Pěstouni. Pojďte si popovídat

manas
29. dub 2010

Ahoj, maminky, nevím jestli toto téma zde už není, 🙂 ale nikde jsem ho nezahlédla a tak bych si chtěla s někým, kdo je nebo chce být pěstounem popovídat? Ozvěte se mi 😝 ať tu nejsem sama

moncaslcv
24. bře 2017

Zdravím, je mi 32 let a jsem již 6 a půl roku pěstounem v příbuzenském vztahu. Ještě loni jsme měli v pěstounské péči manželovy sestry - sourozence, kterým letos je 22 let, avšak zůstala u nás pouze jedna, s druhou jsme se celkem ošklivě rozešli, pokud by se našla maminka, která by ráda pokecala o všedních starostech... budu ráda. Momentálně jsem na mateřské se svým 5 měsíčním synkem

pracharka77
13. dub 2017

@manas Dobrý den.mám doma 18ti levého kluka a 6letou holcicku.mam pocit ze mi někdo chybí u stolu.chtěla bych do pestounska pece holčičku. Přítel se porad nemůže rozhodnout .byli jsme i na úřadech.myslela jsem.ze ho tam návštěva přesvědčí ale asi nepřesvědčila. Uvidím.někdy jen tak sedim a vidím"ty moje dvě holky" jak se hrají. ..

jasmina309
5. kvě 2017

Ahoj děvčata. No nejprve mi dovolte, abych upřesnila svou situaci. Po neúspěšných pokusech otěhotnět pomocí IVF sem v roce 2011 tuto strastiplnou cestu ukončila. Následně mě opustil přítel, takže ten nahoře asi věděl co dělá, když mi děťátko nechtěl dát..A tak za dlouhé 3 roky , kdy sem žila single sem se seznámila se svým novým partnerem (vdovcem).Byla sem nadšená, protože nebyl sám. Měl v pěstounské péči "nevlastní" vnučku (dnes 13 let). Byla sem nadšená. Alespoň takhle a po tolika letech se mi sen splnil.Máme dítě.Ale pozor,nechci nikoho zrazovat,varovat, ale i já si myslela, že dítě jde ovlivnit v tom správném slova smyslu.A vychovat. Jenže opak je pravdou.Žijeme společně již 3 rokem. Má takřka všechno. Hodně cestuje.Dělá mažoretku. Nic jí však není po chuti. Je jí všechno fuk Dobrovolně se nezapojí do prací doma, je nepřizpůsobivá, zlá, má mě za tu co jí "bere" dědu. Dělá naschvály a doma dusno k prasknutí.Já nemám žádné možnosti, jak ještě jinak se jí zalíbit.Proto sem tady, a prosím o pomoc.Otázka zní- CO BYSTE DĚLALI VY? Rozhodně se přítele nehodlám vzdát.A mě jde o to jí pomoci....Připadám si jako PĚSTOUN ZA TREST☹

moncaslcv
6. kvě 2017

@jasmina309 mám podobné zkušenosti, pokud chcete popovídat, mohu SZ 🙂

jasmina309
8. kvě 2017

@moncaslcv 😉 ANO, BUDU MOC RÁDA A DĚKUJI UŽ JEN ZA TO MÁLO, ŽE V TOM NEJSEM SAMA

olgaf
24. zář 2017

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda je téma ještě aktuální. Chtěla bych se stát pěstounem a chtěla bych si o tom pokecat 😊

jasmina309
25. zář 2017

@olgaf Ahojky. No jasně, je aktuální .🙂Ptej se. Pokud budu vědět, odpovím.

barmarks
12. říj 2017

Ahoj🙂Není tu nějáký pěstoun/pěstouni z JČ kraje?😉

cela2
22. led 2018

Dobrý den,
Náhodou jsem začala číst tuto diskuzi.
Jsem překvapena, že pěstouni jsou i slušní lidé.
Mám totiž v okolí několik opravdu špatných zkušeností s pěstouny, kteří žijí ze svých vnoučat nebo jiných příbuzných dětí.
Sociální pracovnice přidělují děti nepřizpůsobivým občanům jako snadný zdroj příjmu.
Je jasné, že kdyby prošli tito paraziti nějakými testy - psychologickými nebo IQ tak by neměli šanci projít.
Když se jedná o pěstounskou péči v rodině neplatí žádná pravidla.
Lidé kteří žili z toho, že si vzali porodné a umístili děti do děcáku, feťáci co v životě nedělali, tak těmto lidem(parazitům) sociální pracovnice dají jejich příbuzné do pěstounské péče.
Z těchto dětí budou zase jen asociálové. V takových případech by byla ústavní péče opravdu lepší.
Naučili by se tyto děti aspoň základní sociální a hygienické návyky.
Je to opravdu tragédie- asi 80 procent PP je v rodině.
Té stejné nefunkční asociální rodině.
Proto se nedivte,že se na pěstouny pohlíží jako na pijavice co žijí z našich daní a zneužívají systém.
Je to hlavně vina nekompetentních a neschopných sociálních pracovnic.

jasmina309
24. led 2018

Dobrý den. No je to boj. Děkuji za váš pohled na věc. Tohle je opravdu mimo nás, ale rozumím. Jistě víte svý. Já jinou podobnou zkušenost znám, ale podobnou tomu našemu "modelu". Neznám však nic podobnýho co znáte vy. Jen z medií. Je to vážně hnus.
Já vím, že je to složité.Ale zkuste vidět i ten pogled toho "složitýho" dítěte, který máme ttřeba my. Jsou to každodenní nervy a psycho. Je mi z toho na nic. Každá snaga je v háji. Nepomáhá nic a bít dítě nejde. (Kdyby byla moje tak pár léčebných facek by bylo k věci). Ale být 13ti letou nevlastní vnučku nemůžu. Je to peklo, který mě dohnalo dát to na papír. Takže vidíte jistě, že být pěstounem není jedno a totéž jako být zneužívajícím pěstounem😲

teate
24. led 2018

@cela2 Bože, to je zase názor někoho, kdo o tom ví naprosto kulové. 😂

jasmina309
24. led 2018

No jasně, já o voze, vy o koze 😇

emiliemilie
7. črc 2018

@moncaslcv ahoj, narazila jsem na tvůj ikdyž, postarší článek. Také hledám maminku se kterou bych sdílela nějaké ty starosti;). Já a můj manžel máme problém s početím dítěte. Tak nás napadlo řešení ve formě adopce, což bývá prý zdlouhavé a neefektivní, tak se tedy ptám v čem je pěstounství jiné ? Lepší/horší a tak s čím jste se museli potýkat atp....

misicka63
27. lis 2019

Chtěla bych se stát pěstounkou,ale nejmladší dceři jsou 3. Někde jsem četla že až od 8 let. Neváte zkušenost prosím? Děkuji

barmarks
28. lis 2019

@misicka63 Asi je to různé, nám řekli že až bude nejmladšímu 5/6.

misicka63
29. lis 2019

@barmarks Malá má právě 3

barmarks
29. lis 2019

@misicka63 Ptali jsme se když malému byli dva. Máme první z Ivf, druhé adoptované.Bylo nám řečeno že až bude malému tak pět. Počítejte že testy a kurz trvá asi tak rok. A taky záleží jak velké dítko chcete. Přijaté dítko má být nejmladší v rodině. 😉

misicka63
30. lis 2019

@barmarks Děkuji málá měla v září 3.

smudlinka175
16. pro 2019

Bral jste si někdo dítě z prechodne pěstounské péče

terkavil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz