Mám vlastní děti a zvažuji adopci, jste na tom stejně?

jajulda
29. pro 2012

Milé maminky, mám dva kluky (7 a 3 roky) a zvažujeme s manželem adopci holčičky (věk kolem tří let). Neustále o tom přemýšlím, probírám všechna pro a proti. Přemýšlím, zda to zvládneme. Jste tady některá co má své děti a adoptovala další? Děkuji za pomoc 🙂 .

hhranolka
29. pro 2012

Zkusenost nemam, ale moc ti fandim!

jancip
29. pro 2012

@jajulda Zvládnout se to určitě dá, má to tak hodně lidí, ale vždy záleží na okolnostech a na vaší představě a taky na synech. Je potřeba počítat ale s tím, že tyto děti si něco nesou s sebou. Může to být nějaké trauma nějaká deprivace, takže je to trochu jiné jalo u dítěte vlastního. Pokud byste se rozhodli do toho jít, pravděpodobně vám nabídnout síš pěstounskou péči a asi i doporučí, že by dítě mělo být o něco mladší jako váš mladší sny, aby byl zachován jakýsi "přirozený" posloupný příchod dítěte do rodiny.

lucyda
29. pro 2012

Taky ti moc fandim 😉

jajulda
autor
29. pro 2012

Děkuji všem. Pěstounskou péči nechci. Počítám s tím, že když by jsme začali teď vyřizovat papíry tak to trvá tak zhruba rok a než by jsme doslali dítě, tak to taky bude nějaký čas. Takže počítám, že do dvou let by jsme dítě mohli mít, když půjde všechno dobře. A v tu dobu bude mít mladší syn kolem pěti a starší kolem devíti.

veruska007
29. pro 2012

Taky Ti fandím. Jen to, prosím, prober i s dětmi. Na ně to asi bude mít největší vliv a jsou již ve věku, kdy by se k tomu měly vyjádřit.

verusak87
6. led 2013

Ahoj, moc ti fandím. Máme s manželem úplně stejnou představu jako ty. Nějaké dítě mít svoje a určitě si jedno adoptovat. Chtěli bychom dítě kolem 5 let.

fionna
10. led 2013

Ahoj, mám vlastní děti a čerstvě adoptovanou princeznu 😉 . Je to jako by se mi narodila. Jsme z ní úplně paf 😀

trinittka
7. únor 2013

Taky to mám v hlavě. Prý je až 11 000 dětí v dětských domovech a v kojeneckých ústavech.. Mám dva kluky (rok a 3 roky) a skoro vždycky, když je v noci uspávám, tak mi naskočí myšlenka, jak se musí ti malí človíčci cítit sami. Vím, že tam maj chůvy, ale střídají se, není to ono.. ☹ ..na pěstounství asi fakt nemám, asi by se mi hodně stýskalo, kdybych to děťátko musela vracet, ale adopce, to je pro mě už větší výzva.. nevíte, existují nějaký přípravný kurzy a nemáte nějaký dobrý odkaz, kde je to nějak jasně popsáno? Moc díky a jajdule přeju hodně odvahy, síly a štěstí, aby se to dotáhlo! 🙂

jajulda
autor
8. únor 2013

@trinittka Trinittko, nevím jestli existuje nějaký kurz a odkaz taky nemám. Hodně jsme to s manželem probírali. A přiznám se, že asi do toho nepůjdem. Mám hrozný strach, aby se nerozbila rodina. Četla jsem spoustu zkušeností, co píší na netu a né vždy jsou dobré. Dítě má geny a ty se nedají změnit. A právě v tom je ten problém. Mimo to já mám už 38 let a než by se vše vyřídilo, tak by to trvalo tak 1,5 - 2 roky a to už je hodně. Ještě máte malé děti, tak uvidíte. My jsem se o tom bavili se starším a sám přiznal, že neví, jaké by to bylo. Je celkem hodně citlivý, takže nevím zda by to pro něj bylo dobré. Nevím, nevím. 😨

trinittka
8. únor 2013

jo, já právě taky nejsem úplně rozhodnutá. Popravdě nevím, jestli bych to sama unesla.. už takhle je to mazec.. já ještě tak minimálně rok budu doma hasit požáry 😉 a pak si to nastuduju a uvidím. Říkala jsem si, že by mi možná pomohlo, kdybych ty děti viděla, třeba by tam nastala nějaká ta láska na první pohled a šlo by to pak snáz, ale je otázka, jestli to vůbec umožňují.. zas chápu, že se ty děti nemůžou jen tak vystavovat, bylo by to pro ně potom těžký, když by si je nikdo nevybral.. alespoň jsem nabízela do dětského domova hračky a oblečení, ale paní ředitelka mi napsala, že toho maj dost a že to není to, co děti potřebujou.. 😕 😔 .. tak je to těžký..

elisbett
8. říj 2013

vím, že už se tady nějaký čas nediskutuje, ale třeba sem ještě někdo zavítá, tak přihodím pár informací, pro někoho kdo by uvažoval podobně jako vy. Proces osvojení= adopce trvá zhruba tři roky. Nejprve podáte žádost, projdete psychologickými testy, poté kurzem a pak čekáte. V případě, že máte svoje dítě (nebo již jedno adoptované dítě) tak se adopce spíše nedočkáte, tedy pokud chcete zdravé, miminko, majoritního etnika. Pokud Vám nevadí nějaké zdravotní omezení nebo vyšší věk dítěte, tak je šance větší. Ale spíš než nad osvojením doporučuji popřemýšlet nad pěstounskou péčí, ta je většinou rychlejší a pokud byste měli požadavek na dítě do pěstounské péče s výhledem na osvojení, tak nakonec může dojít i k té adopci a budete mít dítě doma mnohem rychleji a jistěji. Každopádně všem kdo o těchto variantách přemýšlí přeji hodně sil🙂

kinos
25. říj 2013

@elisbett máme chlapečka ale nemůžu mít už děti, a chtěli bychom brášku nebo sestřičku pro pavlíčka. Přemýšleli jsme už na tím, a adopci asi zkoušet ani nebudem, respektive zkusíme pěstounskou péči s možností osvojení. Mám ale trochu strach. Ale každopádně pokud začít tak už teď...

mamba79
1. únor 2014

@kinos
@elisbett Ahoj holky, ja mam 18mesicni dcerku,v srpnu cekam dvojcata a moc rada bych jeste jedno adoptovala,nechci mimnko,ale holcicku ktera by se vekem priblizovala moji dcerce. Moje predstava je ale zrejme bizardni. Tri roky je strasne dlouha doba pro obe strany. Rict detem,ze budeme mit sestricku,ale az ze to bude trvat...jakou sanci vu ec mam pri takovem poctu vlastnich deti? Zatim jsou to jen myslenky a sbirani informaci, ale kazdou zkusenost a nazor si rada prectu.

elisbett
2. únor 2014

ahoj, není asi úplně možné říct, jak dlouho budeš čekat, záleží třeba na tom, kde v ČR žiješ, který kraj bude rozhodovat, zda chceš dítě zdravé, z majoritního etnika a zda trváš na tom, aby to byla holčička. Čím více požadavků máš, tím se doba čekání prodlužuje. Respektive, pokud budeš chtít holčičku majoritního etnika, 1,5 starou, zdravou, tak to opravdu bude asi dlouho. Z pražského magistrátu je například informace, že druhožadatelé - tedy ti, co už jedno dítě dostali budou čekat velmi dlouho a taky se nemusí dočkat, podobně to bude i s žadateli s vlastním dítětem. Zase na druhou stranu, pokud budeš chtít dítě starší, je zde větší šance, protože většina žadatelů chce miminko co nejmladší. Ale starších dětí k adopci a ještě holčiček moc není. Možná spíš pouvažuj nad pěstounskou péčí. Druhou věcí pak je, zda další dítě do rodiny bude opravdu dobré rozhodnutí, s ohledem na Tvé děti. Děti, které jdou do náhradní rodinné péče mají už něco za sebou a budou potřebovat, minimálně v začátcích, více péče a pozornosti. Pokud ale i tak máš zájem o další info, zkus se zeptat přímo na kraji, v Praze na magistrátu, jaké jsou Tvoje šance.

elisbett
2. únor 2014

@kinos je ale důležité říct, že adopce a pěstounská péče je veliký rozdíl. U pěstounské péče dítě není vaše, je možné, že se jednou bude vracet zpět do své původní, biologické rodiny, i když je fakt, že u většiny dětí k tomu nedojde. Jsou zde i další rizika, jako například, že biologický rodič může znát vaše jméno, adresu a podobně (vysvětlí Vám sociální pracovnice na OSPOD). S tou možností pěstounské péče s následným osvojením to není tak snadné, taková kategorie v zásadě neexistuje, ale na kraji budou vědět o dětech, u kterých taková vyhlídka do budoucna je. V podstatě jde o děti, které nejsou právně volné k osvojení, ale rodiče se nezajímají a děti jsou v ústavní péči (kojenecký ústav, dětský domov) a třeba zde běží soudní řízení o určení nezájmu nebo zbavení rodičovské zodpovědnosti, které může trvat nějakou dobu. Nejlepší bude, když se zajdete informovat na OSPOD, kam trvalým bydlištěm spadáte, případně na kraj 🙂

martinakl
8. únor 2014

@kinos Ahoj, chtěla jsem se zeptat, už jste to "rozjeli"? 🙂 Uvažujeme také o pěstounské péči. I máme syna. Děti mít můžeme, ale už jen přes IVF a nechceme do toho jít. 3x jsem o dítě přišla, takže to chceme zkusit spíš jinou cestou... Navíc jsme o tom uvažovali už dřív, když jsem problémy s otěhotněním neměla, tak teď to beru jako znamení, že do toho máme fakt jít 🙂

kinos
8. únor 2014

@martinakl Papíry máme doma, ale popravdě, čím víc toho vím, čím víc informací, tím víc chci asi adopci - i když s vlastním dítětem to asi bude složité :(, ale zkusíme to. Teď musím zajít k doktorce a odevzdat formuláře a začnem 🙂

martinakl
8. únor 2014

@kinos Právě že si říkám, že s vlastním dítkem bychom se v případě adopce ani nemuseli dočkat.. Pěstounství je těžký, když můžou pak dítko odebrat..ale myslím, že jsem ochotná to risknout.

katka1311
20. únor 2014

Ahoj děvčata,já mám dvě vlastní děti a rozhodli jsme se s manželem adoptovat dítě.Dceři je 18 let a synovi 14 ale nikdo nám neřekl,že s adopcí malého dítěte nemáme počítat,že jej nedostaneme.Tak buď nám něco zatajují a nebo to tak vůbec není. 😒

pawlinecka
28. lis 2014

ahoj zeny je tady nekdo kdo v nedavne dobe adoptoval?

maybe72
28. lis 2014

@pawlinecka Ahoj, jsme čerstvě schválení žadatelé o adopci, těšíme se, že k našim dvěma lentilkám přibyde třetí sourozenec... 😉

pawlinecka
29. lis 2014

@maybe72
ahoj, chteli bychom se informovat, jak to cele vlastne funguje? na urad mame jit ve stredu, mame vlastni dceru 20 mesicu ale premyslely jsme o adopci, muzes mi prosim k tomu neco sdelit? klidne i do zprav. jinak jsme z krupky, okres usti nad labem, pokud to bude nejak souviset 🙂 dekuju

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru