jim dávala i email ,ale to neva aspoň sem zjistila nějaký info) a prý ,že už nás budou zvát na ty přípravky 🙂 🙂 🙂 . Tak se těším , jestli se to zas o kousek hne. Jinak všem přeju ať to letí rychle a nikdo nemusí na ty prďolky dlouho čekat .

jajkaz
22. únor 2010

Holky, tak jak to tak čtu, tak buď u nás mají prázdniny celoročně, nebo tak plné kurzy... Chjo. Maova, vždyť my máme podanou žádost jen o týden od sebe, ne? A pořád nic. I když teď doufám v zázrak a úspěch, tak by mě i zajímalo, jak takové přípravy probíhají... 😉

maova
22. únor 2010

Ahoj 🙂
jak vás tak čtu, tak většinou jste byli nejdřív na psychotestech a potom až na kurzech? Mě překvapilo, že jdeme nejdřív na kurzy.

jajko, odkud jsi? Nějak mi to vypadlo. Já doufám, že už vám ty pozvánky taky přijdou co nejdřív, držím moc palečky 🙂

zejm
22. únor 2010

No, to je fakt divné??? Hned od začátku nám říkali, že je to klasický postup - žádost, psychotesty, přípravný kurz, návštěva DD, závěrečný psych. pohovor, oznámení o schválení. Tos mě překvapila. Pak dej vědět, jak to probíhalo.

maova
22. únor 2010

zejm, určitě dám vědět. Příští týden jdeme na jedno kolo kurzů a asi za měsíc a půl na to ještě na druhé. Nevím, jak to, že je to až tak rozdělené. Až tam budeme, tak se zeptám, kdy nás čekají ty psychotesty a určitě pak napíšu, jak to probíhalo 🙂

zejm
22. únor 2010

Hele, a taky žádáte o dítě? 😀 😀 😀
My byli na kurzech dvakrát a oba probíhaly ve dvou na sobě navazujících víkendech. Ale asi jiný kraj, jiný mrav 😉
Zase v Praze máš výhodu, že se dočkáte mrňouska brzy. Hloubětínský babybox je věčně plný 😉

skrizanova
22. únor 2010

ahojky všem

Maova: no vidíš, tak už se to trochu pohlo. Sice je mi taky divné, že jdete nejdřív na kurzy,ale to nevadí. Možná se jim někde naskytla dírka, tak vás tam prostě šoupli. Ono na tom pořadí podle mě až tak nezáleží. Stejně nakonec je rozhodující to datum, kdy jim na úřad přišla ta první žádost. Takže ať se pak děje co se děje, vyjde to nakonec na stejno. A čím déle bude trvat, než budete mít všechno za sebou, tím kratší pak bude to samotné čekání ma mimčo.

Jinak u nás nic nového, zatím. Ještě žádný telefonát 😖 .

klaraemma
23. únor 2010

ahoj holky,
můžu se k vám přidat?? párkrát jsem sem už psala, mame adoptovanou holčičku, emmu, v so jí budou 2 a zrovna od nás odešla sociálka neb jsme si zažádaly od druhé mimi. Tak jestli můžu debatovat s váma když jsem teď zase ta čekatelka 😀

wrtulka
23. únor 2010

Ahojky ..
už docela dlouho váš čtu..mohla bych se taky přidat..taky začínáme uvažovat o adopci i když zatím mi to případá stááášně složitý a zdlouhavý 😔
Klaraemma a odkud jsi jaké máš šance a za jak dlouho můžete dostat druhý mimi?
Jaká je malá? a vůbec jaké máš s adopcí zkušenosti? 😵

klaraemma
23. únor 2010

wrtulka - jsme z JČ, na malou jsme čekali něco přes 2 roky, teď prý máme počítat tak se 3. Jinak celý ten proces byl prima, nic hroznýho, měli jsme štěstí na soc. pracovnice a vůbec všechny, který se kolem toho pohybovali. během čekání jsme stavěli barák a pak se stěhovali no a za chvíli nám volali že pro nás mají malou, takže to strašně rychle uteklo a teď se toho čekání taky nebojím, ono už to s jedním dítětem jde, už to utíká rychleji, takže určo neváhej a honem do toho.

wrtulka
23. únor 2010

Klaraemma tý brďo takhle rychle jste dostali mrňouska!!!
Já četla že na Pardubicku čekáš kolem 5 let víš 😖 proto to neberu jako řešení..
a jak malou jste jí dostali? A jeslti se můžu hloupě zeptat jaké jste měli požadavky na mrňouska?