Pěstouni. Pojďte si popovídat

manas
29. dub 2010

Ahoj, maminky, nevím jestli toto téma zde už není, 🙂 ale nikde jsem ho nezahlédla a tak bych si chtěla s někým, kdo je nebo chce být pěstounem popovídat? Ozvěte se mi 😝 ať tu nejsem sama

jancip
21. čer 2012

@v.kucabka Já se v této oblasti pohybuji od 15ti let. Napřed jsem s těmito rodinami jezdila na různé pobyty a pak jsem v této oblasti pracovala, takže zkušeností mám za těch 15 let asi celkem dost🙂...Přemýšlím, jestli jsem se někdy setkala s dvojčaty, ale myslím, že ani ne. Bude jich hodně poskromnu.

fionna
21. čer 2012

@v.kucabka Tak to s tím chlapečkem je fakt smutný 😨 .Být hnusný na jakékoli dítě a ještě k tomu nemocné.... 😢 😢 .Jak zvládá malej hemofílií? Už dokáže být na sebe opatrnej? Klobouk dolů, když u takových malých dětí jako máš ty si troufneš hned na dvě. U mně je to něco jiného, já mám kluky velký.
Požadavky můžeš v průběhu kdykoli měnit a na závěrečném pohovoru přípravky by sis už měla dokázat upřesnit na co si troufnete a na co ne. Podle toho dostanete i doporučení z přípravky, které je součástí schvalovacího procesu.A budete až do konce v kontaktu s psycholožkou z kraje a tam také na posledním setkání upřesníte.My byli 10 párů na přípravce a většině něco upravili. Věkovou hranici, nebo pohlaví..., jestli sourozence nebo ne....Byl tam i starší pár, kterému řekli, že se na pěstounství nehodí. ☹ Nejsem psycholog. Lidi byli fajn, ale přece jen psycholožky mají léta praxe.My nakonec skončili stejně jako když jsme podávali žádost na soc..I kdž v průběhu přípravky bychom měnili i na kluka a věkovou hranici rozšířili.Také právě uvažuji o dvojčátkách. Jedno vím jistě, že jestli si vezmeme jen jednu teď, tak za dva roky si vezmu ještě druhou. Když je nedostanu hned najednou. 😉

simonceli
21. čer 2012

@blahova_andrea nezjišťovala jsem, nějak to teď časově nevychází. Jsme moc vytížení s přítelem a naši malou si v podstatě přehazujeme jak horký brambor a jsme rádi, že jí o víkendu zvládneme vše vynahradit. Až se ustálí situace u nás v práci (jsme oba podnikatelé), tak se o to možná začneme zase zajímat. Do pěstounské péče nechceme určitě.

fionna
21. čer 2012

@v.kucabka Jo a my si vybírat nebudeme 🙂 To těm dětičkám vyberou nás 😉 .Ono to nefunguje tak, že otevřu album a vyberu si (i když by to bylo krásné, pak by seděla ta průpovídka vybrali jsme si tě mezi všemi jsi byla ta nej...) .Až zasedne poradní sbor a budou tam sestřičky, tak budou hledat vhodné žadatele. Tak tam budeme třeba 2, co chtějí sestřičky a protože budeme tolerantní k etniku a holky budou polorómské, a budou naše 😀

fionna
21. čer 2012

@jancip A uvažovala jsi někdy, že také příjmeš takové dítě?

v.kucabka
21. čer 2012

@fionna Jó bylo by to fajn, ten katalog 😀 Určitě by to ocenili lidi jako moje kamarádka, která mi říkala ,,a co když vám dají nějakýho ošklivýho vietnamce?" že by chtěla jedině nějakou hezkou okatou holčičku... To mají někdy lidi názory, že člověk žasne...
To jsem ráda, že se to dá upravovat, někdy mi připadá, že čím víc přemýšlíme, tím míň víme co chceme, psycholog snad poradí 😉 Třeba naám rozmluví ty sourozence, ale myslím, že ti tam nejvíc zůstávají 😒 A říkám si, že když zvládneme tři, tak proč ne čtyři 😉
Jinak Vítek to zvládá dobře, naštěstí měl i opožděný vývoj, takže nelítal jako jiní prckové 😉 Má fakt hodně těžkou formu, ale je statečný, nevydržela bych tolik bolesti co on! Nejhorší to bude po psychické stránce, až nebude moct ve škole dělat to co ostatní, ale doufám, že to zvládneme!

v.kucabka
21. čer 2012

@fionna A jak máte velké kluky?

fionna
22. čer 2012

@v.kucabka Kluci 14 let a 20 let 😀 😉

jancip
22. čer 2012

@fionna V současné době určitě ne, do budoucna spíše také ne, ale nikdy neříkej nikdy...

v.kucabka
22. čer 2012

@fionna Tak to už jsou chlapi 🙂

fionna
22. čer 2012

@v.kucabka To jo 😀 . A právě proto chceme mrňata 😉 . Kamarádka říkala, že jsem se zbláznila. Že už mám klid, když jsou kluci velcí.....No a mně ten klid strašně vadí. Mám ráda děti kolem mně, poházené hračky, neustálé štěbetání a smích dětí. 😉 ,Chodit s nimi na písek a průlízky, plavat, jezdit na kole,kreslit....To vše mi teď chybí, když jsou kluci velcí.I když někdy taky pusu nezavřou a plavat se mnou jezdí.....Tráví už chvilky se svými kamarády 🙂

manas
autor
23. čer 2012

Tak holky koukám, že jste to pěkně rozjeli, já nyní nějak nestíhám, jezdím se starat ještě dopoledne o 82 letého dědu, tak jsem nyní plně vytížena. přiznám se po pravdě, začátky byli hrozně těžké, ale člověk musí zatnout zuby a vydržet, nyní máme dětičky v pěstounce skoro 2 roky a už je to fajn.Neměnila bych, každý na nás kouká jak na ufo, tolik dětí a ještě cizí oni jsou snad mázlý po palici, slýchám často, ale házím to za hkavu, protože jsem štastná, ten pocit když se kolem vás motá kupa dětiček a jsou štastné, ten prostě za to stojí. Držím pěsti ať jste schválené co nejdříve, ještě přidám jeden odkaz, je to asociace pěstounů a je to super www.anrcr.cz, moc doporučuji, byla jsem u nich už od schválení a všichni kolem mi moc pomohli.

fionna
25. čer 2012

@manas Taky bych přiznám se koukala. Ale popravdě bych záviděla, že jich máš tolik 😉 . U vás musí být veselo 😀

v.kucabka
25. čer 2012

@manas @fionna Tak na nás budou koukat taky jako na blázny, bydlíme v malinké vesničce, tak to bude něco 😀 Na nás koukají divně i když vezeme Vítka na křesílku, hlavně ty starší babičky. Ale co, už jsme si zvykli, že jsme středem pozornosti, tak budeme o trochu víc 😉 Jedni tu mají adoptovaného kluka, už je mu tak 10 let a pořád když projdou, tak všichni hlavy u sebe a špitají si, že to je ten jak není jejich 😝
Děkujeme za další užitečný odkaz 🙂

fionna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fionna
9. črc 2012

Tak už máme za sebou poslední setkání s psycholožkou 🙂 . Přečetli jsme si, co kdo o nás napsal. Bylo to moc hezké číst. Ani jsme netušili, že nás tak hezky vidí ostatní 😉 .Popravdě některý komentář manžela neskutečně pobavil. Jedna paní napsala, že při prvním setkání :,,Žadatelka mluví moc rychle 😀 " A něco v tom smyslu, že se pak nesoustředila a plavala v tom.Ve skutečnosti měla problém pochopit, kolik sourozenců mám a kdo se narodil kde. A kdo žije v ČR.Ale jinak ukecaná jsem 😀 😉 . A manžela pobavilo, že má v papírech, že má diagnózu obesitas 😉 😀 .A on se tak snaží zatáhnout břicho, když stojí na váze 😀 . No tak nakonec budeme čekat až nám příjde doporučeně dopis a uběhne 14 dní do nabytí právní moci. Pak budeme čekat na poradní sbor. No a nejdřív v září nebo říjnu se snad princezničky nebo broučků dočkáme. Jsme schválení pro holčičku od 6 měsíců do 3let a případně i sourozence 😉 🙂 . Já jsem tak šťastná 🙂 . A ještě šťastnější budu až nám zavolají, že už ji (je) pro nás mají.Tak co holky jak si užíváte léta? A co dětičky ...?

diviska
19. črc 2012

Ahoj holky, také bych se chtěla stát pěstounkou. Mám jednu dceru a jsme spolu samy. Máte zkušenost s tím, jestli dávaj do PP i samotné ženě?

fionna
30. črc 2012

@diviska Ahoj,dávají i samoživitelkám 😉 .U nás byla na přípravce paní, která sama měla 2 bio děti a jednu v PP. A znovu žádala o druhou holčičku do PP.A určitě prošla a bude schválená. Takže v tomto problém určitě nebude. 😉 .Držím pěsti

v.kucabka
4. srp 2012

@fionna Jé já tu nějakou dobu nebyla a vy už jste schválení, moc moc gratuluju! Už aby jste měli hočičku doma! 🙂 My pořád čekáme až nás pozvou na psychotesty, ale to se asi ještě načekáme...

Včera jsme se vrátili z hemofilického tábora, děti si to užívají, ale jsou po tom týdnu tak utahané 🙂 Dověděla jsem se tam, že je někde v ústavu asi čtyřměsíční chlapeček s hemofilií a ještě nějak jinak nemocný, ale než my budeme schválení... ach jo 😢 doufám že se pro něj najde šikovná rodina 😉

fionna
14. zář 2012

@v.kucabka Ahoj, takže konečně máme doma rozhodnutí 😉 .
A ty by sis troufla na ještě jedno dítko s hemofílií?

v.kucabka
14. zář 2012

@fionna Jé tak to je skvělý! No dali si na čas co? 🙂 Druhýho hemofilika by jsme určitě zvládli! Máme doma tak komplikovanýho, že každý jiný by byl pro nás ,,brnkačka" 😀 Hlavně lepší, když je nemocný dítě v rodině, než v ústavu... Já vím, i zdravý samozřejmě, ale nemocný si to zaslouží snad ještě víc...

fionna
14. zář 2012

@v.kucabka No, nebylo to jednoduché....., ale hlavně už to máme 🙂). Tak to ti mooooc fandím. Klobouk dolů. A už máš termín na psychotesty?

v.kucabka
14. zář 2012

@fionna Nene, pořád nic... 😕 Ale nějak mi to teď nevadí, něco řešíme, tak je na co myslet, tak aspoň pořád jen nečekám až se ozvou 😉
A jak to vypadá s prckem, to by se vám měli ozvat každou chvíli ne?

fionna
15. zář 2012

@v.kucabka Nevím, nevím...Teď čekáme až pomine 15 dní až to bude mít právní moc. No a pak budeme teprve ofic. zařazení v registru. No a pak čekat na poradní sbor, jestli budeme vhodní pro některou holčičku z kraje. A když nebude u nás v kraji, tak pak možná budeme vybráni pro holčičku z jiného kraje. Máme adopci i PP. Tak snad budeme pro nějakou holčičku my ti nejj...a ona pro nás 😀 .A ani nevím jak často ten sbor zasedá a kdy bude. Tak se nechám překvapit. Už zase začínám nakupovat a chystat. Škoda jen, že nevím jak bude velká. Já už se tak strašně těším a kluci taky. Dokonce se těším i na po.... plíny 😀 Jééé jak my ji budeme rozmazlovat 🙂 😉

v.kucabka
18. lis 2012

@fionna Veliká gratulace!!!! 😵 Říkala jsem si že napíšu co je u vás nového - a koukám že Lucinka 🙂 Přeju jí hodně štěstíčka, zdravíčka a ať z ní máte pořád jen radost! Je to krásná princezna! Tak už ses dočkala těch po... plínek viď 😀 A máte nakonec adopci nebo PP? Jé já mám takovou radost za vás!

fionna
20. lis 2012

Ahoj 🙂 , jo bylo to opravdu prekvapeni🙂 . Mala je naaaadherna🙂 . Narodila se memu manzelovi jako darecek na narozeniny /maji stejne datum/.Necekali jsme, ze bude tak mrnava. Mysleli jsme, ze dostaneme tak dvouletku🙂 . Je to ted nase slunicko. A ano i tech po... jsem se dockala.🙂 Nasi chlapi jsou z ni paf. Vsichni si to uzivame a malou i rodina a pratele prijali uzasne. Je neskutecne krasne se rano probudit a videt jak vas vita jeji usmev. Mala je do adopce.
A jak jste daleko vy....?

v.kucabka
25. lis 2012

@fionna Jé tak to je bezva že jí všichni dobře přijali, chlapi jí udou určitě rozmazlovat víc než ty 😀 A je super, že to je adopce, už je jen vaše viď! My jsme na tom pořád stejně, stále žádný pokrok. Byla jsem těhotná, ale nedopadlo to dobře ☹ tak teď se do toho opřu a začnu je na úřadě nahánět, ať se začne něco dít!

fionna
26. lis 2012

@v.kucabka A ještě vám nevolali termín přípravky nebo psychotestů? Nějak se to táhne. Myslela jsem, že už to máte za sebou.

v.kucabka
28. lis 2012

@fionna Hurá dneska přišel dopis s pruhem! Máme termín na psychotesty, 3.1. A to jsem se ještě neodhodlala tam zavolat 😀 Asi jsem na ně tak myslela, že si na nás vzpoměli!

fionna
29. lis 2012

No konečně 😉 ........Alespoň už se něco děje. Předem držím pěsti. Ale popravdě, nemáš se čeho bát. Hlavně nelhat. Napiš první odpověď, která tě napadne 😉 . A bude to v poho...
My včera pekli cukroví 😀 . A tak, nějak jsem se začala těšit na vánoce. Když jsem viděla kluky s úsměvem plnit misky cukrovím a mizet do pokojů 😀 . (Hlavně, že jim chutnalo 😀 ) Letos vyjímečně dělal cukroví i manžel 😉, tak jsem z toho měla opravdu radost.