Náhradní maminka - kde všude hledat?

Po x mesicich rozhodovani (a ne neni to na zaklade serialu,ktery ani nesleduji), jsme se rozhodli s partnerem, ze bych rada poskytla mamince miminko, ktere ji odnosim a porodim. Kde vsude mam hledat? Nechci vybrat nerozumne, ale at hledam jak hledam, krome fb, temat je dost ale "inzerci" pomalu
Dekuji moc za odpovedi
smudlinka24
1. bře 2018
On se ti tady určitě někdo ozve😉
leniczka23
1. bře 2018
Obvolala bych centra asistovane reprodukce..Gennet apod. Tuto sluzbu nabizeji takze budou vedet. Hlavne je to osetrene pravnikem atd..nesla bych do toho.na vlastni pest ze se nekdo ozve..
baru2015
Autor odpověď smazal
Zobraz
monikarostislavautor
1. bře 2018
@baru2015 ja sama jiz deti mam a setkavam se s maminkamk kteri dite mit nemuzou i po x letech. Adopce je beh na dlouhou trat s moznosti neuspechu. Neprijde mi na tom nic divneho. Me nejde o oenize ale o to moci paru poskytnout miminko. Mam ale i sva kriteria na budouci par a opravdu finance jsou az na poslednim miste. Myslim ze byste uvazovala stejne kdyby to nevychazelo a vy ztracela nadeji 🙂
leniczka23
1. bře 2018
@baru2015 prosim te tak se k.tomu nevyjadruj kdyz o tom nic nevis..to dite neni jeji..nosi v sobe cizi vajicko oplodnene cizimi spermiemi..takze to jeji dite opravdu neni.. a kdo dite odhazuje? To dite putuje ke svym.biologickym rodicum..
Myslim ze je to velke rozhodnuti a krasne gesto..jeste ze takove zeny jsou ktere to zvladnou..pro nektere jedina moznost jak mit vlastni dite.ale.kdakat tady neco o.odhozeni sveho ditete kdyz to tak vubec neni je trosku hodne mimo..
Vis co to je nemoct mit vlastni deti? Asi ne, jinak bys tohle nemohla napsat..
andelka
1. bře 2018
@baru2015 očividně to téma nechápeš. To dítě nebude její,vůbec. Bude mít biologické rodiče,jenže někdy žena nemůže dítě donosit,má třeba problémy s dělohou,nějakou vadu.
Já neříkám že bych toho byla schopná,ale jsou ženy,které to zvládnou,dělat " živý inkubátor". A pro některé páry je to jediná možnost mít biologicky vlastní dítě. Nezákonné to není,takže klid.
kejt29
1. bře 2018
Je to hezke, ja bych do toho ale nesla a to jednak proto, ze bych ho pak nedokazala predat. A druha vec jsou hormony, ktere se musi brat. Je to pro telo fakt zahul s nejistym vysledkem.
megi89
1. bře 2018
@kejt29 absolutně mimo mísu. Nevyjadřujte se když o tom nic nevíte.
monikarostislavautor
1. bře 2018
Ano, dost jsme o tom premysleli a diskutovali je to ndherne mit vlastni miminko, navic jsme kontaktni rodice, spi s nami deti v posteli nosim je doted i dvouletou, tak se dokazu vzit do mami ek kteri diky nemoci nemuzou mit nebo donosit miminko. Verim ze to bude narocne, psychicky ale pocit ze muzu pomoci a videt stastny par je vetsi 🙂 asi diky malemu jsem psychicky dospela
andelka
1. bře 2018
@monikarostislav promysli to pořádně,a pokud se do toho dáte,tak přeji hodně štěstí všem.
Já jsem do toho nešla ( byla jsem oslovena) protože mám dvě děti,a vím už,že těhotenství a porod nemusí být úplně snadné,a jaksi jsem ochotná všechno zvládnout pro vlastní potomstvo,jinak ne. Bála bych se i hormonů,co to s tělem udělá,nemusí se povést první UO,a člověk pořád má zodpovědnost za první děti..Navíc teď čerstvě mám zkušenost s tím, že se těhotenství nepovedlo a musela jsem rodit mrtvé miminko,dávali mi prášky na zastavení laktace..a představa,že by to mimco nebylo moje..takže já zdravotní problémy,a zoufalství rodičů,otázky kdo za to může..? Ne,to bych nedala. A další věc..co děti,pochopí že maminka čeká miminko,které ale nepřinese z porodnice domů? Jak zvládnou určitá omezení maminky,třeba nutnost delší nemocenské,i jim to změní život. Jenže z toho nebudou nic mít..Je toho strašně moc,a všechno je potřeba uvážit.
Všechny nm upřímně obdivuju.
renuliena
1. bře 2018
Je to krasne gesto, lidi co tohle odsuzují asi moc nechápou jak je někdy velká touha po miminku, je nadherne když žena chce pomoct cizí zene, vy co to odsuzujete tady asi opravdu nemáte poneti když někdo nemuze otehotnet či donosit dite, tady nikdo díte nevyhazuje ale predava dal milujícím rodicum, stydte se vy co to odsuzujete a smekám před vama zeny které tohle podstoupite pro jiné zeny, 😉
leniczka23
1. bře 2018
Holky a vite nekdo kolik se dava ta kompenzace cca? To by me.zajimalo.
andelka
1. bře 2018
@leniczka23 obvykle cca 300 tis., výjimečně více,ale ne o moc. Ovšem, správně by mělo jít pouze o úhradu výdajů s těhotenstvím,ne o úplatu za službu. Navíc rodiče platí i za úkony při umělém oplodnění,při přípravě na něj..jsou to velké částky.
romikka
1. bře 2018
Mám jednoho syna a další děti mít nemůžu.. nebo mohla bych otěhotnět, ale zřejmě ne donosit.. velké nebezpečí pro mě a pro dítě taky... mám své štěstí, tak nad dalším už raději nepřemýšlím, ale kdyby dopadlo první těhotenství špatně zřejmě bych ruce líbala každé ženě, která podstoupí takovou oběť...
leniczka23
1. bře 2018
@andelka dekuju..ja jsem prave videla cenik gennetu a byla tam ohromna castka kolem milionu.. je mi.jasne ze v tom je spousty jinych veci zapocteno..ale je to sila teda.
andelka
1. bře 2018
@leniczka23 to je. Vem si kolik peněz ten pár dá třeba za ty roky kdy se snaží pocit a donosit.. stimulace, uchování,testy embryí a pod. Hodně věcí není hrazených,hradí se většinou jen základ. A nic nevyjde a musí mít finance zas na další úkony a na " odměnu" nm. To fakt vydá na tuhle cifru kolikrát.
baru2015
Autor odpověď smazal
Zobraz
kejt29
1. bře 2018
@megi89 a jak jste na to prisla? Mam neco za sebou, takze o tom kupodivu neco vim. 🙄
megi89
1. bře 2018
@kejt29 promiňte, to mělo být jiné paní omlouvám se 🙂
blackhole
1. bře 2018
@leniczka23 kdeže je ten ceník Gennetu? Co jsem se koukala na jejich stránky, tak jsem našla pouze to, že při využití náhradní matky se k vybranému cyklu doplácí 33 144 Kč.
leniczka23
1. bře 2018
@blackhole delala tam.tenkrat znama takze jsme to vse spocitaly..ty sama to podle ceniku asi nespocitas..
mimiveru
1. bře 2018
Pro budoucí rodiče krásné gesto, pro náhradní matku příjem.. Nevím, mám takový pocit, že tohle dělají jen ženy, které jsou ve finanční tísni. Je potřeba zvážit rizika, zdravotní komplikace, huntovani si těla, psychické problémy po porodu... Ty bych totiž měla já. Nosit dítě 9 měsíců a pak ho jen odevzdat..🙄 navíc bere i vaše geny, stačí si přečíst pár článků. Pokud jste se vším smirena a za ty peníze vám to stojí, tak držím pěsti.
fajkusniki
1. čer 2018
ahoj kde vsude hledat ,kdyz pravne to osetreno klidne budu mit ,ale nevim kam se obrat?Vlastni dite mit ted nemuzu....ale moc chci....mate nejake stranky?
merope
6. zář 2018
@leniczka23 Já dala za IVF odhaduji kolem 250.000 (a možná i o maličko víc). Jsem teď poprvé těhotná. Tolik k těm ceníkům. Jinak cyklus s darovanými oocyty je za cca 100.000 - je v tom i odměna dárkyni oocytů. Je dost maminek, které mohou mít vlastní oocyty, ale nemohou donosit. Co já slyšela, tak s náhradní matkou to vychází kolem 250.000, ale třeba přesně jak tu zaznělo - ceník Gennetu mluví o 33.000 - ale to je pro Gennet, kolik se pak platí matce je asi o domluvě (koneckonců když sama pozoruji své dosavadní těhotenství a jak to ještě bude vypadat - za srpen jsem neudělala v podstatě nic, pořád bych jenom spala a tipuji, že to bude pokračovat do konce prvního trimestru).

Tady na koníku je skupina hledáme náhradní matku a co mne zaujalo v poslední době je na youtube kanál dva tátové - https://www.youtube.com/watch?v=TrtYjWD_w_U - ti mají náhradní matku v Americe (protože v ČR jako dva gayové nemůžou). Je tam i povídání o náhradní matce a myslím, že to může být užitečné pro všechny strany (i na co si dát pozor, co pořešit - v ČR tohle zatím nikdo moc neřeší, je to napůl v právním vakuu, aspoň co vím, tak ty otázky ve videu jsou určitě užitečná věc).

Začni psát odpověď...

Odešli