Adopce na dálku. Podporujete někdo dítě na dálku?

renat
13. pro 2006

Ahoj, docela by mě zajímalo, zda někdo podporujete dítě na dálku. My jsme s manželem "adoptovali" osmiletého Kevina z Indie. Chceme pomáhat jeho rodině. Víme, že je nezbytné, aby chodil do školy a jeho rodina na to nemá peníze. Dělá mi radost mu poslat dopis a nějaký dáreček. Teprve čekáme na první dopis od něho;už se na něj moc těšíme. Co na adopci říkáte vy? Díky

terra
13. pro 2006

Renat chválihodné. To je strašně krásné,že nemyslíte jen na sebe a poporujete někoho potřebného 🙂
Přeji Vám hodně krásných psaníček z Indie a věř,že tento chlapec si Vaší pomoci opravdu dokáže vážit.
Má obrovské štěstí,že našel lidi jako jste vy!

webi
13. pro 2006

Ahoj Renat, my taky mame svoje adoptovane detatka. Ja s kolegyni v praci 9-ti letou holcicku a pritel s kolegy 6-ti leteho kluka. Mame za sebou i prvni dopisy a je to super. Navic to vubec neni drahe poporovat to dite. Kdyz se to vydeli, tak je to cca. 14 korun na den. To jde. Navic se da prispevek odecist z dani, pak je to jeste levnejsi.

renat
autor
13. pro 2006

Webi, přesně tak, měsíčně to dělá cca 400 kč. to vážně není drahé.my zatím nemáme děti, oba pracujeme, takže pro nás příspěvek není přítěží a zvládáme to. Říkali jsme si, že lepší přispět na dítě než peníze utratit za "blbosti" a že opravdu někdy lidé utrácí za nepotřebné věci. 😒

webi
13. pro 2006

Tak tak. Kolegynka s kterou spolecne prispivame te pojede do Indie, tak se mozna podiva i za tou nasi holcickou.

paja123
13. pro 2006

Ahojky . o je super.Jak se da takhle podporovat ditka,ktera to potrebuji? Docela me to zajima.Dekuji

renat
autor
13. pro 2006

paja123: zadej do vyhledávače adopce na dálku a vyjedou ti odkazy. My jsme adoptovali přes Arcidiecézní charitu v Praze. Stačí je kontaktovat, zaplatit (lze rovnou na účet) a oni ti dají papíry s údaji o dítěti (nebo ti je pošlou poštou, takže tam ani nemusíš jít; vše vyřídíš po telefonu nebo mailu). Adoptovat můžeš děti různého věku. Na internetových stránkách většinou mají jejich fotky, podle kterých si dítě vybereš.

paja123
13. pro 2006

dekuji zni to strasne pekne.Hned to jdu zkusit.

renat
autor
13. pro 2006

paja123: to je od tebe hezké. 😉
webi:je super, že se za ní může podívat.

brundik
13. pro 2006

Mame s manzelem adoptovaneho chlapecka z Guinei uz ctvrtym rokem. Ted mu je 7 let. Letos nam prislo i vysvedceni. 🙂 A ta castka je opravdu minimalni. Organizaci pro adopci deti na dalku je vic. Treba Humanisti.cz

hankah
13. pro 2006

holky, to je moc hezký!!!
a to jen pro dětičky z Indie?

brundik
13. pro 2006

Muzes adoptovat deti nejen z Indie. vetsinou se kazda organizace venuje urcitym zemim. Ty Humanisti maji Guineu, Kenu a Benin.

miluska.baxova
13. pro 2006

Humanisticke centrum organizuje adpoci deti z Keni http://www.adopceafrika.cz/

brundik
13. pro 2006

Webi, musi to byt hezky pocit, jet navstivit to sve ditko. Pokud by se to tve kolegyni podarilo, tak by me docela zajimalo, jak to probiha.

brundik
13. pro 2006

Taky vkladam kontakt http://humanisti.cz/adopce/ Ale je to v podstate to, co sem vlozila miluska.

renat
autor
13. pro 2006

My jsme "našeho" chlapečka našli na těchto stránkách http://www.charita-adopce.cz/index.php

webi
13. pro 2006

My mame ditka taky pres Katolickou charitu. Verim jim. Vim ale ze jsou i jine organizace a nektere jsou docela pochybne, co se tyce nakladani s penezi. Takze to chce dobre pozkoumat.

webi
17. kvě 2007

Ahoj holky, ak kamoska se vratila z Indie a skutecne se tam s tou nasi holcickou potkala 🙂 🙂 🙂 Pry to byl super zazitek. Donesla spoustu fotek a video. Rikala, ze tam jsou super lidi, kteri se v tom projektu angazuji, ze ma jasne pravidla vyberu deti a rozdelovani penez. Fakt ji to dostalo. kdyz by jste se cokoliv chtely zeptat pisnete sem nebo do IP.

kebulka
17. kvě 2007

Ahoj holky,

my máme přes rok adoptovanou 10-ti letou holčičku z Indie. Našli jsme si ji, když jsem zjistila loni v únoru, že jsem těhotná. Řekli jsme si, že "zvládneme" děti dvě 🙂 Je to super, pravidelně nám píše a jednou ročně nám přijde její vysvědčení. Je to šikulka! Adoptovali jsme přes www.charita-adopce.cz. Všechno šlo krásně přes internet, nikam jsme nemuseli a peníze posílám každý rok z účtu na účet.

tiki
17. kvě 2007

My mame adoptovanou holcicku Moly v Ugande s nasim skautskym oddilem. Je to uplne super, jak ty male deti poctive sbiraji hlinik a roznaseji predvolebni letaky, aby nejak prispely pro vzdalenou kamaradku. Nejlepsi je, ze uceji maminky a babicky, ze tohle vicko od jogurtu je prece hlinik, takze to "prece nebudes vyhazovat, to je na Moly" 🙂 . Takze se dospeli od svojich ratolesti taky neco priuci 😀

andik
17. kvě 2007

ahojte holky,taky jsem adoptovala holčičku z Indie přes charitu,minulý týden mi přišly konečně všechny dokumenty a ted čekám,co se bude dít dál.Vše už jsem zaplatila,tak doufám,že to bude ok 😉 Přítel tomu nevěří a je skeptický,já důvěru mám.Budu ráda,když nějaká zkušenější adoptivní maminka napíše své zkušenosti 🙂

balsiger
17. kvě 2007

ahoj vespolek...my jsme asi pred 4 mesicema adoptovali holcicku z afriky...uz nam napsala dopis...platime na ni meicne asi 950Kc,coz neni mala castka,ale my vime,ze tim pomuzeme nevinnemu ditku,aby si vybudovalo nejakou budoucnost...

jen s tema darkama mne to prekvapilo..my jizadne posilat nesmime(jiny svet a jine deti by zarlily), muzeme ji jet navstivit...coz treba nekdy za par let uskutecnime...

muj nazor je,ze je to v poradku,pokud se nekdo pro tuto adopci (kmotrovstvi) rozhodne, rozhodne to neuskodi

andik
17. kvě 2007

balsiger,právě to ohledně těch dárků přítele hodně rozhodilo 😒 Nám taky řekli,že posílat dárky nesmíme,že by ostatní děti žárlili a nedělalo by to dobrotu 😕 že pokud chceme něco darovat k vánocům,narozeninám,máme charitě dát peníze a oni dárky nakoupí za nás na místě 😉 Tak jsem zvědavá,jak tohle bude fungovat 😉

hanulee
17. kvě 2007

Ahoj holky, my mame taky adoptovaneho chlapecka z Indie a uz jsme od nej (jeho rodicu) dostali prvni dopis. 😵 Tak ted skladame dopis pro nej. S darkama to mame tak, ze nic vetsiho posilat nesmime, ale nejake obrazky a takove drobnosti jsou dovolene. Taky se za nim muzeme jet podivat, kdyz budeme chtit.

balsiger
17. kvě 2007

ja to s tema darkama chapu...predstavte si,ze zijete v africe a chodite kazdy den 7km pro spinavou vodu na piti a jinak neznate zadnou elektroniku a nic no a vase adoptivni mama (teta) vam posle krabicku s bonbonama bounty a barbie na koleckovych bruslich...vim,zni to divne,ale asi by to ten jejich svet,kterej znaj pekne narusilo 😒

dromedan
18. kvě 2007

Ahojky, tak já jsem s mamkou adoptovala holčičku z Ugandy. Také přes katolickou charitu. S těmi dárky je to naprosto logické. S těmi penězmi na dárky to funguje tak, že je fond dárků, kde se střádají peníze. Místní pracovník v dané zemi, znající místní poměry pak promyslí co je nejvíce potřeba...matrace, konkrétní oblečení a tak a věci nakoupí většinou pro více dětí z komunity /někdy i těm co nejsou zařazené do projektu adopce/. Smyslem je obdarovat je účelně tím co potřebují. A většinou všem v komunitě. To je logické, protože místní nechápou, proč zrovna to jedno dítě nějaký bílý evropan adoptoval, proč toto a né jiné. A ze závisti by ho pak mohli nenávidět a vyřadit ze společnosti.

slunycko
19. kvě 2007

Ahoj, já mám od dubna adoptovaného 10-ti letého chlapce Juliena z Guiney. Jeho fotky najdete v mém profilu 🙂 Zatím jsem mu nepsala, ale chystám se na to 🙂

webi
19. kvě 2007

Tak já jsem také přidala do svého alba pár fotek naší holčičky 😀

slunycko
19. kvě 2007

webi: Je to hezká holčina 😉

webi
20. kvě 2007

Vas klucik je take super. Oni ale vsechny ty deticky jsou krasne 😉

slunycko
20. kvě 2007

webi: jj to je pravda, že všechny děti jsou krásné 🙂 Nejlepší je, když víte, že to těm děckám pomůže ty peníze třeba na vzdělání 🙂 Poslala jste Sowmyi i své foto? Mám v plánu Julienovi poslat i své foto, snad se nelekne 😀