Dítě v pěstounské péči nechce poslouchat, co mám dělat?

spooks
1. pro 2016

Ahoj mám v péči klucinu (4roky) a je hrozne palicaty a nechce poslouchat... co mám dělat?

matma
1. pro 2016

Nic, vydržet to a mít ho ráda, říkat mu své pocity. Nikde není napsané, že dítě vlastní by to nedělalo a pokud je to extrém, tak to brát tak, že si něčím asi prošel. Možná je to jen období vzdoru, možná nějaká posttraumatická reakce, možná jen testuje, jestli to ustojíte a má smysl vás přijmout, možná má strach. Kdo ví.......hodně pomáhá dát mu na výběr.....uklidíme spolu prvně nádobí nebo tvůj pokojíček? Chceš Chlebík se sýrem nebo šunku? Obuješ si botky sám nebo ti mám pomocí?

hojda
1. pro 2016

Uvědomit si, že by to stejné dělalo i vlastní dítě. Děti prostě neposlouchají, to je jejich základní vlastnost. Jen míra se někdy liší🙂.

astyna
1. pro 2016

Já mám počínajícího hyperaktiva doma - téměř 13 měsíců, kam bych ho měla strčit já 😀

No vychovávat, co jiného 🙂 je to dítě.

houpacikonik
1. pro 2016

Mám doma pestounskejo syna. Taky neposlouchá a co víc, vymyslí hovadiny. Takže stanovují hranice, věnují se mu, vím čím prošel. A když je ouvej, jdu na pokec s psycholožkou nebo jinou pěstounskou.

spooks
autor
1. pro 2016

Samikovi jsou 4 a 8mesicu a je u nás už 3 roky a 2 měsíce. Jeho máma je ve vězení a v březen 2017 ji poušti a chce ho zpátky. Nevím co budu dělat

werumka
1. pro 2016

@spooks Tak snadné to není a ani nebude. Není možné, že z Tebe cítí stres z toho, co nastane?

spooks
autor
1. pro 2016

Je celej máma všechno musí být po jeho a on má vždycky pravdu 🙂 zítra jdeme za slečnou co nás má na starost tak uvidíme co nám řekne🙂

werumka
1. pro 2016

@spooks Třeba to není mámou 🙂 To je takový celkem běžný klučičí období 🙂 Někdy nám ta projekce do biologického rodiče může spíš ublížit.