Adopce na dálku. Podporujete někdo dítě na dálku?

renat
13. pro 2006

Ahoj, docela by mě zajímalo, zda někdo podporujete dítě na dálku. My jsme s manželem "adoptovali" osmiletého Kevina z Indie. Chceme pomáhat jeho rodině. Víme, že je nezbytné, aby chodil do školy a jeho rodina na to nemá peníze. Dělá mi radost mu poslat dopis a nějaký dáreček. Teprve čekáme na první dopis od něho;už se na něj moc těšíme. Co na adopci říkáte vy? Díky

slunycko
1. srp 2007

Máte ještě někdo zkušenosti s adopcí na dálku? 🙂

lenkabu
1. srp 2007

Ahoj, děkuju za popsané zkušenosti. O adopci na dálku uvažuju taky. Chtěla bych adoptovat spíš studenta(17-20 let). Přijde mi že lidé spíš adoptují malé děti a na tyhle větší se zase tolik nedostane.

kulicka
1. srp 2007

Ahojte devcata,
muj manzel pred rokem adoptoval na dalku bolivijskeho chlapce. Dneska jsou mu 4 roky, strasne rad kresli, tak jsme mu poslali nejake barvicky s orezavatkem. Pry byl nadsenej. Nam take doporucuji, at poslem spis neco, co neni jen pro nej, co neni moc videt, protoze tamni podminky jsou uplne jine nez u nas, tak jsme mu poslali k narozeninam fotbalovou merunu. Tu vyuzijou vsichni kluci i holky z vesnice 🙂 Taky mame ruzna doporuceni a darecky muze byt jen 2 do roka a max 150g, takze asi tak. Uz se tesim, az se jednou uvidime nazivo 🙂 . Jinak je jasne, ze toto muze vyvolat zarlive reakce, ale kdyz uz clovek adoptuje, tak vlastne prispiva cele komunite. Na pitnou vodu, na vytvoreni toalet a tak. My jsme to nechali na tech zprostredkovatelich aby nam vybrali. Bylo nam to jedno jestli holcicku nebo chlapecka a ani zeme jsme nejak neurcovali. Ale ja vim, ze jak najdu praci, tak adoptuju taky, tentokrat holcicku (at se to srovna) a asi z Peru, aby az tam pojedem jsme mohli navstivit oba najednou 🙂

slunycko
1. srp 2007

lenkabu: děti kolem 18-ti let maj spíš na tomto odkazu: http://www.charita-adopce.cz/databaze.php3

kulicka: a přes jakou agenturu jste adoptovali? 🙂

petruna
1. srp 2007

ahoj, ja jsem mela asi 4 roky adoptovanyho klucinu z Indie. Kdyz jsem ho zacla sponzorovat bylo mu 12. Ted uz mu je tusim 16 - 17.
Mela jsem to taky pres Arcidiecezni charitu a bylo moc fajn, dostavat od nej ty dopisy a obrazky co namaloval, mam je dodnes na lednici.
Nejakou dobu jsem z fin. duvodu nemohla v adopci pokracovat, tak jsme se dohodli s kolegynema z prace, ze se treba na nejake to decko slozime. Chteli bychom z Thajska. Kamaradka jeden cas v ty Adopci pracovala a rikala, ze ty deti z Thajska to maj skoro nejhorsi. Je tam hodne zneuzivanych deti (sexualne, pracovne, deti narkomanu...)
Adopci jedine doporucuju. Je to uzasny zpusob, jak nekomu pomoct a mit jistotu, ze moje penize jdou opravdu tam kam maji..

kulicka
4. srp 2007

My ho adoptovali pres Plan France, ale mozna existuje i v CR. Meli by mit uz 70 let zkusenosti 😲 Libi se nam, ze mame na internetu svoji slozku a sledujeme, jestli centrum dostalo nas darecek nebo dopis a jak to s nim je. Ted posledni dobou nam pise jeho 12 leta sestra, tak je tech dopisu i vic 🙂 A mame i fotecky. Mate taky fotky? A mate vyrocni zpravy, co se za ty prasule v te dane vesnici za ten rok vytvorilo? My jo, tak jsme spokojeny, ze to neni zadna levarna 🙂

slunycko
4. srp 2007

kulicka: ja Juliena mám od dubna, takže mi jeho první dopis přijde teď v srpnu i s Vysvědčením. Sice měl školu končit v červnu, ale jelikož byli v únoru v Guinei nepokoje, tak měsíc nechodil do školy.

kulicka
4. srp 2007

aha, tak to jo 🙂 Cil nasich prispevku je zatim zlepseni podminek ve vesnici, jako napriklad aby kazda rodina mela svoje vlastni zachody a pitnou vodu, zavadej jim elektriku. A protoze ten nas klucina ma jen 4 roky, tak jeste vysvedceni nema, ale pry je hrozne sikovny co se tyce kresleni 🙂

slunycko
4. srp 2007

kulicka: a na jakém webu je ta Plan France? 🙂

kulicka
4. srp 2007

no plan france 🙂 kdyz to zadas do googlu. Ale je to francouzsky, tak nevim, jestli to k necemu bude.

Mno, dam link, snad to neni proti pravidlum, kdyz je to humanitarni organizace
http://www.planfrance.org/

slunycko
5. srp 2007

já to mám přes humanisti.cz 🙂

kulicka
6. srp 2007

aha, no kazdy to ma podle sve zeme momentalniho vyskytu

lenkanemeckova
6. srp 2007

Ahojky... taky máme adoptovanou holčičku z Keni... už skoro čtyři roky přes humanistické centrum... a vše běží bez problémů... platíme 2400,- třikrát do roka (na tři školní cykly) ... dopisy nám chodí pravidelně i vysvědčení a fotografie... my ji můžeme posílat dopisy i balíčky... pro balíčky je pár pravidel co se neposílá... běžně posíláme knížky v AJ, omalovánky, sešity, bloky, pastelky, tužky, tvrdé cukrovinky, sponky do vlasů, dá se poslat i třeba nafukovací míč atd... neposílají se objemné věci, peníze, technické věci a samo zbraně (ani hračky)míče, boty, oblečení, elektroniku, hodinky atd... zkrátka čím jsou balíčky méně nápadné, tím lépe.
Co je fajn, tak velké věci organizuje centrum, třeba byla akce, že jsme mohli koupit kolo (poslali jsme peníze a oni pak hromadně nakoupili kola) Hned jsme pak dostali fotečku naší beručky na kole 🙂

Je to fakt super... vím že je spoustu organizací kde můžou být zloději a podvodníci... proto dobře vybírejte... ale jestli můžete určo neváhejte... je to super pocit, když víte že někomu pomáháte k lepšímu životu 😉

myisiska1
20. lis 2009

Ahojte všechny maminky. Chci toto téma trochu oživit. Chystáme se s manželem adoptovat nějaké dítě na dálku. Ještě nevíme odkud, ale to se snad během víkendu rozhodneme. Je tu aktuálně nějaká maminka, která o tom taky přemýšlí?

mamkamarketa
15. srp 2012

Ahoj cchi obnovit tema 🙂
Poradite mi prosim nakou overenou agenturu? Nechci zadne podvodniky 🙄 diky moc

eficenka
15. srp 2012

ahojky, tak my máme adoptovaného chlapečk...
no předtím jsme měli Rajerderana, pak Malatiru a teĎ máme zase chlapečka...
děti sou adoptovány po dobu školní docházky......

cicimotinka
15. srp 2012

@mamkamarketa http://www.centrumnarovinu.cz/content/adopce-af... my máme cez túto... funguje to... 😉

mamkamarketa
15. srp 2012

@eficenka a pres jakou agentru? A pisete si? Ja bych si chtela s tim ditetem psat 🙂

eficenka
15. srp 2012

@mamkamarketa
jj, píšeme si anglicky, hlavně okolo vánoc, můžeme jmim poslat i malinký dáreček, ale většinou třeba pošleme o pár stovek více a oni za to něco dostanou.... Jinak nám chodí i jejich vysvědčení i fotky....
http://praha.charita.cz/zahranici/adopce-na-dalku/
http://www.charita-adopce.cz/databaze.php3

mamkamarketa
15. srp 2012

@eficenka je to je hezky 🙂 to bych si tak predstavovala. Ale radsi bych platila mesicne nez jednu vetsi castku rocne,

lili1986
23. srp 2012

@eficenka Ahoj
já jsem měla taky dvě děti přes adopci na dálku 🙂 taky přes charitu chlapce v Indii a pak přes Adru v Bangladeži holčičku. Určitě to neni zbytečné jak si mnoho lidi myslí a šlo vidět jak jim to pomáha. No ted budu ráda když uživím svoje 😀

iveta107
28. led 2013

uvažuji také o adopci a chci se zeptat ty dopisy chodí v angličtině?A co když anglicky neumím. ☹

ivanka.7
28. led 2013

@iveta107 Závisí od toho, cez akú agentúru to je 🙂 my podporujeme dve detičky z Kene cez organizáciu Viac než šperk (majú profil aj tu na MK). Táto organizácia neposiela listy, ale prostredníctvom FB a MK často ukazuje fotky zo života detí a keď chcete vedieť, ako sa tie "vaše" majú, tak nemajú problém s odpoveďou. A všetko je v slovenčine.

kathynka
28. led 2013

@iveta107 @ivanka.7 ja mam tiez dievcatko cez viac nez sperk a je to uplne super 🙂

kalfinka
29. led 2013

@kathynka
@ivanka.7
Ahojte baby .. my sme si tiež adoptovali pred pár dňami dievčatko z Kene cez organizáciu Viac než šperk. Je super,že sú aj tu na koníkovi .. vlastne, ja som sa k nim dostala práve tak,že som si všimla na blogoch tie detičky. Naša "malá" velká slečna má už 8 rokov a jej rodina nemá na to,aby chodila do školy .. tak dúfam,že s našou pomocou sa tam dostane a bude sa dobre učiť. 😀

Vy už ako dlho podporujete tieto detičky? 😕

cell
29. led 2013

my máme holčičku z Ghany přes humanitasafrika.cz. Teda holčičku, už by jí mělo být 16, ale protože nám pořád propadává, nějak jí to ve škole nejde, je ve škole stále 🙂

ivanka.7
29. led 2013

@kalfinka My mama dve kocky, obe uz vacsie (Aisha ma tusim 12, Eliza bude zhruba rovnako stara). Aishu podporujeme vyse dva roky, Elizu cca rok 🙂

kalfinka
29. led 2013

@ivanka.7 a ste s nimi aj v nejakom kontakte? Či len cez Mirku a na FB, čo sledujete ako im to ide? 😕 Mne by sa páčilo,keby sme si sem tam mohli napísať v budúcnosti nejaký list .. možno moje dievčatá, žeby si cvičili obojstranne angličtinu. Prepokladám,že sa ju učia aj tam tie detičky. 😅
A využívaš aj tú zónu podporovateľov? Som si všimla,že je niečo také na originál stránke,ale neviem sa tam dostať, netuším ako sa tam prihlásiť. 😕

ivanka.7
29. led 2013

@kalfinka Zona podporovatelov podla mna este nefunguje, to je nova vec, ktora sa programatorsky doladuje.
Aa sledujem cez FB a cez Mirku, nejako mi to staci 🙂

kalfinka
29. led 2013

@ivanka.7 som kukala tie babule .. no chutné ich máte. 😀 A keby som chcela nejaké oblečko poslať,to ide? Chodí tá Mrka aj na SVK. SOm niekde postrehla,že ona je z Nitry. NO žeby jej a zobrala by to potom tam. Či to tak nefunguje? Lebo som si všimla,že tie detičky dostávajú oblečko,ale také európske,no . myslím, nie také to ich tradičné. Tak reku z kade. 😕
Som samá otázka,čo? 😅