Mohu adoptovat dítě jako svobodná?

carisima
26. kvě 2014

Ahojky, prosím poraďte. Jsem sama svobodná, nemůžu mít miminko. Na koho nebo kam se první obrátit? Mám šanci adoptovat dítě sama bez partnera? Co je k tomu potřeba. Uvítám všechny rady, informace....děkuji moc

pavlapl
26. kvě 2014

Dojdi si na krajský úřad pod který spadáš a tam je přímo oddělení které se zabývá adopcí a pěstounctvím. Tam ti všechno vysvětlí a poradí ti. Mi jsme zvažovaly pěstounskou péči tak jsem tam byla a vím to. Myslím že to bude nejrozumější způsob jak se dozvědět co potřebuješ.

irennn
26. kvě 2014

Kdybych po dítěti fakt toužila,opatřila bych si svoje...tzn..poprosila bych kamaráda a buď bychom šli třeba na inseminaci s tím,že se nám nedaří...anebo bych si vybrala potenciálního tátu....krásně se vyfikla a svedla ho v době své ovulace ..dotyčný by to nemusel nikdy vědět a já bych měla své dítě...tento problém nemám,ale vím,že je to v podstatě jedna z lehčích možností. Sama myslím nedostaneš ani dítě do pěstounské péče, natož adopce...

hojda
26. kvě 2014

@irennn Já to pochopila tak, že nemůže mít miminko, takže tato varianta jí bohužel nepomůže.

jancip
26. kvě 2014

@carisima Můžeš, ale jsi ve velké nevýhodě oproti jiným párům. Nejdříve se bude dítěti hledat úplná rodina. Možná Ti nabídnou spíše pěstounskou péči. Zajdi si na úřad obce s rozšířenou působností na sociálku dle místa trvalého bydliště, tam Ti vše vysvětlí a řeknou, co budeš potřebovat. Krajský úřad to řeší až následně.

rioko
26. kvě 2014

Ne adoptovat sama dítě nemůžeš, k adopci dívají děti jen manželským párům - měli jsme o adopci požádané. Sama si můžeš vzít dítě pouze do pěstounské péče.

jancip
26. kvě 2014

@rioko To vám řekl kdo a kdy?

rioko
26. kvě 2014

@jancip řekli nám to při sepisování žádosti a návštěvě sociální pracovnice u nás, ale my jsme manželé byli

carisima
autor
26. kvě 2014

@irennn zapomněla jsem uvést, že jsem bez dělohy 🙂

blahova_andrea
26. kvě 2014

@jancip nám řekli ve škole to stejné, když jsme se to učili 😉 je fakt, že je to už pár let a možná se to změnilo, ale pochybuji

jancip
26. kvě 2014

@carisima
@blahova_andrea To bylo myšleno tak, že z manželského páru nemůže osvojit jen jeden, ale celý pár. Pokud je člověk sám, tak osvojit může, ale jak jsem psala, je v nevýhodné situaci. Tedy pokud se to nezměnilo na základě nového občanského zákona před dvěma lety.

jancip
26. kvě 2014

@carisima
@blahova_andrea
@rioko
Tak oprava, osvojit mohl (před novelou zákona, nyní nevím) i jeden z manželů, ale musel mít souhlas manžela. Co jsem na MD, tak jsem toho hodně pozapomínala🙂

Může se hodit (psáno ale před novelou)
http://books.google.cz/books?id=oqpaAgAAQBAJ&pg...

carisima
autor
26. kvě 2014

díky všem za info....

antoinet
26. kvě 2014

Šance je minimální, adopce je proces, jak zajistit dítěti co nejlepší prostředí a tím je úplná rodina. Možná ale kdybys byla ochotná si vzít postižené dítě nebo z jiného etnika, neměla bys konkurenci vhodnějších potenciálních rodičů.

carisima
autor
27. kvě 2014

@antoinet s jiného etnika, myslíš třeba romské??? To já právě chci...dávají se tyto děti dřív neboo co???

antoinet
27. kvě 2014

@carisima samozřejmě, protože ty broučky skoro nikdo nechce

carisima
autor
28. kvě 2014

já je chciiiiiii

katulinkaaaaaaa
17. čer 2014

Ahoj holky chci se zeptat nemuzu mit deti :( a s pritelem resime adopci...jake jsou moznosti ? jake se forulare musi vyplnit ?? musime byt sezdani ???? jsme uz uplne nestastni a zoufali :( :(

radka78
7. srp 2014

@carisima ahojky jj můžete adoptovat jako svobodna 😉

sarkad2856
10. srp 2014

@carisima jako svobodná u adopce nemáš šanci,pokud chceš vychovávat dítě tak jen v případě osvojení....

sarkad2856
10. srp 2014

@katulinkaaaaaaa Ano bohužel musíte být manžele,tam se potom i posuzuje finanční stránka zda dokážete dítě zabespečit a popř majetek atd, je to běh na dlouhou trat a sociálka byla u kamaráky asi 4 doma.Papíru dostanete hodně na vyplnění jen nevím jaké

radka78
11. srp 2014

Když jsme byli na školení ohledně adopce,přišli tam manželé,kteří už měli dvě dětičky....ale tu první holčičku,které už bylo asi osum let si adoptovala sama jako svobodná,jelikož má vrozenou srdeční vadu a věděla,že nebude moci mít děti....v tu dobu jí bylo asi 24 let,čekala asi jen dva roky a úplně v pohodě,žádnej problém,jinak finančně na tom byla dobře...průměrně...možná je to i tím,že jsme z ústeckého kraje,co vím,tak třeba moravský kraj ,to nám říkali,že je hodně dlouhá čekací doba na děcko,tady u nás je to nanejvýš do dvou let🙂

sarkad2856
11. srp 2014

@radka78 Ono taky záleží před kolikati lety žádala o adopci a asi je to i krajem,jak píšete.A co mi říkala kamarádka tak adopce u postižených dětí je snadnější,protože je moc lidi nechce ☹

radka78
11. srp 2014

No holcine je osum a cekala prý snad dva roky,takže deset let zpět?I já měla za to,že musíme bejt manželé 😉
a s tím krajem je to hrozný no,přitom je tolik dětí,co nemají rodinu a čekání tak strašně moc dlouhý a ještě k tomu zákony pořád nahrávají bio matkám,je to prostě tak nespravedlivý... 😒 😒

jancip
11. srp 2014

@katulinkaaaaaaa Ano, adoptovat (osvojit) lze i jako svobodná, ale čekací doby a šance jsou zpravidla menší.
@sarkad2856 @radka78

dadapoli
5. říj 2014

@katulinkaaaaaaa sama řeším variantu přímé adopce a snad by to nemusel být takový problém....zkuste se po téhle variantě poohlédnout taky.

lejlinka1
7. led 2015

@radka78 ahoj ,muzu se te zeptat kde jsi byla na školení adopce? Diky za odpoved😊

brona26
3. bře 2015

Ahoj možá bude pro tebe lepší pěstounská péče zném několik pěstounek samoživitelet . A hlavně pěstouni nečekaji na dítě dak dlouho jako osvojitele. vim podle vlastní zkušenosti. Držim ti palce

verunka772
12. pro 2015

Jsem sama a chtěla by sem adoptovat dítě bydlím z rodiči šlo by to

eva118
12. pro 2015

@verunka772 Co vím, tak to jde, ale to víš, že vždy dají přednost manželům, aby dítě vyrůstalo v úplné rodině. O hodně větší šanci máš jako pěstounka, jedna známá taky chtěla adoptovat a když viděla, že by čekala moc dlouho a kdoví, jestli by se dočkala, přehodnotila to a teď má holčičku v pěstounské péči.

libidrozdova
14. pro 2015

@verunka772 ahoj, podívej se také do této skupiny na Koníkovi https://www.modrykonik.cz/group/5528/ nebo už tam jsi? Přeji hodně štěstí!