Která máte adoptované děti a jak to zvládáte?

porsche
19. zář 2007

Ahojka slečny a vdané paní,k tomuto tématu mě inspirovaloy dámy,se kterými jsem si psala o dětech.Která máte adoptované dítě a jak to zvládáte?

princezna
19. zář 2007

moje švagrová má tři takhle
no a zvládá, musí, dala se na vojnu tak bojuje, ale je to docela záhul teda

sabca13
19. zář 2007

krásný téma... Mnohokrát jsem o tom přemýšlela, že bych to chtěla udělat... už jsme o tom mluvili i s manžou, myslím, že to jednou uděláme... 🙂

panda
19. zář 2007

Holky připojuji se. Já uvažuji, že bych chtěla vlastní a pak jedno adoptovat, ale nevím co na to rodina 😒. Ale moc bych chtěla nějakému drobečkovi pomoct 🙂

porsche
autor
19. zář 2007

všem vám moc děkuju za reakce,mám strach a zároveň se těším a není dne,kdy bych neplakala

ha24
19. zář 2007

náš učitel matematiky si adoptoval 4 děti a jeho žena nám o tom přišla povídat do školy...myslím si že je to moc hezký vzít si nějaký a i pro lidi který nemůžou mít svoje vlastní je to příležitost mít rodinu po který touží,
akorát taky ta jeho manželka říkala že soc.pracovnice nejsou vždy moc milé 😒

chaarleene
19. zář 2007

mrkni na modrého koníka, myslím, že tam najdeš víc spřízněných duší (ne že by tady nebyly, ale tam je jich prostě víc 😀 )
jinak přeju, aby to všechno vyšlo a abyste byli všichni šťastní 😉

porsche
autor
19. zář 2007

soc.pracovnice opravdu nic moc,mám pocit,že obtěžujeme,přitom chceme zachránit život

porsche
autor
19. zář 2007

to jsem opravdu v české kotlině exot a ne ní tady nikdo,kdo adoptoval dítě

sabca13
19. zář 2007

porsche: a vy už na adopci pracujete?

princezna
19. zář 2007

Porsche já bych řekla, že tohle je spíš web o svatbě než o rodině, tady se ti hned do minuty nepřihlásí sto podobných maminek
to fakt radši jdi na koníka, tam je maminek mnohem víc 😉

nyky
19. zář 2007

porche: my adoptovali zatím jen ty chlupatý 2pejsky z útulku a 2kočky nalezence 😅
doufám, že mimčo budem mít vlastní a pokud se nezadaří, jdem do adopce....

spíš bych tě poprosila, kdyby jsi tu aspoň trošku naťukla, jak je to moc obtížný si to dítě vyběhat, jak dlouho to trvá a co musíš splňovat za podmínky... díky 😉

sabca13
19. zář 2007

jo, taky mě zajímá, co všechno musí člověk splnit.. slyšela jsem, že je to dost tvrdý...

suik
19. zář 2007

já jako budoucí sociální pracovnice se musím ozvat 😠 😀 ... ne, máte pravdu, sociální práce je stále u nás ještě v plenkách a někdy to není tak jak by to mělo být.....tím myslím ochotu a úroveň sociálních pracovnic.
jinak záměr chválím, péče v rodině, ať se jedná o adopci či pěstounsku péči je lepší než ústavní....šoupnout dítě do ústavu je ale bohužel snadnější, než mu najít vhodnou rodnu, bohužel 🙄

sabca13
19. zář 2007

porsche: a ty nejsi vdaná? myslela jsem, že adoptovat můžou jen manželské páry...

porsche
autor
19. zář 2007

sabčo,vdávám se pátého října, a na tvoji otázku,požádat může kdokoliv,i nesazadný,nesazdaná,

sabca13
19. zář 2007

aha, to jsem netušila!
a co to jméno? jak na to koukáš? nemyslíš, že z toho bude malá vykolejená? jak se vlastně jmenuje teď? a kdy ji dostanete? bude na svatbě?
jestli jsem moc zvědavá, tak mě zastav 🙂

nyky
19. zář 2007

porsche, taky mě to zajííímá 😉 je to docela neobvyklý téma, v okolí nikoho neznám!
každopádně fandím každýmu, kdo se do toho pustí!!

vím, že to je asi trochu mimo, ale úplně mě se*e ten boj o Fandu v seriálu Ulice! 😠 😅

sabca13
19. zář 2007

no jo, jenže tak to velmi často opravdu vypadá... ☹

ivett
19. zář 2007

ahoj holky: tak teta mojí kámošky je asi extrém, protože má osvojených asi 15 dětí, z toho 4 už nesou její jméno a jsou adoptovaný se vším všudy - jako hlava mi to nebere, bych se zbláznila, na druhou stranu takového člověka obdivuji, protože to musí být šílený záhul na psychiku a člověka vůbec... 😉
Já o adopci zatím nepřemýšlím, nevím jestli bych do ní šla, je to hrozně těžký a vážný rozhodnutí a člověk musí porovnat všechna pro a proti... 😉
Každopádně je to velká pomoc těm, kt. jsou v děcáku, ale taky jak kdy... 😒

porsche
autor
19. zář 2007

no holky,moc nic podpora od vás....

sabca13
19. zář 2007

mě to téma moc zajímá, ale nechce se mi chodit na další stránku.. na koníka nechodím vůbec...
odpovíš mi na tu otázku:
a co to jméno? jak na to koukáš? nemyslíš, že z toho bude malá vykolejená? jak se vlastně jmenuje teď? a kdy ji dostanete? bude na svatbě?

kristynaw
19. zář 2007

porsche,my ted cekame jedno miminko,nase prvni,ale adoptovat chceme taky...jenze zijeme v USA a chteli bysme zkusit mezinarodni adopci,z CR ale nevim,jak to chodi...

lu777
19. zář 2007

porsche, chtěla jsem Ti něco odepsat, protože jsme taky žádali o adopci, ale mimi si k nám nakonec cestu našlo 😵, takže jsme teď žádost zmrazili..

z Tvých příspěvků jsem ale moc nepochytila, jen to, že jste zažádali, budeš se vdávat a sociální pracovnice není nic moc.. s čím potřebuješ pomoct? vím, že je to velký nápor na psychiku, i když po pravdě třeba mně to až tak nepřišlo, asi proto, že jsme nejdřív několikrát prošli IVF a to bylo tak neskutečně vyčerpávající, že adopce byla jak vysvobození a konečně jsem měla pocit, že když se budu snažit, tak to děťátko jednou mít doma budeme, kdežto u toho IVF jsme se na hlavu stavěli, platili jak mourovatí a pořád prázdná náruč.. 😔 taky jsem se hodně nabrečela, hlavně si není s kým popovídat.. a rodina mě nepodpořila skoro vůbec..
ale zas je fakt, že naše soc. pracovnice byla super

kde bydlíš? jak Ti můžeme pomoct? 🙂

p.s. dívala jsi se na www.adopce.com? a na diskusi Adopce tady na Modrém koníkovi?

porsche
autor
19. zář 2007

nepotřebuji s ničím pomoct,jen jsem znechucená jednáním úřadů

sabca13
19. zář 2007

proč? vlastně jsi tu nic nepopsala... ani jsi mi neodpověděla na otázku...

myschka
19. zář 2007

Já obdivuji lidi co můžou a mají vlastní děti a chtějí pomoc opuštěným dětem, dovedu si představit, že bych vychovala "cizí" dítě kdyby jsem ho dostala jako miminko ale starší děti jsou už pobytem v DD a nedostatkem lásky v prvních letech života dost poznamenaný a těch je mnohem více. Moje babička pracovala v DD celý život a na prázdniny jsme k ní jezdily a brávala nás s sebou takže člověk to vidí úplně z jiného úhlu. Vždycky říkala, že o adopci přemýšlela ale nikomu kdo alespoň nějakou dobu nepracoval mezi těmito dětmi by to nedoporučila. Taky vím, že víc jak 80 procent dětí nad 3 roky se do DD vrací a je to pro ně ještě horší. Chce to obrovskou trpělivost a lásku, většina dětí je hůře vzdělatelná a přes veškerou péči je s většinou hodně problémů. Nechci vypadat jako rasistka ale nejvíce dětí je romských a přece jen je to jiná mentalita a z toho pramení spoustu problémů. Moje babička vždycky vypráví co její děti( myslí z DD, se všemi se stýká a pro většinu je ona jediná rodina) a většina holek šlape a když mají štěstí tak je vytáhne nějaký němec a vdají se a babička to tak bere prostě je neodsuzuje. Na každém vidí něco dobrého a ví, že nemůže čekat zázraky ale právě spoustu adoptivních rodičů se nesmíří s horším prospěchem a nevidí to dobré co v těchto dětech je. Fandím všem kdo do toho chtějí jít ale apeluji na vaše svědomí, dobře zvažte zda jste připraveny tím projít. Hodně štěstí 😉 🙂

kristynaw
19. zář 2007

tak myschko,ja taky pracovala v kojenaku a neco o tom vim,a s tvym nazorem teda moc nesouhlasim

myschka
19. zář 2007

s kterou částí mého názoru???? ono kojeňák je trošku něco jiného. Malé děti s větší šancí.

kristynaw
19. zář 2007

treba s tim,jak ty deti dopadnou,romove atd
je to pak o tom,jak ty adoptivni rodice zvladaji vychovu a ne kazdy z DD skonci jako slapka

myschka
19. zář 2007

To jsem taky neřekla, jen jsem upozornila, že to tak může dopadnout. Já to nemyslím zle ☹ jen všechny holky které si z dětství a prázdnin u babičky pamatuji tak dopadly ☹ Teda jedna kterou jsem měla nejradši je vdaná právě do německa a má dvě děti ale taky se seznámili když šlapala. Ono je to možná i oblastí, protože babička dělala v Ostrově u karlových Varů a to je do Chebu fakt kousek. A upřímně kolik romských dětí alespoň s Výučním listem znáš??? Já mám kamarádku romku a ta se mnou chodila na VŠ ale to je spíše vyjímka. Možná je to teď lepší přece jen se zakládají SOS vesničky a fandí se náhradním rodinám ale dřív většina starších dětí v DD zůstala až do plnoletosti a pak neměly kam jít a dopadly jak dopadly.